Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülésre, pánikbetegségre ginkgo biloba?Vagy más gyógynövény? fórum

Szédülésre, pánikbetegségre ginkgo biloba?Vagy más gyógynövény? (beszélgetős fórum)


17. szaida
2013. márc. 16. 19:24

Én is szédülékeny vagyok, az elmúlt 4 évben kétszer jött rám olyan szédülés roham, amikor napokig az ágyból sem tudok kikelni. A fülem 10 éve zúg folyamatosan, egy akkori fülgyulladás óta.

Én szédülésre B6 vitamint szedek, extra nagy mennyiségben, ha gyengébben szédülök, segít.

16. Médy-25 (válaszként erre: 14. - Manul)
2010. márc. 9. 10:12
Én is jártam gyógymasszőrhöz..jobban mondva ő jött hozzám,mert egy nagyon jó ismerősöm! Kicsit nekem is jobb volt tőle..főleg a remegést sokszor eltüntette,de nekem nyáron egy nyaki röntgenen megállapították,hogy a 5-7 közötti csigolyáknál a rések össze vannak szűkülve! És ezért hívtam őt! De most már rég hívtam..majd megint fogom nemsokára,mert érzem,hogy fárad a hátam a nyakam mindenem..egy kicsit felfrissít! :)
15. Médy-25 (válaszként erre: 13. - Tamianyu)
2010. márc. 9. 10:04

Én is kaptam frontint is még nyáron..de attól én csak jobban szédültem,és olyan voltam mind aki nincs magánál..a párom akkoriba meg is jegyezte,hogy olyan vagyok mind egy élő halott,és hogy ez így nem jó...de éreztem én is,és többet be sem vettem,mert mondtam,hogy na én nekem nincsen kábulatra szükségem!

A légszomj nekem is elő tud jönni,hálisten nem sokszor,de azt ráfogom az asztmámra :)...a vérnyomásom alacsony szokott általába lenni,de azt mondta a doki hogy ezzel nem tud mit csinálni :s! Szoktam én is érezni hogy a pulzusom szapora de nagyon ritka..nem okoz pánikot nekem..bár most volt először,hogy fel ment 107-re..de akkor is alacsony a vérnyomásom,de most gyulladásba is van a mandulám már vagy egy hónapja..jobban mondva hol fáj nagyon,hol nem de most már elmentem az orvoshoz vele,és nem csinált vele semmit,pedig szúr és éjjel is fel kelek rá,és mondtam neki is,de nem mondott rá semmit...én szerintem most ettől ment fel a pulzusom,mert sosem ment fel,lehet az a fránya mandula nem kéne oda :s! De az orvos a pánikra fogta,de mondtam neki,hogy elég jó kedvem volt mikor észre vettem,hogy szaporább a szívverésem,és egyáltalán nem voltam se ideges,se pánikba! Ami konkrétan zavar az az,hogy látásromlás az van,és olyan mindha alig akarnék látni,csak olyan szédülősen vagy hogy is mondjam! De ha nem figyelek rá annyira nem gáz,csak nehéz rá nem odafigyelni :s!

14. manul
2010. márc. 4. 17:29

Évekkel ezelőtt elég sűrűn jöttek elő a következő tünetek:elkezdett hangosan zúgni a fülrem,majd erősen szédültem,ezek után hánytam néhányszor egymás után és szédültem órákon keresztül.Utána feküdetem órákig,mint akit agyonvertek.

A legváratlanabb időpontokban tört rám és nagyon utáltam!

Valaki azt javasolta,hogy keressek egy jó gyógymasszőrt,így is tettem és kb 4 éve nem jött elő ez a nyavaja. Én nem szedek semmit,amikor feszültnek érzem magam elmegyek maszíroztatni.Ezek szerint használ!

13. Tamianyu (válaszként erre: 12. - Médy-25)
2010. márc. 4. 16:46
"olyan mindha bellül remegnék..a kezem,a lábam..stb!" Én is érzek néha ilyet,szerencsére nem minden nap.Nekem nincs diagnosztizálva a pánik betegség,mert sosem voltam vele orvosnál,de biztos,hogy az vagyok.Szerencsére csak 1-2 alkalommal voltam még annyira rosszul,hogy elvesztettem az eszméletem pár pillanatra,de gyengébb rohamok sűrűn vannak.Én most ezt a 5-htp-t próbáltam ki,ez sem olcsó de semmit nem ért nekem.A hova sem,ha rosszul vagyok inkább bekapok egy frontint,de nem szeretném rendszeresen szedni.A szédülés az nálam is minden napos,nagyon rossz.A vérnyomásom is ingadozik nekem is.Nekem kardiális tüneteim vannak a legtöbbször,meg néha légszomj,idegesség szapora pulzus.
12. Médy-25 (válaszként erre: 5. - 374c5209e9)
2010. márc. 4. 10:25

Szia!

Hát igen! Nálam már régóta van a szédülés ami eléggé zavar..egyszer azt mondta az orvos hogy vírusos fülgyulladás,megbetegedés volt az oka ami miatt elő jött és a fülzúgás is azóta tart,ami szintén nagyon zavar már! És mikor megláttam a reklámba hogy van ez a szédülésre,meg fülzúgásra akkor mondom kipróbálom majd, csak előbb végig érdeklődöm!

Anyósom azt a gingo prím vagy mit szedi már régóta..ő azt mondja,hogy jó,bár részletesen nem mondta,hogy mire vagy hogy mit javított neki!

Sok embernek a magne b6 is segít...hát nem tudom..én akárhányszor bevettem belőle,már egy bogyótól nem hogy jobban éreztem volna magam olyan mindha idegesebb lettem volna,és éreztem a feszülést a kezembe,mind ami görcsbe akart állni! Aztán úgy voltam vele,hogy ez biztos nem attól van,de aztán attól volt..így abba hagytam,mert nem éreztem jól magam! Amit javasoltak még az a hova tabletta..na hát azt is ahova gondolom oda rakhatják...egyedül voltam itthon,éreztem,hogy nem vagyok valami jól bekaptam egyet és két órán keresztül duplájára erősödött a szédülés,a fülzúgás,szenvedtem nagyon,de áthívtam anyósom,hogy jöjjön gyorsan,mert marha szarul vagyok..és ő mondta,hogy a koleganője anyjának is mondták,hogy szedje,és neki is ugyanez volt! Kegyetlen volt nagyon! Így óvatos vagyok ilyenekkel!

Pánikom nekem is szokott lenni..sajnos! De én azt mondom..ami engem felerősített már régóta,hogy ne azt fogadd el,hogy te pánikos vagy,hanem hogy te egészséges vagy mert akkor az rögződik meg benned..másképp nem fog menni! Még csak ne is gondolj rá..mond,hogy te egészséges vagy és lásd,hogy te az vagy..ha akarod írd mindennap le egy A4-es lapra,hogy beléd rögződjön! Hidd el,hogy egy idő után észre sem veszed,hogy te nem pánikolsz! Nekem ez bejött..nem gondolok rá,csak arra,hogy én full jól vagyok! Ha a betegséged nézed mindíg akkor nem jutsz előrébb sajnos!

Megkérdezhetem,hogy neked hogy jön elő a pánikod? Vagy mikor?

Engem ami még zavar,de az orvos azt mondta,hogy fogalma sincs,hogy mi az,és szerinte semmi..egy olyan mindha bellül remegnék..a kezem,a lábam..stb! A neurológus elküldött nyaki nagyér uh-ra,de minden rendben volt..szóval fogalmam sincs mi ez,de rohadtul idegsít,mert ez is elég régóta van,és mindennap! Van valakinek ilyen hasonló vagy érzett már ilyet?

11. 021a029148 (válaszként erre: 10. - 02db590b2c)
2010. márc. 4. 08:26
Igen, ez így van, de konkrétan a ginkgo bilobáról szólt ez a cikk, és az volt a lényege, hogy a kísérletben résztvevőket évekig végigkísérték, és a vizsgálatok arra utaltak, hogy nem bizonyított a hatása a memória javításában és a korai elbutulás megakadályozásban. Viszont a megelőzésben hasznos lehet.
10. 02db590b2c (válaszként erre: 8. - 021a029148)
2010. márc. 4. 08:13
Ezt sok gyogynovenyre szoktak irni,mert hat ugye nehez bebizonyitani,hogy a javulast az hozta meg.
2010. márc. 4. 08:12
Ez engem is erdekelne.Sajna ginkos tapasztalatom nincs,de a szedulesnek sok oka lehet.Nekem volt mar,ful eredetu.Az bagyon rossz,hirtelen forgo szedulessel jar.Igaz egy orvos se mondta konkretan,hogy attol volt csak kikovetkeztettem,az mondjuk kezeles nelkul elmult.Sokszor en is megszedulok,foleg reggelenkent,az gondolom,hogy a vernyomas miatt van,de naggyon kellemetlen tud lenni.
2010. márc. 4. 08:05
Pár hete olvastam egy cikkben, hogy az utánkövető kísérletek azt az eredményt hozták, hogy a biloba eddig feltétlezett hatása sajnos nem bizonyítható.
2010. márc. 4. 00:13

Szedtem biloba készítményt pár hónapig. A keringésemmel is baj van, a vérnyomásommal természetesen és időnként előjön a pánikbetegség is.A gyógyszertárban vettem a bilobát, az erősebbik változatot. Sajnos már nincs meg a doboza, de barnás-vöröses volt. Azt tudom, hogy a zöldes dobozú a leggyengébb.

Kb. 1 hónap után javult a koncentrálóképességem és a vérnyomásom is jobb lett.(persze erre szedek gyógyszert rendszeresen)A pánik elmaradásáról nem tudok beszámolni, mert ez nálam helyzetfüggő és akkoriban nem kerültem pánikos körülmények közé. Én ajánlom a bilobát, most került patikákba egy még újabb változata, 60 szemes és ez 1 havi adag. Az ára elég ütős (majdnem 5000 Ft) de ha segít akkor muszáj szedni!Ha megtehetm megint fogom szedni.

2010. márc. 3. 23:59
Ez engem is érdekelne,igaz nem pánikbetegségre,nekem csak a keringésem nagyon rossz,na meg a vérnyomásom,és én is rengeteget szédülök,még ülve is.
5. 374c5209e9 (válaszként erre: 4. - Médy-25)
2010. márc. 3. 20:23
Sokat szédülök, és pánikbeteg is vagyok:S Szeretném már elfelejteni ezt a hülye szédelgést, és a neten egy természetgyógyász javasolta, hogy talán ez segít:) Megnézem a te fórumodat is:)
4. Médy-25 (válaszként erre: 2. - 374c5209e9)
2010. márc. 3. 20:19
Neked pontosan mi a baj amire kéne?
2010. márc. 3. 20:19
Szia! Én is erre lennék kiváncsi...én is nyitottam még korábban egy címen: Használt e már valaki biloba készítményt! Oda írtak ketten! Ha gondolod nézd meg! :)
2010. márc. 3. 20:17
Senki?:S
2010. márc. 3. 20:09
Érdekelnének a gyógynövényes tapasztalatok szédülésre,pánikra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook