Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol, és hogyan kell intézni a keresztelőt? (A keresztszülők és az apa katolikusok, én református vagyok, és nem vagyunk összeházasodva.) fórum

Hol, és hogyan kell intézni a keresztelőt? (A keresztszülők és az apa katolikusok, én református vagyok, és nem vagyunk összeházasodva.) (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 18. 01:11
Sziasztok! Van egy fél éves kislányunk, akit szeretnénk megkereszteltetni, de nincs egyházi esküvőnk. Tudna valaki ajánlani egy pécsi papot, aki ezt figyelmen kívül hagyná? A választ előre is köszönöm!
44. Messe (válaszként erre: 42. - 1eded24452)
2009. máj. 1. 14:17
Sziasztok! A feleségem nem lett megkeresztelve, én a keresztlevelem szerint katolikus vagyok. Tudnátok ajánlani olyan papot (nem számít csupán az, hogy keresztény legyen!), aki abszolut rugalmas és megkeresztelné a kisfiunkat minden szokásos herce-hurca nélkül? A választ előre is köszönöm!
43. 1eded24452 (válaszként erre: 42. - 1eded24452)
2008. nov. 13. 10:37
ja mi sem vagyunk keresztlányomék szülei sem hazások
2008. nov. 13. 10:36

????????

mi is kereszt szülök vagyunk de semmi köze nem volt a vallásozz!

ez a templomi paptól függ ;)

mi beszélgetésen voltunk,anyakönyvi kellet bemutatásra és ennyi, 3hét múlva meg kereszteltünk!

500ft adtunk templomi adományként a templom kasszába amit aznap kellet befizetni,mert így akartuk!

mikor beszélgetésen voltunk még aznap el is probáltuk hogy lesz sacc a keresztelő!

2008. nov. 13. 10:24

Mi is keresztszülők vagyunk a párommal (elvállaltuk, mert egyszerűen lehetetlen volt visszautasítani) miközben egyikünk sem hívő.

Mi a lányunkat nem keresztettük meg, fenti okokból.

A keresztfiunk r.kat. lett, a szülők intézték egy vidéki templomban, nem volt kikérdezés, faxni, csak a pap beszélt egy kicsit, a keresztvíz alá tartottam a kisfiút és kész.

amikor imára került a sor, én nem mondtam a szöveget. Biztosan kapok majd itt a fejemre a fórumon, de ezt én előre megbeszéltem a szülőkkel, hogy nekem ez a része nem fog menni. Álszent volt az egész, azért csináltam végig, mert megkértek rá, és nagyon szeretem a keresztfiam.

Úgy fogom fel az egészet, hogy én nem fogom a keresztényi életre tanítani a kicsit, mert nem értek hozzá. Tegyék a szülei, ha tudják. Én minden másban segítem az életben, amíg tehetem, akár a saját gyermekemet.

A keresztelőnél a pap is tudta, mi a helyzet, mégis végigcsinálta az egészet. Ő nyert egy leleket az egyházának, én pedig teljesítettem a család kérését.

40. pufika
2007. dec. 20. 08:30
A római katolikus egyháznál nagyon szigorúak a keresztelési szabályok. Ezért én egyszerűen oldottam meg a gyerekek keresztelését. Mivel nekünk nem volt egyházi esküvőnk, így a könnyebb utat választottam: mindkét gyermekemet református lelkész keresztelte. Végülis egy az Isten, nem?
39. szedi
2007. okt. 19. 11:07
Sziasztok! Tud valaki Pesten olyan templomot ahol megkeresztelik a kisfiamat egyházi esküvő nélkül is? A párommal csak polgári esküvönk volt,nekem megvan minden hozzá, elsőáldozás, bérmálás, sajnos a páromnak csak a keresztelés. Előre is köszi!
2007. júl. 26. 21:21
Szeretnénk a párommal megkesztelkedni,mert keresztszülőnek kértek fel.S.o.S gyorsan szertnénk?!Esetleg tudnátok nekünk ebben segíteni?Létezik itt pesten olyan katolikus pap szerintetek aki megkeresztelne,???
37. 754c7e07c3 (válaszként erre: 36. - Tiger)
2007. júl. 6. 14:35
Kívánom, hogy így legyen. Bár én csak református papokat ismerek, azok még iwiw-en is fent vannak. Ha beszéltél a pappal írd le, hogy mit mondott, nagyon kíváncsi vagyok, hogy más pap milyen. Köszönöm.
36. Tiger (válaszként erre: 34. - 754c7e07c3)
2007. júl. 6. 09:48
Pesti vagyok , itt valószínűleg lazábbak a dolgok mint vidéken
35. Tiger (válaszként erre: 33. - Rekus)
2007. júl. 6. 09:47
Elég vicces lehetett
34. 754c7e07c3 (válaszként erre: 31. - Tiger)
2007. júl. 5. 15:35
Csúcs. Tessék gyónni. Itt a pap olyanokat kérdez, amit én a legbelsőbb magánügynek gondolok, és főleg nem egy pappal óhajtom megbeszélni. Minden bűn. De, hátha a Ti papotok normális. Szerintem ebben a községben a legfanatikusabb a pap. Jajj, az itt élő "bűnös" embereknek.
33. Rekus
2007. júl. 5. 15:19

Azt, hogy mit mennyire vesznek szigorúan (és mennyit kérnek) teljesen pap függő. Ha normális a pap, akkor nem fog hekciáskodni, hanem örül a dolognak.


Egyik ismerősöm mesélte, hogy voltak keresztelőn, ahol a keresztelőn derült ki, hogy a szülők és a keresztszülők sincsenek megkeresztelve, és egyházi esküvő sem volt egyiküknél sem. Úgyhogy megkeresztelte, elsőáldoztatta és összeeskedte a szülőket, keresztszülőket ott helyben, majd a gyereket is megkeresztelte :D:D

32. be52089f0e (válaszként erre: 31. - Tiger)
2007. júl. 5. 15:11

Szia !


A kisfiamnak 2 hete volt a keresztelője.

A felállás: A keresztszülők katolikusak. Én református vagyok. A férjem pedig nem volt megkeresztelve. Templomi esküvőnk nem volt.


A fiam keresztelője előtt megkeresztelkedett az apa, ami nála egyben konfirmálás is volt. Megkérdeztük, hogy mennyibe kerül a szertartás. A papnő azt mondta, hogy a család részére az egyházadó legyen befizetve. Ami max 3000 ft egy évre.

31. Tiger (válaszként erre: 30. - 754c7e07c3)
2007. júl. 5. 14:48

Még nem volt meg a keresztelő, csak beszéltem a pappal.

A párom tegnap felolvasta az egyik tk-éből, hogy mi a feltétele a keresztelőnek.

Elsőálsozás, gyónás... stb

30. 754c7e07c3 (válaszként erre: 29. - Tiger)
2007. jún. 25. 13:19
Ahol most lakom a katolikus pap azt is megköveteli, hogy keresztelő előtt gyónjanak a szülők. Ha vki nem volt elsőáldozó és egyebek, nem foglalkozik vele. Szerencsés vagy, hogy ez sikerült. Én református vagyok, a gyerekeimet is arra kereszteltettem, de ott nem volt gond az sem, hogy nem volt keresztszülő.
29. Tiger (válaszként erre: 28. - 754c7e07c3)
2007. jún. 25. 11:35
Telefonon beszéltem a pappal, azt mondta nem probléma csak menjünk be egyeztetni
28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 26. - 0a6ce1d48d)
2007. jún. 23. 21:12
A katolikusoknál akadály, ha nem volt templomi esküvő, és, ha te református vagy. A reformátusoknál nincs gond.
27. Tiger
2007. jún. 10. 13:18
Mindenkinek köszi, jövő héten ellétogatok a templomba, rákérdezek. Tegnap arra sétáltunk, de nincs kiírva, hogy mikor van valamiféle fogadoóra, ezért csak úgy betoppanunk majd.
2007. jún. 10. 11:19
Amelyik vallás szerint akarjátok, azon hitü papnál kell intézni. A házasság nem léte nem akadály.
2007. jún. 10. 09:51
Nem függ a gyerek keresztelője attól, hogy te meg vagy-e keresztelve, vagy sem... van olyan ismerősöm, aki felnőtt korában kersztelekdett, hát nem kérdezték meg tőle, hogy a szüleivel mi a helyzet... a gyereked még lehet vallásos attól, hogy esetleg te nem vagy az... és ugyanígy van az elsőáldozás is...
24. Kedveske (válaszként erre: 20. - Tiger)
2007. jún. 6. 15:45

Tiger!


Nálunk is pont ez a helyzet nem vagyunk házasok, keresztszülők pláne, és rajtam kívül mindenki katolikus. A párom ateistának vallja magát, ezért a fiam református lesz. Papnál voltunk, az ég világon semmit nem mondott, felvette az adatokat kért 7000 ft stólapénzt a perselybe meg dobsz amennyit akarsz.

A szertartás időpontját mi választottuk.


fogalmam sincs milyen lesz a ceremónia, mikor kinek kell adni a gyereket, ki, mi fölé tartja stb. Úgy lesz, hogy ahogy esik úgy puffan!


És csodálkoznak, hogy nincs elég hívő a templomba...vajon miért?

23. Nórcsesz (válaszként erre: 22. - Tiger)
2007. jún. 3. 17:33

Nem volt választási lehetőség!Keresztelő előtt 2 nappal volt egy fél órás elbeszélő,hogy mikor mit kell mondani,meg mikor kell a keresztanyának átadni a picurt ...stb.

Pénz ügyben annyit mondott,hogy nem kötelező,de ha adunk akkor vagy a papnak vagy a perselybe dobj pénzt!Mi 5 ezret adtunk a papnak.Valahol halottam,hogy virágdíszitésért is kérnek pénzt.Nállunk nem kértek!

22. Tiger (válaszként erre: 21. - Nórcsesz)
2007. jún. 3. 11:15
Ez jó hír. Köszönöm. Még annit elárulnál mennyibe került a ceremónia? Meg itt is választani kellett, hogy mit akartok meg mit nem pl hallani valamelyik bibliai részt stb..
21. Nórcsesz (válaszként erre: 20. - Tiger)
2007. jún. 2. 17:53

Szia Tiger!

Nekünk most volt a keresztelve a kiscsajom!A keresztszülők katolikusak és a párom is,én megsem vagyok keresztelve,szóval pogány vagyok!A pap azt mondta,hogy elég ha az egyik szülő van megkeresztelve.Mi katolikusban voltunk és én két hétre mondtam az időpontot,de azt mondta akár most ezen a héten is megcsinálhatjuk!Ja és mi sem vagyunk összeházasodva.Szóval ennyi!

20. Tiger
2007. máj. 22. 08:33

Még egy kérdésem lennee, kinek mennyi idő telt el a szertartás és az első egyeztetés között?

Szóval ha most bemegyek kb mikor lehet a keresztelő?

19. 'szti (válaszként erre: 18. - Tiger)
2007. máj. 21. 12:32

most látom, hogy félreolvastam az elején :-))

azt hittem egyik szülő se katolikus

menj be pár közeli templomba és érdeklődj a lehetőségekről, a pap meg fogja mondani mit lehet és hogy

18. Tiger
2007. máj. 21. 09:09
Katolikusnak szeretnénk, mert a keresztszülők és az apuka is az.
2007. máj. 18. 10:33

Szerintem is érdeklôdj a környezetedben olyanoktól,akik járnak templomba,biztos tud valaki ajánlani templomot,meg papot.Nekem az a tapasztalatom,a református papok rugalmasabbak,legalábbis nálunk.Nem tudom,Magyarországon,ezen belül pedig Bp.-en mi a helyzet.Katoliku,vagy reformátusnak szeretnétek keresztelni?

Mi reformátusnak kereszteltük a lányomat,nem volt semmi gond abból,hogy csak a férjem,meg egyik keresztapa református.Igaz,nekünk volt református templomi esküvôn.A férjem az esküvô elôtt 2 nappal keresztelkedett meg.:-)

16. Tiger (válaszként erre: 14. - Mongi)
2007. máj. 18. 09:47
Budapesti vagyok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook