FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ricinus olaj hajra....

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egyéb sz&e témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7
188. Veronika2014-10-21 14:30
Szia! Nyugi :) csak betegség, erős gyógyszeres kezelés és hiányállapotok miatt állhat le a haj és a köröm növekedése.Maximum lassabban nő... Raktam fel két képet az adatlapomra.

Próbáljátok ki ezt heti 1x pakolásként, hajmosás előtt pár órára teljes hajhosszra (én nem hagyom éjjszakára, de kinek a pap...)
A recept kb.100g-hoz:
30g Shea vaj
20g Ricinusolaj
20g Baobab olaj
15g szőlőmagolaj
15g olívaolaj
2g Tocopherol (e-vitamin)
(válasz BarbiBarbi 187. hozzászólására)

187. BarbiBarbi2014-10-01 16:29
Sziasztok,Azt szeretnem kerdezni hogy ha abba hagyom a ricinusos kezelest akkor nem all le a haj novekedese?Ez nem lehet egy mellekhatas?

186. s'Jones2014-09-14 18:04
tegnap próbáltam ki először.
kíváncsi vagyok, hosszú távon lesz-e eredménye.

185. eliii2014-09-14 17:56
Sziasztok. 2013.01.09en irtam eloszor ide. Akkor meg rovidke volt a hajam. Mindeossze 37 cm volt. Azota eltelt majd mesfel ev. Lassan 2 eve.. azota az a helyzet hogy 2 havonta vagok magamnak a vegebol 4-5 centit. Mai napig hasznalom az olajat mert szep tole a hajam. Mar nem az a cel hogy megnojjon. Elertem azt a hosszt kevesebb mint 1 ev alatt amit szerettem volna. Igy a vegebol mindig vagok h ne a terdemig erjen :D egyebkent a fenekem aljaig er a hajam. Gyonyoru hosszu es egeszseges. A hajfesteket is elhagytam mar mert tul draga mulatsag es a hajnak se tesz tulsok jot. Remelem masoknak is ilyen eredmenye van :)

184. eliii2014-09-14 17:46
Én mielott hasznalom nem mosok hajat. Heti egyszer 1:1 aranyba osszekeveremolivaolajjal vagy etolajjal. Epp ami itthon van. Megmikrozom. Felkenem az egesz hajamra mint hajfestesnel. Atszaritom hajszaritoval utana atmaszirozom mindenhol ezutam egy furdosapi ra majd egy torolkozo es 4 ora mulva lemosom :)
(válasz erika7409 170. hozzászólására)

183. eliii2014-09-14 17:41
Fekete hajam volt amikor elkezdtem használni az olajat. Ma már nem festem mert ugy nő a hajam hogy 2 hetente festeni kellene. Legutolso festesnl már 4 doboz festék kellett rá és akkor azt mondtam hogy ennyi pénzt nem fogok kiadni csak azert hogy fekete legyek :) de nyugi nem szedi le a festéket hisz nincs maro hatása.
(válasz Énakiskirálylány 162. hozzászólására)

182. Mirtusz852014-08-18 22:45
Szia! Szerintem kicsit sok egy üveg ricinus egy használatra, bár ez a haj mennyiségétől és hosszától is függ. Ha jól tudom, egy üveg 30 ml. Én kókuszolajjal keverem, hogy könnyebb legyen felvinni, ill. lemosni, de kb. fele-fele arányban használom, sőt talán kicsit többet a kókuszolajból. Ez azt jelenti, hogy egy pakoláshoz kb. 15 ml rici kell nálam. Ha éppen folyékony állapotában van a kókuszolajam, akkor fecskendővel szívok fel 20 ml-t, ha megdermed, akkor 2 teáskanálnyit teszek a ricibe, és hajszárítóval fújok rá egy kevés meleg levegőt, hogy könnyebb legyen dolgozni vele. Nagyon sok hajam van, viszont max. 10 cm-vel lóg a vállam alá, és nekem ez a mennyiség bőven elég. Amikor nem kevertem az olajakat, én is alig tudtam 4! samponozással kimosni belőle. Azóta nem is próbálom tisztán. Sok sikert a következő pakoláshoz! :)
(válasz vikus86 181. hozzászólására)

181. vikus862014-08-14 22:27
Sziasztok! Én ma próbáltam ki a ricinusos pakolást, pici olívával, nejlon sapival. Kb 2 órát volt rajta. Iszonyatosan viszketett a fejbőröm, és mosásnál nagyon sok kihullott. Ráadásul három mosással sem igazán jött ki. Egy gyógyszertári kis üveggel tettem rá. Nem értem, rosszul csináltam volna valamit? Használom szempillára, és azzal tökéletesen működik.

180. Ivcsy2014-07-10 21:49
Sziasztok most fogok elkezdeni a ricinusos pakolást naplót fogok vezetni és minden használat után írok véleményt fotókat készítek majd a változásról ha valakit érdekel :[link]

179. Ivcsy2014-07-10 21:47
én majd most fogok elkezdeni a ricinust végig fogom vezetni a naplómban a változást fotókkal mindennel együtt
a naplóm ha esteleg valakit érdekel:
[link]

178. Lagota2014-05-31 15:01
Sziasztok. Tobb forumot elolvastam mar en is a ricinusos hajnovesztesrol. Ki is probaltam es csinalom is heti 2-3 alkalommal. En ugy alszom a pakolassal a fejemen. Ricinus+tojassarga+kokuszolaj+teafaolaj az en receptem. Meg nem tudok szemmel lathato eredmenyekrol beszamolni. Meg nem tudom eldonteni, hogy ez a hajnovekedes ennek tudhato be vagy termeszetes... De kitarto vagyok es turelmes. :-)
Amivel szeretnek segiteni Nektek az az hogy en talaltam egy oldalt, ahol lehet rendelni ricinusolajat literes kiszerelesben. Szerintem sokkal jobb, mint gyogyszertarban 30 grammonkent... [link] a webaruhaz cime.
Lenne egy kerdesem is: a tojassarga vilagositja a hajat? Vagy akar ez az egesz pakolas? En ugy vettem eszre a hajamon, hogy jobban vilagosodik, mint a pakolas hasznalata elott...
Sok sikert mindenkinek tovabbra is! ;-)

177. bbyke2014-05-02 17:04
Ricinus olaj + tojássárgája + olívaolaj, én ezeket szoktam összekeverni, felvinni a hajamra, bebugyolálni, majd egy kicsit megfújni hajszárítóval, hogy átmelegedjen, és utána legalább 4-5 órát rajta hagyni, majd legalább 2x samponnal jól átmosni, + utána jöhet rá a szokásos hajbalzsam. Ezt hetente-2 hetente célszerű alkalmazni (szerintem).
A hajadra hajvasaláskor használj hővédő sprayt!!!!
A hajvégekbe hajmosás után még nedvesen én egy-két cseppnyi argánolajat szoktam belemasszírozni. De lehet különféle hajvégápolókat is kapni, ha neked mondjuk az argánolaj nem jönne be annyira. :)
(válasz Szineslufi 176. hozzászólására)

176. Szineslufi2014-05-02 16:40
Ma vettem ricinus olajat és úgy tervezem hogy először le vágatom a töredezett haj végeimet, aztán kezdem el a pakolást. A ricinus olajat tojás sárgájával vagy Oliva olajjal keverjem? Vagy lehet mindkettővel? És miből mennyit kell tenni? És a haj végeit mivel ápolhatom, hogy ne töredezzen? Majdnem minden nap szoktam vasalni a copfomat, mert Anélkül olyan a hajam mint egy széna kazal össze fogva. Ezen kívülnagxon száraz is. Ha el kezdem a hajamat ricinus olajjal ápolni változni fog majd az állaga? Mert azért nem szeretném mindig vasalni, mert az tönkre teszi a hajamat.

175. cirmicica772014-04-23 22:16
Szia, semmiféleképpen nem kellene mikrózni semmikor sem. A mikrózás tönkreteszi az olajban lévő vitaminokat, gyakorlatilag nem nyerssé teszi a nyers, hidegen sajtolt olajat és igencsak romlik a minősége. Se tojás előtt, se utána. Én hidegen kenem fel, de ha melegíteném, akkor egy nagyobb edénybe öntenék forró vizet, és abba beleállítanám a ricinus üvegecskét, amíg langyossá nem válik, így melegítem fel télen a sheavajat is.
(válasz kocsombab 174. hozzászólására)

174. kocsombab2014-01-21 14:15
Én múlt héten kezdtem, heti 3x mosok hajat, szóval ezzel egybekötöm a pakolást, ha másnap szabadnapos vagyok abban is tudok aludni, ilyen kor 6 kor teszem fel, és reggel 8 ig rajtavan. Igy volt az első alkaommal, aztán rá két napra a 2. alkalom csak este 4 -10 ig és a 3. alkalommal is 4-10 ig hagytam rajta, azaz 6 órát.
Mérem a hosszt, és a babahajak hol jönnek.
Fejtetőn 10 inch a hajhosszom.
Keverékem: felmelegítem a 0,5 dl ricinust, bele pár csepp citromlé, méz, 1 tojássárgája. Ami viszont elég fontos, és nem irták: mikrózni az olajat, de még mielott beletesszük a tobbi hozzávalót! éN múltkor elfelejtettem megmelegiteni, beleutottem a tojást, és aztán mikroztam és a tojás megfőtt és felrobbant:)

173. Dori962013-11-18 20:31
Ja és középhosszú hajam van. Miből mennyit tegyek a keverékembe? És utána samponnal mossam? Előre is köszi:)

172. Dori962013-11-18 20:29
Sziasztok! Ti mivel keveritek a ricinus olajat? Vagy magában jobb úgy felkenni ahogy van? Mivel a leghatásosabb?

171. Kriszta992013-10-27 00:26
Sziasztok!

Ami lényeges! A pakolás előtt mindenképpen mossátok meg a hajatokat, hogy a hatóanyagok bejuthassanak. Én a ricinusolajat kókuszolajjal és e vitaminnal keverem. Van egy lány a krémmánián, egy fodrásztanuló. Ő nagyon sok okosságot írt, érdemes elolvasni. Amit kiemelnék belőle az az, hogy nem kell 20 percnél tovább a hajadon hagyni a pakolást, mert "ami kell a hajadnak és be tud jutni a hajadba, az bejut 20 perc alatt, ami meg nem az 5-6 óra alatt sem fog, csak megköt rajta".

170. erika74092013-06-07 19:01
Szia!
Olvastam a tapasztalatodról a ricinussal kapcsolatban.
Érdekelne ,hogy csináltad a pakolást.
Várom válaszod.
Szia. Erika
(válasz eliii 159. hozzászólására)

169. fanni292013-04-25 15:41
de jó neked hogz enzit nőtt tőle és már 8 szor hasynáltam de meg csak 2 cmt nőtt tőle
(válasz Liána87 168. hozzászólására)

168. Liána872013-03-22 06:49
tojás sárgája,és végül 2 evőkanál hajbalzsam.Ezt felkenem hajfestő ecset segítségével,ráhajszárítózok,folpackoba tekerem,és sapit rá.5 órán keresztül fennt van,majd 3szor megmosom,simán kijön.Gyönyörű csillogó,egészséges,erős lett a hajam,és rohamosan nő.Két hónap alatt már bőven váll alattig ér.Nekem nem hullik tőle a hajam.Melette szedek Revalidot,régen az növesztette meg.

167. Liána872013-03-22 06:42
Sziasztok!Én 2 hónapja használom a ricinus olajat.Előttenagyon sokszor festettem a hajamat,ami szép hosszú volt,már hátközépig ért.A sok festésből viszont elege lett,és az utolsó vörösből szőkére manövernél leégett,egész rövidre,éppen vállig ért.Nagyon kétségbe estem,ugyanis 4 évig tartott,mire előtte végre megnőtt,ráadásul csúnya szénaboglya lett.Elkezdtem használni az olajat a következőképpen.Három evőkanál ricinus,2 evőkanál kókuszolaj,egy evőkanál méz,egy evőkanál étolaj,2

166. Diee9512013-03-19 18:12
és a ricinus olaj a már toredezett hajvégekre is használ?vagy csak megakadalyozza hogy torjon..?

165. Nikolett932013-02-13 21:01
Pár hónapja, de azóta vágatattam belőle, hogy egészséges legyen a vége. Így ugyanolyan hosszú maradt mint volt, csak egészséges lett. Most pedig heti egyszeri hajvasalás mellett növesztem. Remélem egészséges és hosszú lesz mostmár!

164. Énakiskirálylány2013-02-13 00:39
En is heti 1x használom es 2 max 2 es fel orat van rajta.hajszarito zacsi :D törölköző ... Miota használod?
(válasz Nikolett93 163. hozzászólására)

163. Nikolett932013-02-10 18:49
Nekem nagyon sokat nőtt tőle a hajam, és a hajhullásom is megállította. Viszont nem kell túlzásba vinni, nekem hetente-kéthetente 2 órahossszát volt rajta. Bőven elég volt. Előtte picit felmelegíttem a hajam hajszárítóval. Viszont a szempillámmal semmit sem csinált, de a szemöldökömön a hiányzó kis részekre jó volt.

162. Énakiskirálylány2013-02-08 04:07
Sziasztok! Nagy dilemmám van :/ mar vagy 3 hónapja nem festettem be a hajam ricit használom rendszeresen. Az érdekelne hogy ha be festem a hajam a feketét nem szedi le a Rici? Mert mar olyan csúnya a fejem muszáj valamit kezdenem vele. Annyi baba hajam van miota rendszeresen kenem a pakolast :) mikor megszaritom a kis babahajak égnek állnak. Ha valaki esetleg használja fekete festett hajon megoszthatna a tapasztalatait velem ;) előre is koszike ! Pusszanat

161. HelloKitty942013-01-29 20:07
azért ha esetleg valakit érdekelne leírom hogy használom: kis tálkába nyomok elegendő mennyiséget, felmelegítem és már kenem is fel a fejbőrőmre és a hajtövekre, utána becsavarom fóliálval és úgy fél óránként meg hajszárítózom :) nekem a kimosása se túlzottan macerás, inkább csak a felkenése:), 1pakolásnál 2órára kentem fel a hajamra :) 2.pakolásnál benne aludtam ( ugyanis olvastam ezt is azt is, gondoltam egy héten 3x megcsinálom a folyamatot és abból 1 napot benne alszom) ma pedig a 3. de leszedem 2óra után :)

160. HelloKitty942013-01-29 20:03
Sziasztok. 5 napja használom a ricinus olajat, a hajamra és a szempilláimra, a hajamra ma csináltam meg a 3.pakolást, itt még nem észleltem nagy változást, nekem szép fényes hajam van alapból, csak növeszeni szeretném :) a szempilláim viszont *-* 5napja minden este felkenem az olajat, és 3 nap után már láttam az újj gyökerező szempilláimat *-* el se hittem.:) ha lesz fejlemény a hajammal kapcsolatban mindenképpen leírom! :) puszii

159. eliii2013-01-09 17:28
Sziasztok. Most írok először ide de megkell hogy osszam a tapasztalatomat. 6 pakoláson vagyok túl. amikor elkezdtem ezt az egészet megmértem a hajam és 37 cm-t mértünk, rá 3 hétre (heti egy pakolás, kb 5 órán keresztül) 39,5 cmt mértünk. 4szer szóltam tesómnak hogy segítsen újramérni mert nemhittem el. és valóban .. 2.5 cm-rt nőtt 3 hét alatt a hajam. ez megdobta a lelkesedésem és mindig ügyelek hogy legyen itthon utánpótlás a ricinusból:) egyébként kb 2hónapja elhagytam a hajszárítót és a hajvasalót (előtte éveken keresztül mindennap hajatvasaltam.) a hajam vége kezd rendbejönni szép fényes és puha *.* soksikert mindenkinek, remélem másoknak is ilyen hatásos mint nekem :)

1 2 3 4 5 6 7