FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ricinus olaj hajra....

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egyéb sz&e témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6
180. Ivcsy2014-07-10 21:49
Sziasztok most fogok elkezdeni a ricinusos pakolást naplót fogok vezetni és minden használat után írok véleményt fotókat készítek majd a változásról ha valakit érdekel :http://www.hoxa.hu/?p1=naplo&p2=95007

179. Ivcsy2014-07-10 21:47
én majd most fogok elkezdeni a ricinust végig fogom vezetni a naplómban a változást fotókkal mindennel együtt
a naplóm ha esteleg valakit érdekel:
http://www.hoxa.hu/?p1=naplo&p2=95007

178. Lagota2014-05-31 15:01
Sziasztok. Tobb forumot elolvastam mar en is a ricinusos hajnovesztesrol. Ki is probaltam es csinalom is heti 2-3 alkalommal. En ugy alszom a pakolassal a fejemen. Ricinus+tojassarga+kokuszolaj+teafaolaj az en receptem. Meg nem tudok szemmel lathato eredmenyekrol beszamolni. Meg nem tudom eldonteni, hogy ez a hajnovekedes ennek tudhato be vagy termeszetes... De kitarto vagyok es turelmes. :-)
Amivel szeretnek segiteni Nektek az az hogy en talaltam egy oldalt, ahol lehet rendelni ricinusolajat literes kiszerelesben. Szerintem sokkal jobb, mint gyogyszertarban 30 grammonkent... http://humanity.aruhaz.info a webaruhaz cime.
Lenne egy kerdesem is: a tojassarga vilagositja a hajat? Vagy akar ez az egesz pakolas? En ugy vettem eszre a hajamon, hogy jobban vilagosodik, mint a pakolas hasznalata elott...
Sok sikert mindenkinek tovabbra is! ;-)

177. bbyke2014-05-02 17:04
Ricinus olaj + tojássárgája + olívaolaj, én ezeket szoktam összekeverni, felvinni a hajamra, bebugyolálni, majd egy kicsit megfújni hajszárítóval, hogy átmelegedjen, és utána legalább 4-5 órát rajta hagyni, majd legalább 2x samponnal jól átmosni, + utána jöhet rá a szokásos hajbalzsam. Ezt hetente-2 hetente célszerű alkalmazni (szerintem).
A hajadra hajvasaláskor használj hővédő sprayt!!!!
A hajvégekbe hajmosás után még nedvesen én egy-két cseppnyi argánolajat szoktam belemasszírozni. De lehet különféle hajvégápolókat is kapni, ha neked mondjuk az argánolaj nem jönne be annyira. :)
(válasz Szineslufi 176. hozzászólására)

176. Szineslufi2014-05-02 16:40
Ma vettem ricinus olajat és úgy tervezem hogy először le vágatom a töredezett haj végeimet, aztán kezdem el a pakolást. A ricinus olajat tojás sárgájával vagy Oliva olajjal keverjem? Vagy lehet mindkettővel? És miből mennyit kell tenni? És a haj végeit mivel ápolhatom, hogy ne töredezzen? Majdnem minden nap szoktam vasalni a copfomat, mert Anélkül olyan a hajam mint egy széna kazal össze fogva. Ezen kívülnagxon száraz is. Ha el kezdem a hajamat ricinus olajjal ápolni változni fog majd az állaga? Mert azért nem szeretném mindig vasalni, mert az tönkre teszi a hajamat.

175. cirmicica772014-04-23 22:16
Szia, semmiféleképpen nem kellene mikrózni semmikor sem. A mikrózás tönkreteszi az olajban lévő vitaminokat, gyakorlatilag nem nyerssé teszi a nyers, hidegen sajtolt olajat és igencsak romlik a minősége. Se tojás előtt, se utána. Én hidegen kenem fel, de ha melegíteném, akkor egy nagyobb edénybe öntenék forró vizet, és abba beleállítanám a ricinus üvegecskét, amíg langyossá nem válik, így melegítem fel télen a sheavajat is.
(válasz kocsombab 174. hozzászólására)

174. kocsombab2014-01-21 14:15
Én múlt héten kezdtem, heti 3x mosok hajat, szóval ezzel egybekötöm a pakolást, ha másnap szabadnapos vagyok abban is tudok aludni, ilyen kor 6 kor teszem fel, és reggel 8 ig rajtavan. Igy volt az első alkaommal, aztán rá két napra a 2. alkalom csak este 4 -10 ig és a 3. alkalommal is 4-10 ig hagytam rajta, azaz 6 órát.
Mérem a hosszt, és a babahajak hol jönnek.
Fejtetőn 10 inch a hajhosszom.
Keverékem: felmelegítem a 0,5 dl ricinust, bele pár csepp citromlé, méz, 1 tojássárgája. Ami viszont elég fontos, és nem irták: mikrózni az olajat, de még mielott beletesszük a tobbi hozzávalót! éN múltkor elfelejtettem megmelegiteni, beleutottem a tojást, és aztán mikroztam és a tojás megfőtt és felrobbant:)

173. Dori962013-11-18 20:31
Ja és középhosszú hajam van. Miből mennyit tegyek a keverékembe? És utána samponnal mossam? Előre is köszi:)

172. Dori962013-11-18 20:29
Sziasztok! Ti mivel keveritek a ricinus olajat? Vagy magában jobb úgy felkenni ahogy van? Mivel a leghatásosabb?

171. Kriszta992013-10-27 00:26
Sziasztok!

Ami lényeges! A pakolás előtt mindenképpen mossátok meg a hajatokat, hogy a hatóanyagok bejuthassanak. Én a ricinusolajat kókuszolajjal és e vitaminnal keverem. Van egy lány a krémmánián, egy fodrásztanuló. Ő nagyon sok okosságot írt, érdemes elolvasni. Amit kiemelnék belőle az az, hogy nem kell 20 percnél tovább a hajadon hagyni a pakolást, mert "ami kell a hajadnak és be tud jutni a hajadba, az bejut 20 perc alatt, ami meg nem az 5-6 óra alatt sem fog, csak megköt rajta".

170. erika74092013-06-07 19:01
Szia!
Olvastam a tapasztalatodról a ricinussal kapcsolatban.
Érdekelne ,hogy csináltad a pakolást.
Várom válaszod.
Szia. Erika
(válasz eliii 159. hozzászólására)

169. fanni292013-04-25 15:41
de jó neked hogz enzit nőtt tőle és már 8 szor hasynáltam de meg csak 2 cmt nőtt tőle
(válasz Liána87 168. hozzászólására)

168. Liána872013-03-22 06:49
tojás sárgája,és végül 2 evőkanál hajbalzsam.Ezt felkenem hajfestő ecset segítségével,ráhajszárítózok,folpackoba tekerem,és sapit rá.5 órán keresztül fennt van,majd 3szor megmosom,simán kijön.Gyönyörű csillogó,egészséges,erős lett a hajam,és rohamosan nő.Két hónap alatt már bőven váll alattig ér.Nekem nem hullik tőle a hajam.Melette szedek Revalidot,régen az növesztette meg.

167. Liána872013-03-22 06:42
Sziasztok!Én 2 hónapja használom a ricinus olajat.Előttenagyon sokszor festettem a hajamat,ami szép hosszú volt,már hátközépig ért.A sok festésből viszont elege lett,és az utolsó vörösből szőkére manövernél leégett,egész rövidre,éppen vállig ért.Nagyon kétségbe estem,ugyanis 4 évig tartott,mire előtte végre megnőtt,ráadásul csúnya szénaboglya lett.Elkezdtem használni az olajat a következőképpen.Három evőkanál ricinus,2 evőkanál kókuszolaj,egy evőkanál méz,egy evőkanál étolaj,2

166. Diee9512013-03-19 18:12
és a ricinus olaj a már toredezett hajvégekre is használ?vagy csak megakadalyozza hogy torjon..?

165. Nikolett932013-02-13 21:01
Pár hónapja, de azóta vágatattam belőle, hogy egészséges legyen a vége. Így ugyanolyan hosszú maradt mint volt, csak egészséges lett. Most pedig heti egyszeri hajvasalás mellett növesztem. Remélem egészséges és hosszú lesz mostmár!

164. Énakiskirálylány2013-02-13 00:39
En is heti 1x használom es 2 max 2 es fel orat van rajta.hajszarito zacsi :D törölköző ... Miota használod?
(válasz Nikolett93 163. hozzászólására)

163. Nikolett932013-02-10 18:49
Nekem nagyon sokat nőtt tőle a hajam, és a hajhullásom is megállította. Viszont nem kell túlzásba vinni, nekem hetente-kéthetente 2 órahossszát volt rajta. Bőven elég volt. Előtte picit felmelegíttem a hajam hajszárítóval. Viszont a szempillámmal semmit sem csinált, de a szemöldökömön a hiányzó kis részekre jó volt.

162. Énakiskirálylány2013-02-08 04:07
Sziasztok! Nagy dilemmám van :/ mar vagy 3 hónapja nem festettem be a hajam ricit használom rendszeresen. Az érdekelne hogy ha be festem a hajam a feketét nem szedi le a Rici? Mert mar olyan csúnya a fejem muszáj valamit kezdenem vele. Annyi baba hajam van miota rendszeresen kenem a pakolast :) mikor megszaritom a kis babahajak égnek állnak. Ha valaki esetleg használja fekete festett hajon megoszthatna a tapasztalatait velem ;) előre is koszike ! Pusszanat

161. HelloKitty942013-01-29 20:07
azért ha esetleg valakit érdekelne leírom hogy használom: kis tálkába nyomok elegendő mennyiséget, felmelegítem és már kenem is fel a fejbőrőmre és a hajtövekre, utána becsavarom fóliálval és úgy fél óránként meg hajszárítózom :) nekem a kimosása se túlzottan macerás, inkább csak a felkenése:), 1pakolásnál 2órára kentem fel a hajamra :) 2.pakolásnál benne aludtam ( ugyanis olvastam ezt is azt is, gondoltam egy héten 3x megcsinálom a folyamatot és abból 1 napot benne alszom) ma pedig a 3. de leszedem 2óra után :)

160. HelloKitty942013-01-29 20:03
Sziasztok. 5 napja használom a ricinus olajat, a hajamra és a szempilláimra, a hajamra ma csináltam meg a 3.pakolást, itt még nem észleltem nagy változást, nekem szép fényes hajam van alapból, csak növeszeni szeretném :) a szempilláim viszont *-* 5napja minden este felkenem az olajat, és 3 nap után már láttam az újj gyökerező szempilláimat *-* el se hittem.:) ha lesz fejlemény a hajammal kapcsolatban mindenképpen leírom! :) puszii

159. eliii2013-01-09 17:28
Sziasztok. Most írok először ide de megkell hogy osszam a tapasztalatomat. 6 pakoláson vagyok túl. amikor elkezdtem ezt az egészet megmértem a hajam és 37 cm-t mértünk, rá 3 hétre (heti egy pakolás, kb 5 órán keresztül) 39,5 cmt mértünk. 4szer szóltam tesómnak hogy segítsen újramérni mert nemhittem el. és valóban .. 2.5 cm-rt nőtt 3 hét alatt a hajam. ez megdobta a lelkesedésem és mindig ügyelek hogy legyen itthon utánpótlás a ricinusból:) egyébként kb 2hónapja elhagytam a hajszárítót és a hajvasalót (előtte éveken keresztül mindennap hajatvasaltam.) a hajam vége kezd rendbejönni szép fényes és puha *.* soksikert mindenkinek, remélem másoknak is ilyen hatásos mint nekem :)

158. Bellabellissima2012-11-13 20:51
Annyit elfelejtettem leírni, hogy én sapkával, egész éjszakán át rajta hagyom.
(válasz Bellabellissima 157. hozzászólására)

157. Bellabellissima2012-11-13 20:48
Sziasztok! Mint minden dolognál, a ricinusnál is eltarthat egy ideig, amíg hat. Én kb 2-3 hónapja használom, hetente egyszer:
a fejbőröm egész felületét igyekszem bedörzsölni csak ricinusolajjal, a haj hoosszát, és végeit pedig extra szűz olivaolajjal. Emellett Biovanne pluszt szedek most 3. hete (a kúra ennél 3 hónap!).
A hatás nem maradt el: egy hetet kibír a hajam mosás nélkül, és az arcomat végig új babahajak keretezik.
A ricinusnak valóban van hajnövezstő hatása.
Emelett persze fontos a lehetőség szerinti egészséges táplálkozás, zöldségek, és gyümölcsök fogyasztása.
Mindenkinek azt tanácsolom, hogy legyen kitartó, és türelmes, és hatni fog!
További sok sikert!
(válasz szipi12 150. hozzászólására)

156. Cukimuki922012-11-02 15:59
Szia, szerintem a drogériákban nem lehet kapni mivel ez egy gyógyszerkészítmény és nagyon körültekintő módon kell használni, mivel hashajtó hatása van:) Gyógyszertárban lehet kapni! Kb. 300-Ft/dl, más gyógyszertárakban próbálkozz lehet hogy nem volt készleten mivel hamar romlandó:)
(válasz ancsa84 148. hozzászólására)

155. Cukimuki922012-11-02 15:54
Sziasztok! Azt hallottam hogy a ricinus jó pattanásokra is, mert gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik. Ki mit tud erről mondani? :)

154. ágnes.212012-10-31 17:53
Sziasztok.Az baj hogy én úgy használom,hogy
1.ev.kanál ricinus 1 tojássárgája és sima olajjal mivel nincs olivaolajam ://

153. Dodda2012-07-06 12:58
Kezd el velem a ricinusos hajnövesztést! :)
Képekkel, lépésről lépésre! :)
http://www.hoxa.hu/?p1=naplo&p2=84771

152. mosoly92012-05-30 14:50
Szia!
Neked nem ragad tőle össze a hajad?
Ricinus+olivaolaj+tojássárgáját is kipróbáltam, de talán az a baj, hogy nem csak a tövére került? (kb. váll alá érő hajam van)
(válasz dondike911 151. hozzászólására)

151. dondike9112012-05-30 14:13
Várj türelmesen és hatni fog. Én kb. egy hónapja használom és tényleg látványos javulást értem el. Ne görcsölj rá, kenegesd vele nyugodtan, ha tudod, minél több ideig hagyd a hajadon, masszírozd meg többször a fejbőrödet (akkor is, ha nincs rajta pakolás) és nőni fog a hajad. Azért a 36 centis copf nem egy rossz dolog ;). Meg szerintem figyelj oda az étkezésedre is egy picit jobban, egyél több zöldséget és gyümölcsöt :).
(válasz szipi12 150. hozzászólására)

1 2 3 4 5 6