Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ricinus olaj hajra.... fórum

Ricinus olaj hajra.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
198. globus
2020. ápr. 19. 11:26
Űzi a praktikát még valaki?
2015. máj. 19. 18:55
Vettem egy A-vitaminost ma..remelem csodat muvel.:D :D
196. e92edf4555 (válaszként erre: 195. - D7c1719ff7)
2015. máj. 17. 01:14
ezt hallottam,szerencsere nincs :) de jo tudni!
2015. máj. 17. 01:13
szemölcsre jó
2015. máj. 16. 22:43
Eppen az van a hajamon,hogy ujra derekig erjen ..majd beszamolok fel ev mulva.:)
2015. márc. 11. 14:23

sziasztok.

Én ma próbáltam ki a ricinus olajat, és hát egy csoda szer. Kiváncsian várom hajnövesztő hatását is.

A nemkíván vörös szint kiszedte a hajamból és szép barna szint kaptam. ;)

Erre nem is számitottam tőle.

192. kleeri (válaszként erre: 188. - Veronika)
2015. jan. 1. 18:27
mennyi idő alatt érted el ezt a hosszt
191. vikus86 (válaszként erre: 182. - Mirtusz85)
2015. jan. 1. 17:36
Köszi a választ. Mindenképp ki fogom ilyen arányban próbálni.
190. kalloandrea (válaszként erre: 189. - Kalloandrea)
2014. dec. 5. 19:35

Az 1 alakalom!


Én nem tetem sem tojást sem oliva olajat semit ugy naturba viitem fel a hajamra :) teljes napot volt a hajamon másnap mostam le . könyen le tudtam mosni megszáritotam és olyan selymes lett a hajam fényes bár még nem látok növekedést mert 1 alkalom de remélem hamarosan uj és jo hirel szolgálok :)

2014. dec. 3. 20:25

Sziasztok!



Ma kezdtem el a ricit használni mert ugy éreztem ki kell probáljam. Röviden annyi hogy nagyon kihulot a hajam bár az okát nem tudom vérképem jo, 1 honap leforgása alatt vékony töredezet törötek a hajak remélem ez tényleg segiteni fog .

188. Veronika (válaszként erre: 187. - BarbiBarbi)
2014. okt. 21. 14:30

Szia! Nyugi :) csak betegség, erős gyógyszeres kezelés és hiányállapotok miatt állhat le a haj és a köröm növekedése.Maximum lassabban nő... Raktam fel két képet az adatlapomra.


Próbáljátok ki ezt heti 1x pakolásként, hajmosás előtt pár órára teljes hajhosszra (én nem hagyom éjjszakára, de kinek a pap...)

A recept kb.100g-hoz:

30g Shea vaj

20g Ricinusolaj

20g Baobab olaj

15g szőlőmagolaj

15g olívaolaj

2g Tocopherol (e-vitamin)

2014. okt. 1. 16:29
Sziasztok,Azt szeretnem kerdezni hogy ha abba hagyom a ricinusos kezelest akkor nem all le a haj novekedese?Ez nem lehet egy mellekhatas?
2014. szept. 14. 18:04

tegnap próbáltam ki először.

kíváncsi vagyok, hosszú távon lesz-e eredménye.

185. eliii
2014. szept. 14. 17:56
Sziasztok. 2013.01.09en irtam eloszor ide. Akkor meg rovidke volt a hajam. Mindeossze 37 cm volt. Azota eltelt majd mesfel ev. Lassan 2 eve.. azota az a helyzet hogy 2 havonta vagok magamnak a vegebol 4-5 centit. Mai napig hasznalom az olajat mert szep tole a hajam. Mar nem az a cel hogy megnojjon. Elertem azt a hosszt kevesebb mint 1 ev alatt amit szerettem volna. Igy a vegebol mindig vagok h ne a terdemig erjen :D egyebkent a fenekem aljaig er a hajam. Gyonyoru hosszu es egeszseges. A hajfesteket is elhagytam mar mert tul draga mulatsag es a hajnak se tesz tulsok jot. Remelem masoknak is ilyen eredmenye van :)
184. eliii (válaszként erre: 170. - Erika7409)
2014. szept. 14. 17:46
Én mielott hasznalom nem mosok hajat. Heti egyszer 1:1 aranyba osszekeveremolivaolajjal vagy etolajjal. Epp ami itthon van. Megmikrozom. Felkenem az egesz hajamra mint hajfestesnel. Atszaritom hajszaritoval utana atmaszirozom mindenhol ezutam egy furdosapi ra majd egy torolkozo es 4 ora mulva lemosom :)
183. eliii (válaszként erre: 162. - Énakiskirálylány)
2014. szept. 14. 17:41
Fekete hajam volt amikor elkezdtem használni az olajat. Ma már nem festem mert ugy nő a hajam hogy 2 hetente festeni kellene. Legutolso festesnl már 4 doboz festék kellett rá és akkor azt mondtam hogy ennyi pénzt nem fogok kiadni csak azert hogy fekete legyek :) de nyugi nem szedi le a festéket hisz nincs maro hatása.
182. Mirtusz85 (válaszként erre: 181. - Vikus86)
2014. aug. 18. 22:45
Szia! Szerintem kicsit sok egy üveg ricinus egy használatra, bár ez a haj mennyiségétől és hosszától is függ. Ha jól tudom, egy üveg 30 ml. Én kókuszolajjal keverem, hogy könnyebb legyen felvinni, ill. lemosni, de kb. fele-fele arányban használom, sőt talán kicsit többet a kókuszolajból. Ez azt jelenti, hogy egy pakoláshoz kb. 15 ml rici kell nálam. Ha éppen folyékony állapotában van a kókuszolajam, akkor fecskendővel szívok fel 20 ml-t, ha megdermed, akkor 2 teáskanálnyit teszek a ricibe, és hajszárítóval fújok rá egy kevés meleg levegőt, hogy könnyebb legyen dolgozni vele. Nagyon sok hajam van, viszont max. 10 cm-vel lóg a vállam alá, és nekem ez a mennyiség bőven elég. Amikor nem kevertem az olajakat, én is alig tudtam 4! samponozással kimosni belőle. Azóta nem is próbálom tisztán. Sok sikert a következő pakoláshoz! :)
181. vikus86
2014. aug. 14. 22:27
Sziasztok! Én ma próbáltam ki a ricinusos pakolást, pici olívával, nejlon sapival. Kb 2 órát volt rajta. Iszonyatosan viszketett a fejbőröm, és mosásnál nagyon sok kihullott. Ráadásul három mosással sem igazán jött ki. Egy gyógyszertári kis üveggel tettem rá. Nem értem, rosszul csináltam volna valamit? Használom szempillára, és azzal tökéletesen működik.
180. Ivcsy
2014. júl. 10. 21:49
Sziasztok most fogok elkezdeni a ricinusos pakolást naplót fogok vezetni és minden használat után írok véleményt fotókat készítek majd a változásról ha valakit érdekel : [link]
179. Ivcsy
2014. júl. 10. 21:47

én majd most fogok elkezdeni a ricinust végig fogom vezetni a naplómban a változást fotókkal mindennel együtt

a naplóm ha esteleg valakit érdekel:

[link]

178. Lagota
2014. máj. 31. 15:01

Sziasztok. Tobb forumot elolvastam mar en is a ricinusos hajnovesztesrol. Ki is probaltam es csinalom is heti 2-3 alkalommal. En ugy alszom a pakolassal a fejemen. Ricinus+tojassarga+kokuszolaj+teafaolaj az en receptem. Meg nem tudok szemmel lathato eredmenyekrol beszamolni. Meg nem tudom eldonteni, hogy ez a hajnovekedes ennek tudhato be vagy termeszetes... De kitarto vagyok es turelmes. :-)

Amivel szeretnek segiteni Nektek az az hogy en talaltam egy oldalt, ahol lehet rendelni ricinusolajat literes kiszerelesben. Szerintem sokkal jobb, mint gyogyszertarban 30 grammonkent... [link] a webaruhaz cime.

Lenne egy kerdesem is: a tojassarga vilagositja a hajat? Vagy akar ez az egesz pakolas? En ugy vettem eszre a hajamon, hogy jobban vilagosodik, mint a pakolas hasznalata elott...

Sok sikert mindenkinek tovabbra is! ;-)

177. bbyke (válaszként erre: 176. - Szineslufi)
2014. máj. 2. 17:04

Ricinus olaj + tojássárgája + olívaolaj, én ezeket szoktam összekeverni, felvinni a hajamra, bebugyolálni, majd egy kicsit megfújni hajszárítóval, hogy átmelegedjen, és utána legalább 4-5 órát rajta hagyni, majd legalább 2x samponnal jól átmosni, + utána jöhet rá a szokásos hajbalzsam. Ezt hetente-2 hetente célszerű alkalmazni (szerintem).

A hajadra hajvasaláskor használj hővédő sprayt!!!!

A hajvégekbe hajmosás után még nedvesen én egy-két cseppnyi argánolajat szoktam belemasszírozni. De lehet különféle hajvégápolókat is kapni, ha neked mondjuk az argánolaj nem jönne be annyira. :)

2014. máj. 2. 16:40
Ma vettem ricinus olajat és úgy tervezem hogy először le vágatom a töredezett haj végeimet, aztán kezdem el a pakolást. A ricinus olajat tojás sárgájával vagy Oliva olajjal keverjem? Vagy lehet mindkettővel? És miből mennyit kell tenni? És a haj végeit mivel ápolhatom, hogy ne töredezzen? Majdnem minden nap szoktam vasalni a copfomat, mert Anélkül olyan a hajam mint egy széna kazal össze fogva. Ezen kívülnagxon száraz is. Ha el kezdem a hajamat ricinus olajjal ápolni változni fog majd az állaga? Mert azért nem szeretném mindig vasalni, mert az tönkre teszi a hajamat.
175. cirmicica77 (válaszként erre: 174. - Kocsombab)
2014. ápr. 23. 22:16
Szia, semmiféleképpen nem kellene mikrózni semmikor sem. A mikrózás tönkreteszi az olajban lévő vitaminokat, gyakorlatilag nem nyerssé teszi a nyers, hidegen sajtolt olajat és igencsak romlik a minősége. Se tojás előtt, se utána. Én hidegen kenem fel, de ha melegíteném, akkor egy nagyobb edénybe öntenék forró vizet, és abba beleállítanám a ricinus üvegecskét, amíg langyossá nem válik, így melegítem fel télen a sheavajat is.
2014. jan. 21. 14:15

Én múlt héten kezdtem, heti 3x mosok hajat, szóval ezzel egybekötöm a pakolást, ha másnap szabadnapos vagyok abban is tudok aludni, ilyen kor 6 kor teszem fel, és reggel 8 ig rajtavan. Igy volt az első alkaommal, aztán rá két napra a 2. alkalom csak este 4 -10 ig és a 3. alkalommal is 4-10 ig hagytam rajta, azaz 6 órát.

Mérem a hosszt, és a babahajak hol jönnek.

Fejtetőn 10 inch a hajhosszom.

Keverékem: felmelegítem a 0,5 dl ricinust, bele pár csepp citromlé, méz, 1 tojássárgája. Ami viszont elég fontos, és nem irták: mikrózni az olajat, de még mielott beletesszük a tobbi hozzávalót! éN múltkor elfelejtettem megmelegiteni, beleutottem a tojást, és aztán mikroztam és a tojás megfőtt és felrobbant:)

173. Dori96
2013. nov. 18. 20:31
Ja és középhosszú hajam van. Miből mennyit tegyek a keverékembe? És utána samponnal mossam? Előre is köszi:)
172. Dori96
2013. nov. 18. 20:29
Sziasztok! Ti mivel keveritek a ricinus olajat? Vagy magában jobb úgy felkenni ahogy van? Mivel a leghatásosabb?
2013. okt. 27. 00:26

Sziasztok!


Ami lényeges! A pakolás előtt mindenképpen mossátok meg a hajatokat, hogy a hatóanyagok bejuthassanak. Én a ricinusolajat kókuszolajjal és e vitaminnal keverem. Van egy lány a krémmánián, egy fodrásztanuló. Ő nagyon sok okosságot írt, érdemes elolvasni. Amit kiemelnék belőle az az, hogy nem kell 20 percnél tovább a hajadon hagyni a pakolást, mert "ami kell a hajadnak és be tud jutni a hajadba, az bejut 20 perc alatt, ami meg nem az 5-6 óra alatt sem fog, csak megköt rajta".

170. erika7409 (válaszként erre: 159. - Eliii)
2013. jún. 7. 19:01

Szia!

Olvastam a tapasztalatodról a ricinussal kapcsolatban.

Érdekelne ,hogy csináltad a pakolást.

Várom válaszod.

Szia. Erika

169. fanni29 (válaszként erre: 168. - Liána87)
2013. ápr. 25. 15:41
de jó neked hogz enzit nőtt tőle és már 8 szor hasynáltam de meg csak 2 cmt nőtt tőle
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook