Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igazságtalan büntetések (parkolás) fórum

Igazságtalan büntetések (parkolás) (beszélgetős fórum)

2011. jún. 17. 19:10

Sziasztok!

Én is így jártam :( a felfestést néztem, az nem volt és mivel beteget vittem, és magam is kötéscserére mentem, örültem hogy van egy hely, és beálltam, a táblát nem láttam. Mikor kijöttem nem volt ott az autó, a betegem alig bírt járni. A taxival együtt otthagytam 30 ezer forintot, és még utána a rendőrségről is kaptam szabálysértési eljárásról levelet. Meg is írtam hogy nem elég, hogy a parkolási társaság lehúzott, még külön is megbüntethetnek? Hogy van ez? Annyira igazságtalan, nagyon fel vagyok háborodva, annál is inkább hogy éves bérletem van egyébként arra a körútra. Én oda tudtam volna menni gyalog, csak akit vittem az nem. Igazi bűnözőket kellene kergetni, nem becsületes embereket, akik ledolgozták becsületesen az életüket, és betegség miatt kiszolgáltatottá váltak mindenhol...(Szeged)

22. 2c2de63135 (válaszként erre: 21. - Nitina)
2010. márc. 3. 19:26
szívesen, szerintem semmiképp ne hagyjátok annyiban a dolgot, legalább járjatok utána sok helyen, hátha mégsem kell kifizetni, legalábbis nem ennyit! ez egyszerűen pofátlanul magas, de még a fele is! még a 12ezer is...
21. Nitina (válaszként erre: 20. - 2c2de63135)
2010. márc. 3. 18:57
Köszönöm a válaszodat. Holnap megkérdezek egy ügyvédet, hogy mik a lehetőségeim. Nem szeretnék ebbe belenyugodni, szerintem is méltánytalan. Szóval még egyszer köszi. :)
20. 2c2de63135 (válaszként erre: 19. - Nitina)
2010. márc. 3. 18:53

szia! na talán van egy jó hírem: férjem jogász, most jött haza, azt mondja, hogy ez azért nem így van. mármint ez nem szabálysértés, illetve persze az, de mivel a parkolótársaság büntetett meg, nem veheteik fogyelembe a szabálysértési eljárás során vonatkozó jogszabályt(ha a rendőr vagy közeterületes büntet meg csak akkor), hanem ilyenkor a helyi önkormányzat renedelete szerint köteles kiszabni a bírságot! na most ezt nem tudom nálatok hányszoros. nézz utána, menj be a jegyzőhőz és mond el a panszodat, elvileg segítenie kell!

amúgy azt mondja a férjem, hogy igen is kifogásolhatod, perelhető, mert ez méltánytalanul nagy összeg, és ő megkockáztatja, hogy ez a "jó erkölcsbe ütköző" (ezt most lehet nem pontosan írom) díjba tartozik, mindenképp érdemes egy ügyvéd/jogász ismerőst megkeresni, vagy akár fizetni egy ügyvédnek, aki felvilágosít erről.

ne hamarkodjátok el, járjatok utána, kezdjétek a jegyzőnél.-

az én esetem amúgy pécsett történt, úszásra vittem a gyerekem, és az uszoda előtt történt, ki is akadtam volna, ha 40ezerre büntetek volna, így is majdnem rájuk burítottam az asztalt

19. Nitina
2010. márc. 3. 18:14
Lehet,hogy most szigorították meg. Neked mikor történt?
18. 2c2de63135 (válaszként erre: 13. - Nitina)
2010. márc. 3. 18:00
hát akkor sem értem, mert én kb a 150FT-os óradíjnál követtem el ugyanezt, és nem 45ezerre bírságoltak csak 1780(vagy 1710már nem emlékszem valami 1700FT-os összeg volt) igaz nem Budapest, hanem egy nagyváros, de gondolom az lényegtelen, nem???
17. Nitina
2010. márc. 3. 17:02

Most őszintén? Ki mit tenne ilyen esetben??


Sziszu, a Te álláspontod szimpatikus,de kíváncsi lennék másokéra is.

16. Nitina (válaszként erre: 3. - Krisy74)
2010. márc. 3. 17:00
Idézem a levelükből: " A parkolást szabályozó fővárosi rendelet részletfizetési kedvezményt nem tartalmaz"
15. Nitina (válaszként erre: 11. - 2c2de63135)
2010. márc. 3. 16:58
itt vagyok, csak közben felkel a gyerek(aki épp akkor született)
14. Nitina (válaszként erre: 4. - D441802019)
2010. márc. 3. 16:57

Köszönöm a tanácsot.


Valamit tenni akarok, mert igazságtalannak érzem a helyzetet.

Főleg,h ekkora összegről van szó. Eseteleg még 30ezret befizet az ember. De azt sem igazán engedhetném meg magammnak. Na de 120ezret??

Csak azt sem akarom, hogy esetleg még megspékeljék egy kis ügyvéi díjjal....

13. Nitina (válaszként erre: 2. - 2c2de63135)
2010. márc. 3. 16:55
A büntetés azért ilyen mértékű, mert a szabálysértés alapján egy órának megfelelő összeg 300szorosát kell megfizetnem. Itt egy óra kb. 400 Ft. Így szépen kijött ez a "kis Összeg".
12. d441802019 (válaszként erre: 11. - 2c2de63135)
2010. márc. 3. 16:42
Hát ha kiszámolod, a jogszabály alapján teljesen reális összegű a bírság. Kiemelt övezetben, 300-400 Ft / óra a parkolási díj megszorozva 300-al....
11. 2c2de63135 (válaszként erre: 10. - Krisy74)
2010. márc. 3. 16:39
na ez az ,ezért nem értem én sem hogy a manóban lett ilyen magas a bírság, itt valami nem stimmel, de afórum kiíró eltűnt? mert jól elbeszélgetünk mi itt, csak válszt nem kapunk...
2010. márc. 3. 16:31

Közben megtaláltam a törvény paragrafusát erre:


Mozgáskorlátozott parkoló


48. § . (3) A mozgáskorlátozottak számára kijelölt várakozóhelyek jogtalan elfoglalása esetén a fizetendő pótdíj mértéke az adott területre érvényes egyórai várakozási díj háromszázszorosa.

9. d441802019 (válaszként erre: 8. - Sundance)
2010. márc. 3. 16:30

Dehogy. Nem történt semmi, nem bántottál meg. :-)


Lehet, hogy "erős" hatású volt a válaszom, ez az írásbeli kommunikáció hátránya.

Csak tájékoztatni akartalak, hogy nem áll szándékomban senkit sem félrevezetni; hanem épp ellenkezőleg.


Elnézést, ha rosszul reagáltam.

8. sundance (válaszként erre: 7. - D441802019)
2010. márc. 3. 16:27
Semmikeppen sem akartalak megbantani! Ne haragudj!
7. d441802019 (válaszként erre: 6. - Sundance)
2010. márc. 3. 16:23

Saját tapasztalat alapján meséltem el. :-)

A parkolási bírságot (piros csomagot), ha jól tudom, nem a Rendőrkapitányság Szabálysértési Osztálya helyezi el a szélvédőn, bár tény, hogy szabálysértésnek minősül a mozgáskorlátozott parkoló jogtalan elfoglalása; ezért tanácsoltam, hogy várja meg, amíg oda kerül az ügye, mert ha még nincs ott, akkor oda fog kerülni...


...de nekem mindegy, hogy mit csinál a károsult; csak (remélem elhiszed: ) jó indulattal tanácsoltam egy ilyen megoldást, saját, megélt tapasztalat alapján. Talán több, mint a semmi, vagy a kioktatás. :-)

6. sundance (válaszként erre: 4. - D441802019)
2010. márc. 3. 16:14

Ne haragudj, de honnan szedted ezt a rengeteg zöldseget? Ez mar eleve szabalysertes....

En nem akarlak megbantani, de ha nem ertesz hozza, ne adj ilyen tanacsokat!

2010. márc. 3. 16:10

Sajnos a mosgasserült helyen törtenö jogtalan parkolast kemenyen büntetik. Tulajdonkeppen nem is baj, mert sok marha direkt odaall. Persze van ugy, hogy az ember veletlenül jar igy.

Azt tanacsolom nekem, hogy irj egy kerelmet az illetekes jegyzöhöz, röviden leirva az esetet, es kerd töle a reszletfizetesi lehetöseget. Mivel ez allamigazgatasi eljaras, ö elhet ezzel a joggal.

Sajnalom, hogy belefutottatok ebbe a büntibe!

4. d441802019 (válaszként erre: 1. - Nitina)
2010. márc. 3. 16:07

Várd meg, amíg a szabálysértésre, majd a bíróságra kerül az ügyed. Vagy már eleve szólj a bírságot kiszabó hatóságnak, hogy nyugodtan küldjék az ügyedet a szabálysértésre. Ne ijedj meg, nem lesz pereskedés.


A szabálysértésről fogsz kapni egy levelet, mely ellen halasztó hatályú kifogással élhetsz. Megírod a kifogást, melyben leírod az alábbi történetet, tényszerű adatokkal alátámasztva a hitelesség érdekében. A Rendőrség ezt tovább fogja küldeni a bíróságra, és a bíróságtól megkapod majd a levelet, melyben tájékoztatnak, hogy a kifogásod helyes és az eljárást felfüggesztik, az összeget jogtalansága miatt töröltetik.


Ajánlom, hogy a helyszínről, ahol az autó parkolt, készítsetek fotókat, még mielőtt felfestenék a mozgáskorlátozott jelet (ilyenkor már nagyon gyorsan tudnak intézkedni a hiányosságok pótlásáról)... Ezeket a képeket csatoljátok a levélhez.


Ezt tudom tanácsolni. Kell hozzá bátorság, de sok választásod nincs. Vagy fizetsz, vagy megléped ezt.

3. krisy74 (válaszként erre: 1. - Nitina)
2010. márc. 3. 16:04

Szia.


112.000 Ft??? Megkérdeztétek mire ennyi? Ez kicsit sok...gyorshajtásnál sem kell ennyit fizetni. És szerintem a parkoló társaság ilyen miatt nem büntethet. Azt csak rendőr, vagy közterület felügyelet. A parkoló társaság csak a fizető parkolás miatt büntethet szerintem.

És olyan pedig biztosan nincs, hogy nem engednek részletfizetést egy ekkora összegnél.

Jól utána jártatok mindennek???

Ki az aki kiszabta a bírságot pontosan?

2. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Nitina)
2010. márc. 3. 16:01
várj már! miért ilyen magas a büntetés???? hol állt meg? csak azért, mert én is így jártam, nem láttam a mozgássérült helyet, mert csak tábla jelölte, nem volt felfestve(én utána is kérdeztem, azt mondták csak egyiknek kell lennie, vagy tábla vagy felfestés...)szóval engem is megbűntettek, de csak 1780FT volt a bírság!!!!(igaz én ezen is vitatkoztam, mert nem látható a tábla, fa takarta el.., de aztán kifizettem, csak az elv miatt vitatkoztam)ja és parkolási díjat is fizettem!
2010. márc. 3. 15:58

Felvázolom az én esetemet:

2009. július 13-án császármetszéssel megszületett a fiam. Ezt azért írom le, mivel egy nagy hasi műtét után nyilván nem én parkoltam 2009. július 14-én mozgássérült helyre. A párom jött látogatóba az én nevemen lévő autómmal és beparkolt véletlenül egy ilyen helyre, amit mellesleg felfestés nem jelöl, csak egy kicsike tábla, amit nem vett észre, mivel tolatva parkolt be a helyre. Természetesen befizetett kb. 1000 Ft parkolást(mint említettem nem látta,h oda nem szabad állni). Mikor végeztek a látogatással észrevette, hogy ott figyel a mikuláscsomag.

Párom indult a postára, hogy befizesse a 12.000 forintot, amikor látta, hogy az 112.000 Ft. Természetesen ennyi pénz nem volt nála.


Aztán persze érkezett a fizetési felszólítás. A nevemre. Küldtem igazolást a kórházból, hogy fekvőbeteg voltam, de a parkoló társaság szerint jogosan terhel engem a büntetés. Kértem részletfizetés, amit nem adtak meg. Szerintük a Gyed-ből oldjam meg,h kiperkálom ezt a pénzt egyben.

Ma kaptam kézhez a levelet, amelyben leírják,h március 15-ig fizessem be az egész összeget vagy behajtják. Szerintetek ez normális? Mert ha egy bunkó direkt odaáll, akkor oké. De még parkolást is fizetett, tehát nyilván nem direkt állt oda. És tényleg ennyire nagy kérés részletben fizetni?

Vagy csak én látom ennyire gusztustalannak a dolgot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook