Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartással kapcsolatban kérnék segítséget! fórum

Gyerektartással kapcsolatban kérnék segítséget! (beszélgetős fórum)


2010. júl. 5. 14:13
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
26. tiata (válaszként erre: 25. - Szorgoska)
2010. márc. 23. 15:36
Igen ez így van!Ha a gyerekek kérdése elvan rendezve,akkor elválasztanak,és utánna is lehet osztozkodni a vagyoni dolgokon.
25. szorgoska (válaszként erre: 24. - Paradicsom66)
2010. márc. 22. 08:29
Kérd részítélet hozatalát a kötelék kérdésében. Régóta különéltek, nincs remény az életközösség helyreállítására. A házasság felbontásának nem feltétele a vagyonjogi megegyezés.
24. paradicsom66 (válaszként erre: 22. - Szorgoska)
2010. márc. 21. 17:11
Igen lakáshasználati díjat is kérvényezve van a beadványba,amiért fel volt háborodva!A lakásba be sem mehetek a gyerekekhez, csak ha ő otthon van!Benne egy csepp jóindulat sincs,miért is lenne,hiszen ott hagyták!Az az érdeke,hogy tönkre tegyen!Az a szomorú,hogy addig el sem választ a bíróság tőle, ameddig nincs vagyoni egyezség,pedig már lassan két éve különélek tőle. Szörnyű ez a magyar jog!
23. paradicsom66 (válaszként erre: 21. - 9bbc382386)
2010. márc. 21. 17:06
Hidd el már mindenről tárgyaltam vele. Mivel munkanélküli vagyok és ez nem tudom meddig fog eltartani,felajánlottam,hogy vonjuk le a gyerektartás összegét arra az időre ameddig a gyerekek tanulnak,a nekem járó összegből,továbbá nálam a kocsi,a z abból neki járó összeget csapjuk hozzá,amire igényt tartanék ingóságra annak az összegét is vonjuk le a nekem járó részből,de ő egyelőre nem mutat hajlandóságot az egyezségre! Egy pénzéhes ember!Úgy gondolja, mivel nála vannak a gyerekek,neki jár minden! Az én 20 évi munkám,hiszen mindig dolgoztam, az hol van? A bíróságra ezek a dolgok be vannak adva, de ő mindig talál valami kifogást!Ez van!
2010. márc. 21. 09:12
Ha közös az ingatlan és nem laksz benne, akkor a férjednek arra az időre, amíg meg nem szüntetitek a tulajdonközösséget, többlethasználati díjat is kell fizetnie, ezt is be lehet számítani a tartásdíjba. A többlethasználati díjat úgy lehet kiszámolni, hogy veszed azt az összeget, amelyért az ingatlant egy évig bérbe lehetne adni (ezt a bíróság felé neked kell megjelölni, ha a férjed vitatja: szakértő kell), és ennek annyi százaléka jár neked, ahány százalékban tulajdonos vagy. Mivel azonban a gyerekek is benne laknak, bírói gyakorlattól függően a 100%-os összegből 10-20%-ot levonnak, és a megmaradó összegből jár neked annyi %, ahány %-ban tulajdonos vagy.
21. 9bbc382386 (válaszként erre: 15. - Paradicsom66)
2010. márc. 19. 23:28

szia!

A férjednek kellene kifizetni a közös ingatlanotok felét.

Erről nem esett szó?

20. tiata (válaszként erre: 19. - Paradicsom66)
2010. márc. 17. 18:13
Ne haragudj,de nem tudtam még sem tegnap megkérdezni.:(
19. paradicsom66 (válaszként erre: 18. - Tiata)
2010. márc. 16. 15:27
Előre is köszi!Remélem tud hasznos tanácsot adni!
18. tiata (válaszként erre: 17. - Paradicsom66)
2010. márc. 16. 15:25

Majd ezt mond el a bíroságon is.Pontosan nem tudom,hogy megy,hogy külön kelle ezt kérvényezni vagy hogy.Amúgy nem a férjed dönt hanem a bíró:)


Figyu elvileg egy távolélő ismerősömmel este beszélek webkamerán,náluk zajik most egy csúnya vállóper.(már 2 éve és nincs még vége).Meg kérdezem,ő szerintem jobban tudja.

2010. márc. 16. 14:23
tiata!Én felajánlottam a férjemnek,hogy a nekem járó összegből vonjuk le a gyerekeknek járó gyerektartás díját ameddig tanulnak, de ő ebbe nem akar belemenni!
16. tiata (válaszként erre: 15. - Paradicsom66)
2010. márc. 16. 12:51
Lehet így is,hoygpl nem fizetsz havonta gyerektartást,hanem ott hagyod az ingatlant,és azt bezsámítják.Én úgy tudom.Vagy egyösszegben kilehet fizetni előre.Amúgy úgy tudom,ha a gyermek nagykorú,utánna is fizetni kell,azt hiszem 25 vagy 23 éves korig,ha tanul nappali tagozaton.De úgy tudom van olyan lehetőség,ha Te nem tartod a tanulmányaihoz szükségesenek a nagykorúsága után a gyerektartást,akkor perelhetsz,hogy ne kelljen.Csak ugye ezt bizonyítani stb.
2010. márc. 15. 00:44
Nos én talán egyes emberekben megrőkönyödést váltok ki,mivel én hagytam ott a férjem 20 év után és a gyerekek úgy döntöttek, nála maradnak. Két fiunk van egy 19 és egy 16 éves.Sajnos évek óta feszültségoldókon élek és féltem,hogy ez csak rosszabb lesz.Ennek legfőbb okozója a férjem volt. Bár látták a gyerekek mi a helyzet otthon, mégis az apjukat választották, mivel nekem közben lett egy barátom és a történtek miatt őt hibáztatják! Én elmondtam,hogyha a házasságunkban minden rendben lett volna,akkor ez nem történik meg.Volt egy saját üzletem amit sajnos fel kellett számolnom, már nem, bírtam a költségeket.Elköltöztem albérletben és ez csak növelte az anyagi terheket.Persze ekkor már be volt adva a válóper és a gyerekeknek rokontartási díjat fizettem 10 hónapig. Ez után munkanélküli lettem és jelenleg is az vagyok,így az ügyvédem tanácsára egy minimális összeget 5500 forintot fizetek a kiskorú gyermekemnek, de mivel a nagyobbik gyermekem tanfolyam jellegű nappali tagozatra jár, nem tudom neki kell-e majd gyerektartást fizetnem? Férjem a gyerekekkel a közös lakásunkban él a gyerekeinkkel én a barátommal, külföldön. Egyedüli vagyonom jelenleg egy autó. A kérdésem az lenne,ha valaki tud ebben segíteni, ha nincs jövedelmem,miből fizessem a gyerektartást? A válóper még folyik, tehát nem tudom a bíróság, hogy fog dönteni, de a férjem mindent magának akar!Én adtam egy olyan egyezséget neki,hogy a nekem járó részből vonjuk le a gyerektartás díját azokra az évekre, ameddig a gyerekek tanulnak, de ő ezt egyelőre nem akarja elfogadni.Kérem aki hasonló helyzetben volt,vagy van próbáljon tanácsot adni!Köszönöm!
14. tiata (válaszként erre: 12. - Pokemberke)
2010. márc. 4. 18:35

Semmit,jogos a dolog.Teljesen átlagosan döntött a bíróság.Az,hogy valakinek új párja van,nem ide tartozik.Egy normális bírót sem fog érdekelni,mert a magyar jogrendszerben ez nem számíthat.

Az apa jól tette,hogy meg vett mindet,segítette az orvosi kötségekben,mert még utólag azt is hozzácsapták volna.Másrészt,meg ez a természetes,ha van a másiknak új párja,ha nincs.Az ő gyereke.

Írtam már,ne fizessen,akkor majd az állam megelőlegezi,csak majd behajtják rajt.Vagy menjen el tényleg feketén dolgozni,és adja oda zsebből a gyerektartást.CSak ugye jó ha van egy banki utalás róla,(vagy csekk)mindkét fél részéről,mert azzal el tudja kerülni a későbbi vitákat.


Nem értem mi igazán a felháborodásának az oka.Semmi jogtalan nincs ebben.Egy csomó helyen utánna lehet olvasni érthetően a családjogi dolgoknak,bírosági eljárásoknak.Adnak ingyen tanácsot,bár ehhez nem fognak sokat hozzáfűzni.

13. 9bbc382386 (válaszként erre: 12. - Pokemberke)
2010. márc. 4. 18:29

Nem volt félreérthető ,szerintem megértette az olvasó.

Sajnos ha nem figyel oda az illető,akkor így is járhat,ahogy az apa itt járt.

Persze mindez törvényes is az anyuka részéről.Az már más kérdés,hogy az anyuka nagy ívben letojta a másik fél érdekeit.

2010. márc. 4. 18:22
Kicsit félreérthető volt! Anyuka 6 hetes terhesen 5 perc alatt eldöntötte,hogy végleg szakít az apával. Beletörődött az apuka a kialakult helyzetbe és elköltözött. Miután átköltözött a szomszéd lakásba,ami kiadó volt szembesült a valós okkal,ugyanis rá két napra egy vadidegen embert látott saját kulcsal bemenni az akkor már teljesen felszerelt fészekbe. El lehetett képzelni azt a pillanatot! de az apa mindenben segítette! Kaja, pénz, orvosi vizsgálat! Az anyuka az új pasival enyelgett! A megcsalt megalázott apa ennek ellenére segítette! Miután megszült 2-3 hónapig rendszeresen rendezte a megbeszélt gyerektartást de anyuka mivel ezt kevesellte bírósági útra terelte a dolgot! Letagadott minden segítséget, apa fogadott ügyvédet de félreértés következtében sem az ügyvéd sem az apa nem vett részt az első tárgyaláson! Ez alapján a bíróság az anya ügyvédje által meghatározott (20%,de min:30000ft-ra ill.a gyermek születésétől kezdve,ami 6 hónap:210.000ft-ot) határozott meg. Ennek megfelelően 50%-os a gyermektartás.ez esetben mi a véleményetek és tudtok-e valami megoldást arra vonatkozóan,hogy mit lehet ilyenkor tenni? Az apa mivel 90%-ban teljesítette a kötelezettségét jogtalannak érzi a kialakult helyzetet!Mit lehet tenni????
2010. márc. 4. 15:16

50%ot akkor vonnak, ha hátraléka van. Ha a tartásdíj összegének megállapítása óta a jövedelme csökkent, lehet kérni a leszállítást 6 hónapra visszamenőleg.

Egyébként a törvény szerint a gyermeket gondozó szülő a tartást elsősorban természetben, a különélő szülő pénzben szolgáltatja (gyermektartásdíj), tehát neki így kellett volna teljesíteni. Továbbá a szülő saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll, vagyis nem számít, hogy ami neki marad, az éhenhalásra elég.

2010. márc. 3. 17:41
Ja,és a gyerektartáson felül be lehet hajtani a különkiadásokat.Pl a gyógyszer,iskolakezdés,tanszerek stb.....így mindennek a felét.
2010. márc. 3. 17:35

Nem mentesül a fizetés alól semmilyen esetben sem.Az állam megelőlegezi a megállapított gy.tartást,majd apucin behajtja azt.Ha nem tudja fizetni: közmunkára fogják.

Nincs mese,fizetni kell.Ha nem piros csekken fizette,akkor kell készíteni egy papírt,melyen a kifizette-aláírta,átvette összeg szerepel.

2010. márc. 3. 15:15
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt! Utánajár majd a dolgoknak!
2010. márc. 3. 14:43

50% gyerektartast akkor sem vonnak le senki fizeteseböl, ha 15 gyereket hagyott ott. A törveny max. 33% letiltast engedelyez. Amennyiben a fizetesenek több mint 33%-at fizeti, akkor ebbe ö maga egyezett bele, vagy el sem olvasta mit ir ala.

A helyzet a következö: illetekes varosi birosagon keresetet kell beadni arra vonatkozoan, hogy megelheteset veszelyezteti az illetmeny 50%-anak levonasa.

2010. márc. 3. 14:21
Próbálja meg jogi útra terelni. Tudakolja meg a lehetőségeit! Biztosan van kiskapu. Mivel csak átmenetileg munkanélküli. Ha addig igazoltan fizette és most pedig munkanélküli, akkor kell hogy legyen lehetőség, mivel amint újra munkába áll, fizetné tovább. Ennek tükrében talán van némi engedmény. Az 50% rengeteg, mert neki is meg kell élni, persze fontos a baba jólléte. A nagy helyzet az, hogy a bíróság eléggé anya párti Magyarországon, pedig sok helyen jobb helye lenne a gyereknek az apukánál, illetve nagyszülőknél.
2010. márc. 3. 14:10
elnézést! Nem üres kézzel ment látogatni...elírtam...
4. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Pokemberke)
2010. márc. 3. 14:05

A munkanélküli -és egyéb ellátásokból- 33% erejéig a bíróság letilthat tartozást.

Az 50%-kal kapcsolatban természetesen indíthat pert a bíróságon. A bútorokat, egyebeket nyilván csak akkor veszik figyelembe, ha számlákkal tudja igazolni. Egyébként valóban úgy állnak hozzá, hogy az nem pénzbeli. Ugyanis nagyon sok szülő arra hivatkozik, hogy pl. a gyereknek ad zsebpénzt. De azzal nem lakik jól, meg nem fizeti ki neki a számlákat sem.

2010. márc. 3. 14:03

A gyerektartásta munknélküliből is vonják.A magyar törvények az nézik a gyermeknek legyen,még annak árán is ha a szülőnek nincs.Indíthat pert,de úgy sem fogják csökkenetni.Szerintem.Az,hogy ő elötte bevásárolt,az egy dolog.Amúgy van úgy hogy,ha pl.az apa nem ismeri el,hogy az övé,csak már mikor DSN teszt van,akkor kifizetteik vele(apával) annaka felét,amit a gyermeknek vett addig az anya,pl.: babakocsi,kiságy stb,+természetesen a DNS teszt is az ő költsége. Gyerektartás egy másik dplog,az jár.MAxmimim nem fizet,és az anya feljelenti,az állám fizeti helyette.DE,azt bethajtják rajt(ha tudják),pl.:ha vesz autót,házat stb.,az lesz rá a fedezet.

Vannak jogi fórumok,ahol erről bővebb,és pontosabb felvilágosítást kaphattok.

Szerintem teljesen természetes,hogy az apa fizeti az orvosi vizsgálatokat,bevásárol a gyermek tartáson is túl.Nem a gyermektől válik az ember.Magyarországon meg gyermekörüli vitákban,gyermekelhelyezési perekben nem érdekli a bíróságot ki lépett félre kivel.NAgyon helyesen,mert lehet az a jobb ha valaki válik,és új párja van(gyermeknek),mint ha nem.

2010. márc. 3. 13:55
a munkanélküliből is lehet vonni,és nem érdekli a bíróságot,hogy esetleg éhen hal.ezért kell mindig megtartani a piros csekket,hogy bizonyítani lehessen a fizetést.ez reménytelen.csak akkor mentesül a tartás alól,ha nem jelentik be sehová és úgy dolgozik.
2010. márc. 3. 13:50
Sziasztok! Egyik barátomnak segítségre lenne szüksége! Albérletben éltek amikor kiderült hogy terhes a leányzó otthagyta és titkon a háta mögött új párkapcsolatot létesített! Az apaságot a volt pár elismerte! Megvette a gyerekbútorokat, ruhákat, babakocsit és fizette az orvosi vizsgálatokat is.A gyermek megszületését követően többször bevásárolt, amire éppen szükség volt, ill.látogatásokkor üres kézzel érkezett! Átmeneti anyagi problémái miatt az apa ideiglenes bár az anya tudtával felfüggesztette a megbeszélt gyermektartási összeget! Az anya bírógáshoz fordult és megállípították hogy a fizetése 50% levonják mert nem pénzbeni segítséget adott! Az apa mivel kilátástalan élethelyzetbe került, jelen pillanatban munkanélküli de abból is levonnak 33%-ot! Visszamenőleg követelik tőle az összeget mert 3 hónapig nem tudott fizetni, de az anyuka elfelejtette mondani az ügyvédjének hogy a gyermekre ami kellett 90%-ban ő vásárolta meg! Igazságtalannak tartom és még ő követelőzik! Kérdésem az lenne, hogy a munkanélküliből is vonhatnak gyerektartást? Hogyan lehetne hogy ne 50%-ot vonjanak tőle? Ha anyuka is hozzáteszi az 50.000 et akkor sem kerül annyiba egy gyermek akit a szüleinél nevel! Van -e lehetősége az apának kevesebb gyermektartásra vonatkozó per indítására ezen felsorolat figyelembevételével?Válaszokat előre is köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook