Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A futással mennyi idő után lehet fogyni? fórum

A futással mennyi idő után lehet fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
106. júliusi (válaszként erre: 95. - Xy1987)
2015. febr. 10. 21:48
Most látom, milyen régi a fórum, pedig kérdezni akartam, hány éves vagy?
105. Judo74
2013. ápr. 9. 09:13
Amikor a futással elégetsz 7000 kalóriát (és nem pótolod evéssel), akkor fogysz 1 kilót. Ha feltételezzük, hogy 1 futással 300 kalóriát égetsz el, akkor 23 ilyen futás "alatt" fogysz 1 kilogrammot:).
104. Liza Shaula (válaszként erre: 96. - Xy1987)
2013. márc. 31. 22:38

Szia!

Az lenne a kérdésem, hogy azt a 18 kg-ot mennyi idő alatt adtad le, és milyen tempóban futottál?

2012. okt. 25. 11:09
Most indulok, hátha... :)
102. 70327ac3e2 (válaszként erre: 101. - Lisica)
2012. okt. 24. 11:42

Gratulálok, szép eredmény!

És mikor indult meg a fogyás úgy igazán? Én 1 hónapja futok (heti 3-4 alkalom, 6-9 km-ek, és inkább kocogás), és semmi, centiben sem. Bár azt mondják, átalakultam egy picit, de mióta utoljára mondták, többet mutat a mérleg. :(

101. lisica
2012. okt. 24. 11:36

nem vagyok egy madárcsontú,foglamam sincs,mennyi volt rajtam a felesleg...a bmi-m -12-nél lépett a normális tartományba,amikor én magam végre belementem a 38-as szoknyába.azt volt csak a szép nap...azóta a mérleg nyelve nem nagyon mozog lefelé,viszont a mérőszalag biztos kedvezne,ha használnám...tartom a -15-öt és alakilok,mint az a bizonyos púpos gyerek,a prés alatt.

mellesleg,heti 3-4 alkalommal 30-40 percet futok,ami pillanatnyilag hat kört jelent a helyi füves-salakos vásártéren.a tempóm meg mindig a nap függvénye,de igyekszem a végére lehajtani magamat,kivéve a rosszabb napjaimon,amikor a cél csak annyi,hogy tóléljem és megcsináljam...

100. 70327ac3e2 (válaszként erre: 99. - Lisica)
2012. okt. 22. 18:14

Gratulálok, szép teljesítmény, minden téren. Azt megkérdezhetem, hogy mennyi fölösleg volt rajtad?

Én örülök, hogy nem csak a fogyás miatt futok, mert akkor a mai nappal feladtam volna. :(

És mennyit szoktál futni (táv, idő)?

Bocsánat, biztos írtad már, és végig olvastam a fórumot, de egyszerre sok volt, nem jegyeztem meg, hogy melyik névhez, kihez mi tartozik... De majd igyekszem, ígérem. :)

99. lisica
2012. okt. 22. 11:33

35 vagyok és sosem futottam,mert mindig fájt a térdem,meg a lábam,meg minden nyavalyám volt...csak kitartásom nem.idén tavasszal azonban megembereltem magamat és elkezdtem keményen odafigyelni az evésre,majd lightosan tornázgatni,majd jött a kocogás...mert futásnak talán nem is nevezhetném azt az ájulás határán végzett mozgást.első alkalommal fél kör után elfeketedett előttem a világ és azt hittem meghalok.ott és azonnal.négy hónap alatt fogtam 14 kilót,azóta elmúlt három hónap és tartom,minden nehézség nélkül,pedig igazi sütifaló vagyok.viszont időközben rákattantam a futásra és heti négyszer muszáj mennem,kivánja lelkem,a testem.kilóban nem fogyok,mióta nem diétázom,de centikkel mérhető a változás...arról nem is beszélve,hogy futás után marha erős és büszke vagyok magamra,de még a napi stresszt is ki tudom adni magamból.

sosem hittem volna,hogy valaha kimondom,de szeretek futni.mert jól esik

2012. okt. 22. 11:00

Most lemértem magam centivel is. Semmi. :(

177 cm magas, és 77 kiló vagyok. kb. 8-at szeretnék leadni. Ha nem lenne cél a fogyás, akkor is futnék, csak akkor az időre is jobban odafigyelnék, így meg inkább a lassabb futást választom, bár pulzusmérőm nincs. De ennél a tempónál tudnék beszélgetni, és azt hiszem, akkor jó.

Hol vagytok? :(

97. 70327ac3e2 (válaszként erre: 94. - Cbundth)
2012. okt. 22. 10:20

Azért van abban valami, amit Panka írt, csak nem ilyen formában. A futás tökéletes a fogyni vágyóknak. Csak figyelni kell a pulzust, hogy zsírégető tártományban maradjon.

A gyors, erőteljes futás jobban izmosít, mint a kocogás...

És ha megnézitek vannak nagyobb testű futók, akár a maratonisták közt is. Konkrétan én is ismerek olyat. Izmost, hosszú távokat fut, de sokat eszik... Nem is fogyott le. Meg persze alkatfüggő nagyon.

A túlsúllyal rendelkezőknek valóban oda kell jobban figyelni, mert gyorsan le lehet sérülni (izom, ízület). Egyáltalán nem mindegy, hogy az izom mennyi zsírt cipel.

Egyébként én egy hónapja futok, heti 3-4 alkalommal (kb. 18km/hét), 8 kg túlsúllyal, és nem fogytam még semmit. Az evésre kb. 1 hete figyelek oda. Az étkezésen múlik talán a legtöbb. Ha leadom a 8 kilót, tudom, hogy futás mellett már szinte bármit ehetek, de addig nem, ha fogyni akarok.

(sportmúlttal rendelkezem)

96. xy1987 (válaszként erre: 3. - Panka78)
2010. okt. 11. 20:18
Szerintem is butaságot beszélsz! Én a futással fogytam 18 kilót és lettem nádszálvékony!!! Xl-es méretről fogytam M-esre!!!!!!! Azóta is futással tartom az alakom! Mivel nem csináltam súlyemelést nem izmosodtam. A háj izommá alakult, de akkor is vékony vagyok, mint izmos! A FUTÁS IGEN IS FOGYASZT, ÉN VAGYOK RÁ AZ ÉLŐ PÉLDA!
95. xy1987
2010. okt. 11. 18:16
Sziasztok. Én 165cm és 55 kg vagyok mára. Fél éve kezdtem a futást, eleinte hetente kétszer, háromszor, majd heti ötször. Én fél év alatt fogytam 18 kilót csak a futással. Hozzá kell tennem, hogy nem fogyókúráztam,ettem mindent amit megkívántam.Csokit, bonbont, fagyit stb...annyi, hogy fél éve nem eszek 6 óra után. Viszont a finom falatokat a mai napig nem vonom meg magamtól.Anyukám úgy fogyott fél év után 10 kilót, hogy 6 óra után nem evett semmit. Ráadásul ő nem is sportolt semmit. Szerintem ez a 2 dolog elég hozzá, vagyis számomra elég volt. Heti ötször futás legalább fél órában és nem enni 6 óra után!! Nekem bevált! Azóta sokkal jobban érzem magam, nem kell ide norbi update stb...,nem kell ezt túlragozni! Az is igaz, hogy 2 hónapot kellett várnom, mire megindult a fogyás, de megérte! Csak türelem és kitartás! Gondoltam leírom az én módszerem hátha segít valakinek! Azt is elfelejtettem leírni, hogy minden nap kávéval kezdem a napot, a gyors anyagcsere érdekében! Nekem bevált! A mai napig futok, és tartom magam a 6 óra után semmit elvhez! Viszont előtte bármit! Sok szerencsét mindenkinek! Remélem tudtam segíteni!
94. cbundth (válaszként erre: 3. - Panka78)
2010. júl. 4. 20:39
Jó nagy barom vagy!
93. lilura (válaszként erre: 92. - Zsuzso100)
2010. márc. 15. 20:44
Én mindig a magasabbak közé tartoztam, nem voltam soha igazán kövér, csak erősebb testalkatú. Aztán, ahogy gimibe kerültem, ott kezdett először igazán érdekelni, hogy is nézek ki, ott fogytam először Én is kb egy tizest csak mozgással-heti ötször kettő óra aerobikkal-aztán néha nem volt kedvem elmenni, elmaradoztak az edzések, és ha nem is mind, de visszajött. Aztán megint kicsit le, akkor ismertem meg a Szerelmemet. Engem a boldogság hízlal:D a nyugalom, a közös kajálás, meg is lett az eredménye, elértem kb az addigi életem legnagyobb súlyát. Persze azt is leadtam, ezt tartom kb 2008 március óta, többé-kevésbé (2-3 kg ingadózhat, főleg ilyenkor télen, de szerencsére már kordában tudom magam tartani).
92. zsuzso100 (válaszként erre: 91. - Lilura)
2010. márc. 15. 20:39

Én gyerekként vékony voltam.

Egyébként nekem is eléri a hüvelykujjam ujjpercét a középső ujjam, de én akkor is váltig állítom, hogy mezomorf vagyok.

91. lilura (válaszként erre: 90. - Zsuzso100)
2010. márc. 15. 17:27

Na, ezt most találtam, ez szerint, hüvelykujj és középső ujjal kell-"Az alábbi módszerrel könnyen megállapíthatjuk, melyik testalkattípushoz tartozunk: egyik kezünk hüvelykujjával és középső ujjával fogjuk át a másik csuklónkat. Ha középső ujjunk ráhajlik hüvelykujjunkra, akkor valószínűleg ektomorfok vagyunk. Ha ujjaink összeérnek, de nem hajlanak egymásra, akkor testalkatunk mezomorf. Amennyiben ujjaink egyáltalán nem érnek össze, úgy valószínűleg az endomorf kategóriába tartozunk."


Ha középső ujjal csinálom, akkor elérek a hüvelykujjamal a középső ujjam második ujjpercéig. De egyébként nem vagyok vékony testalkat. Mármint gyereknek is mindig inkább az erősebb testalkatú kategóriába tartoztam, aztán ahogy kezdtem nőiesedni,úgy keztem el foglalkoztatni az alakom. Oda kell figyelnem, hogy ne hizzak el, de való igaz, hogy viszonylag hamar le is tudom adni.

90. zsuzso100 (válaszként erre: 89. - Lilura)
2010. márc. 15. 15:09

Ha lazán átéri, elvileg már nem mezomorf lennél.

Nekem is szélesebb a vállam, persze nem nagyon széles, de ha konfekcióméreteket nézek, akkor nagyobb csípőbőség kellene a derekamhoz-csípőmhöz, pedig nincs vékony derekam és nagy mellem.

89. lilura (válaszként erre: 80. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 15. 14:29
:) ez de jó dolog, amit irtál:) Nekem lazán átéri. Ebben is bebizonyosodott, amit eddig csak sejtettem, hogy mezomorf vagyok, könnyen hízok, viszont könnyen fogyok is. Hamar izmosodom,de oda kell figyelnem. A vállam pl szélesebb, mint a csípőm.
88. zsuzso100 (válaszként erre: 80. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 19:17
Egyébként szerintem én is mezomorf vagyok.
87. Totesz
2010. márc. 14. 17:21
Azt hiszem endomorf alkat vagyok,na jah...meg sem lepődőm...
86. zsuzso100 (válaszként erre: 85. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 17:14
Úgy még marad 2 cm, még a kisujjammal is...lehet, hogy egyszerűen csak hosszúak az ujjaim.
2010. márc. 14. 17:12
nekem a hüvelyk és a középső ujjam éri át a csuklóm. mm pontosan. Mint ha az alapján méretezték volna :)
84. zsuzso100 (válaszként erre: 80. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 16:56
Vagy az összes ujjal kéne? Mert én a mutató-hüvelykujjamat néztem.
83. zsuzso100 (válaszként erre: 80. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 16:55

Nekem marad hely, ha átfogom, mégis hízok! :-(

Igaz, észrevettem, hogy ha tényleg elkezdek mozogni, hamar izmosodok, hamar formálódok, de zsír sajnos nem megy könnyen.

82. Totesz (válaszként erre: 81. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 16:42

Hűha hát te aztán nagyon tudsz! Hát nem gondoltam,hogy a kakaós csiga ennyire "ártalmas" a szervezetnek.Hát a tömegem azt tudom,hogy 65kg,de a testzsírszázalékom nem tudom,nekem sima snassz mérlegem van itthon.Ja értem mire akartál célozni,igen a 20perc futás futópadon kb 300 kcal.Sajnos többet még nem sikerült futnom,mert most fájnak a bokáim,nem tudom miért.

Nagyon köszönöm a segítséged,sokat számított!!

81. fe9e12ede0 (válaszként erre: 79. - Totesz)
2010. márc. 14. 15:55

Még valami: ez a "szerintem nem sok" elég tág határok közé fér. Én műszaki ember vagyok, megszoktam hogy mindent mérni vagy számolni kell. Ha komolyan gondolod, próbáld meg magad "függetleníteni" a családi koszttól. Próbaképp 1-2 hónapra. Mindent mérni, naplózni. Ki kellene számolni mennyi a napi szintetntartáshoz szükséges kalória. Ehhez kellene tudni a tömeged és a testzsírszázalékot. Jobb fajta digi mérlegek lemérik, az enyém még a kalóriát is kiszámolja hozzá. Pár hét után ránézel egy kajára, már fejben nagyjából fogod tudni miből áll, mennyi kalóriát tartalmaz....

Kakaóscsiga nem reggeli. Hasnyálmirigyed bead neked egy inzulininyjekciót, mert a cukros tészta hirtelen kezdi emelni az inzulinszintet. Ettől azonnal bespajzolod a szénhidrátokat. Ha nincs hely az izmokban meg a májban a glikogén képzéshez, akkor megy a szalonnába. Reggel a szervezet inzulin érzékenysége amúgy is alacsony.

Szóval a CH bespajzolódik, az inzulin meg még órákig kering a vérben, lenyomja a cukorszinted alacsonyabbra, ettől meg éhes leszel. Ha mindenképp kakós csigára vágysz, akkor inkább edzés után edd meg. Ekkor a glikogén újraképzés 6% intenzitású pár óráig. Az első 1/4 órában a legmagasabb. Pár óra után lelalassul 2% ra. 1 kakóscsiga 250 kcal(saccperkábé). Futópadon soha nem futottam, de feltételezem, hogy hasonlóan gyengébb teljesítményt tudsz csak rajta leadni mint szobabiciklin a drótszamárhoz képest. Én 1 óra alatt 900 kcal körül szoktam elégetni, sportrackerral számítva (GPS sebességmérés). 20 perc durván 300 kcal. Pedig 160 körüli pulzusszámon szoktam terhelni magam. Szóval merem feltételezni, hogy 20 perc futópad minig kevesebb mint egy kakaóscsiga. (szobabringán fele teljesítményt tudok leadni mint igazin)

Gondolom érted mire akartam ezzel célozni.

2010. márc. 14. 15:33

Nagyon pongyola megfogalmazásban: (csontozat alapján csuklóméret bokaméret) ha egyik kezeddel átfogod a másik kezed csulóját, ujjaid nem érik át, vagy csak erőlködve, éppen átérik, vagy túlnyúlnak egymáson. Ha alig érik át, akkor vagy endomorf. Könnyen hízik, könnyen izmosodik, ha lefogy nem is igazán érzi jól magát a bőrében.

Súlyemelésben testépítésben jeleskedhet. Ha épp összeérnek, akkor mezomorf. Ez az atlétikus tesalkat. Könnyen lefogy, könnyen pakol fel izmot, de ha elhagyja magát, akkor csúnyán elhízik. (mint én) Aki úgy éri át a csuklóját, hogy marad még hely, azok az ektomorf alkatok. Többnyire megehetnek egy ökröt sülve, ha beléjük fér. Nem híznak el. (hasüregben lehet visceralis zsírlerakódás, tehát cukorbaj őket is utolérheti)

Izmot csak kínkeservesen tudnak felpakolni, ők az igazi "hardgainer"ek.

Persze vannak ezen alkatok kombinációi is. Dióhéjban ennyi.

79. Totesz (válaszként erre: 78. - Fe9e12ede0)
2010. márc. 14. 14:39
Mi az az endomorf testalkat? Nem számoltam meg,de szerintem nem eszek sokat.Általában reggelire egy szendvics,vagy kakaóscsiga (reggel még lehet ilyen enni),ebédre amit éppen anyukám főzött,vacsira is esetleg valami szendvics,vagy ami az ebéd volt.Nem vagyok édesszájú,nem szoktam csokit,vagy chipset enni.
2010. márc. 14. 14:31
Lehetsz endomorf testalkat, vagy lehet pajzsmirigy alulműködésed. Összeszámoltad már kalóriatáblával, meg egy mérleggel, hogy mi az ami lemegy egész nap?
77. Totesz
2010. márc. 14. 14:08
Sziasztok.Én is szoktam futni konditeremben a futópadon,kb 20percet tudok futni folyamatosan,emellett szoktam leg-magicezni,biciklizni,haspréseket csinálni.Eddig még sajna nem fogytam,csak izmosodtak a lábaim,szerintem a futástól,bár most fájnak a bokáim tőle,pedig "csak" 10kg feleslegem van nem mondjuk 30kg,akkor miért fáj a lábam?Január óta próbálok fogyni,hát eddig nem sok sikerrel,pedig a kávét édesítővel iszom,nem iszok üdítőt csak vizet, vagy teát azt is csak citromlével,este hat után nem eszek (csak nagyon ritka ha nincs időm korábban enni),és mégsem fogyok...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook