Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítséget kérek egyéni vállalkozói igazolvánnyal kapcsolatban! Mennyibe kerül és mi kell a kiváltásához? fórum

Segítséget kérek egyéni vállalkozói igazolvánnyal kapcsolatban! Mennyibe kerül és mi kell a kiváltásához? (tudásbázis kérdés)

1 2
31. 63f169ae4d (válaszként erre: 30. - Cszsuka)
2010. márc. 23. 21:34
Én inkább csak olvasgatok, kevés fórumra szoktam írni, de majd összekapom magam. :)
30. Cszsuka (válaszként erre: 29. - 63f169ae4d)
2010. márc. 22. 22:10

Köszi a sok infót.


Mostmár kipihentem magam, beköszöntött a kellemes tavaszi izomláz..:)


Remélem, más fórumokban is összefutunk :)

29. 63f169ae4d (válaszként erre: 28. - Cszsuka)
2010. márc. 21. 20:43

Meg nem csinálhatjuk, de én igyekszem mindenkinek segíteni, mert nekem is könnyebb, ha nem küldik el a bejelentést rosszul. És honnan is tudnák az emberek...

Ha kell leírom lépésenként vagy felhív az ügyfél a gép mellől és elnavigálom. :)


Kapálni annyira nem szeretek. :)

28. Cszsuka (válaszként erre: 27. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 19:38

Igen, ezt én is vártam volna, hogy mondjuk van egy ügyintéző, aki legalább (még ha pénzért is esetleg), de megmutatja, hogy az egész mi fán terem, vagy egyszerűen megcsinálja, s aláírat az ügyféllel egy nyilatkozatot, hogy az adatok a valódiságnak megfelelnek, vagy valami hasonló..:/


Hát, ha annyira hiányzik, jöhetsz hozzám kapálni nem sokára :DD

2010. márc. 21. 19:20

Szerintem hagyhattak volna némi átmeneti időt (választási lehetőséget) és nem rögtön kötelezővé tenni a már meglévő egyéni vállalkozók számára az elektronikus ügyintézést.


4 éve tömblakásban lakom a kisfiammal. Nagyon hiányzik a kert. :(

26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 19:08

Áh, megoldottam, de vért izzadtam...:)

Az Okm. Irodában szépen mosolyogtak rám és hazaküldtek, mondván, hogy nagyon egyszerű, majd meglátom. Hááát... Mire végülis negyedikre jó lett, amit beküldtem, valóban rutint szereztem. Akár oktathatnám is :DDD


Köszi a jel:)

Ezek szerint neked nincs kerted..:(

Szerencsére szeretem csinálni, csak egy napra sok volt :)

25. 63f169ae4d (válaszként erre: 23. - Cszsuka)
2010. márc. 21. 18:31
A 7-es hozzászólásodhoz még annyit, hogy meg ne tudjam, hogy párezer Ft-ért kérsz segítséget egy bejelentés feltöltéséhez. :)
24. 63f169ae4d (válaszként erre: 23. - Cszsuka)
2010. márc. 21. 18:28
Irigyellek, hogy kertezhetsz. :)
23. Cszsuka (válaszként erre: 22. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 18:07
Dehogyis éreztem annak, csak tisztázni akartam. Bocs, ha úgy tűnt, kicsit fáradt vagyok, egész nap a kertben voltam :)
22. 63f169ae4d (válaszként erre: 21. - Cszsuka)
2010. márc. 21. 17:41
A 10-es hozzászólásra írtam csak példaképpen - nem kötözködésnek szántam. Sajnálom, ha annak érezted.
21. Cszsuka (válaszként erre: 20. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 17:30
A cserének valóban annyi, de én nem cseréltem, leadtam. Nem fizettem semmit. Ezt írtam is.
20. 63f169ae4d (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2010. márc. 21. 13:06

Igen, valóban írtál sok mindent... :)

Viszont sok téves info is van ezeken a fórumokon...

Adatváltozás miatti igazolvány cseréjének az illetéke 3.000 Ft.

Nem attól függ az illeték fizetése, hogy elektronikus vagy személyes egy bejelntés.

Azért, ha tudok segíteni valamiben - és szívesen veszed -, akkor írj. ;)

19. Cszsuka (válaszként erre: 18. - 63f169ae4d)
2010. márc. 21. 07:48

Ezt én már mind leírtam lentebb, csak az ügyfél szemszögéből...

Ha te ott dolgozol, s előbb találkozunk, biztos nem kínlódtam volna ennyit...

2010. márc. 20. 23:25

Sziasztok!


2010. január 1-jétől sokminden megváltoztt az egyéni vállalkozás ügyintézése terén!


A vállalkozó igazolvány már nem feltétele az egyéni vállalkozásnak! A www.nyilvantarto.hu oldalon elérhető az egyéni vállalkozók nyilvántartása.


Amennyiben az egyéni vállalkozó nem kéri az okmány kiállítását - és tőle sem kérhetik -, akkor az összes okmányirodai ügyintézés illetékmentes!


Egyéni vállalkozás indítása személyesen vagy ügyfélkapun keresztül kezdeményezhető.


Adatváltozás, szüneteltetés és megszüntetés kizárólag ügyfélkapun keresztül - elektronikus úton - történhet.


Ha van további kérdésetek, akkor keressetek és szívesen segítek az okmányirodai ügyintézéssel kapcsolatban.

17. Cszsuka (válaszként erre: 16. - Salabakter)
2010. márc. 3. 20:16
Akkor az asztalra kell csapni, mert az okmány irodában is megkérdeztem és azt mondták, hogy el kell fogadják. Lehet, hogy a boltban még nem tudtak róla, mert még csak jan. 1-től van érvényben.
16. salabakter (válaszként erre: 15. - Cszsuka)
2010. márc. 3. 20:10
Nekünk vásárolni kellett számlatömböt,és nem adták oda az igazolvány nélkül.
15. Cszsuka (válaszként erre: 14. - Salabakter)
2010. márc. 3. 13:05

Én ezt megkérdeztem a nyomtatványboltban, mielőtt megcsináltam ezt az egész hajcihőt, s azt mondta a hölgy, hogy valószínűleg nem fog számítani, mert eddig sem az igazolvány számát írta fel, hanem ezt a bizonyos nyilvántartási számot, ami viszont nem változik, egy embernek ugyanaz marad.

Ezen kívül évek óta dolgozom egy MLM cégnél, s eddig a számlára a váll. ig. számot kellett feltüntetni, most jött az értesítő, hogy januártól csak annak fizetnek, aki a számlára a nyilvántartási számot írja fel.

14. salabakter (válaszként erre: 8. - Cszsuka)
2010. márc. 3. 11:23
Nekem sokkal hamarabb ment,már harmadnap itt volt az igazolás,ami a vállalkozói igazolványt helyettesíti,adószám,stb.mindennel együtt.Ott voltam elakadva,hogy az elektronikus aláírást nem tudtam létrehozni,de kb az okmányirádában így csak 5perc volt,míg aláírtam.De hiába nem kell igazolvány,ha a boltokban kérik ha számlatömböt,vagy bármilyen nyomtatványt vennél.Sajnos az ilyen fafejű aladók miatt váltottam ma ki a vállalkozóit,valóban 10000ft-ért.
13. 568cb64686 (válaszként erre: 11. - Cszsuka)
2010. márc. 3. 11:21
Az a 3500 ft még belefér :) Akkor úgy számolom, hogy 20 ezerből talán meglesz az egész...
12. 568cb64686 (válaszként erre: 8. - Cszsuka)
2010. márc. 3. 11:18

Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat! Hát, bevallom kicsit ijesztő ami rám vár, de valahol számítottam erre :D

Amúgy pedig nem vagyok egy informatikai zseni, így aztán nagyon csodálkoznék, ha probléma nélkül menne a dolog!!!

Húúú!

Hát venni kell majd egy nagy levegőt, mielőtt belekezdek! Szerencsére nem sürgős a dolog :)

11. Cszsuka (válaszként erre: 6. - Azure_)
2010. márc. 3. 11:16
Valójában nem tudom, hogy kinek kell a bizonyítványt bemutatni, mert nekem semmit sem kellett csinálnom, csak mivel már volt váll. igazolványom, kérték, hogy ha megkapom neten az igazolást, adjam le az igazolványt, ha nem akarok újat az új bejegyzéssel. Ebben az esetben 3.500 Ft lett volna, ha jól emlékszem.
10. Cszsuka (válaszként erre: 6. - Azure_)
2010. márc. 3. 11:14
Most jan. 1-től nem kell erkölcsi sem.
9. 568cb64686 (válaszként erre: 4. - 7af3347250)
2010. márc. 3. 11:14
Köszi, megnézem!
2010. márc. 3. 11:14

Én most vagyok túl egy változtatáson, úgyhogy a legújabb információkat tudom neked mondani.


Ha konkrétan nem akarod a kezedbe a váll. igazolványt, akkor csak egy papírt kapsz az ügyfélkapun keresztül, amin rajta lesz az azonosító számod. Ebben az esetben ingyen van. Ha mindenképp kéred az igazolványt, akkor 10.000 Ft.


Egyéni vállalkozást indíthatsz, szüneteltethetsz, megszüntethetsz otthonról a neten.


A www.magyarorszag.hu weboldalon regisztrálnod kell az ügyfélkapun. A 189-es számon mindenben segítenek, de lehet, hogy 100x kell őket felhívnod, mire minden meglesz.

Vigyázz, a regisztrációkor mindenkori e-mail címet adj meg, mert csak az itt megadott címről küldhetsz be változásokat, vagy bármit a vállalkozásoddal kapcsolatban.

Lehet, hogy jobb, ha megkérsz egy könyvelőt és párezer Ft-ért megcsinálja neked, hacsak nem vagy szgép zseni, mert én kikészültem az egésztől legalább háromszor.


Meg kell várnod, míg az ügyfélkapu visszaigazol, ezután kell megkeresned ugyanezen az oldalon a megfelelő nyomtatványt és letölteni. A letöltéshez szükséges programot is le kell tölteni, majd az elküldés egy külön játék. Ha kitöltötted, meg kell találnod a saját gépeden, hogy hol is van a nyomtatvány, amit elküldésre kijelöltél. Én is azt hittem, hogy ez egyszerű, hisz kiírja, hogy hova menti. Nyugtával dícsérd a napot!


végül, ha sikerült elküldened, kapsz egy automatikus értesítést, hogy a leveled továbbításra került. Kb. két hét, míg válaszolnak. Ha valamit nem jól csináltál, akkor meg kell ismételned az egészet. Vigyázz, csak azon az adaton változtass utólag, amit kértek, különben nagy kavarc lesz belőle!

Ahányszor hiányolnak valamit vagy elrontod, annyiszor újabb két hét.

7. 568cb64686 (válaszként erre: 6. - Azure_)
2010. márc. 3. 11:13

Köszi szépen!Éppen ennyit szerettem volna megtudni, így első körben!

Esetleg azt is meg tudnád mondani, hogy az erkölcsi biz. kb. mennyibe kerül?

6. azure_ (válaszként erre: 2. - 568cb64686)
2010. márc. 3. 11:11
Okmányirodában kell kiváltani. Nem az apehnál. Erkölcsi bizonyítvány kell hozzá, a tevékenységi körnek megfelelő bizonyítvány, de ebben ott úgyis segítenek. Szerintem most kb. 10.000 Ft körül lehet. Max. 20.000 ft. Illetékbélyeg formájában kell a díjat leróni de megmondják az okmányirodában vagy a polgármesteri hivatalban.
2010. márc. 3. 11:09

Szia!

Köszi, megnéztem, de nem találtam meg, amit kerestem. Most leginkább csak az árra lennék kíváncsi, a többi ráér azután is. Azt szeretném, ha olyan valaki tudna nekem válaszolni, aki nemrég váltotta ki, illetve tudja, hogy mennyibe kerül.

2010. márc. 3. 11:09

[link]


Regisztrálj az oldalra, a későbbiekben is hasznos lesz.

2010. márc. 3. 11:03
Szerintem az APEH oldalán megtalálod a válaszokat.
2010. márc. 3. 11:02
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy mennyibe kerül és mi kell a kiváltásához?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook