Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szív-érrendszeri betegségben szenvedők akik már régóta szedik az omega3-at, halolaj kapszulákat, mik a tapasztalatok?Van valamilyen változás fórum

Szív-érrendszeri betegségben szenvedők akik már régóta szedik az omega3-at, halolaj kapszulákat, mik a tapasztalatok?Van valamilyen változás (tudásbázis kérdés)


21. csandi1973 (válaszként erre: 19. - 6208ad5eaa)
2010. szept. 12. 21:57

Kedves Vad Virág!


A lehető leggyorsabban válts házidokit! Férjemnek 4 éve (38 évesen!) volt infarktusa, az akkori házidokink a sok-sok előjelet sem vette fenyegetőnek! A baj után háziorvost váltottunk, azóta minden rendben, a rendszeres kontroll nála is megvan, és a kardiológusnál is. Remélem, nem lesz semmi bajod!

20. mazsola 58 (válaszként erre: 19. - 6208ad5eaa)
2010. márc. 4. 18:20
A neten rengeteg infó van róla. A zöme zöldség,gyümölcs,különböző saláták olíva olajjal.Sok tengeri hal,grillezett húsok első sorban.Minél kevesebb disznóhús.Az olasz ,spanyol,görög receptekből is tudsz válogatni.Az étkezésünk/ a lányom is szereti/ zöme saláta és valami hús vagy tészta valamilyen pesztóval vagy paradicsomos szósszal,vagy tejszines sonkás szósszal.Csak néha bűnözünk a magyar konyhával.
19. 6208ad5eaa (válaszként erre: 16. - Mazsola 58)
2010. márc. 4. 10:14

házidoki, semmit nem csinált csak a szetoszkópját a mellkasomra rakta és azt mondta hogy tachicard vagyok. szedjek concort. :S most megyek cardiológiára, két hét múlva már jan. közepén kértem időpontot és csak márc. közepére tudtak adni!!! hogy mennyi a kol. szintem, fogalmam nincs, még egy vérképre se küldött el a házidokim. :S

mi az a mediterrán diéta?

18. mazsola 58 (válaszként erre: 17. - Hkati2)
2010. márc. 4. 08:13
Igazad van ebben. Az én koleszterinszintem gyárilag 12-13 között volt. Ehettem bármilyen kol.csökkentőt nem reagált rá. Gyerekkorom óta odafigyelek az étkezésre. Az segít a legjobban.Be is állt.6.2-re.Most ugyan fél éve szednem kell a kol.csökkentőt,mert volt egy hátsófali infarktusom júliusban,makkor beépítettek két sztentet a szívembe,meg két hete még kettőt,mert a stressz egy kicsit összenyomta az előzőket. Most muszáj szednem a diéta mellet,hogy a sztentek ne duguljanak be.
17. hkati2
2010. márc. 4. 08:02

Sziasztok!

Hát nekem nem nagyon jött be a halolaj.De az okos dokik azt is mondják, hogy a stressz a legnagyobb koleszterin emelő!!Természetesen oda kell figyelni az étkezésre , de én a gránátalma különböző formáira esküszöm,nekem az hozta rendbe.Igaz jött egy stresszes időszak,na akkor mindegy volt ,az egekben járt.

16. mazsola 58 (válaszként erre: 15. - 6208ad5eaa)
2010. márc. 4. 06:27
Szia! a Concort az erősebb szívdobogásra kapod. Semmi köze a koleszterinszintedhez.Ha nagyon magas a koleszterin szinted,akkor sokfajta gyógyszer van rá a mediterrán diéta mellett. Ha nem olyan magas akkor elég a diéta,feleslegesen ne szedj gyógyszert. A concort a házidoki vagy kardiológus írta fel?
2010. márc. 3. 23:04
engem inkább az érdekelne, hogy hogy hat a szívműködésre, én concort szedek és mégis állandóan heves szívverést érzek és sokszor vannak fájdalmaim, fog ez a probléma megszűnni a halolaj kapszula szedésédől?
14. f979700a86 (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2010. márc. 3. 15:39
Lassan már 1 éve,hogy extra szűz olíva olajat használok a főzéshez.Tengeri hal hetente szerepel az étrendünkben.Húsok közül pedig csirke,pulyka,ami nálunk előfordul.Előbb-utóbb csak jó lesz a koleszterinem.
13. Pirosalma (válaszként erre: 10. - F979700a86)
2010. márc. 3. 15:23

Nem szükségszerű, hogy változnak a koleszterinértékek, sőt talán nem is ez a legfőbb hatása a halolajnak, ilyen mennyiségben legalábbis.


Koleszterin-csökkentésre leginkább az extra szűz olívaolaj fogyasztásának növelése és a telített (állati eredetű, kivéve a tengeri halakat) zsírok bevitelének csökkentése az alkalmas, de a koleszterin-bevitel csökkentése és az élelmirost-fogyasztás növelése is segíthet.

Az iménti étrendmódosításokat általában együttesen alkalmazzák.

12. f979700a86 (válaszként erre: 11. - Kefekötőke)
2010. márc. 3. 13:59
Igen,én is ezt találtam.Hogy lesz-e hatása?Az majd kiderül.Mindenesetre ki fogom próbálni.
11. kefekötőke (válaszként erre: 7. - F979700a86)
2010. márc. 3. 13:28

Valószínű ugyanazt találtad ,amit én is választottam.

100 db 699 mg-os kapszula TEVA gyártmány.

Mint írtam az értékek miatt esett rá a választás.

Van -e hatása? A fene tudja.Itt jópofizok,nagy bajom nem lehet.

10. f979700a86 (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2010. márc. 3. 13:17
Ezt találtam a legjobbnak.Én a DM-est szedtem,de nem ért semmit.A koleszterinem csökkent,de az attól,hogy extra szűz olíva olajat használok főzéshez.A vérzsírszintem is jó.
9. Pirosalma (válaszként erre: 7. - F979700a86)
2010. márc. 3. 13:13
Érdemes nem a legolcsóbbat venni. Ez nem tudom, milyen, de valószínű, hogy jó.
8. katácskák (válaszként erre: 5. - Cicaanya)
2010. márc. 3. 09:16
NEKTEK s MINDENKINEK JOBBULÁST, S JÓ EGÉSZSÉGET IS:))
2010. márc. 3. 09:11
Most néztem itt neten,hogy az Aranykígyó patikákban lehet kapni olyan halolaj kapszulát,amibe a DHA 353mg,EPA 529.Akkor ez lesz a jó?
2010. márc. 3. 08:41

A háziorvos javasolta a halolajkapszula szedését a HDL/LDL koleszterin-arány optimalizálására.

Csak úgy a bajok megelőzése céljából.

Egy jóindulatú gyógyszerész felhomályosított,hogy csak olyan halolajat szabad megvenni,aminek az össztétel listáján a DHA és az EPA 300 mg felett van.

Amin nincs feltünteve sem azt meg egyenesen csalásnak nevezte.

Én rendszeresen szedem a kapszulát és 2 naponta heringkonzervet is.

Van-e hatása?


Szívesebben írom le hogy nem tudom ,mint azt hogy nem volt módom megtudni,mert nem szedtem és elzsírosodtak az ereim.

Ezt a hozzászólást még meg tudtam tenni.))

2010. márc. 3. 07:39

halolaj kapszulát nem bírtam,meg kavarta a szervezetemet (doki is mondta érdekes de ne szedjem!)anyukám sem bírta szedni,ő meg nagyon szívbeteg!!

keresztanyukám ki sajnos 3dik szív műtétet már nem bírta ki,neki meg kifejezetten tiltották!

CÁPAPORC VAGY MILYEN KAPSZULÁT SZEDETT.

Én zöldtea(citromosat,és galagonya teát iszok napi rendszerességgel)

és jó

2010. márc. 3. 07:07
A halolaj nem igazán olyan hatású, ami észrevehető. A vérnyomás esetleg kicsit csökkenhet, de alapvetően a hatás észrevétlen marad.
2010. márc. 3. 06:51
nézzetek körbe a piacon, rengeteg féle halolaj van!!! lehetőleg ne DM-s v. más minősitetlen legyen!!!!
2010. márc. 2. 23:08
na, erre én is kíváncsi vagyok! Nekem após jelöltemnek vannak borzalmas állapotban a koronáriái, és arra gondoltam, h veszek neki ilyesmit, de valóban jól jönne néhány vélemény előtte, nehogy kidobott pénz legyen belőle, mert ahhoz azért nem olcsó...
2010. márc. 2. 23:06
Szív-érrendszeri betegségben szenvedők akik már régóta szedik az omega3-at, halolaj kapszulákat, mik a tapasztalatok?Van valamilyen változás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook