Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székrekedés babánál fórum

Székrekedés babánál (beszélgetős fórum)


13. misz
2010. márc. 2. 22:44

Az én kisfiam 3-6 hónapos kora közt volt iszonyat székrekedős. Akkor ezeket a praktikákat gyűjtöttem össze. Ki tudja, hátha hat valamelyik a Te nagy babádnak is.


-hosszan tartó és meleg fürdő -tornáztatás(lábacskákkal először lassan biciklizni, aztán gyorsan, aztán a két térdet felnyomni a hashoz, pár msp-ig odaszorítani, és ezeket ismételgetni)

-maszírozás (főleg fordított c betűket rajzolni erőteljesen, ahogy a vastagbél fut)

-baracklé, erősen cukros langyos vagy meleg kamillatea, szilvapüré

-hőmérőzés (többször is egymás után popsikenőcsbe jól bemártani és forgatni),

-Glicerines kúp

-Levolah vagy Duphalax szirup esténként egy kávéskanállal (egyszeri adag ritkán hat)

-Te vegyél be esetleg valami enyhe hashajtót, és a tejcsivel átkerül valamennyi és az is hathat


A dokim azt mondta, a hőmérőzéshez és a kúphoz is hozzá lehet szokni, mert mehanikus inger váltja aki a székelést.

A hashajtó szirupokat meg csak vészhelyzet esetére alkalomszerűen javasolta, mert ahhoz lehet csak igazán hozzászokni.


A banán nálunk egyértelműen hasfogó volt, a körte közömbös.


A kismama barátnőm szilvalekvárral rendezte hatékonyan az ilyen jellegű problémáját.

A sok folyadék is jó ötlet.


Remélem hamarosan rendeződik. :)

12. 01905cce8c (válaszként erre: 8. - Tonettó)
2010. márc. 2. 21:11

Már elég régóta tápszeres, és a szilárd kaját is régen bevezettük. Eddig nem is volt semmi gond.

Inni szerinem eleget iszik, teát, vizet. Már próbálkoztam volna narancs és baracklével, de az nem tetszett neki. Próbálkozunk még, mert tudom, hogy azok is jó. És persze kipróbáljuk a szirupot is.


Még egy kérdés: A körte székletlazító, vagy székletfogó? Ahány oldalon olvastam a témában, mind mást írt. A banánról szintén ellentétes véleményeket olvasni.

2010. márc. 2. 21:07

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Mint írtam nem a gyakorisággal van gond. Előfordul, hogy este kakált rendesen, másnap délelőtt meg már megszenvedett vele. Kipróbálom a szirupot, már beszereztem egy pár hete, de féltem tőle.

10. Tonettó (válaszként erre: 8. - Tonettó)
2010. márc. 2. 20:50
Ja, és nem írtam, hogy 2 hónap alatt jött rendbe, és azóta napi többször kakil, sosincs székrekedése. Ez bizonyítja, hogy nem szokik hozzá a laevolachoz a szervezet. AMúgy a tornáztatás, hasmasszázs is jó lehet.
9. Tonettó (válaszként erre: 2. - Afrodita)
2010. márc. 2. 20:47
A kúphoz hozzá lehet szokni sajnos, mert az a küldetése, hogy az ingert váltsa ki, és ha mindig adod neki, akkor magától nem jön az inger. Ráadásul ha nagyon kemény a széklete, akkor a kúp nem ér semmit!!!
8. Tonettó (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. márc. 2. 20:46
Iszik eleget? Mert ha kevesebbet iszik, attól előfordulhat székrekedés. Az én fiam a szilárd ételekre való áttéréskor volt hónapokig székrekedéses, míg meg nem szokta, hogy az anyatej mennyiségének csökkenését ivással pótolja. Addig meg minden egyes szilárd étkezés előtt adtam neki Laevolac szirupot. Nem tud hozzászokni, mert nem szívódik fel, hanem megköti a vizet a belekben, ennél fogva lazítja a székletet. Nem elég egyszer adni neki, mert bedugulhat, és a "dugó" megint nehezen jön ki. Ha nem nyeli le, akkor az első néhány kanál kajához keverd a szirupot, úgy talán lemegy. Talán a joghurt mellé nem kell, de a többi mellé - még a gyümölcshöz is - igen!!
2010. márc. 2. 19:55

Szia!


Az én kisfiam nagyon pici korában volt székrekedős. Egészen 2 hetes korától úgy 5 hónapos koráig. Gasztroenterológushoz is elvittem, aki azt mondta, hogy tornáztassam a pociját, sokat simogassam, és kétnaponta adjak neki Laevolac szirupot, mert abban semmi mesterséges nincs, csak cukorszirup, és nem lehet hozzászokni. Ha a köztes napon van széklete akkor másnap nem kell... szóval érted... így mindig azt csináltam, hogy ha egyik nap nem volt neki, akkor másnap kapott. Glicerines kúpot nem adtam neki sűrűn, pedig van aki arra esküszik, meg a lázmérőzésre, de Nekem a gyerekorvosunk azt mondta, hogy akkor a záróizmai hozzászoknak, hogy csak stimulálásra kakil, és nem fog magától. Azt csak akkor csináltam, ha már végképp nem volt más megoldás - az elején amíg nem kapta a szirupot, volt hogy 4 napig nem kakilt, ami tápszeres babánál nagyon gáz, ilyenkor kapott kúpot, de volt hogy még így se volt eredmény -.


A fogzás egyébként sok fura dolgot produkálhat, de Nálunk mindig hígabb kakival járt a nyáladzás miatt. Most 10 foga van, és éppen most kínlódunk a 11-dikkel... már csak 9 van hátra :)


Gyümölcsből nekünk lazítónak a sima barackos vált be és a szilva, az összes többi megfogta a kakiját :(


Egyébként az én kisfiam 13 hónapos... most úgy eszik, hogy reggel tejital, tízórai gyümölcs, ebéd gyümölcsös hús és puding, uzsi tejpép/gyümölcs, vacsora szintén tejital. Napközben nasinak keksz, rizstallér, túrórudi... amire éppen azt mondja "hamm". Nekem a nagy bajom az, hogy csak az üveges kajákat eszi meg még mindig, és a zöldségesek közül csak a sütőtököset... ilyen majszolás szinten eszi meg a főtt zöldségeket, felvágottakat, pékárukat, és mindent amit mi eszünk - de csak pár falat erejéig, szóval az nem jelent egy étkezést -:(

2010. márc. 2. 19:51
Mennyi folyadékot iszik? Lehet hogy annak a mennyisége kevés, főleg ha sokat nyálal a fogzás miatt.
5. szundi24 (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. márc. 2. 19:50
Inkább a fordítottját tapasztaltuk. A székletlazító egyébként beválhat
4. giga455 (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. márc. 2. 19:50

Nem próbáltad még az aktimelt? Hátha az rendbe tenné :S Nálunk meg fosi van fogzáskor, de azt is szépen karban tartja. Hátha segít :(


Mennyit iszik nap közben? Nem lehet hogy kevés a folyadék, és azért annyira szilárd? (csak találgatok)

3. 01905cce8c (válaszként erre: 2. - Afrodita)
2010. márc. 2. 19:48

Az is van itthon, egyszer használtam.


Igazából nem a kakilás gyakoriságával (minden nap van, néha kétszer), hanem a keménységével van gond. Olyankor szenvedve kakálik, pedig rengeteg gyümölcsöt eszik, joghurtot stb.

2. Afrodita (válaszként erre: 1. - 01905cce8c)
2010. márc. 2. 19:46

Szia!

Nálunk a glicerines kúp vált be, ahhoz nem lehet hozzászokni..

2010. márc. 2. 19:45

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a babánál a fogzás székrekedéssel járt?


Már nagyon tanácstalan vagyok. 15 hónapos kisfiam nagyon megszenved a kakilással. Reggel gyümöldöt kap, délben rendes ebédet (levest mintdíg), délután joghurt, este szintén egy kis gyümölcs a vacsora mellé. Emelett elalváskor és ébredéskor tápszert iszik.

Pár hete tapasztalom azt, hogy ritkábban és nehezen kakilik. Aztán egy-két napig megint minden rendben van és kezdődik előlről. Már minden székletfogó ételt kiiktattam az étrendjéből, pedig ezek egy hónapja még semmilyen gondot nem okoztak.

Már csak arra tudok gondolni, hogy most fogzik és talán ezzel jár.


Van itthon székletlágyító szirup, de félek, hogy ahhoz hozzászokna.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook