Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első órák a kórházban fórum

Első órák a kórházban (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. márc. 4. 11:54
Nekünk is a kamillatea segített, esetleg pici cukorral, az hashajtó hatású a dokinéni szerint.
6. Sz.Csirke (válaszként erre: 3. - Kostyi79)
2008. jún. 20. 20:09
Az elso mondat kivetelevel ezt akar en is irhattam volna, szorol szora.
2008. jan. 27. 16:41
Ja, és még azt hallottam, hogy a kamilla tea is segít ilyen esetekben. Ha szoptatsz, akkor te igyad.
4. kostyi79 (válaszként erre: 2. - Da74f695de)
2008. jan. 27. 16:40

Szoptatsz? Mert akkor lehet, hogy valami olyat ettél, ami ezt okozza.

Nálunk a reggelizőpelyhek váltottak ki hascsikarást. A barátnőm gyereke pedig hányt, ha az anyja fahéjasat evett.

Ha tápszeresek vagytok, akkor pedig próbáljatok ki egy másikat. Állítólag a hipoallergének a legjobbak.

2008. jan. 27. 16:36

Szia Hoxa!

Angliában szültem a másodikat. Sajnos kórházba kellett mennem, mert terhességi cukorbetegségem volt, és a babát meg akarták figyelni 24 órán keresztül.

Egy pillanatra sem vitték el a gyerekemet. Az Apgar teszthez nem kell semmi, egy tapasztalt szülésznő (mert itt nincs nőgyógyász jelen a szülésnél) ránézésre pontoz. Nem fürdetik meg a babát, és szemcsöppet sem adnak. A szemcsöppet eredetileg szifilisz ellen adták, ami manapság teljesen feleslegessé vált. (Ha jól tudom, persze nem vagyok orvos.) A babát egyből mellre rakhattam, és 2 órán keresztül senki nem zavart minket. Megvárták, hogy a lepény megszülessen, nem vágtak belém rutin szerűen injekciót. A K-vitamin injekciót sem adják rutinszerűen, alá kellett írnom, hogy hozzájárulok. Persze ezzel sem zaklattak minket rögtön a születés után. A mérlegelés is ráért később, és ehhez sem vitték el, betoltak egy mérleget, és mellettem mérték meg a babót. És kapastkodj meg, itt nem adnak BCG oltást sem! Megkérdeztem erről a magyar gyerekorvos véleményét is, aki egyetértett. Kiderült, hogy TELJESEN FÖLÖSLEGESEN ADJÁK AZ ÚJSZÜLÖTTEKNEK A BCG OLTÁST MAGYARORSZÁGON!

A terhesség alatt is teljesen más minden. A problémamentes kismamákat nem zaklatják fölösleges vizagálatokkal. Egész terhességem alatt nem láttam nőgyógyászt, és hüvelyi vizsgálatokra sem került sor. (Megjegyzem azóta sem.) Két ultrahang, néhány vér- és vizeletvizsgálat. Nem rángattak folyton be a kórházba, a szülésznő házhoz jött.

Itt nem végeznek gátmetszést sem, csak patológiás esetekben. És meglepő módon nincs semmi probléma belőle! Nekem pl. egyáltalán nem repedt a gátam, pedig gyorsan, 1 óra alatt szültem meg a lányomat.

2008. jan. 27. 14:29

Szaiasztok

Három hetes kisfiam nem tud kakilni néha 3-4 napig és folyton erölködik meg nyom.torna tea nem segít.ha valaki tud segitsen!!!

1. Hoxa
2006. febr. 22. 20:13
Mi történik, amikor a babát elviszik?

Az élet egyik legnagyobb csodája, amikor anya és gyermeke először találkozik egymással. Idegenül, és mégis ismerősként csodálkoznak egymásra. Ma már a legtöbb kórházban azonnal az anya mellére helyezik a babát, és csak ezután kezdik meg a vizsgálatokat. Ha tisztában vagyunk a szülés utáni vizsgálatok menetével, könnyebben fogjuk elviselni az elszakadás perceit. Íme azok az alapvető vizsgálatok, amelyeken a babának feltétlenül át kell esnie az első napokban:

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook