Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bili tisztítása fórum

Bili tisztítása (beszélgetős fórum)


11. 2c2de63135 (válaszként erre: 9. - Roslin)
2010. márc. 2. 13:22
egy kis kosz, azért kell a gyerek immunrendszerének! mondjuk én is olyan vagyok, hogy minden tiszta legyen, meg a játszótéren is "rosszul vagyok", ha poros lesz a gyerek keze, főleg, ha utána a szájába nyúl, de már egy csomóan rámszóltak, hogy "ennyi kell":)))) (nehéz hozzászokni a gondolathoz, de muszáj, talán igazuk van..)
10. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Roslin)
2010. márc. 2. 13:21
teljesen felesleges agyon vegyszerezni! én csak kiöntöttem, majd a Wc-papírral kitöröltem (ha kellett bevizeztem a wc-papírt, de sokszor a sima száraz papírral is teljesen tiszta lett! nem maszatoltuk össze az egészet, 1 pöttyben lett csak kakis...) és 1 hét után már a wc-n ült a kislányom és a kisfiam is, na utána domestossal kimostam és eltettem a szekrénybe a következőnek...:))
2010. márc. 2. 13:19

Köszönöm a válaszokat. Mentségemre legyen szólva, hogy kezdő anyuka vagyok, "megfertőzve" némi baciellenességgel, mivel anyukám orvos, háááát, ha valaki túlfertőtlenít, az ő, ezért is nem őt kérdeztem.


Még egyszer köszönöm, megfogadom az ötleteket!

2010. márc. 2. 13:18
Ha csak pisil akkor folyóviz alatt elöblítem,ha kakilt akkor domestoszozom.Nálunk változó hogy a bilin végzi a dolgát vagy a wc -n.Ahogy éppen kedve van.
2010. márc. 2. 13:14

Folyékony szappannal meg vízzel kiöblítettük,heti egyszer meg valami fertőtlenítővel.

De, hogy minden használat után domestos meg florasept? Teljesen felesleges, és ez a sok vegyszer sokkal ártalmasabb a bőrének!

6. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Roslin)
2010. márc. 2. 13:12
Pisi után szerintem elég forró vízzel átöblíteni. Úgyis minden nap van kaki , és akkor megvan a napi egy fertőtlenítés.
2010. márc. 2. 13:11
De nálunk ez 1 hétig tartott mert Wc szűkítöt vettem inkább és ott egyszerűbb volt! A kislányom 2 hét után már a Wc-n ült szűkítő nélkül és ez igy is van a mai napig!
2010. márc. 2. 13:11

semmi ilyesmi.egy héten 2*lefertőtlenítem és kész.

soha semmi baja nem volt még.

minek ez a sok fölösleges fertőtlenítés?

3. Re87 (válaszként erre: 1. - Roslin)
2010. márc. 2. 13:11
A Chocconak van fertőtlenítője(azzal cumit,meg mindent lehet fertőtleníteni),én azzal szoktam.A fiam egyszer szemen fújta magát vegyszerrel,én azóta nagyon vigyázok vele.
2010. márc. 2. 13:10
Szia! Én vettem nedves tisztítókendőket, kiöntöttem a Wc-be utána csap alatt is megöblítettem és kitörltem domestos nedves kendővl, ha nagyobb mutatvány volt benne akkor domestos és víz!
2010. márc. 2. 13:08

Kisfiam másfél éves múlt és most kezd bilizni. Miután sikerül valami "mutatvány", a bilit kidomestosozzuk vagy kiflóraseptezzük. Ti hogy csináljátok/csináltátok?

Van valakinek kevésbé környezetszennyező ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook