Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapott már valaki igazolást az OEPtől vagy a MÁKtól az adóbevalláshoz (2009re vonatkozóan)? fórum

Kapott már valaki igazolást az OEPtől vagy a MÁKtól az adóbevalláshoz (2009re vonatkozóan)? (tudásbázis kérdés)

13. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Gatto4)
2010. márc. 2. 08:45

Amikor én voltam passzív táppénzen, addig szivattak a papírokkal, hogy a 3 hónapnyi pénzt 1hetes különbségekkel 3 részletben kaptam meg. Mikor az utolsó megjött, már jócskán munkanélküli voltam...

És hasonlót játszottak el a GYEDdel.

Jah, arról, hogy mire meddig vagyok jogosult, csak a MÁKtól kaptam igazolást a GYÁSnál, az OEP egyszer sem küldött róla papírt. Írta, hogy megkaptam, meg hogy X feltétellel kapom és nem dolgozhatok mellette, meg hogy ha dolgozni kezdek, márisrögtöndeazonnal be kell jelenetenem (hogy aztán azon is fél évet üljenek), de hogy meddig jár, arról egy kukk sem volt benne! Ja és a megszűntető határozatot a mai napig nem kaptam meg, október eleje óta...

12. gatto4 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2010. márc. 2. 08:41
Köszönöm a segítséget, akkor legalább tudom, hogy menjek a nyakukra megint.
11. gatto4 (válaszként erre: 9. - Maja98)
2010. márc. 2. 08:39
Különben érdekes, mert az OEP már így is a bögyömben van nagyon, amit lehetett, nálam eddig mindent elszúrtak (volt, hogy elhagyták a táppénzes papírom, mikor kismama voltam, így 2 hónapig nem kaptam egy fityinget sem, mondván nem érkezett meg, aztán a gyed igénylésnél is elfelejtettek szólni, hogy (bár 3x küldtük el) nincs meg a magánnyugdíjpénztáras papírom, aztán végülis kapok gyed-et, de a határozatot sem kaptam meg a mai napig, hogy eddig meg eddig jár a gyed). Szóval baromi érdekes egy banda. Most meg megint én menjek utánuk, hogy hol az igazolás hogy bevallhassam :S
10. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Gatto4)
2010. márc. 2. 08:36

Sose izgasd magad, én sose kapok sehonnan!

De komolyan, mikor passzív táppénzen, majd munkanélkülin voltam szülés előtt, aztán a MÁKtól a GYÁS, majd az OEPtől a GYED - ezeknek az igazolásait mind nekem kellett beszerezni.

Sőt!!! A MÁK elfelejtett adóelőleget vonni, csak a TBhozzájárulást vonták, így az utolsó pillanatban derült ki, hogy majd' 30ezer forintot még be is kell fizetnem!!!

Kicsit ugyanis megcsúsztam, mert naivan azt hittem, hogy majdcsak odaér az igazolás. JA! Nem jött. Mire meg észbekaptam, S.O.S. kellett minden.

Szóval írj nekik, minél előbb, nehogy kifuss az időből!!!

9. maja98 (válaszként erre: 8. - Gatto4)
2010. márc. 2. 08:34
Ez jó kérdés, mert még én sem kaptam semmi féle igazolást. Pedig már ezen kívül minden megvan, hogy megcsinálhassam a bevallást.
2010. márc. 2. 08:31
Ez jó és én akkor miért nem kaptam még semmit??? Ennek is én járjak utána? :S
2010. márc. 2. 08:31
igen
2010. márc. 2. 08:30
igen
2010. márc. 2. 08:30
a férjem megkapta már vagy 1 hónapja a mák-tól
2010. márc. 2. 08:30
már vagy 2 hónapja
2010. márc. 2. 08:30
Mert én még se családi pótlék igazolást se gyed igazolást nem kaptam. Vagy ezeket mikor küldik ki?
2010. márc. 2. 08:29
Én már igen, múlt hónap közepén.
2010. márc. 2. 08:29
Kapott már valaki igazolást az OEPtől vagy a MÁKtól az adóbevalláshoz (2009re vonatkozóan)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook