Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a véleményetek a szobabiciklizésről és mellé a futásról? fórum

Mi a véleményetek a szobabiciklizésről és mellé a futásról? (tudásbázis kérdés)


12. fe9e12ede0 (válaszként erre: 9. - 064209f635)
2010. márc. 6. 05:25

Nekem sincs sok időm. Én inkább az intenzitást szokam növelni. Igaz ilyenkor nem zsír teszi ki az elégetett kalóriák nagyja részét, hanem CH.

Igaz, hogy ha lebontod az izmok glikogén tartalékát, akkor az 2-3 nap visszatölteni. Ez idő alatt viszont a szervezet több zsírt használ fel mint általában. Bár az is hozzátartozik, hogy nem a zsírom "elpazarlásáért" pattanok bringára, vagy húzom fel a futócipőt. Egyszerűbb annyival kevesebbet enni, mint ami ilyen időigényes kocogáshoz vagy szobabiciklizéshez elfogy. Nekem a kondi megőrzése, főleg most a tél elmúltával a régi kondim visszaszerzése a fontos. Így 1 nekifutásra áltlában 800-900 kcal bánja 50 perc - 1 óra ráfordított idő alatt. Másik dolog, hogy ilyenből idő kell a regenerálódáshoz, tehát napi szinten ekkora terhelést csak olyanok tudnak elviselni, ekiknek ez genetikai adottságuk, ők pedig a profik.

2010. márc. 6. 05:14

Mi a véleményem a szobabicikliről? Hát szerintem a szobabicikli és az alkohol mentes sör az első lépés a guminő és a vibrátor felé. Hehe.

Viccet félretéve. Próbáltam szobabiciklin azt a tempót elérni, mint a drótszamaramon szoktam. Nem igazán sikerült. Hiányzott a menetszél. Ezen próbáltam segíteni egy 60 cm átmérőjű ventilátorral, de nem igazán ment. Télen (4 éve történt) sarkig kitárt ablak, kint -5 C, így valamelyest elviselhető volt. Csak hihetetlenül unalmas. Persze egy kis idő után túlmelegedett műanyag szag kezdett terjedni, nem bírta elviselni a mágnesfég az a 170 W-ot, amit egy óránát beleadtam. De ez már a gagyi szobabicikli hibája volt....

10. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3. - Cis77)
2010. márc. 6. 05:05
Ez a mágikus 20 perc egy nagy mítosz. Normál esetben valóban eltelik egy kis idő, míg a máj beindítja a glukagon termelést, ezzel reagálva a terhelésre. Mi van, ha reggel felébredsz, és éhgyomorra nekiállsz futni? Ekkor már a kezdet kezdetén is zsírra ketyeg a szervezet. Ha pedig jól bekajálsz, és a terhelés nem kíván óránkénti 60g CH-tól több energiát (nagyjából ennyit tud óránként "kitermelni" az emésztés, azaz nem éred el a 240 kcal energiafogyasztást, akkor órákig tekerhetsz, soha nem fog beindulni a zsírégetés.
2010. márc. 2. 21:45
az h jó lenne...csak nincs időm:(
2010. márc. 2. 10:25
Köszi:)
2010. márc. 2. 09:52

Szia!

Szerintem nagyon jó mozgásforma mindkettö. Persze fontos, hogy ne eröltesd túl magad. Nekem a szobabicikli sokat segített jópár éve. Akkor minden este tekertem kb fél órát és fogytam is pár kilót.

Sok sikert!

2010. márc. 2. 08:23
Persze nagyon sok kitartás is kell,mert egyszer már sikerült csak sajnos jött a tél és ellustultam:S
2010. márc. 2. 08:18
Köszönöm a segítségeteket:)Remélem fog sikerülni kb 5 kg-ot jó lenne leadni nyárra:)
2010. márc. 2. 07:56

Hatékony. Nekem egy ismerősöm úgy fogyott le, hogy minden este tekert a szobabiciklin. A futás meg erősítő, állóképességnövelő. Szóval mindenképpen jót teszel magadnak vele.


Kitartás!:)

2010. márc. 2. 07:51

Én csak bringázok. Nagyon szépen formál, keményít a megfelelő helyeken. Ugyan a súly lassacskán megy le vele, de a plusz kilóim ellenére mindenki szerint jól nézek ki. :D És nem utolsó sorban a párom mindig dícséri a kemény fenekem. ;)

Ami a titka 20 perc után kezd égni a zsír, és még min 20 percet kell tekerni ,hogy vmi eredménye is legyen. És nem az a cél, hogy olyan gyorsan trekerj, vagy olyan nehéz fokozaton, hogy megdögölj, hanem egyenletesen és tudj beszélgetni mellette.

2010. márc. 2. 07:49
Segít a fogyásban?Lehet vele eredményt elérni?
2010. márc. 2. 07:47
Mi a véleményetek a szobabiciklizésről és mellé a futásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook