Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szülés után pár hónappal epilepszia? Epilepsziára szedett gyógyszerrel terhesség? fórum

Szülés után pár hónappal epilepszia? Epilepsziára szedett gyógyszerrel terhesség? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 22. 20:09

Hát igen nekünk is azt mondta doki, hogy inkább gyógyszer mint roham, de sajna a hirtelen hormonváltozások és ez a katasztrófális front hatások megteszik a hatásukat. De ennek ellenére megnyugtattak, hogy nem lesz semmi baja a picinek és én csak erre próbálok koncentrálni, hogy minden rendben lesz. Egyébként nálunk is baba előtt 2 évig nem volt semmi, de ezt most nem lehet előre kikalkulálni.

Most már csak azt remélem a pici, az én és a férjem érdekében, hogy már nem lesz semmi a maradék 4 hónapban, csak hát első babánál folyton kattog az agyam minden apróság miatt...


Viszont kívánok minden jót nektek is :)

17. zsanci79 (válaszként erre: 16. - Nonocica27)
2013. máj. 22. 14:37

Sajnálom.....

Nekem a gyógyszer szedésem óta nem volt rohamom. Lassan 4 éve.

Nekem azt mondták, hogy a két rossz közül, inkább a kisebbik az, ha gyógyszer szedés mellett vállalko babát.

Egy eszméletvesztéses roham súlyosabb következményekkel járhat a babára nézve is. Oxigénhiány...

Nekem azt mondta az orvosom, hogy előtte legalább 3 hónapi folsavat kell szedni.

Én is remélem minden oké lesz, és bízom benne, hogy nálatok is!

Majd jelentkezz, jó egészséget! :)

2013. máj. 21. 18:41
Sajnos nálunk is hasonló a helyzet, kivéve, hogy 12-13 éves korom óta van epilepsziám. Nagyon félve vállaltunk kisbabát, de most januárban végre összejött és jelenleg gyógyszert (keppra illetve most váltunk levilre) kell szednem. Most vagyunk a picivel a 20. hétben, és hálisten eddig mindent rendben találtak nála. Sajnos a 3. és a 19. héten volt egy-egy rohamom úgyhogy most emeltek a gyógyszer adagon. Én is folyton aggódok a piciért de próbálok nagyon pozitív maradni remélem ez segíteni fog :)
2012. dec. 2. 13:54
Ne haragudj hogy írok, de pont ugyanaz a storim mint neked csak nekem szülés után 7 nappal történt a roham életemben először, Kepprát szedek 2x500, és nekem is azt mondták, hogy emellett lehet babát vállalni, van tudomásod arról, hogy valaki szült már ezen gyógyszer szedése mellett?? Neked mennyi idős a babád? vállaltok még?? Nekem 4 éves most a kislányom, és nagyon szeretnénk egy tesót neki:)
14. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Aranyalma41)
2010. márc. 4. 11:24
Ez jó hír :)) Akkor Te régóta vagy már epis. Nekem nincsenek ilyen rángatózásaim, kétszer volt az eszméletsvesztéses roham és kész. A doki azt mondta, hogy a gyógyszertől nem lesz többet. Hát remélem is
2010. márc. 4. 10:30
Én Tegretolt szedtem a terhességem alatt nagyrohamom nem volt, időnként a lábam rángatózott,ilyenkor az orvossal egyeztetve keveset emeltünk az adagon.Császárral szültem. A gyerek 8 éves,eddig nem volt epilepsziás rohama.
12. bc340792a9 (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2010. márc. 2. 10:16
Nektek is jó egészséget!
11. zsanci79 (válaszként erre: 10. - C1e9612cd3)
2010. márc. 1. 20:38
Köszi, jó ilyeneket hallani :))
2010. márc. 1. 19:27
én ismerek olyan anyát, aki kisgyerek kora óta kezelt epilepsziás. 3 gyereket is szült az epilepszia gyógyszerek mellett! Ne aggódj!
2010. márc. 1. 16:16
Köszi szépen! Fel fogom keresni ezt a fórumot. Jó egészséget Nektek, és köszi a válaszokat!
8. bc340792a9 (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2010. márc. 1. 15:38

A Lamictalról már hallottam, de nem ismerem.

Van egy másik fórum "Epilepszia - a teljesebb életért" a címe ( [link]

Itt biztosan találsz valakit, aki ezt a gyógyszert szedi. Talán akad olyan anyuka is, aki már meglévő epilepsziával szült.


Nem volt még gyógyszerszedés mellett terhességem, a kisfiam 7 hónapos. Őszintén szólva most még nem tudom, hogy be merem-e majd egyszer vállalni, mivel nálam lehet összefüggés a roham és a szülés között, de biztosat nem mondott senki...


Én az első roham után gyógyszert kaptam, mert pozitív lett az EEG-m.


Na ez a fejlődési rendellenesség dolog!!! Nálam is ugyan ez volt. AFP után genetika, mert az orvos nem látta jónak az eredményemet, a másik viszont igen.

Aztán egy későbbi uh-n nem látták a baba lábát...

Én akkor nyugodtam meg, amikor kibújt, és láttam, hogy minden oké.

2010. márc. 1. 13:58

Nagyon örülök, mármint kérlek ne értsd félre,nem a betegségednek, bárcsak ne lenne ilyen, de olyan egyedül éreztem magam evvel a problémával. Én lamictal nevű gyógyszert szedek, 2x 50 mg naponta. Azt sem tudom, hogy ez sok e? Szóval Neked sem volt így még terhességed, ha jól értem.

Nekem oxigénhiányom nem volt, azthiszem, mindkétszer látta valaki, habár nemtudom, hogy kívülről meg lehet e állapítani, hogy volt e oxigénhiány. Majd valami speckó orvost fel kell keresnem, ha itt lesz az ideje, mert itt azért nem igazán foglalkoztak a kérdéseimmel. Mármint az itteni kórházban.

neked mindjárt az első után gyógyszert adtak? Nekem ezt csak egyszerinek diagnosztizálták, végül is megvárták a következőt. Az a baj, hogy rettenetesen félek a fejlődési rendellenességtől, mert az első babámnál, egy rossz UH-s doki fejlődési rendellenességet állapított meg a terhességem végén, és lelkileg teljesen kikészültem. Hiába vizsgált meg utána ezerszer a saját dokim, és más jobb UH-s is, az a fránya kisördög. Szerencsére csodás makk egészséges a kisfiam

6. bc340792a9 (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2010. márc. 1. 13:47

Szia!


Hasonló cipőben járunk, nekem szülés után 5 nappal volt nagyrohamom életemben először, és a gyógyszernek köszönhetően eddig utoljára.

Milyen gyógyszert szedsz, az nagyon nem mindegy?

Én Kepprát, és azt mondták lehet babám akkor is, ha szednem kell gyógyszert. Terhesség alatt jobban odafigyel rád a neurológus is és a nőgyógyász is, szükség esetén gyógyszert váltanak, vagy változtatják az adagot.

Kis mértékben nagyobb a veleszületett rendellenességek kockázata (talán 0,5-1%-kal).


Úgy tudom, ha terhesség alatt van roham, és nem lép fel oxigénhiány (elhúzódó nagyroham esetén), és nem ütöd meg magad, akkor nem veszélyes a babára.


kérdezz nyugodtan, ha tudok, segítek.

2010. márc. 1. 13:45
Sajnos mindkétszer rendesen eszméletvesztéses roham. Mindent vizsgáltak, minden negatív. Állítólag szülés után lehet, a felfokozott stressz miatt, s mindkétszer akkor volt, mikor kisfiammal kórházban voltunk, tehát eléggé odavoltam.... Nem tudom, azt mondták, mivel ismétlődött, gyógyszert kell szednem. Megvárnám én a 3 évet, de a kisördög azért bennem van, h mivan ha terhességem alatt rohamom lesz? Ezért érdekelne esetleg valamiféle tapazstalat, információ
4. 9242a6388c (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2010. márc. 1. 13:40
Szerintem keress fel egy olyan neurológust aki az epilepsziával foglakozik...
2010. márc. 1. 13:39
Hallottam már ilyet:( De nincs tapasztalatom. Nagyrohamod volt "csak", vagy kisrohamok is vannak?
2010. márc. 1. 13:37
Sziasztok! Röviden annyi, h kisfiam születése után 5 hónappal epilepsziás rohamom volt, előtte soha életemben. Kivizsgátak, minden negatív. 5 hónap múlva újjabb. Ezért gyógyszert kell szednem, min. 3 évig. Szeretnénk még babát, evvel a gyógyszerrel esett már valaki teherbe? Hatása? Ideggyógyász azt mondta lehet teherbe esni, babára nincs hatás, de én ezt nem igazán hiszem. És ha terhesség alatt van roham, annak mi a hatása? Tud valaki ilyent? Köszi előre is
2010. márc. 1. 13:34
Szülés után pár hónappal epilepszia? Epilepsziára szedett gyógyszerrel terhesség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook