Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vesekő probléma fórum

Vesekő probléma (beszélgetős fórum)


16. karpatiás (válaszként erre: 14. - Ildivo)
2010. márc. 4. 20:15

Lehet, hogy a gombától múlt el a fájdalom, de sajnos a vesekőnek van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy elakadhat. Nem sima felületü általában, inkább sündisznóra hasonlít.

A tisztitott vízzel az a helyzet, hogy valóban jó lehet a sok folyadék, de sajnos calciumos kőnél a kalcium bevitel a bűnös.

15. karpatiás (válaszként erre: 11. - Ildivo)
2010. márc. 4. 20:05
Nekem el is múlt a fájdalom, de nem úgy mint egy gyógyszertől,lasabban. Nekem semmilyen gyógyszer nem használt.A Rowatinex nem fájdalom, illetve görcsoldó,a húgyutak tágítására való, melytől könnyebben távozik a kő.Nagyobb kövek esetében nem használható.
14. ildivo
2010. márc. 4. 12:31
Nem tudom, hogy van e benne valami, de kedden itattak velem kristálygombából készült "ivólevet" és ennek hatására vagy sem szerdára nem fájt sem a derekam sem a hasam. Most csütörtök van és hál istennek nem fáj semmim. Én arra gyanakszom, hogy talán a gombától van mind ez . Pedig csak egy keveset ittam. Szerintetek lehetséges?
13. b.ary
2010. márc. 2. 17:49
bár nekem nem volt kövem,megelőzés gyanánt CSAk tisztitott vizet iszom,az kitakarít rendesen,ajánlom mindenkinek!ma már nem luxus a víztisztitó készülék,ha az ember egészségéről van szó!szerintem!az egészségünk megörzéséhez szükséges tiszta vízhez egyre nehezebben jutunk hozzá!!!!
2010. márc. 2. 08:51

Szia nekem 2-szer is ultrahanggal összetörték a vesekövem (MÁV kórház) Az óta napi 3 liternyi folyadékot fogyasztok Rendszeresen van homokom Ezt a vizeletmből látom Szerencsére semmi gondom vele

Ha nagy a kő akkor összetörik 1nap a kórházban tartózkodás Semmi vágás nincs maradandó nyoma

11. ildivo
2010. márc. 2. 07:01
Igen Rowatinex, nem igazán szedtem rendszeresen és még a nevét is elfelejtettem, Köszönöm a kiigazítást.Nekem a "karpatiás"-hoz hasonló tüneteim vannak, úgy hogy megpróbálom a gyógynövényes ülőfürdőt.Ettől csökkent a fájdalom, vagy el is múlt?
10. globus (válaszként erre: 6. - Ildivo)
2010. márc. 1. 23:50
Rowatinex :)
9. karpatiás (válaszként erre: 1. - Ildivo)
2010. márc. 1. 23:43

Három vesekő műtétem volt.

Fájhat a derekad a kőtől, sőtt még az alhasba is kisugározhat, nekem nem voltak görcseim, "csak" fájt.

Gondot avval tud okozni, hogy elzárja a vizelet úját és a pangó vizeletben levő korokozók elszaporodnak és okozzák a későbbi gyulladást.

Nem mindenkinek jó a gyógyszer, a meleg ülőfürdő nagyon jó hatásu, de gyógynövényekkel fel lehet erősiteni a hatását. Ilyen növény a mezei zsurló. Jó erős főzetet készíteni és bele kell önteni a vizbe. 40 perc után 1 órát ágybantöltve pihenni. Nekem nagyon bevált.

8. 2c2de63135 (válaszként erre: 5. - Ildivo)
2010. márc. 1. 14:11
azért ma már van több módszer, állítólag szétzúzzák meg ilyesmi...igyál nagyon-nagyon sokat. nekem szülés után 3 héttel iszonyúan elkezdett fájni a hasam, azt hittük a szülés után maradt vissza valami, először a szülészeten nyomkodták össze-vissza a hasam, de nőgyógyászatilag nem találtak semmit, elküldtek a sebészetre, hátha vakbél, ott is agyon nyomkodta 3-4 doki a hasam, de nem tudták egyértelműen azt modnani hogy vakbél, elküldtek a 3.klinikára, nézzék meg, hátha vesekő(mondjuk a fájdalomtól majd bepisiltem, mert fájdalomcsillapítót nem adtak, hogy produkáljam a tüneteteket..), aztán ott olyan festékes UH-ot csináltak, és közölték leállt a vesém, reggel azonnal meg is műtenek, végre kaptam fájdalomcsillapítót, nem is engedtek haza, de mire este az alatóorvos is megvizsgált egyszerre csak elmúlt a fájdalom.. (szerintem annyian nyomkodták meg a hasam, hogy arrébb lökték a követ!) azt mondták éjfél után nem ihatok már, na én még éjjel 2kor is öntöttem magamba a folyadékot, és éjjel 3kor kipisiltam egy hatlamas követ!!! úgy örültem, röpülhettem haza a bébihezz(mert haza sem akartak engedni a 3hetes babámhoz, kész voltam) szóval igyál rengeteg folyadékot(víz a legjobb) hátha az kimossa!!!
2010. márc. 1. 14:04
nem ismerem ezt a gyógyszert, biztos jó. Nekem se volt nagy, mégis nagy problémát okozott. Elakadt a vesevezetékben, és komoly gyulladást okozott, majdnem elájultam a fájdalomtól, és több hétig kezeltek utána. Tényleg javaslom a sok folyadékot, ja, és még mondták, hogy lépcsőzzek, ugráljak lefelé féllábon, meg a thököly úton a 7-es busszal zötyögjek oda-vissza :-). Bár azt az utat azóta felújították...
2010. márc. 1. 13:52
Bocsánat nem novatinex, hanem novatex.
5. ildivo (válaszként erre: 4. - Depike)
2010. márc. 1. 13:50
Csak ultrahangra küldtek és mivel 5-6mm ezért még semmi teendő nincs vele azt mondták.Ja meg ajánlották a novatinex gyógyszer szedését is.
2010. márc. 1. 13:31
tényleg, akkor nem csináltak a köveddel semmit?
3. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Ildivo)
2010. márc. 1. 13:30
akkor mi történt a veseköveddel? megműtöttek vagy kipisilted? lehet ez a mostani homok...az is tud fájni nagyon, és görcsöket okoz! menj vissz a dokihoz, inkább nézzék meg, akinek volt már egyszer veseköve egyébként is ajánlják a rendszeres kontrollt...(nekem is volt)
2010. márc. 1. 13:29
Nekem is volt, és egészen addig fájt, míg el nem ment a kő. Nálam vesegyulladát okozott, és azért fájt. SOk-sok folyadék, sőt azt is javasolták, hogy üljek be egy kád forró vízbe, de annyira forró legyen, amit még kibírok és igyak sört közben. Ugye a melegvíz tágíjta az ereket, a sör meg hajtja a vizet, ezért így könnyebben távozik a kő.
2010. márc. 1. 13:23
Egyszer volt még nagy alhasi görcsöm,akkor megállapitották, hogy vesekövem van, de azóta is van tompa fájdalmam a derekamban.Ez normális?(mármint annak akinek veseköve van)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook