Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 eves kislanyom nem akar enni fórum

2 eves kislanyom nem akar enni (beszélgetős fórum)


15. fb61c0dfcc (válaszként erre: 6. - C95c921ae7)
2010. márc. 1. 14:51

Mi sem kivizsgálás nélkül kaptuk a cseppet.


Eleve szólt a dikink, hogy egy kis vas elférne neki mert nagyon "hóka", és a szeme alatt is karikás.

És ismerem jól a dokit, egy helyen dolgozunk, és ajánlotta a vasat. Felírta és minimális adagot 6 cseppet. Nagyon jó étvágya van, túl adagolása nem lehet ilyen esetben, mert mellette ő is kapja a Béres cseppet. A kettő mehet együtt, hiába van abba is vas.


Nem azt mondtam, hogy vegyen magától, hanem hogy velünk ez történt. Kérdezze meg az orvosát mit javasol.


Eleve a vérszegénység étvágytalansággal jár.


Nem tanácsoltam.

14. szajko
2010. márc. 1. 14:08
Koszonom a valaszokat, talan egy picit megnyugodtam.
13. c95c921ae7 (válaszként erre: 8. - Szajko)
2010. márc. 1. 14:06
Végül is majdnem minden benne van, ami kell. Fehérje, szénhidrát, tejtermék, zsír, tojás, gyümölcs. Amit szeret hagy egye azt. Időnként próbálj ezt azt hozzácsempészni. Pl a tésztára kevés olivaolajat, vagy minimális pari szószt, elkeverve, ne látsszon. A bundáskenyeret csináld magos kenyérből, vagy teljes kiörlésűből.
12. c95c921ae7 (válaszként erre: 8. - Szajko)
2010. márc. 1. 14:02

Nem olyan vészes ez:) Sok kisgyerek csinálja ezt, hogy egyszerre egyfélét akar enni. Az enyémek is ilyenek voltak sokáig. A szendvicset csak rétegenként, de abból se mindent. Meglátod majd az oviban látja milyen jóízűen eszik a többi és elkezd kóstolgatni.


Esetleg jól leturmixolt zöldségkrémlevest próbálj meg.

11. Wenta (válaszként erre: 8. - Szajko)
2010. márc. 1. 13:41
Kórházban volt? Ez egy nagy trauma lehet, hogy pszihésen nem eszik, gyerek pszihológust keress.
10. Wenta (válaszként erre: 1. - Szajko)
2010. márc. 1. 13:38

Szió!

Nálam is hasonló a szitu fiam 4 éves, 2 éves koráig nem rágott csak gyümiszószt fogadott el, kenyeret darabosat semmit. Kaja 1 óra alatt 6 dkg püré. Bölcsibe 2 évesen kerűlt pont a kaja miatt, ott ismerkedett a darbossal. Nagyon rossz evő keveset eszik. Reggel pépeset kb 10 dkg, uzsi oviba 3 dkg szendvics ebéd max 10 dkg pl 2 dkg hús 1 ek rizs v 3 szem sült krumpi, 6-7 szem befőtt /ez a tegnapi ebéd/ uzsi szendvics 3 dkg, vacsi kb 1 szelet kenyér pici 1-2 szelet szalámi v felvágott. Túl vagyunk béres cseppen, vitakolán szirupon, flavon lekváron, perirol szirupon, emésztés elősegítőn. Rendszeresen járunk gasztroenterológushoz, tej-tojás-szója-mogyoró-zeller allergiánk van. Szigorúan diétázik. Nem nasizik nincs keksz kölesgolyó joghurt rostos leveket sem iszik tea kevés gyümölcs cukorral citrommal. Átérzem a problémád, ja és a padlás tele van a majd megnő dumával. 89 cm 11 kg, 3% az átlag alatt.

9. 35c81b79eb (válaszként erre: 8. - Szajko)
2010. márc. 1. 13:36

Szegény,azért nem lehetett könnyű,amin keresztül mentetek.

A kislányom a leveseket szerencsére szereti, de nem édesszájú, tehát ő nem eszi meg a tejberizs,tejbegrizt,szilvásgombócot stb.

Viszont a hús a hal az jöhet.

A húslevest viszont ő is hússal eszi. Nem kér répát és tésztát sem.

A gyerekek ízlése egy idő után változik, tudom, mert a nagylányom két évig nem volt hajlandó húst enni. Három évesen fogadta el újra.

Nemtudom mit lehetne csinálni, hogy a kislányod több mindent megegyen, mert én sem tudok belecsempészni az ételbe semmit sajnos, amit nem szeretnek. Egyszerűen kiszúrják, hogy benne van.

2010. márc. 1. 13:27
Flora egyszerre egy felet eszik pl:kenyere majd utana a szalamit.Beres cseppet es cebiont is kap.Tapszert sosem evett, nem fogadta el a cumisuveget.1o honapos koraig szopizott majd eleg jol evett.Elkapott nyaron egy coli fertozest ami hanyassal, hasmenessel jar es dietaznia kellett majdnem 1 honapig, ugyanis a korhazban elkapta a rota virust is.Ugy vettem eszre ettol kezdve nem eszik rendesen.Szinte csak azokat az eteleket hajlando megenni amit a dieta alatt ehetett.Azert ez kibovult a tejjel, joghurtal, sajttal.Marad meg a rizs, az ures teszta,a leves megszurve (csak a le,semmi teszta es semmi zoldseg), bundaskenyer es tejberizs.Ez nagyon szegenyes etrend.Ja almat es banant neha eszik.Van vmi megoldas erre?
7. 35c81b79eb (válaszként erre: 5. - 9242a6388c)
2010. márc. 1. 13:23

Én is próbáltam,de nem sikerült. A lányom nagyon leleményes, mindig kiszúrta, kivette a kenyeret, vissza rakta a tálcára és közölte velem, hogy csak szalámit kér! :)

Viszont a húsokat is nagyon szereti, általában rizzsel. A krumpli még annak idején elsőre sem ízlett neki. : )

Ja és az almát,banánt nagyon szereti, a mandarint egyenesen imádja.

6. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Szajko)
2010. márc. 1. 13:23
Ne aggódj, meg fog változni. Éhen halni meg nem fog úgysem, ha előtte az étel. A Maltofer cseppet én nem ajánlom csak úgy vizsgálat nélkül, hisz a vas túladagolás veszélyes, nem biztos hogy vashiányos. Viszont biztos van olyan gyümölcslé, amit szívesen megiszik. Abba cseppents 5-10 csepp bérest és cebion cseppet.(Lehet több részletben, hogy ne érezze. Így vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz jut és lehet, hogy étvágyat is csinál neki. Az ilyen gyerekek ált-ban a közösségbe kerülve kezdenek több ételt kóstolgatni:)
5. 9242a6388c (válaszként erre: 3. - 35c81b79eb)
2010. márc. 1. 13:18
Nálunk is menne a szalámi kenyér nélkül:)... becsomagolom a kis falat kenyeret szalámiba!!! Igy próbálkozom...
2010. márc. 1. 13:15

Szia!


Az én kisfiam is így volt, szinte két-három hónapig folyamatosan.


Írt a dokink vasat (Maltofer cspppet) hat cseppet kap reggel, de nagyon jó étvágya volt. Olyan mint anno, mindent megevett akkor és most is.


Napi hat-hét étkezése van, gyümölcsöt is sokat eszik.


Egy hónapig kell szednünk most.

2010. márc. 1. 13:15

Az én pici lányom is ilyen. Két és fél éves. Születése óta rossz evő, pár hetesen kiskanállal próbáltam belediktálni az anyatejet, később a tápszert.

A szalámit például csak úgy magában eszi meg,kenyér nélkül. Van amikor egy hétig minimális adagokat eszik, aztán egyszer csak meglódul, akkor pár napig jól eszik, aztán megint kezdődik minden előlről.

Nekem azt mondta a doktornő, hogy nem szabad erőltetni, mert csak elveszem a kedvét, ha éhes lesz eszik. Úgyhogy én már jó ideje nem stresszelek ezen. Ha éhes tényleg eszik. Megpróbálok úgy főzni, hogy szeresse,ha mégsem eszik nem esek kétségbe, akkor majd szól, ha már megéhezett.

2010. márc. 1. 13:13
Szia!!! Hasonló gonjaim voltak!!!Amióta nem adok neki tápszert reggelire, hanem csak sima tejet vagy kakaót, azóta 1o óraizik, ebédel, uzsizik és vacsizik...+1o csepp cebiont kap minden nap...Szerintem a tápszer elhagyása hozott változást az étvágyában...Sokat küzdöttem én is...megértelek..:(
2010. márc. 1. 13:08

Teljesen el vagyok keseredve, mert a kislanyom nagyon rosszul eszik.Van kb 5 fele etel amit hajlando megenni, de ebbol is a legtobb hideg etel.Alig jut vitamin a szervezetebe es minden etkezes egy harc.Mit tegyek?

Volt valaki hasonlo helyzetben?

Jo volna egy kis segitseg!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook