Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szoptatás alatt fogyózni fórum

Szoptatás alatt fogyózni (beszélgetős fórum)


11. vorsi75 (válaszként erre: 10. - Serry)
2009. dec. 27. 14:11
Ez így igaz, mert minden fogyókúra alatt méreg szabadul fel a szervezetben, ami nem jó a babának. Ezért nem szabad fogyózni, még 90 naposat sem.
10. Serry (válaszként erre: 8. - RLindi)
2008. máj. 17. 12:47

Csókóltatom a védőnődet!

A hivatalos szakmai álláspont szerint SEMMILYEN fogyókúra nem javasolt a szoptatás ideje alatt. Csak ha már egyáltalán nem szoptatsz.

2007. jún. 12. 13:51

Nos csajszik, nekem rengeteg tejem van, és mindent megadok magamnak és a babámnak azzal, hogy csak minőségi dolgokat viszek be.Ugynis a kicsinek nincs szüksége agyoncukrozott és fehérlisztes dolgokra. Én nem fogyózok életmódot váltottam már kb 3-4 éve s így táplálkoztam a terhességeim alatt is, és nagyon keveset híztak.A gyerekek egészésgesek mint a makk.A kicsi fiam lassan 1 éves s a fő tápláléka anyatej.

Szóval Norbi update nyugodtan mehet, s ha mégis megkívánsz nem túl egészséges dolgokat(reggelire kakaóscsiga, kalács-->terhessen sokszor ezeket ettem reggelire)akkor ennél a módszernél ezt is megteheted, amég szoptatsz így is fogysz:))

2007. jún. 12. 13:26
A védőnőm anno azt mondta, hogy lehet a 90 naposat is,csak tápláló dolgokat kell enni,mindig azokból ami megengedett.
2007. jún. 12. 13:22

Amikor az ember vállalja, hogy szoptat akkor

szerintem fontos,hogy mindent megadjon magának amit megkíván. Így nem gyötrik a fogyózás során becsúszó "félrelépések", hangulatingadozások.

2007. jún. 11. 20:05

Sziasztok!

Az orvosok és védőnők szerint szoptatás alatt sokat lehet fogyni ha valaki annyi kalóriát visz be a szervezetbe, amennyi kell, mert az anyatej előállítása sok energiát igényel!!!

2007. jún. 5. 17:38
Szerintem nem lehet,vagy negyon oda kell figyelni a fogyókúrára.
2007. máj. 10. 17:02
Szerintem ez a legjobb, legegészségesebb, nem kell koplalni, ha néha akarsz ésességet, vagy pékárút is ehetsz persze csak de. Én terhesen sokszor kakaóscsigát, túrósbuktát, lekvárosat...v.kalácsot(mogyikrémest)ettem reggelire, be-be csúsztak csokik, fagyik....de ügyeltem, hogy a "bűnös"dolgokat minnél korábban/ált.de.10-ig fogyasszam el/-->és így is nagyon keveset szedtem fel.
2007. máj. 10. 16:58
Mármint úgy tartom a súlyom, hogy kb 5 hónap alatt fogytam 10 kg-t, és a két terhesség után is annyi(50-51)vagyok!
2007. máj. 10. 16:56

Hali!

Norbiupdat-et nyugodtan csinálhatod. Tapasztalatból mondom.Nekem bejött. Anno 3 éve tartom a súlyom, úgy hogy közbe 2 gyereket szültem.És peresze mozogni kell-->erre sajna nincs idő a két csöppség mellett, de rohangászok én eleget utánnuk, meg sétálunk sokat.

Nyitottam egy topicot-->Norbi update, azaz ki mit evett tegnap. Ott leszoktam írni, hogy mit ettem előző nap. Nézz bele:))

2007. máj. 10. 13:16

Sziasztok!


Szerintetek lehet szoptatás közben óvatosan fogyózni és ha igen akkor melyik módszerrel?

Már nem bírok tükörbe nézni és én a terhesség alatt 11 kg-ot híztam, ami jó és az majdnem le is ment, de a szoptatással visszajött szinte minden sőt. Adjatok tanácsot.(Már 8 hónapos elmúlt a babám, szóval már csak nasiból szopizik szinte).

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook