Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent István Kórházban szülész nögyogyászt keresek! fórum

Szent István Kórházban szülész nögyogyászt keresek! (beszélgetős fórum)


1 2
2014. júl. 23. 18:40

Sziasztok,

Szeretném megosztani veletek a jelenlegi magyar egészségügyben uralkodó állapotokat (amelyhez sajnos biztosan sokunknak volt már szerencséje) ill. a Szent István kórház szülészeti osztályán történt elképesztő kalandunkat... Okulásul, figyelmeztetésül és elrettentésül...

Kislányom állapotos...

A ráckevei szakorvosi intézetben illetékes nőgyógyász vizsgálat címén eszik, telefonál, facebookozik, stb. Lehet, hogy ez az oka, hogy az ott várakozó kismamák sok esetben 6-8 órát várakoznak az aktuális vizsgálatra a 40 fokban úgy, hogy leülni nem tudnak... Legutóbbi vizsgálatnál közölte az első babáját váró lányommal, hogy a baba nem fejlődik megfelelően, mert valószínüleg dohányzik, és/vagy alkoholt iszik, és lehet, hogy folyik a magzatvize... Ezért laborvizsgálatra kell mennie.... Természetesen sem nem dohányzik, sem nem iszik, nagyon egészségesen táplálkozik.... A lányom sokkos állapotban ment el a meghatározott vizsgálatokra, majd értesítette a családot, a legnagyobb rémületünkre... Kiderült, hogy, az eredményekre 2 hetet, azaz 14 napot kell várni... No comment...

Több sem kellett természetesen, szervezkedés, majd irány a megadott, körzetileg illetékes kórház: Szent István... (Persze előzőleg egy kis nyomozás a neten, milyenek is a körülmények... volt ott hideg is, meleg is...) No, de lássuk a saját szemünkkel....

Előző napon telefon: hova kell mennünk? Szülészet... Kell beutaló? Nem... Ok...

Megérkezünk, fel a szülészetre...

10 perces keresgélés után találtunk egy nővérnek látszó személyt, egészen benn a szülészeten... éppen kávézott egy karbantartónak kinéző személlyel.... Felháborodottan kizavart minket, menjünk a vizsgálóba... "Az merre van?" Erre ő: a bejáratnál !! Ott várjanak! Ok, várunk...

Valószínűleg megitta a kávéját, mert újabb 10 perces várakozás után megjelent.... Mi a probléma? Hát az, hogy lehet, hogy folyik a magzatvíz... Hány hetes terhes, kérdezi... 32. Mondjuk. 32???? Itt csak 36 héttől foglalkozunk vele ! Nem is ide kell jönni, hanem a szülészeti ambulanciára !!! - közli felháborodottan... Semmilyen papírt nem kért el, még a kismamára sem vetett egy pillantást sem... De, hát a magzatvíz.... próbálkozunk.... Felcsattan: nem értik? Menjenek le az alaksorba ! Ott van az ambulancia !

Megdöbbenés... Na, jó.. nem csinálok balhét, a lány így is ideges, csak tudjunk már valami biztosat... Liftezés az alaksorba...

Megdöbbentő állapotok. Álmennyezet sakktáblaszerűen hiányzik, látszanak a csövek, vezetékek. Kosz mindenütt.... A WC-ben semmi papír, oltári állapotok...

Recepción kérdezzük: hol a szülészeti ambulancia? A nővér foghegyről: a virág mögött... Nézelődés. Hopp, ott egy virág. Megvan. Leülünk illedelmesen... Nővér ki, nővér be... Civil ruhás pasik határidőnaplóval a hónuk alatt ki, be... A kutya meg se kérdezi mit akarunk... Pár perc után nem bírjuk, elkapjuk a nővérnek öltözöttet... Elnézést. De lenne itt egy kismama, akinek lehet, hogy szivárog a magzatvíze... Ja. maguk azok, akik a szülészetről jöttek? - kérdezi... Igen ! Jó, várjanak.... Várunk...

2 és fél óra alatt nem sikerült egy orvost találni, aki hajlandó lett volna megnézni, mi a probléma... Még egyszer hangsúlyozom: szülészeti ambulancián vagyunk !!!! A parkolóóra 440 Ft/óráért persze ketyeg...

Többszöri telefonálás után (Nővér ki, be, civil ruhás pasik ki, be... stb.) egyszer csak megjelenik egy pasas, állítólag ő az orvos. Végre !!

Rá se néz a kislányra, csak elkiáltja magát: Jöjjön ! Se köszönés, se két mondat, mégis mi a baj... semmi. Kezdek baromi pipa lenni.... No de nincs mit tenni, megyünk.

Egy felettébb nyúzott, zaklatott és ingerült nővér elkezdi felvenni az adatokat... Név, cím.... Hol lakik? Ráckevén. Hooool???? Ráááááááááckevénnnnnnnnnn??? Igen. Miért? (Mintha azt mondtuk volna: a Holdon...)

Mert akkor nem is ide tartoznak !!! És láss csodát, ebben a pillanatban toppan be az állítólagos orvos. Micsoda? Hát akkor meg se vizsgálom !!!- mondja. Szó nélkül sarkon fordul, és kimegy a vizsgálóból.

Elakad a szavunk. Úgy érzem kényszert érzek arra, hogy irdatlan üvöltözésbe kezdjek, de fékezem magam, és próbálom a nővérrel megértetni, hogy a nőgyógyász szerint ide tartozunk, ezért is jöttünk ide... Az nem létezik, hogy az orvos ezt mondta, feleli ingerülten és elkezd osztani minket. Vagy hülye vagyok, vagy hazudok... Ez az álláspontja... Vita.... Emeli a hangját: nem értik, hogy én hajnali négy óra óta dolgozom? De értjük.... De az én lányomnak meg folyik a magzatvize és órákat utazott / várt arra, hogy megtudja, nincs e baj a babával....

Az idegességtől remegve kimegyünk, még a babakönyvet is ott felejtjük, próbáljuk kinyomozni, hova is tartozunk... A nővér hisztériázik, majd lelép, egyszerűen otthagy minket... Egy másik, nem is oda tartozó nővér megszán, majd közli: Baross utca.

Jó. Menjünk oda....Kifizetjük a tetemes parkolási díjat, a parkolóőr elnézést kér, hogy ilyen sokat kellett várnunk. Mondjuk, nem az a gond, hanem az, hogy feleslegesen. Ismét elnézést kér... Az a baj, hogy maga kér elnézést, nem azok, akiknek kellene. - mondjuk.

Irány a Baross utcai Nőgyógyászati klinika. Hátha itt megtudjuk van-e valami probléma...

34. zsuzso_26 (válaszként erre: 33. - Cirmi3)
2014. máj. 31. 20:52
Szia én Kodaj Imrénél fogok szülni és nagyon meg vagyok vele elégedve. Van magánrendelője is de csak a legszükségesebb esetben hiv be :)
33. Cirmi3
2014. ápr. 14. 13:43
Sziasztok, tudna vki egy megbízható nőgyógyászt ajánlani a Szt. István kórházból?
32. fegeza (válaszként erre: 23. - Kri76)
2013. márc. 6. 18:37
Mi csak jót mondhatunk róla bármennyire is nyers tudott lenni de legalább nem ért meglepetés. Mindkét babánk vele született a harmadik külföldön ment el. Próbált otthonról is segíteni bárcsak mi is sdegíthettünk volna neki. Néhány napja elhunyt. Őszintén sajnáljuk.
31. zurbika (válaszként erre: 28. - Dramondville)
2010. jún. 6. 00:08
Kíváncsivá tettél! Elküldenéd esetleg priviben a linket, ahol ilyeneket olvastál róla?
2010. jún. 6. 00:06
Az István bababarát kórház. Szülés után rögtön megkapod a babát. 2-3 órát együtt vagytok a szülőszobán, utána kerülsz le a szülészetre. Ott teljes rooming in van. Viszont ha gondod van (szoptatás vagy bármi más) feltétlenül szólj és segítenek!
2010. jún. 5. 23:58
Szia! Én az Újváriról szinte csak jót hallottam (egy kivételt tudok, valaki azért nem ment el hozzá, mert egy ismerőse rosszat mondott róla, de hogy mit azt nem árulta el). Szeretik a kismamák, mert kedves, nyugodt, alapos. Ilyet nem hallottam róla, hogy nem ment be a szülésre. Nálunk az első szülésem elhúzódó szülés volt, mivel aznap az onkológiára volt beosztva tény és való, hogy nem volt végig bent, de sokszor feljött megnézni és a szülésznővel is folyamatosan tartotta telefonon a kapcsolatot. Nem a tolófájásoknál esett be! Hanem már előtte is ott volt, ugyanis amikor úgy látta, hogy végre beindult, akkor már maradt. Egyébként Ő az első szülést is gátvédelemmel vezeti le, ezt még az Istvánban sem mindenkinél van így. Ha szülésznőt választasz, annak valóban illik fizetni, de az Istvános szülésznők jók. Nekem az első szülésemnél nem, volt választott szülésznőm, a másodiknál igen. Nekem megnyugtató volt, hogy ott volt velem végig és hogy ismerős ember foglalkozott velem. De ez egyéni.
28. dramondville (válaszként erre: 19. - Zurbika)
2010. máj. 13. 16:11

Szia!


Én most regisztráltam erre a lapra. Olvastam, hogy a nőgyógyászod dr. Ujvária Attila. Az én orvosom is ő, most 19 hetes terhes vagyok és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Más portálon viszont olvastam egy olyan véleményt róla, hogy nem ment be a szülésre és utána se foglalkozott az anyukával. Mi a véleményed erről, lehet valami valóság alapja ennek?! Én nagyon megbízok benne, barátaink ajánlották, akik nála szültek, ezért remélem, hogy nem ismertem félre.

Kérlek,ha van időd és az István kórkázban szültél akkor néhány sorban leírnád a tapasztalataidat? Mennyire humánusak és a babát a szülés után rögtön odaadták neked? Még egy utolsó kérdés, hogy szülésznőt szerinted érdemes választani külön, mert úgy tudom, hogy akkor neki is fizetni kell külön vagy rábízhatom magam bárkire, aki aszülésnél ott lesz? Előre is köszönöm a válaszod! Zsuzsa

27. Czirczamircza (válaszként erre: 26. - A908366fdb)
2010. márc. 13. 09:09
NAGYON KÖSZÖNJÜK! :)
2010. márc. 13. 08:15

Én sajnos őt nem ismerem...

De nektek gratulálok!!:)

Sok egészséget és boldogságot!!:)

2010. márc. 12. 14:45
Sziasztok! Nem tudjátok, hogy Dr. Pálfalvi László az Istvánban van-e még? Ő műtött 3 éve, és most nagyon úgy tűnik, hogy jön a baba. :) Hozzá szeretnék menni mindenképpen.
24. zurbika (válaszként erre: 23. - Kri76)
2010. márc. 5. 17:40

De akkor megbízol benne és elfogadtad a természetet is. :-) Ez a lényeg!

Én a 30-dik héten váltottam, mert egy másik kórházban jártam a főorvoshoz, akiről kiderült, hogy nemcsak emberileg nem olyan, amilyennek lennie kell, hanem szakmailag sem. Ugyanis teljesen megalapozatlanul azt feltételezte, hogy a kislányom fejlődése méhen belül leállt. Mindezt úgy hogy nem ő csinálta az uh-t és a leleten volt olyan adat, ami alapján ez a diagnozis kimondható lett volna. Zokogva mentem az Újvári dokihoz, aki azonnal nagyon alaposan megvizsgált és megnyugtatott, majd felajánlotta, hogyha akarom átvesz. Majd a hátralevő hetekben is mindig szem előtt tartotta, hogy egy ilyen diagnózis felmerült és mindig nagyon alaposan vizsgált meg. A kislányom végül 58 cm-rel és 3620 g-mal született.

23. kri76 (válaszként erre: 21. - Zurbika)
2010. márc. 5. 16:15

Én kétségbeesve mentem a Horváth dokihoz, mivel 6 hónapos terhesen már nehezebb volt dokit keresni. Először nem voltam oda érte, talán ekkor volt a hízásos beszélgetésünk.

Én az első 5 hónapban nem híztam semmit, de a 6. hónapban rögtön felugrott 5-6 kg. Erre volt a megjegyzése, amin picit megbántódtam. (Aztán utána már nem ugrott fel rám hirtelen, de ekkor picit megbántott, de ez később elmúlt, mármint a sértettségem.)

De aztán a szülésnél, le a kalappal előtte.

Az én 160 cm-es mélységemhez született a kisfiam 4 hónappal ezelőtt 62 cm-el és 4270 grammal. Nem volt bennem félelem szülés előtt, nevetve mentünk még be, miután elment a magzatvizem.

A doki természetes úton hagyott szülni, de fel voltam készülve, hogy végső esetben császár. Én tényleg csak ódákat tudok róla zengeni, de szerintem ez szubjektív, kinek mi a jó.

Nagyon jó szakember. Szerintem ha komplikáció van, jobb az ilyen orvos. Ha nincs, általában a szülésznő van többet az emberrel.

Lehet, hogy elsőre nyers volt a modora, de a végére már megszerettem és soha nem mennék más orvoshoz.

2010. márc. 3. 11:34

Ez így van! TEljesen egyetértek.

ez a legfontosabb, hogy bízni tudj benne...és szerintem az, hogy "szívesen" menj hozzá...én az előző dokimhoz utáltam járni, a Kosztinhoz meg kifejezetten szerettem :):) csípem a búráját:)

De lehet hogy nekem nagyon szimpi a Kosztin, neked meg lehet egyáltalán nem lesz az!

Úgyhgoy mindenképp a szívedre hallgass!:)

21. zurbika (válaszként erre: 20. - Esély22)
2010. márc. 3. 11:16
Tudom, hogy nehéz. csak egy tanács, ah gonodlod megfogadod, ha nem, akkor nem. Csak olyan dokinál maradj, aki szimpatikus és akiben teljes mértékben meg tudsz bízni. Ha kételkedsz benne, a szakértelmében vagy emberileg nem tudod elfogadni, akkor keress mást.
20. esély22 (válaszként erre: 19. - Zurbika)
2010. márc. 3. 10:18

Szia!

Még nem tudtam dönteni sajnos a dokik között.Rengetegen vannak.De utánna nézek Ujvári dokinak is.Köszönöm szépen!

2010. márc. 2. 14:14
Szia! Ha esetleg Kosztin doktor nem válna be, akkor ajánlom helyette dr. Ujvári Attilát. Én mindkét gyerekemet nála szültem, nagyon kedves, türelmes, nyugodt ember. A Mechwardt ligetnél van a magánrendelése, új árakat nem tudok. Egyáltalán nem császár párti, csak akkor vág, amikor indokolt. Van honlapja is, ha gondolod, nézd meg (ujvaridr.hu). Egyébként Kosztin doktor helyettesítette, ha szabin volt, illetve Koiss doktor. Ő is nagyon kedves doki, neki a Délinél van rendelése. Sok sikert.
18. esély22 (válaszként erre: 17. - Kri76)
2010. márc. 1. 14:32
Nagyon szépen köszönöm :)
17. kri76 (válaszként erre: 16. - Esély22)
2010. márc. 1. 12:25

Hali!

Rajtam a terhesség előtt volt már 8 kg plusz, de ő segített abban, hogy ezt ne növeljem tovább.

Nálad érthető az ok. Ő csak azzal ösztönzött, hogy nem kettő helyett kell enni, hanem inkább a minőségre kell figyelni.

Könnyű szülést kívánok!!!

16. esély22 (válaszként erre: 15. - Kri76)
2010. márc. 1. 11:35

Szioka!

sajnos nekem akkor nem lenne jo a doki ,vagyis én neki nem :( Sajna már most van rajtam 15kg plusz és még csak a terhességem legelején vagyok.Sok hormon kezelést kaptam a terhesség elött és rajtam maradt illetve nehez ment le.Most igy fogytam 3 kg de alig tudok enni is és szeretném természetes uton megszülni a babomat :)

Gratulálok a babohoz!!:)

15. kri76
2010. márc. 1. 10:08

Én tudnám javasolni a Horváth Mihályt. Nem kedves ugyan, de nagyon korrekt.


Velem közölte, hogy amit 9-10 kg felett hízom, az rajtam marad. A súlyra nagyon harap, hogy mennyit hízik a kismama, de utólag visszagondolva mindent az én érdekemben mondott. Végül 12-13 kg plusz volt, de nem maradt fent semmi.

(Külsőre olyan, mint egy hentes, de szerintem nem a külső számít.)

A szülés után 5 nappal már tudtam dolgozgatni is. Ma már örülök, hogy nem vágott és visszagondolva tényleg a minimális volt a fájdalom is.

Engem 6 hónaposan vállalt el, mert a dokim a Telkibe ment.

A kisfiam 4270 grammal született, természetes úton. Kb. 2-3 óra alatt megvolt és első gyerek. (10-ből 9 orvos már császározott volna.)

A magánrendelése a XVII. kerületben van. Szülés 60-70 között, rendelőben 8-9 között, de csinált 4D-s felvételt is majdnem mindig.

Egyébként még jókat hallottam a Kois Róbertről is.

14. esély22 (válaszként erre: 13. - A908366fdb)
2010. márc. 1. 10:06
Köszönöm szépen :) A héten felkeresem mert jövöhéten már kontroll.Irok utánna. :)
2010. márc. 1. 10:01

Nincs mit, remélem összejön, és meg leszel vele elégedve:)

Ha van kedved majd dobj rám egy üzit, hogy sikerült e, és milyen volt:)

sok sikert és gyönyörű babavárást:)

2010. márc. 1. 10:01
Az tudom, hogy a Telkibe rendel, de azon kívül nem tudom,hogy máshol is van e
2010. márc. 1. 10:00
Ha jol láttam akkor a 2 kerben rendel.Szimpinek tünik,szerintem felkeresem.Köszönöm
10. esély22 (válaszként erre: 8. - A908366fdb)
2010. márc. 1. 09:58
Köszönöm!megtaláltam merre rendel a doki.valakit muszály vagyok találni mert nem maradhatok orvos nélkül.De olyan nehéz annyi doki van:(
9. a908366fdb (válaszként erre: 5. - Esély22)
2010. márc. 1. 09:58

Ja és nála nincs olyan, hogy pl. 50 E a szülés...amikor én rákérdeztem nekem azt mondta, hogy nem tudja, ő nem szokott érte pénzt kérni...

Bevallotta, hogy elfogadja, és örül neki ha adnak, de nem várja el...ha nem kap attól még ugyan olyan kedves.

Komáromban egyébként elég elfogadható árak voltak nála

a terhesgondozás 4000Ft volt ha csinált uh-t ha nem...plusz a végén az NST 800Ft /alkalom de pesten nem tudom hogy van, szerintem ezt is megkérdezheted az asszisztenstől, ő is egy tündér, biztos segít

8. a908366fdb (válaszként erre: 7. - Esély22)
2010. márc. 1. 09:55

Nem fiatal, olyan 50 körüli, de nem néz ki annyinak , jól tartja magát, és nagyon kedves, közvetlen, jó humorú, és nem utolsó sorban szerintem egy nagyon jó szakember!

Pesten sajnos nem tudom, hogy hol rendel, mert én komáromba jártam hozzá rendelésre, de ha gondolod megadom a komáromi asszisztensének a számát, tőle tudsz időpontot kérni, csak mondani kell, hogy a pesti rendelőbe szeretnél menni.

Vagy a doki számát is meg tudom adni, de ő úgysem tud időpontot mondani

7. esély22 (válaszként erre: 3. - A908366fdb)
2010. márc. 1. 09:50
Kosztin doki Ö egy fiatal orvos?
2010. márc. 1. 09:50
Nem tudom, hol van a magánrendelése..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook