Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gennyes torokgyulladás.... fórum

Gennyes torokgyulladás.... (beszélgetős fórum)


2010. márc. 3. 08:34

Sziasztok!

Van itt valaki??

nem fáj a torkom!!!!

Coldrex, infra tea helyre hozta!!

24. c75565e593 (válaszként erre: 23. - Zoltanhabetler)
2010. márc. 2. 10:40

köszike!

Infra lámpával kezelem magam...nekem se mandulám, sem orr mandulám nincs...de a torkom néha lepedékes...egy kis fehér apró izé van a torkomban....és ez meleg hatására szokott távozni...hétfőn megyek dokihoz, ha nem múlik, mert akkor csak a gyógyszer segíthet.

Most csalán teával tísztítom a szervezetemet.

de nem kívánom senkinek a torkom olyan mintha egy csomót nyeltem volna.....de nem fáj semmim láztalan vagyok....csak a munkámmal jár a sok beszéd..az most nem jön jól...de dolgozni muszály!

felvagyok szerelkezve infralámpa, tea cukor,strepsils minden mikor lesz még 2 óra??????

2010. márc. 2. 09:56
Május 01 részére üzenem: Én nem módszert akarok Neked ajánlani, csak az eredeti hozzászólásodban azt kérdezed, ha kivették a manduládat,miért gyullad be a torkod ? Nos éppen azért,mert nincs mandulád!Sajnos 54 éve már nekem sincs mert különben fulladásos halállal haltam volna meg. Az orr-és garatmandula tulajdonképpen őrzőkapu, azok gyulladnak be fertőzéskor,védve a légutak alsóbb részeit.No ezt tisztába tettük. Másodszor: azt írod, a forró is szokott használni.Nos ezzel nagyon becsapod Magad! A forró ételtől, italtól ugyanúgy torokgyulladást lehet kapni,mint a hideg italtól,fagyitól, stb. Látszólag most ellent fogok mondani önmagamnak, olyan tanácsot adok.Nálam viszont eddig mindig bejött: Ha nem megfázástól, hanem fertőzéstől van begyulladva a torkod,habzsolj be gyorsan egy nagy adag fagylaltot, az segiteni fog,nem vicc!
22. c75565e593 (válaszként erre: 18. - 40163fd81d)
2010. márc. 2. 08:17

Nekem már nincs mandulám vagy 8 éve.

Nekem a torkom duzzad be, mármint a mandula helye.

Dokim szerint ez ellen nem sok mindent lehet tenni...max antibiotikummal....

Most még várok ha nem múlik el akkor írány a házi doki antibiotikumos kúra....

Infrázok még itt is a melóhelyen...az jó...

2010. márc. 2. 08:14

Sziasztok!

Csalán teával kezelem a torkomat...

A naplómba bemásoltam a csalánról minden fontos tudnivalót.

Akik betegek gyógyuljanak meg minél hamarabb!

2010. márc. 1. 23:57

3. nyom


[link]

2010. márc. 1. 12:57
en tavalyelott voltam korhazba a mandulaimmal,mononucleozisom volt. Es azert kellett befekudjek,mert fertozo volt.
18. 40163fd81d (válaszként erre: 17. - C75565e593)
2010. márc. 1. 12:50

Az.

Ugyanis ha te nem is kapod el senkitől,eljuthat egy olyan szintre,amikor folyamatosan bacik lobbannak be a maduládban,vagy a torkodon és azok bizon fertőznek.

2010. márc. 1. 12:29

Szerintetek a gennyes torok gyulladás ragályoios?

Szerintem nem---

2010. márc. 1. 11:34
van :)
2010. márc. 1. 11:30
Van itt valaki??
14. c75565e593 (válaszként erre: 13. - 40163fd81d)
2010. márc. 1. 09:25

Szia!

Nekem nincs mandulám sőt nem is nőtt vissza de valószinű a nyirokcsomó küzd...én Echinacea cseppet szedek megelőzésképpen, de az utóbbi időben nem szedtem...és kijött...nállam 2-3 napig tart..infázom a torkom az segít..én Aspirint szedek rá...de nekem konkrétan se lázam semmi nincs de amig nem jön ki a pci apró genny eléggé kelemetlen érzés..minta valamit lene a torlkomon..én sajnos dolgozom...tehát itt kell kinlódnom!

Jobbulást neked!

A sósvizes dolog tényleg jó módszer!

13. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. márc. 1. 09:11

Nekem is ez van most épp:))

Ugyan nem vették ki a mandulám,de gyakorlatilag 20 évvel ezelőtt elhaltnak,elsorvadtnak nyilvánították.Nem is volt vele gondom egy jó darabig.Aztán regenerálódott,és párszor megint jöttek a tüszős mandulák .Most inkább a torkom olyan ,szerintem a manduláim helyett a nyirokcsomók durrantak be,és a torkom lepte el a fehér genny,és fáj nagyon.


Már gargalizáltam sós vízzel,de ajánlották a szódabikarbónás öblögetést is.

Teafaolaj,levendulaolaj,és citromolaj cukorra cseppentett "gyógyszert is,most azt is alkalmazom.

Természetesen algopiryn szedése mellett.

Ha nagyon nem működik,akkor irány a doki:))Brrrr

12. c75565e593 (válaszként erre: 10. - 3cbd320f88)
2010. márc. 1. 09:07

glikosept ismerem a fogamra használom....

Most kamillát iszok és a szirupot amit kaptam koleganőmtől...

2010. márc. 1. 09:05
meg jo a langyos(vagy amennyire birod melegen) sos vizes gargalizalas(nem tudom,hogy helyesen irtam-e ezt)
2010. márc. 1. 08:59

Nekem gyerekkoromba a gligosepttel való öblögetés valamint az ecsetelés jött be, nagyon sokszor volt és mindig a dokinéni azzal kente be...nem drága recept nélkül lehet venni...

Nekem tavaly előtt vették ki és most egyszer volt hogy begyulladt...szemicilint kaptam rá...gyerekgyógyszer szintén mert szoptatok...rendbe is jött...

remélem segítettem :D

2010. márc. 1. 08:55

Elixirium thymi compositum NATURLAND munkatársnőm most adta azt mondja ez jó.

Echinacea cseppem elfogyott , azt mindig szedtem kis adagokban és a torkom sose fájt...mos tmár nem hagyom abba....nagyon jó!

Csak ugye elfogyott hónap eleje van...mikor kapok fizetést???

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. márc. 1. 08:52

Szia! Ez a gennydarabka,hogy néz ki? Fehér kis göbök a mandula helyén?

Mert nálam is van,tulajdonképpen rosszul vették ki a mandulám ,van némi tüsző maradványom,ami időnként begyullad.

Tul.képpen orvosi műhiba és azzal takaróznak,hogy visszafejlődött a tüsző.Ezt a bőrgyógxászomtól tudtam meg,mikor hajhullással mentem hozzá.

Nálam néha lobban be olyankor augmentint szedek. Rá.

Szerintem menj vissza egy másik gégészhez,és teljes kivizsgálás.

2010. márc. 1. 08:48
jo a grapefruitmag csepp is
6. c75565e593 (válaszként erre: 4. - Cicaanya)
2010. márc. 1. 08:48
mit?
5. c75565e593 (válaszként erre: 3. - Franc22)
2010. márc. 1. 08:46
Valószinű magától termelődik..
2010. márc. 1. 08:46
glikoszept;) ecsetelni és patikai elixirumot vegyél :)
2010. márc. 1. 08:43
nekem nem vették ki, pedig akarták, de én nekem még nem volt soha ilyenem. Haa tudnék szívesen segítenék, de amúgy engem is érdekelne, hogy ez hogy lehet.
2010. márc. 1. 08:42

Echinacea cseppet szoktam szedni, de egy ideje abba hagytam és érdekes ilyenkor mindig jön ez a nyavaja.

Lehet nem kéne abba hagyni a szedését?

Szerintetek?

2010. márc. 1. 08:40

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, 2002 ben kivették a mandulámat, mert mindég gennyes volt.

Kivették és mégis évente egyszer főleg tavasszal visszatér a gyulladás, ilyenkor beduzzad a nyirokcsomó a nyakamban....és pici kis genny darabkák jönnek, aztán elmúlik.

Nem tudom mi okozza ha a mandulákat eltávolították?

És most is szenvedek,pl infra lámpával is feloldódik a genny és akkor a fülem tele van fülzsíral, állítólag fülkürthurutom van...de nem tudom mitől?

Segítsetek...ezért vették, ki hogy a gyulladást megszüntessék...

A körzeti orvosom azt szokta mondani, mivel nincs mandula ezért a torkom érzékenyebb és az a tény, hogy eltávolították a mandulákat az még nem ment fel a gennyes torokgyulladás alól...

Mondjuk ezek a problémák gyerekkorban aktuálisak, de nálam 32 évesen is előjön.

Most kamilla teát kortyolgatok..a forró is szokott segíteni.....de hátha nektek jobb bevált módszeretek van.

Lázam nincs semmi, csak tele vam az orrom....de nem gennyes szerencse....

Homeopátiás szerben mit javasoltok?

Köszike!


S.O.S.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook