Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! fórum

Segítségeteket szeretném kérni!!!Hogy a fenébe kell úgy bevásárolni, hogy hónap végén is maradjon? 4 fős család, két kisgyerekkel! (beszélgetős fórum)


109. MelisUK
2010. márc. 1. 10:31

Nem csak a vásárlólista a fontos, persze az is nagy mértékben, mert rengeteg pénz az étel.

Mi odafigyelünk minden apró részletre, pl energiatakarékos izzók vannak minden szobában, a konyhában és a fürdőben pedig ledlámpák, amik még kevesebbet fogyasztanak. A fűtést ha csak egy fokkal lejjebb állítja az ember, akkor hatalmas pénzeket lehet megspórolni.


Mi befektetve spórolósak vagyunk, azaz mindig költünk arra, hogy utána azzal megtakarításunk legyen. Például a ledlámpák is drágák, de extra energiatakarékosak. A nyílászáróinkat május 6-án jönnek lecserélni, igaz dupla falú műanyag nyílászárónk van, de most A++ energiaosztályos is van már, lecseréljük arra. Korszerűsítjük a fűtést, most elektromos fűtésünk van, helyette gáz központi fűtést csináltatunk. Szigeteljük a falakat is, hogy kevesebb legyen a fűtésszámla.

Tusolunk, mert azzal kevesebb víz fogy.

Kifejezetten olyan elektronikai termékeket veszünk, amik keveset fogyasztanak, A energiaosztályos hűtő/fagyasztó, mosógép, stb. (2009 decemberében vettük a lakást, szóval mindent újonnan úgy szerzünk be, hogy utána ne sírjunk a számlák miatt. Legyen inkább drágább 1-1 dolog, de utána kevesebb legyen a havi kiadás, ez az elvünk és bejön.)


Vásárlás:

Hetente megyünk vásárolni, körbejárunk ilyenkor 4 boltot: Morrisons, Tesco, Asda, másik Tesco és kb havonta a Lidl-t is útba ejtjük, na meg figyeljük a katalógusokat, a Lidl-ben sokszor van hús és zöldség-gyümölcs akció akár 40%-kal olcsóbban, olyankor mindneképp bemegyünk.

Szerencsére a boltok egy útvonalon vannak, így nem kell össze-vissza rohangálni a kocsival.

Mindig megnézzük a leértékelt sarkakat, hihetetlenül olcsón be lehet azokról a helyekről szerezni mindenféle dolgot (húsok, sajtok, pékáruk, stb) extra olcsón. Annyi, hogy ezek a termékek pár nap múlva vagy akár aznap lejárnak, de porciózva betéve a fagyasztóba semmi bajuk nincs. Pl múltkor is több mint 5 kiló sajtot vettünk, akkora adagokra vágjuk, amekkora nekünk kell, bezacskózzuk és megy a fagyasztóba. És ha látjuk, hogy fogy el a lereszelt sajt, akkor vesszük elő a következőt - vagy ha vmi kajára kell rátenni, akkor veszünk elő még egyet és arra reszeljük rá. Így persze nagy fagyasztó kell, de egy A energiaosztályos fagyasztó alig fogyaszt valamit éves szinten. Ja, és persze listánk van róla, hogy a fagyasztó melyik rekkjében mi található, ha valamit kiveszünk, azt kihúzzuk, ha valami bekerül, azt felírjuk.

Amikor a tisztítószerek vannak leakciózva, akkor abból vásárolunk be, amikor a cukor, akkor abból veszünk rengeteget. Így olyanok vagyunk, mint egy kész raktár, mindig mindenből bőven van itthon, annyi mosógélem és öblítőm van, hogy 2 évig simán elég, de ha egyszer fél áron voltak, akkor beruháztunk rá. Igaz így kell, hogy legyen az embernek pénze a beruházásra, de így hatalmas pénzeket lehet megspórolni. Ketten vagyunk a háztartásban, max 6ezer forintból bevásárolunk 1 hétre élelmiszerekből és nem járunk minden nap a boltba, mint ahogy sokan teszik, így nem csábulunk el nap mint nap, hogy ez is jó lenne meg az is, no meg rengeteg időt is spórolunk vele.


Remélem segítettem.


Ja, és persze főzni is úgy főzünk, hogy nagy adagot egyszerre, azt is porciózzuk és lefagyasztjuk. Így is lehet energiát és időt megtakarítani, kevesebbszer főz az ember, kisebb a kiadás. A fagyasztóból előző este mindig kivesszük a másnapi ebédet, max köretet kell készíteni. Így minden nap mást eszünk, azaz változatos és nem kell bajlódni napi szinten a főzéssel. Persze amikor szabadnaposak vagyunk, akkor készítünk aznapra olyan ételt, ami egyébként nem lefagyasztható, pl a majonézes ételek ebbe a csoportba tartoznak, szóval az orosz hússali pl nem fagyasztható. :P

2010. márc. 1. 10:29

Még egy kérdésem lenne a fagyasztással kapcsolatban:


Nagyon szeretjük a rántott tököt - patiszont, de csak szezonban tudjuk enni, mert nem tudom, hogy kell lefagyasztani. Egyszer próbáltam felszeletelve és kiengedés nélkül paníroztam, sütöttem, de olyan fura lett az állaga, hogy meg sem ettem. Valahogy tudnátok hogy lehet ezt jól csinálni? Télen méregdrága és a kislányom is nagyon szereti.

KÖSZI

2010. márc. 1. 09:47

Szóval általánosságban szerintem nem feltétlenül a kaján kell spórolni. Ott lehet nagyon sokat ha odafigyelünk, akciós termékek, lista stb. de ha más egyéb dolgokon is tudunk spórolni, csak úgy hogy kicsit odafigyelünk, és pl ruházkodásnál azt tartjuk szem előtt hogy tiszták legyünk, nem márkás ruhákkal, havi ruhavásárlással is lehetünk csinosak, akár elegánsak is. ezekre ha mindre odafigyelünk szerintem így összességében lehet spórolni, talán nem is keveset.


pl mi a volt párommal, ha kirándulni mentünk a kislányával hármasban (egy napra), akkor mindig vittünk szendvicset, zöldséget, üdítőt. és akkor belefért egy fagyi, lángos ilyesmi, és nem költöttünk el több ezret étteremben, büfében. pl a gyereket bevontuk a szendvicskészítésbe, és büszkén fogyasztotta, hiszen az ő munkája is benne volt:)

106. katus3 (válaszként erre: 105. - 81Krisztina)
2010. márc. 1. 09:32
Így van. Tesóm nagyon jól keres,megvehetné a sok ezres ruhákat is,de sokszor mutatja az új naciját,amit épp 500-ért vett.Senki sem mondja meg róla.
2010. márc. 1. 09:27
itt pesten minden sarkon van turi szinte. és nem ciki bemenni (sokan így gondolják) pedig ha bemegyünk láthatjuk, hogy olyan emberek is megfordulnak ott, akik megengedhetnék a sokkal drágább holmikat maguknak, de ők is ezen "spórolnak". pl ha gyerekem lenne, biztosan nem vennék 6000-ekért nadrágot stb, mert kinövi 3 hónap alatt.
104. katus3 (válaszként erre: 103. - 81Krisztina)
2010. márc. 1. 09:21
Nyáron 100 Ft-ért vettem a lányomnak vadi új csajos farmert. Még fel volt címkézve,és a gomblyukat is én vágtam ki. Mind a hármat elhoztam,más méretben.:-)Ennyiért már nem veszek többet szerintem.:-)
2010. márc. 1. 09:18
igen, turiban elég sok márkás, még nem hordott ruha van:) érdemes keresgélni, én is vettem már onnan nadrágot, pulcsikat.
102. katus3
2010. márc. 1. 09:18
A kinőtt kis ruhákat beviszem bizományiba,ott rengeteget eladnak szerencsére. Havonta megyek a pénzért,a törlőkendőt ott veszem,300 ft és 80 darabos, a többi pénzt elhozom,összegyűjtöm,és ha kell valami,abból megveszem.
101. maya80 (válaszként erre: 97. - 81Krisztina)
2010. márc. 1. 09:14
Én sem költök ruhára sokat. Ráadásul úgy fél éve turiba is járok, és a lányomnak a legtöbb ruhája onnan van, de páromnak is találtam már teljesen új, még nem hordott márkás nadrágot, pólót. Akkor szoktam menni, mikor a legolcsóbb már (290 Ft/kg), és pár száz forintért nagyon sok jó cuccot lehet összeszedni.
100. katus3
2010. márc. 1. 09:13
Én ősszel veszek 3 zsák krumplit, 20-30 kiló almát, 1 nagy zsák hagymát,és megy a pincébe. Egész télen nincs rá gond,nem fonnyad meg. Anyósom répát és zöldséget is vesz,és egy ládába földet rak,ebbe temeti be,egész télen eláll.
99. maya80 (válaszként erre: 69. - BollerKrisz)
2010. márc. 1. 09:11

Túrót általában fél kilósat veszek, zacskósat, és úgy ahogy van, berakom a fagyasztóba. Este ki szoktam venni a sima hűtőbe, reggel ki szobahőmérsékletre és felhasználható.

Péksüteményt (bármilyen) kis adagokban, zacskóban szoktam eltenni, és elég fogyasztás előtt 1-2 órával kivenni. Ha azt akarod, hogy még frissebbnek tűnjön, tedd be a mikróba 10-20 másodpercre, és akkor langyos lesz. Kakaós csigával, túrós batyuval ezt szoktam tenni közvetlenül a fogyasztás előtt, és isteni finom!

98. 81Krisztina (válaszként erre: 96. - BollerKrisz)
2010. márc. 1. 09:10
pl apukám kenyeret lefagyasztja, mikor kiveszi a fagyóból berakja sütőbe, olyan mintha tök friss lenne, ropogós:)
2010. márc. 1. 09:09
ruhákon is lehet spórolni:), pl én nem vagyok olyan nagyon divatkövető. ha ruhát veszek úgy válogatom össze, hogy pl a már meglévő felsőkhöz menjen a nadrág amit venni akarok, jól variálható legyen. képes vagyok napokig járni a boltokat (méretem miatt muszáj is), nézem az árakat, minőséget. felsőkből nadrágokból nem ragaszkodom a márkásakhoz, hiszen általában ezek használódnak el leggyakrabban. Amiből mindig próbálok jó minőségűt venni, az a cipő és a kabát. én 10 ezer körül (gyerekcipő) megveszek egy sportcipőt pl. és hordom 2-3 évig. ha veszek 3000 ért azt hordom egy szezonban:( szóval amit nem évente cserélek le abból nem a legolcsóbbat keresem. viszont fehérneműre nem vagyok hajlandó 10 ezreket kiadni (bugyi+melltartó). nekem teljesen megfelel a 300 ft-s bugyi és a 800-1000ft-os melltartó.. (kínaiban, vagy lehet akciókat is találni egyéb boltokban)
2010. márc. 1. 09:06

A fagyasztásról és kiengedésről, felhasználásról írjatok pár sort légyszi. Már a 69. HSZ-ban kértem, hogy mikről!


KÖSZI ELŐRE IS

95. 81Krisztina (válaszként erre: 91. - 3028c90783)
2010. márc. 1. 09:01

akkor megnyugodtam:) végül is ugyan úgy megfőtt, csak kiengedés után megijedtem:)

én úgy szoktam, hogy megveszem, megpucolom, és feldarabolom (mostanában), úgy teszem zacskókba, hogy pl csinálok húslevesnek, zöldséglevesnek egy-egy adagot:)

94. maya80 (válaszként erre: 92. - Lizesett)
2010. márc. 1. 09:00
Én is hallottam, hogy ezüst tisztításhoz is jó.
2010. márc. 1. 08:59

Mosódiót ismerősöm használja, ő azt mondja neki bevált, bár fehér ruhákhoz, ágyneműhöz ő is mosóport használ. így anyagilag majdnem ott van, mintha mosóport használna csak...viszont nem annyira szennyezi a környezetet.


spórolni lehet rezsivel is:) figyelünk a villany használatra, csak ott és akkor kapcsoljuk fel ha nagyon muszáj. ha kikapcsolható hosszabbítót veszünk azt is mindig kikapcsoljuk ha elmegyünk otthonról. pl ha egyedül vagyok otthon már nem a tv-t hallgatom munka közben, hanem kis egyszerű rádiót, én megnéztem mindkét esetben a villanyórát, és hát szembetűnő:) gázfűtésünk van, kertes házban lakunk, mikor a gázt bevezették, mindkét szobában meghagytuk a cserépkályhát is. kertes házban szinte mindig akad fa amit el lehet tüzelni, papírhulladékok stb. és a cserépkályha azért 2 napig tartja a meleget, ekkor a gázt nem használjuk:), csak főzésre. ezzel is havi pár ezret meg lehet spórolni:)

92. lizesett (válaszként erre: 78. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:58

Pl: a csaptelepeket ezzel tiszítom.(az ecettel nagyon nem merem és citromlé is mivel termszetes sav, ezért vizkövet is old. Csak kíméletesebb! Vagy a vágódeszkát -amin petrezselymet vágtam és szép zöldre befogta- citrommal bedörzsölöm, hagyom állni és szép tiszta lesz. Vagy a gyümölcsfoltokat is könnyen kitudom szedni a ruhából citromlével.

Úgy hallottam még hogy ezüstöt is szépen lehet vele tisztítani. Erről nyilatkoni nem tudok-nem próbáltam még.

91. 3028c90783 (válaszként erre: 86. - 81Krisztina)
2010. márc. 1. 08:58

Semmit nem rontottál el. A sárgarépo ilyen, ha kiolvad.

Én mindíg fagyasztom a zöldségeket. Havonta egyszer bevásárolok belőle (zöldség, répa, karalábé stb) és lefagyasztom.

Tudom jobb lenne mindíg frissen pucolva a levesbe tenni, de sokszor jártam úgy, hogy ott marad a répa, zöldség, mert sokat vettem belőle. Ki kellett dobni, mert megromlott, összefonyadt.


Nem beszélve arról, hogy így a piacon sokkal olcsóbban megveszem, mintha minden főzéskor elszaladnék érte a közeli boltba.

90. maya80 (válaszként erre: 88. - Vakri)
2010. márc. 1. 08:57
Akkor nem vagy valami szerencsés... :( Az itteni Szociális bolt nagyon jól működik, gyönyörű és olcsó az áru, és egyre bővül a kínálat. Ott szoktam nagyon finom kecskesajtokat venni meg mangalica kolbászt is.
89. vakri (válaszként erre: 86. - 81Krisztina)
2010. márc. 1. 08:57
Úgy fagyaszd le, ahogy majd fel akarod használni (pl. kockázva vagy hasábba) és fagyott állapotban tedd a levesbe. Nem lesz olyan mint a friss, de ehető.
88. vakri (válaszként erre: 36. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:55
Nos, hát a szocális zöldségest inkább hagyjuk. Én is tök örültem amikor alattunk bezárt a drága zöldséges és egy ilyen nyílt meg. Valami rettenetes az árukészlete. Minden alma, répa, krumpli, hagyma fonnyadt rothadt, penészes. Hiába olcsó, ilyet azért nem veszek, inkább marad a szomszédos Sp@r, ami ugyan rohadt drága de szép az áru. A szociálisban múltkor olyan kaliforniai paprikát árultak 700-ért, ami már lecsóba se lett volna jó, teljesen össze volt száradva. Az ilyet miért nem adják olcsóbban amíg még fogyasztható, max nem olyan friss már? Egyedül a tojást veszem ott, bár nem olcsó, de az legalább szép. Remélem ha jönnek tavaszi zöldség, gyümölcsök lesz valami ehető is.
87. maya80 (válaszként erre: 83. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:53

Igen, ha azt akarod, hogy illatosak legyenek a ruhák, akkor ecettel való öblítés után kell valami a szekrénybe...

Én Naturlandos illóolajokat szoktam venni, mert az nagyon jó minőség, és akciósan egy 10 ml-s üveggel 499 Ft-ért vettem. Ez sokáig elég, pedig én párologtatóba teszem. És a Naturlandosokon még gyűjthető pontok is vannak, amit aztán beválthatsz kézkrémre...

86. 81Krisztina (válaszként erre: 82. - Dzsordzsa2)
2010. márc. 1. 08:52
én zöldséget egyszer próbáltam lefagyasztani:(, de mikor kiengedett a répa olyan lett mint valami gumibot:) nyeklett nyaklott. mit rontottam el:)?
2010. márc. 1. 08:51
az is spórolási lehetőség, hogy nem mindig azt főzök, amit éppen akarok, vagy megkívánok, hanem ami van otthon. fagyasztóba mindig van valamilyen hús, krumpli szinte mindig van otthon ezekből azért el lehet készíteni pár ételt, és nem megyek el boltba, mert ott valóban olyat is megvesz esetleg az ember amire nincs is szüksége...
84. 9c6a3d164e (válaszként erre: 62. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:50
Igen a gyógyszertárival, a mosóporhoz(fél adag)teszek egy evőkanállal!
83. VTünde (válaszként erre: 81. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:49

Ezért kérdeztem, hogy azért jó illatosítani a szekrényben ugye, mert illatmentes, nem öblítő illatú? :)


A levendula moly elleni hatását ismerem, az illata viszont nem annyira jön be, de a narancs szimpi:)

2010. márc. 1. 08:49
Sokat lehet spórolni azzal is ha leveszöldséget ősszel veszek nagyobb mennyiséget,amikor még nem olyan drága és egységcsomagokat csinálok.Ezt lefagyasztom és csak előveszem télen.Darált vegyeszöldséget is szoktam eltenni sózva,üvegben.Nagyon jó leves ízesítő.A krumpli nem jó fagyasztva mert édeskés lesz az íze.Kenyeret szeletelve alufóliába csomagolva fagyasztom,így kevesebb helyet foglal és mindíg csak annyit kell kiengedni amennyi éppen szükséges.
81. maya80 (válaszként erre: 80. - VTünde)
2010. márc. 1. 08:48

Ecettel való öblítés után teljesen illatmentes a ruha, nem lehet érezni rajta ecetszagot.

Az illóolajas vattát úgy 1-2 havonta szoktam felfrissíteni. Illetve nyáron szedtem levendulát, megszárítottam, és azt is beletettem lenvászontasakba. Ha már nem érzem az illatát, kicsit megdörzsölöm, és tovább hatásos. Ezen kívül a molyok is kerülik.

80. VTünde (válaszként erre: 74. - Maya80)
2010. márc. 1. 08:45

Ez ugye azért jó, mert az ecettel öblítés után illatmentes a ruha?

Mennyi ideig van így illata a szekrényben kb?


Nagyon jó ötleteket kapok, köszönöm!


Tényleg rám fér, hogy spórolós dolgokat kipróbáljak, mert egyre rosszabbul állunk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook