Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sok mindenről kell lemondanod a kevés fizetésed miatt? (akik föleg minimált keresnek....) fórum

Sok mindenről kell lemondanod a kevés fizetésed miatt? (akik föleg minimált keresnek....) (beszélgetős fórum)


15. Kajati
2017. febr. 11. 16:14
Igen,
2010. aug. 3. 07:59
igen
2010. júl. 22. 16:36

Szia!

Igaz, én nem minimálbért kapok, hanem gyed-et, de sajnos annyi felé kell a hiteltörlesztéseket fizetni, és a rezsit meg létfenntartást is pénzelni kell, hogy semmi nem marad abból a 70.000 Ft-ból. A telefon előfizetésre szerencsére, most lejárt a 2 év hűségidő, azt is visszamondtam, így már feltöltőkártyás vagyok, hogy spóroljak vele. Fodrászhoz nem járok, magamnak vágom, festem itthon, de a hajfestést is abbahagyom, hogy spóroljak rajta. Nehéz, de jövőre rosszabb lesz, mert akkor már csak a gyes-t vehetem igénybe, ami huszonezer Ft, dolgozni meg nem tudok a gyes alatt, mert nincs kire hagyni a fiam. :( Szórakozni, nyaralni nem megyünk.

2010. márc. 3. 16:10

Hiába dolgozunk többet, de a kiadásaink is mindig csak nőnek....

Sajnos nem lehetünk meggondolatlanok és könnyelműek.

2010. márc. 1. 23:13

Oh hát igen, rengeteg dologról. Nemhogy minimálbért nem kapok, hanem semmit. Munkanélküli vagyok...

Egy fizuból vagyunk, szórakozni nem járunk, itt külföldön fodrászhoz sem. Ruhákat kínaiból veszünk (bár ez már akkor is így volt, mikor még M.o-on laktam). A Lidl-ben vásárolunk, itt az a legolcsóbb...

Szóval ez van...

2010. márc. 1. 13:41
én nekem az a problémám, hogy az hadján, hogy a sok fizetni valók miatt dolgokról le kell mondanom, de a kevés szabadidő miatt sok együtt töltött percről is le kell mondanom:(
2010. márc. 1. 12:55

nekem nem a kevés fizetésem hanem a sok fix kiadásom miatt kell az "elhagyható" dolgokról lemondani...

sajnos...ez még a hangulatát is rontja az embernek...

2010. márc. 1. 08:52
Itt a főprobléma és szeretném kihangsulyozni már egymásik fórumon is szó volt, hogy kevés fizetésből nagyon nehezen lehet megélni és egyáltalán beosztani,de főleg családosoknak a legrosszabb elsősorban utána pedig a többi embereknek is, de miért? A minimálbér 73.000 Ft és még ebből lemegy legalább 15.000 Ft, akkor alig vissz haza az egyszerű lakos munkabért, amiből a rezsit és a létfentartás igencsak nehezen lehet fedezni. Üdv.
2010. márc. 1. 08:10
Ha több pénzünk lenne szívesen vennék ruhákat bármelyikünknek, vagy pl most elmennék új bicigliket venni. Most ezekre nincs mód, de bízom benne még tavasszal összejön rá a zs.
6. vvicus (válaszként erre: 4. - Lilluska25)
2010. febr. 28. 22:51
Mármint nekem és páromnak. Nem fix fizetésből élünk, hát ezért. De havonta ritkán áldozok fodrászra egyébként is, bár jó lenne. :-)
2010. febr. 28. 22:51
mivel a lakáshitelem nem csökken, rezsit is fizetni kell, minden hónap egyforma nálam is.
2010. febr. 28. 22:50
szerintem minden honap egyforma...
3. vvicus (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. febr. 28. 22:49
Valahogy a január-február minden évben nehéz, ilyenkor tényleg sok mindenről le kell mondjak, de aztán mindig sokkal jobb lesz. Már alig várom. :-)
2010. febr. 28. 22:49
Igen, sok mindenről le kell mondani...
2010. febr. 28. 22:45
nagyon rossz hogy az ember nem tudja megvenni amit szeretni,szinte csak a spórolás.fodrász stb,parfüm,még havonta egyik sem biztos hogy összjön,mindig kell másra a pénz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook