Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Építkezés ilyen szegény világban fórum

Építkezés ilyen szegény világban (beszélgetős fórum)


9. *virág (válaszként erre: 8. - *virág)
2011. júl. 5. 08:43
Megnéztem már egy-két dolgot máshol is, de mindenütt iszonyú árakat írnak. :(
2011. júl. 5. 08:41

Egy üres telket sikerült vennünk és még az idén jó lenne egy házikót felépíteni rajta. Tudtok ebben segíteni?

A telken fúrt kút van és egy villanyóra, gázcsonk a kerítésen belül.

Egy 35 m2-es kis egyszerű házat szeretnénk.

Ha van valamilyen ötletetek, azt szívesen veszem.

2010. jún. 1. 19:01

Nagyon át kell gondolni hogy kölcsönből építkezz vagy vásárolj lakást!Nem tudni hogy mit hoz a holnap(kell menni dolgozni)vagy munkanélküli segélyből élsz és nem tudod törleszteni a hitelt.

Én azt látom hogy vissza jött a több generációs háztartás.

6. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Dorina22)
2010. febr. 28. 21:22

össze vagytok házasodva? mert a legtöbb településen(legalábbis nagyobb városokban) vannak ún önkormáynzati lakások vagy ún fecskelakások, ami pont fiatal párok támogatására hoztak létre, kevés díjért lehet ott lakni kb max 3-5évig, ha jól tudom. ennyi idő alatt össze lehet spórolni annyi pénzt, hogy a saját házatoknak meglegyen az önerő része(vagy még többet) és akkor egy picivel kezdeni, és egyre nagyobbat venni...a legtöbben így csinálják(mármint ha nincs anygai támogatás a szülőktől, picitől a nagyobb felé fokozatosan..)

sok sikert!

5. bobe2 (válaszként erre: 1. - Dorina22)
2010. febr. 28. 19:19
SZia én a párommall 1990 ben szolgálati lakásba költöztönk(akkor kezdtünk dolgozni)semmink nem volt,sporoltunk ahogy csak tudtunk ,három müszak mellett plusz munkát válaltunk, 93 ban szültem utánna 97 ben,sokan modták hogy elöbb lakást kellene venni utánna gyereket szülni, alényeg az hogy ,telket vettünk bp töl 27 km re ,5 évig megint sporoltunk öneröre, elkeztünk épitkezni minden évben csináltunk valamit épp amire elég volt a pénzünk ja és minél kevessebb szakember bevonásával ,csak ami nagyon fontos volt azt biztuk szakemberre,amikor felépitettük 40% -ig vettünk fel kölcsont és tovább csináltuk apránként mindent, mindig azt mondtam a páromnak a szakember is elkezte valahol ö sem ugy született hogy mindent tudott.hál istennek kész lett 2007 decemberre ,csak legyen egésségünk tudjunk dolgozni hogy fizessük a részleteket.......
4. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Dorina22)
2010. febr. 28. 18:42

Még az sem biztos, hogy akkorra összejön.

Ebben a világban, már semmi sem biztos!

2010. febr. 28. 18:29

Mi a párommal a szüleimnél kezdtük, ott laktunk 2évig. Aztán adódott egy lehetőség a különköltözésre, eljöttünk a nagy 130nm-es szülői házból egy 35 nm-es lakásb. Egyterű, és nagyon jól elvagyunk. Már lassan 1,5 éve itt lakunk, azonban, közben augusztusra várjuk az első babánkat, a tavalyi esküvő után és kell a nagyobb.

Mi is mindent magunk finanszíroztunk. Egy 2 millás esküvőt stb.stb. és amíg otthon laktunk szintén spóroltunk egy kis pénzt.

Most ott tartunk, hogy városkánk külvárosi részeiben keregélünk ház után, amit alacsony ráfordítással lakhatóvá lehet varázsolni!

Természetesen a vásárlást az önerő mellett hitellel oldanánk meg, mert ez csak így járja. Szerencsére mindkettőnknek van a legmagasabb összegű Fundamentája, ami kisegítésnek nem rossz és egy-egy jól fizető munkahely ami a másik, hogy meg bírjunk állni a lábunkon!

2010. febr. 28. 18:15
Kinézném a legkisebb lélekszámú településeket, így eresnék egy kicsi házikót a környéken, ahol van gáz- és víz bevezetv; ahonnan jó a közlekedés is a munkahelyekre, és amit viszonylag kevés pénzből is fel lehet újítani, rendbe rakni. És úgy számolnék, hogy min. 1 kisbabával is néhány évig el lehet éldegélni. Aztán elcserélném/eladnám egy nagyobbra. Csakis a fokozatosság elve alapján! Most nem lehet, nem szabad több 10 milliós adósságot a nyakatokba venni. (29 m2-ben kezdtem a 4 éves fiammal, 55-ben folytattam.) Most nagyon észnél kell lenni, hiszen kirakják a családokat.
2010. febr. 28. 18:05
Nagyon szeretnénk a párommal végre összeköltözni, saját házat építeni. Lesz lehetőségünk ebben az életben ilyen körülmények között? A szüleink nem tudnak segíteni, spórolt pénzünk nincs, se telek, semmi... És rajtunk kívül még nagyon sokan vannak így... Pedig úgy lenne boldog életem, ha végre összeköltöznénk, szülők nélkül, hogy ne kelljen senkihez se alkalmazkodni, de ebben a világban talán 50 éves korunkra össze is jön...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook