Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két és fél évesen alig beszél... fórum

Két és fél évesen alig beszél... (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 29. 08:54

Hirtelen fog, és be sem áll majd a szája:))


Ja, már gondolom túl is vagytok ezen:))

37. Danica16 (válaszként erre: 34. - Tina87)
2010. febr. 28. 17:35
Azzal nekünk is van sajnos, de lassan csak jobb lesz az idő, és megjön a kedvük is :)
36. Danica16 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. febr. 28. 17:34

Majdnem két és fél éves fiam ugyanezt csinálja. A védőnő elküldött minket nevelési tanácsadóhoz, mert szerinte nálunk az a gond hogy túl sokat pörög "nincs ideje" beszélni. A nevelésinél még rá sem néztek, túl elfoglaltak, így mi kerestünk neki külön elfoglaltságot, ami egy manó tornát jelent. Ott kiugrabugrálhatja magát, társaságban is van tőlük is tud tanulni. Ezenkívül járunk dúdolóra, és beszélgetünk, mármint én dumálok neki mindenről. :)

És bizok a sikerben :D

Mondókázunk itthon is, babazenét hallgatunk.

35. MMMaya (válaszként erre: 34. - Tina87)
2010. febr. 28. 17:28
A szobatisztaságot 2 évesen kezdük kb. Tél volt, de idebent levettem róla a pelust. Utána rájöttem, hogy ő szégyellős, így mindig elvonult, ha dolga akadt, szerencsére könnyű menet volt, mert 8 hónappal később már ágytiszta is lett.
34. Tina87 (válaszként erre: 30. - 5e48d37001)
2010. febr. 28. 17:15
Megírnád a könyv címét, mert pont jó mndókás könyvet keresek.Mondjuk így is sokat beszélek neki, mert én olyan fajta vagyok ha megyünk valahova mindig mondom éppen mit lát, mit csinálnak mások és egyfolytában beszélek hozzá, ő meg csak gagyog rá.A szobatisztasággal is vannak lemaradásaink sajnos :(
2010. febr. 28. 16:57

Kisfiam 2,5 éves. Eddig ő is csak pár szót mondott, inkább elmutogatta, persze mindent megértett. Kb. 1 hét leforgása alatt hirtelen elkezdett beszélni. Szinte minden szót mond már, sőt két szavas mondatokban beszél.

Ne aggódj, ebben a korban nem probléma, ha még nem beszélnek a gyerekek. A lényeg, hogy sokat kell hozzájuk beszélni és amikor már ő is akarja, akkor majd kimondja a szavakat.

32. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. febr. 28. 15:39
Csak nyugi az en fiam ket es fel eves koraba 1-etlen szot sem mondott , csak baba nyelven "beszelt!" Aztan hirtelen 3-eves kora körul teljes,erthetö mondatokban kezdett beszelni ! Tehat a szavak,szocskak kimaradtak egyböl hibatlanul kezdett dumalni ! Es azota be nem all a szaja :)
31. MMMaya (válaszként erre: 25. - Tina87)
2010. febr. 28. 15:25

Szerintem semmi baj nincs a picivel, ilyenkorban a kisfiam is így beszélt. Én is aggódtam, mert már másik picik mondatokat is mondtak.

3 éves korára behozta a lemaradását.

30. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Tina87)
2010. febr. 28. 15:02

Szia.

28 hónaposan kezdett a lányom beszélni,Most volt januárban 3 éves ,de csak 2 hónapja beszél mondatokban.Nem fejlődnek egyformán a gyerekek,Én is aggódtam emiatt,mert a pár hónappal fiatalabb gyerkőcök már körmondatokat nyomtak,viszont az enyém meg alig 2 évesen szobatiszta volt.

Ő másban volt előrébb.

Van egy jó mondókás könyv,Alexandrás,több száz mondókával szép színers rajzokkal.Az sokat segítrett nekünk,és gyermekdalokat hallgattunk,beszélj hozzá,sokat,még ha nagyon fárasztó is,de kelepelni kell neki sokat,hogy legyen öszönzés.Én ezeket próbáltam.

29. Tina87 (válaszként erre: 28. - Molyka)
2010. febr. 28. 14:32
Türelmes típus vagyok.Szerencsére ezen kívül semmiben nincs lemaradva :)
28. Molyka (válaszként erre: 26. - Tina87)
2010. febr. 28. 14:26
Nagy harc lesz akkor, csak győzd kivárni! :D
27. Molyka (válaszként erre: 25. - Tina87)
2010. febr. 28. 14:25

Az, hogy a zenét hallja az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs baj a hallásával, szerintem erre gondolt (bocs, nem tudom melyik fórumtárs).

De mondom, ne izgulj. :)

26. Tina87 (válaszként erre: 21. - Molyka)
2010. febr. 28. 14:24
Csak olyankor tisztára bepipul és nem látszik hogy lenne értelme...sose megy, mert elkezd hisztizni.
25. Tina87
2010. febr. 28. 14:23
De a zenét hallja mindent megért olyan szavakat is amire nem is gondolnám hogy megérti, de ő akkor is csak minden szónak az elejét mondja ki vagy pl csigabigára azt mondja gigagiga, vagy eszi iszi, kek=keksz ilyesmi módon.
24. Molyka (válaszként erre: 22. - Lolita63)
2010. febr. 28. 14:20

Én mégtöbbel. :P De tökéletesen igazad van, és nem jó ez a szakmaiság, ez a lényeg.

Unokahúgomnál az, hogy 1.5 évesen nem beszél már katasztrófa számba ment, most a másiknál, hogy nem úgy fejlődik, már káosz. Borzasztó anyuka leszek. :S

23. Molyka (válaszként erre: 20. - Tina87)
2010. febr. 28. 14:19
Gyp vagyok, és bár nem ismerem a kiscsajt, de szerintem sincs nagy baj. :)
22. Lolita63 (válaszként erre: 15. - Molyka)
2010. febr. 28. 14:18
Sajnos találkoztam már olyan gyerekkel,aki nem tanult meg beszélni,mert halláscsökkenése volt.Mivel nem hallja vissza a saját hangját,nem tudja a szavakat formálni.Sok érdekességet tudnék még írni,de nem akarom a kedélyeket borzolni.Mivel kérdeztél,ezt is csak azért írtam le.Persze fő a pozitív gondolkodás,és ne legyünk pesszimisták.
21. Molyka (válaszként erre: 19. - Tina87)
2010. febr. 28. 14:18
Ne értsd meg. Egyáltalán ne. :) Ha kimond egy szót, pl. kék=ké akkor kérdezd meg: kéz? Kérsz? Kép? Asszem egyszerű. :)
20. Tina87
2010. febr. 28. 14:18
Nem viszem egyelőre szakdokihoz mert a védőnő meg a gyerek doki sem mondta hogy ez baj, csak engem kezd aggasztani :(
19. Tina87
2010. febr. 28. 14:16

Akkor nem aggódom annyira :)

Amúgy mozgás terén meg lepipál mindenkit, ritmusra már simán tud mozogni és ez megdöbbentő, erre mondta védőnő hogy inkább a mozgás érdekli mintsem a beszéd.Amúgy meg megérteti magát.

De az nem jött be hogy tegyek úgy mintha nem érteném mert abból olyan hiszti lett hogy csak na.

Olvasok neki sokat meg énekelünk meg mondókázunk azt is ügyesen elmutogatja, de nem mondja velem.

18. Molyka (válaszként erre: 17. - 2e53573acc)
2010. febr. 28. 14:14
A kineziológusra értettem. :) Temrészetesen egy anya utánajár, én is azt tenném, de nem kóklerrel.
17. 2e53573acc (válaszként erre: 12. - Molyka)
2010. febr. 28. 14:12

persze,egyszerűbb egy kicsi gyerekbe azt a hitet beletenni hogy beteg meg baja lehet,meg pszihológus,meg dokik hada...én csak leírtam.nem ismerjük az ő nézeteit megkérdezte normális e ne muatogassunk már hogy kókler vagy sarlatán egy kutya mindd!

ha nekem a gyerekemmel probléma van,a végére járok.ha kell orvoshoz viszem,ha orvosilag nincs indok,más utat keresek.

16. Molyka (válaszként erre: 15. - Molyka)
2010. febr. 28. 14:11
Mármint gyp vagy más? :)
15. Molyka (válaszként erre: 13. - Lolita63)
2010. febr. 28. 14:10
:D azám, szakmai ártalom. Mi is?
14. Molyka (válaszként erre: 9. - Lolita63)
2010. febr. 28. 14:09
Én másképp állok ezekhez a dolgokhoz, rokonnál azonnal orvos és kivizsgálás, idegen gyereknél semmi baj. :)
13. Lolita63 (válaszként erre: 8. - Molyka)
2010. febr. 28. 14:08
Bocs,de lehet nálam ez szakmai ártalom,ezért vagyok óvatos.
12. Molyka (válaszként erre: 7. - 2e53573acc)
2010. febr. 28. 14:07
Egy kóklert minek keressen fel? :S Vagy van probléma, vagy nincs, humbukkal nem sokra megyünk.
2010. febr. 28. 14:07

Szia!


Az én fiam 2 éves, ő sem nagyon beszélget még, néhány szót mond, de leginkább a saját kis nyelvén halandzsázik!:) Megérteti magát, meg is ért mindent.

Én is aggódtam, biztos hülyeség de elvittem logopédushoz, mert a két nagy ilyen idős korban azért többet magyarázott!

Nincs gond a logopédus szerint, még nincs elkésve, van aki jóval idősebben kevesebbet beszél.

Mivel megértjük amit akar így is, nincs nagyon rákényszerülve hogy érthetően beszéljen:)

Javasolta hogy ne értsük meg rögtön amit akar sokszor kérdezzünk vissza mit szeretne, kérjük hogy mondja ki ő is!...

Hát olyan hisztiket rendezett, de csak azért sem mondta utánam!

Úgy veszem észre hogy talán lassacskán haladunk, sokkal több új szavat hallok tőle!

2010. febr. 28. 14:07

Ranschburg Jenő azt mondja, h a gyerekeknek "3 éves korukig jogukban áll hallgatni"

sztem poén....:)

szal ne aggódj

Nővérem úgy ment oviba, h nem beszélt (anyunak azt mondták, lehet picit kukácska)...most 35 éves, 3 diplomája van...kereskedelmi attasé!

2010. febr. 28. 14:07
Lehet csak lusta,kényelmesebb ha mutogat,vagy nem beszél.Tudok ilyet nem egyet,és szépen megtanult beszélni.De a másik variáció is szóba jöhet,amit az előbb írtam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook