Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Palindromok fórum

Palindromok (beszélgetős fórum)

2013. febr. 13. 13:43

A sámán


Ad látnoki zenéje, diakónus ő, holdavató

Mesél égerőt, mer-e tenni, hős és óv.

Rozsda te-teneked erő pengéden,

Év ír ékérőt nemes reve zárt.

No, kártevőköt űzet.

És, ég! Röpdösöl bőrrosta,

Ragadd, a ráverésére vár!

Add a garat- s orröblösöd pörgését,

Ez, ütő, követ - rákontráz a verse, mentő.

Ré kéri véned, égne pőre,

De kenetet adsz, orvos, és ő hinne.

Teremtő! Regélésem óta vadló…

Hősunoka idején ez ikont áldaná mása.

2013. febr. 13. 12:47

Másoknak


Lát, s e torpan, ő, s cidriző kezű törpe.

Szemeken emelettel álló, kopár.

Ám, de ken ím a lúgod,

Lobogósra hajt, álnok, ó, kavaró!

Talán a tíz suttogi bestéje(re)-köré vas.

Ti? Mi? Senki?!

De repes csönded, sikít!

Ja, pajti…

Kisded nő s cseperedik.

Ne simítsa vér ők erejét,

Se „bigott”.

Uszítaná lator,

A vakokon látja, harsogó, boldogul…

Ami neked már, á, pokollá lett eleme,

Nekem ez seprő tüze, köz-ír, dicső!

Na, protestál kankós ám!

2010. márc. 11. 19:34
dogásságod ebédiidébe erkibbikre gazdamadzag gigásságig kandiidnak kelesszelek kelezzelek kenessenek későllősék kitettetik lukibbikul sokattakos
2010. márc. 2. 07:24
retinaszaniter tanovikivonat
2010. febr. 28. 12:20

Az 1800-as évek vége táján, egy Breyer Gyula nevű magyar sakknagymester írt egy szerelmes levelet, ami oda-vissza olvasva ugyanaz:


Nádasi K. Ottó Kis-Adán, májusi szerdán e levelem írám. A mottó: Szivedig ime visz irás, kellemest író! Szinlelő sziv rám kacsintál! De messzi visz szemed… Az álmok (ó csaló szirének ezek, ó csodaadók) elé les. Irok ime messze távol. Barnám! Lám e szivindulat Öné. S im e sziv, e vér ezeket ereszti ki: Szivem! Ime leveled előttem, eszemet letevő! Kicsike! Szava remegne ott? – Öleli karom át, Édesem! Lereszket évasziv rám. Szivem imád s áldozni kér réveden – régi gyerekistenem. Les im. Előtte visz szived is. Ég. Érte reszketek, szeret rég és ide visz. Szivet – tőlem is elmenet – siker egy igérne, de vérré kinzod (lásd ám: ime visz már, visz a vétek!) szerelmesedét. Ámor (aki lelőtt ó engem, e ravasz, e kicsi!) Követeltem eszemet tőled! E levelem ime viszi… Kit szeretek ezer éve, viszem is én őt, aludni viszem. Álmán rablóvá tesz szeme. Mikor is e lélekodaado csók ezeken éri, szól: A csókom láza de messzi visz!… Szemed látni csak már!… Visz ölelni!… Szoríts!… Emellek Sári szivemig. Ide visz Ottó. Ma már ím e levelen ádresz is uj ám: Nádasi K. Ottó Kis-Adán.

2010. febr. 28. 12:19
acsa, aga, agya, aha, ama, anya, apa, ara, asa, asza, atya, bab, báb, bob, búb, csecs, csöcs, csúcs, déd-, dód, ebe, ege, egye, eke, eme, epe, ere, esze, égé, éhé, éjé, éké, élé, éné, épé, éré, észé, évé, geg, gőg, hah, heh, ifi, isi, jaj, juj, kék, kik, lel, mám, mim, műm, nőn, nűn, óvó, pap, pép, pop, púp, sas, sás, sís, sós, szász, szesz, szísz, szósz, szösz, szősz, szusz, tat, tát, tét, tit, tót, tőt, tűt, uhu, úzú, ürü, űrű, vív, zúz, kész, szék,
7. Boszy28 (válaszként erre: 5. - Boszy28)
2010. febr. 28. 12:12

erre egy változat:

indul a görög aludni :)

2010. febr. 28. 11:40
Meg ne lássál engem!
2010. febr. 28. 11:37
Indul a pap aludni.
2010. febr. 28. 11:36
Már Soma mos rám.
2010. febr. 28. 11:36
Rakat sas sast akar.
2010. febr. 28. 11:35
Arany sas nyara.
2010. febr. 28. 11:35

Olyan szó, mondat vagy kifejezés, amely visszafelé olvasva is ugyanaz. (pl.: "Géza kék az ég")


A palindrom vagy (régiesebb elnevezéssel) palindróma a szójátékoknak, azon belül is az anagrammáknak egy fajtája. Kétféle értelemben használatos:


* (a szűkebb, eredeti értelemben) olyan szó vagy szókapcsolat, amely visszafelé olvasva is ugyanaz,

* (tágabb értelemben) olyan szó vagy szókapcsolat, amely visszafelé olvasva is értelmes (bár nem azonos az eredetivel).


A betűk tagolásának természetesen nem kell megegyeznie, és sokszor a rövid vagy hosszú magán- és mássalhangzók különbségét, valamint a kiejtett hangok szabályos rögzítését (például „haggya”) is figyelmen kívül hagyják.


A palindrom szó melléknévként is használatos olyan betűsorokra, amelyek visszafelé olvasva is értelmesek, illetve az eredetivel azonosak.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook