Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyiből lehet kihozni egy szerényebb (30-40 fős) esküvőt? fórum

Mennyiből lehet kihozni egy szerényebb (30-40 fős) esküvőt? (tudásbázis kérdés)


22. Mandy88 (válaszként erre: 13. - 8d784868d0)
2010. márc. 13. 09:13

Ahogy mondod a legolcsóbb a legdrágább és legidőigényesebb.

Manapság már az esküvőszervezők, ügyesen is megtudják oldani hogy költséghatékony legyen.

Az egyik ismerősömnek volt egy nyaralója Balatonon ő úgy oldotta meg az esküvőt hogy Pesten volt a házasság utána pedig Balatonon a nyaralójában előkészítettek mindent haza rendelték a kaját és történetesen van egy rokon aki lakodalmakban énekel úgyhogy ezen sem kellett hogy fájjon a feje.

Megspórolta a bérleti díjat és a zenész költségét.

Már ezzel is sokat nyert.

És mindenki addig maradt ameddig akart.

21. sodrak
2008. ápr. 5. 14:15

Egy ismerősöm 20 fős lakodalmat tartott 2-300 ezer forint körül volt.

Spórolni lehet a következőkkel:

-házi sütemények a rendelt helyett

-polgári esküvő "négyesben", csak aláírás

-zenekar, ha a vendéglőben amúgyis van aznap zene

-saját kezüleg készített meghívók

-étterembe bor és levestészta vitele(ha megengedett)

-nincs templomdíszítés(amúgy sem lesz időd nézegetni)

-ismerős, aki jól tud fényképezni és jó gépe van

-ismerős, aki videózik

-nászajándékként pénzt kérni

2008. márc. 12. 09:48
Nekünk kis vendéglőben volt 44fövel vacsora és 300- 400 ezer ftból úsztuk meg a lakodalmat. De ez tényleg csak egy kicsi lagzi volt.
19. mikusk
2008. márc. 9. 08:35
Csak a nagyobb városokban kell fizetni az esküvőé, ami tulajdonképpen inkább bérleti díj féle, nem illeték.
2008. márc. 8. 20:49
Ha csak polgári esküvőt szeretnél akkor 4-5 ezer ft-al számolj és az anyakönyvezetőnél kell fizetni legalábbis én így tudom. Valahol ingyenes.
17. LoLiNa (válaszként erre: 8. - A900f63755)
2008. márc. 6. 07:22
esküvői illeték? az mi? és mennyit takar? kinek , hova kell fizetni?
2008. márc. 6. 00:59
Álltalában vidéken éttermi 3 fogásos vacsora 5000ft/fő +ruha+dekoráció + zene olyan éttermet kell keresni ahová az italokat be lehet vinni így sokkal olcsobb. Szerintem 4-5 százezer ft.
2007. szept. 20. 01:27

Szerintem ha szerény is, de szeretnénk emlékezetessé tenni akkor valamennyire legyen igényes . Azt mai árak mellett kb. 800ezer-1millio Ft-ból nagyon jó ha sikerül kihozni egy kb.30-40 fős esküvőt.

Persze nagyon sok függ a szervezéstől, igényektől, és hogy kinek mit takar az a szó hogy "szerényebb"!!!

2007. aug. 19. 23:09
Gondolom ez attól is függ, kinek lesz az esküvője, milyen emberek lennének a meghívottak.
13. 8d784868d0 (válaszként erre: 12. - Szenyó)
2007. aug. 19. 21:23
ehhez azért anyit írnék hozzá hogy mindíg a legolcsóbb a legdrágább!
2007. júl. 28. 07:35

Ez attól függ, hol rendeznéd? Sátoros? Tanyán? Előkelő étteremben? Sajnos ez mifelénk is így megy: Körbe kell érdeklődni. S ahol a legjobbak a feltételek, ott kell tartani.

Sok helyen megengedik, hogy te vidd a süteményt, a csirkéket megpucolva, stb. Így csökkentheted a kiadásokat. A legtöbbe az italok kerülnek, meg a zene.

2007. júl. 17. 17:07
3000 ft / fő
10. Loni
2007. júl. 12. 18:05
Én olyan kíváncsi lennék, hogy mit szólnának ahhoz a rokonok, ha az esküvőmre teljes glancban és BKV-n érkeznék.
2007. júl. 12. 16:25

Ha van egy jó nyomtatód, meg egypár jó ötleted, akkor sokat tudsz spórolni. Például mi magunk csináltuk a meghívót (tuti egyedi volt:), ültető kártyákat, vendégkönyvet. Sógornőm varrta a gyűrűtartó párnát. A termet mi díszítettük, ehhez vettem is díszítőket, meg csináltam is (talán boszorkánylétrának hívják, farsangi díszítésnek biztos hajtogattál ilyet krepppapírból).

Ha a vendéglő engedi, akkor vigyétek ti az italt, mert azon is sokat lehet spórolni. A sütik jelentős részét anyu, és az anyósom csinálta.

Szintén sokat spórolhatsz, ha nem márkás menyasszonyi ruhát kölcsönzöl, mert azoknak csillagászati ára van szerintem.

Ha van egyházi ceremónia is, akkor lehet a polgárit megtartani úgy, hogy egy hétköznap besétáltok a két tanúval és aláírjátok a papírokat az anyakönyvezetőnél, és csak az egyházira hívtok meg mindenkit. (Nálunk ezt az ötletet a család bojkottálta, mert bejelentették, hogy ők oda is akarnak jönni...)

Ha van valaki ismerősnek egy jól kinéző autója, akkor lehet az a mennyasszonyi kocsi, és nem kell bérelni.


Sok boldgságot, és jó tervezgetést!

2007. jún. 1. 13:59
Nekünk igen szerény 6 fős esküvőnk volt egy ebéddel, ami 50000-ből kijött mindennel együtt ( virág, esküvői ruha, ebéd, esküvői illeték ).
2007. jún. 1. 13:37
Hát nem kevés egy esküvő,de ha a családtagok közül mindenki egy kicsit elválal valaminek az előkészületében akkor talán könnyebb.
6. Asra (válaszként erre: 5. - Keyla)
2007. máj. 11. 19:23

szerintem ez jó ötlet:) biztos mindenki jól érezné magát, és sokáig emlékeznének... pláne, ha a papot, anyakönyvvezetőt is odarendelitek:)

sok boldogságot!

5. keyla (válaszként erre: 4. - Asra)
2007. máj. 9. 21:56
egyre inkább hajlok afelé, hogy egy piknik legyen valamelyik réten:D
4. Asra
2007. máj. 9. 21:51
attól függ hol, mit szeretnétek... ha csak a művelődésiház nagytermét bérelitek ki és hidegtálat vesztek-rendeltek, megveszitek az italokat, akkor 100-150ezer. ha mondjuk a tatai várban, a kaját valamelyik catering cégtől rendelve... akkor a csillagos ég.
2007. máj. 9. 21:39
eLKESERÍTELEK, AZ ENYÉM 67 FŐS VOLT TAVALY ÉS 1,200.000 LETT A VÉGE.... PEDIG NEM VOLT PUCCOS
2007. máj. 9. 21:39
eLKESERÍTELEK, AZ ENYÉM 67 FŐS VOLT TAVALY ÉS 1,200.000 LETT A VÉGE.... PEDIG NEM VOLT PUCCOS
2007. máj. 9. 21:38
Mennyiből lehet kihozni egy szerényebb(30-40 fős)esküvőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook