Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Először anyává válni fórum

Először anyává válni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Először anyává válni

2010. márc. 2. 11:59

zért érdekes...régen nem volta fájdalom csillapitók az asszonyok fájdalommal szültek s nem is egyet :D

persze nem vagyok ellene, csak felmerült ez bennem :D

és bár nekem is fájt nem erre koncentráltam, én is ugy éreztem nem lesz eröm szülni a végére, de amikor oda értem...istenem olyan egyszerű volt és az már teljesen fájdalom mentes csodálatos érzés :D nagyon várom a következőt

14. Momo71
2010. márc. 2. 10:26

Sziasztok!

Tényleg minden nőnél másként van ez és minden szülés is más.Nekem 3 gyerkőcöm van, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül, a 3. mindössze 20 perc alatt született.Persze ,ha vki fél tőle egyértelmű hogy jobb, ha van fájdalomcsillapító és nincs rossz élmény.

2010. márc. 2. 09:42

sziasztok!

én is kértem eda-t, és nem bántam meg egyáltalán. Pont a végére maradt erőm, pedig már 24 órája nem aludtam és alapból ki voltam merülve, de mivel a fájások nem vettek ki belőlem több erőt, tudtam nyomni, és nekünk is kb. 20 perc alatt megszületett a kislányunk. Ha nem kérek eda-t, lehet, hogy 1-2órával hamarabb megszületik a baba, de már nem tudtam volna koncentrálni. igy járt egy ismerősöm, aki szintén sokat vajúdott, és majdnem császár lett a vége.szóval a következőnél is fogok kérni. (pedig úgy vonultam be szülni, hogy én ezt végigcsinálom minden nélkül, aztán ott és akkor mégis úgy döntöttem, hogy kérek eda-t)

12. 116212323c (válaszként erre: 11. - MANCIKA123)
2010. márc. 1. 08:28
erre mit is mondhatnék? az én szüleim angliába élnek, nekem csak a párom van, és az anyosom akik it vannak, de sajnos anyosom sem tudott mellettem lenni, mert beteg az apukája és aposom is ezenkivül a másik unokája ott van a szomszédba...nekem nem volt segítségem...és nem is lesz, igy kell gondolkodnom
11. MANCIKA123 (válaszként erre: 9. - 116212323c)
2010. márc. 1. 08:27
Nehéz az élet az biztos,közben már megszületett a második kislányom is,nekem anyuék sokat segítenek.
10. MANCIKA123 (válaszként erre: 8. - Ice kuszi)
2010. márc. 1. 08:25
Szia.Én is ezt mondtam csak nekem az eda megváltás volt,én ugy vagyok vele ha van ilyen lehetőség miért is ne kérjem.A második szülés történetet is beküldtem,az is edával volt.Nekem igy volt jo.
9. 116212323c (válaszként erre: 7. - MANCIKA123)
2010. márc. 1. 08:24

igen ez a cikkből is tök ki jött nem tudtál ellazulni, én a terhességem elejétől tudtam és fel is készitettem magam arra hogy a fájások azért fájások mert fájnak én ezzel tökre megtudtam barátkozni és én vártam már azt mikor szülhetek...szerintem körülötem levök sokkal nagyobb stresszbe voltak mint én :D

A doki töllem is megkérdezte eda? mondtam nem köszönöm...rákérdezett: nem? hát jol van de fájni fog, azt mondtam tudom és felkészültem rá...a vajudás legfájdalmasabb része az volt amikor a méhszáj eltünőfélben volt, a szülés maga csodálatos és én is megismetlém egyszer tuti szeretném másodszor is, de ez nagyon függni fog attól milyen élet lesz akkor...

2010. márc. 1. 08:07
Gratulálok! Én fájdalomcsillapító nélkül szültem, nagyon fájdalmas volt a vajúdás, de a szülés ennek ellenére csodálatos emlékként maradt meg bennem! És nem ment el a kedvem a szüléstől, vagy legalábbis nem emiatt nem vállalok több gyereket! Szülés után egy héttel azt mondtam, én ezt még egyszer végig akarom csinálni!:-)
7. MANCIKA123 (válaszként erre: 5. - 116212323c)
2010. márc. 1. 07:57

Nálam az is baj volt,hogy nagyon görcsös voltam nem tudtam ellazulni,és a doki alig tudott megvizsgálni emlékszem.Az eda nekem megváltás volt.Egyépként most van már egy 6 hónapos kislányom is,és a második szülésem még fájdalmasabb volt,itt is edát kértem.

De minden szülés más ugye,és mindenki másképp éli meg.

2010. márc. 1. 07:54
Köszönöm hogy irtatok nekem.
2010. febr. 28. 22:04

szia

jó a cikk én is várom a következőt...de én hozzáteszem, mert én is szültem bár eda nélkül és minden féle más fájdalomcsillapitó nélkül, hogy a szülésem csodálatos volt és a másodiknál se fogok kérni semmit :d mondjuk én sokkal jobban bevoltam tojva hogy a gerincembe kapjak szurit minta fájásokat átvészelni :D

2010. febr. 28. 17:55
szia sazivből gratulálok nagyon jó wegészséget kivánok és kiváncsian várom a 2. babáról is a cikket majd
2010. febr. 28. 10:14
sya!tényleg jól sikerült a cikk!várom a 2.-at
2010. febr. 28. 10:09
Grtatula kiváncsian várom a 2. cikked:-)Jó egészséget nektek:-)
2010. febr. 28. 10:03
Párommal 2000-ben költöztünk össze, és ő mindig arról beszélt, milyen jó lenne már, ha babánk lenne. Én már a gondolattól is kétségbe estem, ugyanis nagyon féltem mindentől, már a terhességtől is. Persze 2003-ban teherbe estem...

Ugrás a teljes írásra: Először anyává válni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook