Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon. fórum

Mekkora értékben illik ajándékot adni a 8.osztályos ballagásra? Elég közeli rokon. (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2010. márc. 23. 17:49
Sziasztok!Az én gyermekeim már régen ballagtak!Akkor sem vitték nagyban az ajándékozást, kinek mennyire engedte a pénztárca!
2010. márc. 23. 17:20
Az én fiam is most ballag 8. osztályból... a ballagási ajándéka, hogy kifizetem neki a szuperintenzív nyári német tanfolyamot a LITE-ben. Egész nyáron reggel 8-12 óráig, hétfőtől péntekig. :o))) ...... éééééééééééés örül neki! :o))))
99. Anda39
2010. márc. 23. 17:17

Egy fiamnak volt eddig ballagása, kapott pl. könyveket, tollat, arany karkötőt (na, ezt sosem fogja felvenni, nem az ő stílusa), pénzt: 5000 Ft körül fejenként. Hogy ki közeli rokon és ki nem, ez nem függ össze az ajándék értékével, hanem sokkal inkább azzal, ki mennyit engedhetett meg magának.

A tesóm gyerekének egyik ballagására órát vettünk, a másikra szolídabbak voltunk, mert nem volt rá keretünk. Szerencsére olyan a családom, hogy nem az ajándék értékét nézzük, hanem azt, hogy örömet okozzunk vele. :)

98. csibeanyu (válaszként erre: 97. - Csibeanyu)
2010. jan. 6. 23:29
Bocs mindenkinek, ezt nem ide szántam! :-((
2010. jan. 6. 23:28

Szia!


Itt a fórumon olvastam, hogy cicát keresel. Nálunk van egy gyönyörű, játékos, bújós lakásban tartott kiscica. Lányka :-))Fehér és fekete foltocskái vannak. Féreghajtót kapott, ivartalanítani még nem lehet... 3 hónapos és sajnos el kell ajándékoznunk költözés miatt.

Ha keresel még, kérlek hívj a 20-374-6431 számon vagy írj mailt (zsannamaria@gmail.com). SOS lenne. Adok mellé 2 heti élelmet is. Pesten vagy környékén házhoz is viszem.


Kellemes estét:


Ancsi

96. supin (válaszként erre: 86. - CS.MARTI)
2009. jún. 6. 15:25
Minden szavad helyeslem!!!!
95. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 94. - 52d3e0b8a8)
2009. jún. 6. 14:10

Ja, nem írtam, hogy ovis a lányom. :))))


Keresztfiúnak mit szoktak venni? Én annak idején csak virágot kaptam mindenkitől. Látom már megnőttek az igények rendesen. :(

94. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 8. - Lamoni)
2009. jún. 6. 14:04

Jézusom, már ovis ballagásra is pénzt adnak? :(


Én a lányomnak egy plüskutyusos pici csokrot vettem. Rajta kívül csak egy másik kislány kapott ajándékot.

2009. máj. 3. 15:29
Az én fiam 3 éve ballagott közép suliból.Nem sok mindenki hívtunk. Mama és a nagybácsi 10-10- ezret, adott, unoka tesó 5.000. fél tesó 4.000.- Mi pótoltuk ki neki 50-re és vett egy használt Zsigulit. Többe került az átírása. Ma is meg van, nagyon nagy becsbe tartja, igaz tőlem kuncogja a benzin pénzt, meg most megy műszakira, nem tudom mikor válik meg tőle. A "majdnem keresztanyjáéktól egy kisebb értékű telefont kapott és virágokat. A szük megvendégelés itthon mindent beleszámitva /mert felírtam 45.000.-Ft-. volt. Nem kell beleberülni.
2009. máj. 3. 14:13

Én nyolcadikban virágokat kaptam és tollkészletet.

Nagyon örültem a 2 kötetes német-magyar ill. magyar-német szótáraknak - igencsak hasznosak voltak a nyelvvizságra készülés során.

91. kRISZTAL (válaszként erre: 90. - Manhattan22)
2009. máj. 3. 13:25
Ez nem komoly ugye?Ebből még egy virág csokor sem kerül ki.
2009. máj. 2. 15:52
2-3000 Ft ertekben. Szerintem.
89. klenca (válaszként erre: 88. - Klenca)
2009. ápr. 30. 09:41
Nem cikizésképpen írtam, kb ilyenekre vágynak...
88. klenca
2009. ápr. 29. 19:30

Szerintem vegyél neki egy notebook-ot jogtiszta szoftverekkel, s egy MP4-et mellé.

...és ha szereti, egy csokor virágot is.



(Pénztárcafüggő, én maradok a Mazsi által javasolt fagyizásnál.)

87. Zarahell (válaszként erre: 86. - CS.MARTI)
2009. ápr. 24. 19:30

Ha úgy vesszük nem is ballagtam, mert 6 osztályos gimibe mentem akkor, de nyolcadik után se volt semmi.

Anyácskám egy kis megemlékezésként adott egy gyűrűt, meg együtt mosolyogtunk, hogy "ez is megvolt"..

Akkor volt csak fura, mikor a gimiben mindenki azzal jött, hogy miket kapott ballagásra. :)


Nem baj, mert nekem meg mindig azt főz a nagyim, amit megkívánok. :)

Régen nem volt nagyon összetartó a család, és ez csak a legkisebb gond volt, hogy nem kaptam mindenféle nyakláncokat.

86. CS.MARTI (válaszként erre: 85. - Zarahell)
2009. ápr. 24. 17:02
Bulit?? Az ég áldjon meg! Ajándékot nem azért veszünk egy ballagó diáknak, mert elvárjuk, hogy aztán nagy marhapörköltet kanalazzunk. Én is voltam olyan ballagáson (közeli családtag), hogy nem volt pénzük megvendégelni a meghívottakat. De a gyereknek attól még odaadtuk az ajándékot. Ő igazán nem tehet róla, hogy a szülők nehéz körülmények közt élnek. Különben sajnálom hogy így emlékszel a ballagásodra, nyilván bánt is, ha megírtad.
2009. ápr. 24. 12:11
Én nem kaptam semmit. De biztos azért, mert bulit se csináltunk.
84. CS.MARTI (válaszként erre: 78. - Sirga)
2009. ápr. 24. 09:52
Kedves Sirga! Gratulálok először is a fiadhoz. Igazán büszke lehetsz rá. Az én fiam is most ballag, de sajna nem osztályelső. Mindegy. Imádom. Ha már ilyen okos kis gyerkőcöd van, szerintem érdemes lenne venni neki (amennyiben még nincs otthon) valami olyan szakirodalmat, amit a későbbi tanulmányai során tud forgatni. És bár semmi közöm hozzá, de inkább MP4-et vegyetek, sokkal többet tud mint az MP3, és nem sokkal drágább. Tavaly a barátnőm fiának aki tengerbiológus akar lenni (mert álmodni a drágám) egy csodaszép könyvet vettem, a világ minden vizéről, és egyáltalán a vizi életről. Gyönyörű képekkel, okos szöveggel. Nagyon örült neki. Az én fiam pl. minden dolgot a pendrájvján (bocsi nem tudom hogy kell írni) hurcol. Képeket, játékokat, stb. Középiskolában biztos tudja használni. Ezt konkrétan tudom, hogy a 20 gigás volt 8.200.- Ft.
2008. szept. 5. 23:01
Ékszert kb 20000ért illik ha anyagilag úgy áll az illető.
2008. szept. 5. 22:46

Hát én pénzt kaptam, de azt elég sokat, rokonoktól 20-20 ezret, nagyiktól 100-100at, meg szüleimtől is, plusz a csokrok. De a pénzem nagy része még mindig megvan, én nem vagyok egy költekezős fajta. Monitort, fényképezőt, ruhákat vettem belőle, szóval nem hülyeségekre költöttem el.

Mamámtól még kaptam egy csodaszép aranynyakláncot, még az övé volt fiatalkorában, és abszolút újszerűnek néz ki : D

Meg barátnőmtől egy bizsu nyakláncot és raffaellot kaptam.

Ja meg bonbonokat rokonoktól, tesóm haverjától, innenonnan, szomszédoktól : D

2008. aug. 26. 23:48

Sziasztok

Nekem barátnőm ballagására kellene venni valamit

8.os ballagásra.

Nagyon drága dolgot nem akarok, nem állunk valami jól... Mit lehet ilyenkor adni?

80. supin (válaszként erre: 71. - Ec63a7fc29)
2008. ápr. 19. 16:15
Helyeslem!
79. Sirga (válaszként erre: 63. - Szanád)
2008. ápr. 19. 16:01
Ha már licitálás! Az előbb említett 2 gyerkőc egyszerre konfirmált le. Sógornőm megkérdezte, mennyit szánok a lányára, mert ő is annyit adna a fiamnak. (Jogos: kicseréltük a 2 papírpénzt! Mellékesen: GYET-en vagyok, a havi jövedelmem 25ezer se volt akkor. Az övé kb. tízszerennyi. Mi 5-en élünk feleannyiból, mint ők 4-en. Ja, és nálunk az egyik gyerek még sérült is, tehát jóval többe kerül...) Elhatároztam, ha megkérdi most is, megmondom: anno egyhavi jövedelmem ment rá, most is úgy lesz(az akkori összeg)- nem a gyerekkel fogok kitolni az anyja zsugorisága miatt! Különben is: az egész családban a keresztlányom az egyetlen normális személy!)
78. Sirga
2008. ápr. 19. 15:51

Nekem nehéz ez az évvége! Az egy dolog, hogy a lányom befejezi az ovit - kap 2 puszit! (Nehogy már az ovis ballagásra is vegyünk valamit!) A nagyfiam 8.-os, osztályelső. A keresztlányom szintén 8-ból ballag. Itt csak az a gond, hogy amikor a nővére ballagott, vettünk neki egy díszkötéses Shakespeare összest, meg - a párom kérésére - egy arany karláncot. Ezt - az értéket - nem tudnám megszorozni kettővel! (Mármint, hogy annyit költeni most a 2 ballagóra fejenként.) Fiam eléggé 2 lábbal áll a földön, egyetlen ötlete volt, hogy mit szeretne: új íróasztalt! (Szüleimtől kapja, olyat, amilyet szeretne - sikerült viszonylag olcsón megvenni.) Tőlünk talán MP3 lejátszót,... De nem tudom. Olyat szeretnék, amire emlékszik 5 év múlva is! (Keresztlányom számítógépre gyűjtött, és minden alkalomra pénzt kért. Eddig megtettem, de a ballagására igenis veszek neki valamit! Még, ha fogalmam sincs, hogy mit! Megkérdeztem: ő se tudja. Érdeklődés? Egész nap a gép előtt ül...)

Ezek ismeretében várom az ötleteket (én is)! :)))

Annak idején én egy aranygyűrűt kaptam. Megtanítottak rá, hogyan becsüljek meg mindent, de nem az én világom az ékszer! Ahogy a keresztlányomtól is távol áll.

77. szrozi@freestart.hu (válaszként erre: 70. - Pencil)
2008. jan. 31. 11:56
Igen, ez abszolút remek hozzáállás, csak gratulálni tudok!Sz. I.né
76. 01c8755c79 (válaszként erre: 70. - Pencil)
2008. jan. 5. 19:02
... igaz, amit írsz... nagyon is... de pl. én minden év végén vettem a gyerekeimnek egy-egy könyvet évzáróra, egy képeslappal, amire egy szép idézetet írtam... és azt, hogy legalább ilyen gyönyörű évet jövőre is. (nem befolyásol az érdemjegy, mert többet ér, hogy szeretetben és vidáman éljünk)... miért az ajándék, amikor teljesítette,ami elő van írva? Azért, mert egy kis pont az eddigi rövidke életében, ami ünnepre adhat okot, lezárult valami... az hogy az egy nap vagy egy év...és kell, hogy sok ünnepet éljünk/éljenek meg, hogy megtanuljanak ünnepelni. Az, hogy aranyláncot vagy könyvet vagy pénzt ad/kap valaki... mondhatni mindegy, az érzés a lényeg,amit közvetítünk vele. Az én kislányom most várja a nyelvvizsga eredményét... lesz ajándék biza... még nem tudja, de lesz... és ki tudja, lehet, hogy azért is lesz,mert majd először kisüt a nap... szóval mindegy ajándékozni jóóóóóóóó! :o)
2007. nov. 25. 21:58

lehett nyakláncot vagy boritékban pénzt amennyit

rászánsz atol függ fiu vagy lány

2007. okt. 13. 07:29
Ez nem illem kérdése. Ha olyan a gyerek, és szeret tégeg akkor 1 szál virágnak is örül, ha nem akkor a világot is megvehetnéd neki, az sem lenne jó.
2007. szept. 5. 09:09
nemrég ballagtak a gyermekeim, nem az összeg volt a fontos
72. LoLiNa
2007. szept. 4. 07:02
kiakadok az ilyen "milyen értékben.. illik..." dolgokon. amennyit és amit szán az ember. és pl a nincsből nem is igen lehet adni..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook