Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet hatékonyan tanulni? fórum

Hogyan lehet hatékonyan tanulni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. szept. 27. 04:57
Van aki vizuálisan, van aki magol. És szerintem szeretni is kell amit tanulunk.
30. Cucus7
2008. júl. 27. 23:08

Na ennek a fórumra is akkor találtam, mikor már nem látogatja senki, de azért irok.

Én zene mellett tanultam, de a fülhallgató a fejemen volt, hogy kiszürjem a zajokat. Vizuális vagyok, tehát jegyzeteket készitettem és azt olvastam át, de járkálva.

Mivel a büntetőjog igen kemény és kivülről kellett fujni, először értelmeztem, és aztán tanultam, mert a kifejezéseket hiába tanultam meg, ha nem tudtam a mögöttes tartalmát.

Mivel gyorsan olvasok, ugy nem megy, hogy leülök és csak olvasom, mert átugrok részeket, csoportositom. Igy meg a fontosak kimaradnak.

Azért tanulók elmondhatnátok hogyan sikerültek a vizsgáitok, és végül milyen módszer vált be?

2008. febr. 6. 19:26

háááát, én éjszakai tanulós vagyok... :)

hajnalban nem bírok felébredni és tanulni... :S

2008. jan. 6. 16:15
Én is csak éjjel tudok, de nagyon jól.
2007. nov. 8. 21:00
Én éjjel tanultam mindig,mert akkor csend van és sokkal fogékonyabb vagyok ! Este 10-2 ig sokkal többet tanultam meg ,mint egész nap!
2007. okt. 18. 06:39
Nalam az jott be, hogy az anyagbol a kulcsfogalmakat-kifejezeseket stb. tanulom meg, a tobbit hozzaolvasom. Igy eleg konnyen elohivhato, stabil tudasra lehet szert tenni. Mindig minden tananyagban megkerestem azt a nehany igazan fontos kifejezest, fogalmat, amire epul az egesz. Ha ez megvn, a tobbi - csak atolvasott - informacio elohivhato, mert van mihez kapcsolni. En igy diplomaztam rektori dicserettel, szinotossel. Pedig sose tanultam halalra magam, mindig csak a vizsga elotti nap gyurtam ra, vagy szigorlatok elott max. 3 nappal. De ezzel a modszerrel nagyon konnyen tanultam. Ja, es a masik dolog, hogy sose ultem le muszajbol tanulni. Akkor csak szenvedtem a konyv folott. Inkabb kimentem edzeni, sportolas utan egy jo zuhany, valami kis nasi vagy gyumolcs es rogton tobb kedvem lett leulni a tanulnivaloval. Persze biztos az is segitett, hogy joreszt erdekelt, amit tanultunk, alig volt kivetel, de ott meg a tanart kedveltem annyira, hogy jolesett neki bizonyitani. Ja, es hat valahogy ellensulyoznom kellett, hogy szoke vagyok, meghozza termeszetes, nem festett...:-))
2007. okt. 16. 14:15

Az ismétlés a lényege az egésznek. A filo tanárom mondta év elején, akkor próbáltam ki elõször és bejött. Az a fontos, hogy pl. ma átolvasod, valamennyire és megtanulgatod az anyagot, nem baj, ha nem tökéletesen. Holnap elismételed, máris többmindent felfogsz.

Azt mondta, hogy ne azt tanuljuk meg ami holnapra kell, hanem azt amit ma vettünk fel, írtunk le. Aztán a mai anyagot átismételem holnap és már tudom is az egészet. Csak a kezdet nehéz, mert mindenki fölteszi magának a kérdést, hogy ha nem holnapra tanulok, akkor azzal mi lesz? A válasz az, hogy már elsõ héten bepótolsz mindent, nem esik ki egy nap sem.

24. maum
2007. okt. 6. 21:02
Hangosan tanulni és később, többször vissza ismételni.
23. koszy
2007. okt. 6. 14:03
Én színes szövegkiemelővel kihúzkodom a lényeget, ha nagyon szorgalmas vagyok akkor még vázaltot is írok (de nem szoktam az lenni) és elolvasom párszor hangosan, majd felmondom magamnak!Ez bevált már a negyedik sulimat végzem!
2007. szept. 30. 12:30

Mindenki máshogyan tud tanulni.

Van, aki leül, csendesen, olvas, jegyzetel, aláhúz, vázlatot ír, majd magának felmondja.


Van, aki csak zene közben tud bevésni.

Van, akinek jobb, ha más olvassa fel, mert nem vizuális típus.


A tanulás agyi munka. Több részből áll. Ha valamelyik része gyengébb, elég azt az egy részt megismételni. Akinél pl a bevésés a gyenge, annak ugyanazt a tananyagot többször kell bevésnie.

Próbáld ki: Ha valamit 35-ször elolvasol, akkor biztosan emlékezni fogsz rá.:))

2007. szept. 30. 10:02
Hangosan, járkálva, előadva, mintha te lennél a tanár. Hihetetlen, de sokkal jobban megragad. De állítólag még jobb, ha egy "hülyének" (kívülállónak) próbálod elmagyarázni a tananyagot.
2007. szept. 14. 07:51
ülve
19. s.irma
2007. szept. 13. 19:37

Én csak úgy tudtam tanulni ha zene szólt vagy a rádió.

minden órában felálltam egy kicsit tornázni. Aztán vissza a tanuláshoz.

Ha már úgy éreztem nem fog az agyam elmentem egy moziba.

2007. júl. 24. 14:13
nekem sokat segít ha hangosan mondom az anyagot amit tanulni kell.Minden zavaró körülményt érdemes kiiktatni,rádió,tv stb..
2007. júl. 7. 13:14
memolife, vagy ginseng, egy kis méhpempővel:-)
16. ec63a7fc29 (válaszként erre: 12. - 4716605536)
2007. máj. 30. 19:04
Segít, ha a folyamatos tanulást alvással, vagy a természetben sétálással szakítod meg egy - másfél órára.
2007. máj. 25. 11:02
Már ha az órákon odafigyelsz már akkor is atkonyann tanulhatsz de ehez még othon is szükség vann tsnulásra interneten nagyon sokmindent megtalász arrol próbálj meg magadnak vázlato késziteni amit éppen tanulsz és ha már a vátlatőt el tudd az internet segitégével késziteni már azal is nagyon sokat tanulsz. Ildikó29
14. 4716605536 (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 25. 07:42
köszi, de szerencsére mindjárt vége :) május 31. ez a szigorlat és júni 14. államvizsga :)
13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - 4716605536)
2007. máj. 24. 20:48
Nem irigyellek, kitartast es egy kalappal a viszgakhoz ;)
2007. máj. 24. 18:42
jövé héten szigorlatozok, úgyhogy ma felpakoltam 10 red bullt én is, ilyenkor nekem is sok-sok kávé és energiaital segít a hajnalozáshoz, és olyan óránkénti 10-15 perces pihenő
11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - Kalthelios)
2007. máj. 24. 13:37

Ezt a kerdest sem en tettem fel, de valaszolok szivesen, hogy ha a kave nem is, de a Red Bull miert jo, hatha meg egyszer megszorulsz es kevesnek fog bizonyulni a szolocukor.

A Red Bull taurint tartalmaz a tobbi hozzatevon tulmenoen, ami egyes szovetek (igy a szivizom is) helyes mukodeseben is szerepet jatszik. Az inzulinhoz hasonloan elosegiti a glukoz sejtekbe aramlasat, ez altal no a fizikai teljesitokepesseg, csokken a vercukorszint. Izomgorcsok kialakulasaban a szervezet taurintartalmanak csokkenese is szerepet jatszik. Meregtelenito es oxidans.

Legkozelebb legalabb nezd meg, kinek a kerdesere valaszolsz ;)

10. Kalthelios (válaszként erre: 9. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 24. 12:49

Egy vizsgaidőszakomban sikerült koffeinmérgezést összehoznom, pedig alacsony volt a vérnyomásom, eért szinte gyerekkoromtól kávézgattam.

A sebváltót is alig találtam, úgy reszketett a kezem. Belülről meg úgy éreztem, hogy rögtön szétrobbanok. Csoda, hogy baleset nélkül megúsztam...

Egy-két évvel később Spanyolországban "muszáj" volt innom egy Pellini presszókávét.

Sikerült elszabnom azt a napomat...

Azóta nem kávézom.

A Coca Colával, (Pepsivel is), a Red Bullal, az Energiabombával és a többi izgatószerrel az a legnagyobb baj a koffeintartalmuk mellett, hogy úgynevezett szoktatószereket tesznek bele, ezáltal - ha gyakran és sokat iszol belőlük - függővé válhatsz.

A szőlőcukor, a TISZTA méz és a síma ásványvíz biztos nem csinál semmi bajt, csak segít, a többiek fentebb pedig hosszabb távon nagyon sok egészségügyi problémát okozhatnak.


Persze, ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz! :-)

2007. máj. 24. 07:45
Nekem a Red Bull bejott neha es a kave is, igaz volt hogy a rengeteg kavetol 2 napig remegtem. Gyorsan az elejen rajottem, hogy azokhoz a vizsgakhoz a szolocukor es artatlan ki baratai mar kevesek :S
2007. máj. 24. 00:21

1. Felejtsd el az izgatószereket: a kávét, a kólát, a Red Bullt és minden más "energiaitalt" mert lehet, hogy ébren tart, sőt szárnyakat ad, de türelmetlenné, feszültté tesz.


2. Igyál minél több bizserementes ásványvizet, mert a szervezeted már 2%-os vízhiánya is a koncentrálóképesség csökkenését "eredményezi".


3. Nagyon ajánlom az aranykolloidot. Csodákra képes! Itt, az oldal jobb fölső sarkában megtalálod. Olvasd el a termékleírását!


4. A szőlőcukor illetve a VALÓDI méz is nagyon jó hatással van az agysejtekre.


5. Minden tantárgyból alaposabban tanulj meg néhány tételt! Elalvás előtt minél életszerűbben képzeld el, hogy a kedvenc tételeidből húztál ki egyet! Ezzel a boldog tudattal aludj el!


6. Ha nem marad időd néhány tételt kidolgozni, ne azokon járjon az eszed, hanem bízzál abban, hogy "szerencséd" lesz! Hidd el, működik!

7. a7a90ace89 (válaszként erre: 4. - Szylwi)
2007. máj. 23. 21:18

...és Hanka: én már nem is tudom, milyen a vizsgaidőszak, nekem már letudva.:))


Most itt ülve döbbentem rá, hogy nem tudom, hogy vagyok túl rajta.:))


Jó, jó...tréfa volt. Nagyon nehezen ment most a fejembe minden, nagyon megkínlódtam. De az államvizsgával is így vagyok most: nehezen megy a tanulás.:(( Pedig csak pár hetem van addig!

2007. máj. 15. 14:49
Na, senkinek sincs valami tuti módszere?? :)) Mondjuk, hogy most elkezdtem sokat (nagyon sokat :( ) tanulni,már könnyebben megy az egész. Csak az időpontok szorítanak, mert ugyebár munka mellett, illetve napi min. 6 óra alvással nincs olyan húde sok idő tanulni. Na sebaj, majd megoldom valahogy. Sok sikert előre mindenkinek, akinek mostanában vannak zh-i és lassan vizsgái is!!! :)
2007. máj. 9. 21:38

Attól függ, hogy milyen tanulásról van szó. Ha évközi normál, akkor az aznapi anyagokat át kell nézni, mert még emlékszel az őra menetére, a példákra és ezután a következő óra előtti nap mégegyszer alaposan átnézni és amit kell memorizálni. Ha egyetemre akarsz menni napi min. 3 óra.

Érettségire nem árt ha kette, hárman összejöttök és minden nap beosztva a tételeket, témaköröket amik már ekkorra ki vannak dolgozva először halk tanulás, utána megbeszélés, majd egyenkénti felmondás. Ne csak egy tantárgy legyen 1 napon, hanem több, mert így változatosabb és nem felejtődik el a szóbelire az első időszakban tanult tárgy. A végére legalább 4 nap az ismétlésre. Itt a napi 8-9 óra kell, főleg ha vannak fehér vagy fekete foltok, persze enni és egy délutáni fél órás sétára pihenőt kell tartani.

Ez ra módszer reggel 7.kor kezdődjön.

2007. máj. 9. 21:37

Ja-ja lassan vizsgaidőszak. Én is érzem:(

Nekem sem fog már az agyam úgy, mint régen :)))

Pedig szeretném minél hamarabb befejezni ezt a vizsgaidőszakot, hogy utána vígan nyaralhassak! :)

2007. máj. 9. 21:31
Ugyebár lassan itt a vizsgaidőszak... Eddig sohase volt gondom akár nagyobb mennyiségű anyag megtanulásával, de most valamiért nem megy. A harmadik mondat olvasásánál nem tudom, hogy mi volt az első. Pedig nagyon fontos lenne hogy jól sikerüljön ez a szemeszter. Nincs valami bevált módszere valakinek???
2007. máj. 9. 21:31
A Kedvesem most éppen a rágózás fontosságáról világosított fel tanulás közben, mivel az állítólag az éberséget erősíti, vagy mifene. Ejnye, Ő lesz az orvos, nem én :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook