Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktathatnám le 21 hós kisfiamat a reggel 6 órai kelésről? fórum

Hogyan szoktathatnám le 21 hós kisfiamat a reggel 6 órai kelésről? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 22. 17:45
Sziasztok :) az én fiam agusztusba mult 2 éves...sose volt jo alvo éjjel 50er felkel....most vmi csodabogyonak köszönhetöen 1er kel fel...én örülnék ha felsem kelne csak pl reggel 6kor :) ugyh sztem sem kell rola leszoktatnod...de probáld meg később fektetni hátha!
2012. okt. 22. 16:45
Szerintem sem kell Őt leszoktatnod róla. :)
2012. okt. 22. 16:41
Sziasztok! Az én kisfiam is 2 éves múlt,nálunk viszont fordítva van. Sajnos 4-en vagyunk egy szobában. (lányom, 11 éves, fiam, férjem és én) Általában fél10 10-kor fekszünk. Ákoskám éjjel végig alszik, van hogy reggel 10-kor kel. Viszont a nappali alvással van gondunk. Csak babakocsiban hajlandó elaludni, ha kiviszem a levegőre. Kb. 2 óra körül viszem ki. Akkor alszik kb. 2 órát. De szegénykém biztos elzsibbad a kocsiban, de ha megpróbálom kivenni, fölébred. Valahogy nekem át kéne szoktatni a korábbi keléshez, hogy az oviban ne legyen gond. De ott hogy fog elaludni, ebéd után azt nem tudom.
23. Nagynéedina (válaszként erre: 1. - Kicsimakk)
2012. okt. 22. 16:22

Szia. Szerintem ne akard leszoktatni. Én is így voltam, lányom 6-kor vagy még előbb ébredt. Meg lehet szokni. Én is felkeltem vele, korábban főztem, korábban mentünk boltba. Ennyi. Kicsit átrendeztem a napunkat. De nem akartam átszoktatni. Amikor bekerült a bölcsibe már örültem is ennek. Nem kellett soha ébresztgetni, nem volt fáradt, nyűgös. Most 3 éves lesz, még mindig 6kor kel, pedig este 10 előtt ritkán alszik. Az ő szervezete erre állt be. Ennyi az éjszakai alvásigénye.

Persze, ha téged zavar, próbáld meg átprogramozni, de gondolj csak bele, neked sem tetszik, hogy nem a saját ritmusod szerint kelsz fel, akkor neki miért tetszene, ha tovább kell aludnia?

22. tfazek (válaszként erre: 20. - Kattantak)
2010. márc. 12. 10:18
Aludj amennyit csak bírsz ne törődjél senkivel, ó de nagy mázlista vagy. Az enyém is 6kor kel, és megesz az ideg, hogy életemben talán utoljára fetrenghetnék 7-ig, 8-ig az ágyban, ehelyett kómásan támolygok a ded után már hajnalban. Brrr..(persze ő délelőtt visszafekszik, mert ki se lát az agyából olyan álmos, én meg .... na mindegy azért imádom)
21. pteri (válaszként erre: 20. - Kattantak)
2010. márc. 12. 09:26
Én is pont így gondolom. Különben volt 3 hónap, amikor fél 6, 6 körül kelt, és akkor is csak azt tudtam csinálni, hogy támolyogtam utána...Majd ha megyünk oviba ráérünk álmosak lenni, korán reggel, addig hadd aludjon !
2010. márc. 10. 18:41

na engem meg azért osztanak mert a gyerekem este 9 fél 10 között fekszik, és kb 9 és 10 között kel. Nekem ez így most tök kényelmes, és Ő alakította ezt így ki.. ja napközben alszik két-három órát.. na volt is akitől megkaptam, persze csak "kedves jótanácsként", hogy mi lesz majd bölcsibe, oviba, ha korán kel kelni... bizti nem lesz egyszerű, de egy évvel előtte nem fogom szegény gyereket kirázni az ágyból hamarább, mert minek, meg azt hiszem ebben az életben ennyit soha nem fogok már tudni majd aludni.. mielőtt aktuális lesz probléma majd elkezdem átszoktatni...

Na bocsi, hgy kicsit eltértem, csak azt akarom ezzel mondani, hogy amég nem muszáj szerintem nem szabad beleavatkozni a gyerek alvásába.. persze biztos tök rossz olyan hajnalba kelni, nem is irígyelek érte senkit, de még eleget lesznek szabályozva.. egyébként meg tényleg mikor mentek oviba egyszerűbb lesz, mert nem kell keltegetned, bár tudom ez most cseppnyi vígasz :)... azért kitartás!!!

2010. márc. 9. 15:47
adjatok hálát az istennek,az én fiam reggel 1/2 5kor kel
18. pteri
2010. márc. 7. 16:07
Nálunk Apukának az a problémája, hogy miért 8-kor kel, mi lesz az óvodában, de mit tegyek, ha ilyen a bioritmusa? Szerintem gyerekfüggő.
2010. febr. 28. 12:55
Köszi az ötleteket! Megpróbálok párat, hátha segít...
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Kicsimakk)
2010. febr. 28. 10:49
Talán ha megebédel utána kéne lerakni,és akkor nem -szinte- este kelne fel.Variáld át a napját:)
15. jooeva (válaszként erre: 13. - Kicsimakk)
2010. febr. 28. 08:48

Érdemes lenne az nappali alvást előrébb hozni.

Az enyémek is kissé nyűgösek az ébresztéstől, hagyok nekik egy kis pihit, de utána indulás van, ugyanis az fiamnak vannak délutáni programjai (aerobic, egyéb foglalkozások) és muszáj menni.

Kb. fél órát nyűglődnek, utána kutyabajuk :).

14. ad04b33206 (válaszként erre: 13. - Kicsimakk)
2010. febr. 28. 08:45

6-kor kel es 2-3 között fekszik?? huu, lehet ezen kene valtoztatni. Eves utan irany az agy, max 1-kor fekves es lehet ez segitene. Ettöl függetlenül huzni 9-ig es hathta bejön.

Az 5 orai kelesnel szamomra csoda hogy egyaltalan le akar feküdni 9-kor! Ha nalunk ilyen törtenik (ugyan ennyi idös a fiam) vagy nincs 10-11 elött fekves, vagy nincs reggel 8-ig alvas.


De aztan mint irtam lehet neki ez a normalis. Neked meg hozza kell szoknod :/

2010. febr. 28. 08:41
Hát, nem sok reményt adtatok... :) Egyébként napközben 2 órát alszik általában, 2-3 között fekszik le és fél 5-5-ig durmol. Kilenckor pedig ő kéredzkedik a kiságyába, hogy már aludni szeretne. Napközben felkelteni nem lenne szívem, olyankor mindig nagyon nyűgös egész délután.
2010. febr. 28. 08:40
szerintem sem lehet ezt szabalyozni. Ha ennyi az igenye, ez van. Sajnos bele kell törödni. Majd lesz mashogy is. En a delutani alvast nem vonnam meg vagy alakitanam at, mert azzal is csak bezavarhatunk.
11. ad04b33206 (válaszként erre: 4. - Vereskati)
2010. febr. 28. 08:39
:D ez nagyon jo
2010. febr. 28. 08:18
A nap közbeni kevesebb alvással egyetértek, de azért azt is figyelembe kell venni, hogy a gyerkőcnek mi a természetes igénye. Az én lányom is reggel 6-kor kel, csak ha betegség áll a küszöbön, akkor "lustálkodik" 7-ig. Hozzászoktam, nem volt választásom. Nem rossz ez, ha figyelembe veszed, hogy "nemsokára" oviba indul, akkor viszont kínos lenne, ha 7-kor úgy kellene kirobbantani az ágyból...
2010. febr. 28. 08:16

Szerintem gyerekfüggö ez is!

A kicsi 19 hónapos és alszik este 1/2 8-tól sokszor reggel fél 9-ig:)Ebéd után alszik kb 2 órát.

Majd rájön,hogy nem kell korán kelni,de talán ne menj be hozzá,próbáld meg hátha vissza szundizik:)

2010. febr. 28. 08:14
csatlakozom, 2 éves a fiam, este kilenc fél tíz körül lefekszik, előbb nem mindig tudjuk elaltatni, nem álmos. Reggel háromnegyed 6 - 6, max fél hétkor kel. Nincs kegyelem, napközben nem akar aludni, mert az már luxus. Nagyon duracellesek ezek a picik.
2010. febr. 28. 08:12

Lehet, hogy ennyi az alvásigénye, mindenkinél más és más....

Nálunk ugyanez a helyzet, Mimi 2 éves, este 9-től alszik fél 6-6-ig, délben alszik 2 órát.

Érdekes, mert fiam 5 éves és ugyanennyit alszik....Sőt, ha hagynám, délben aludna 3-4 órát is. ő kicsinek is jóalvó volt, a huga pedig 2-3 hetesen is képes volt 12 órát egyben fenn lenni....

Déli alvásunk 1-től 3-ig van, ébresztem őket.

Nyáron jobb lesz, többet lehet kinn lenni a friss levegőn, jobban elfáradnak és jobbat is alszanak :)!

2010. febr. 28. 08:08
A lányom 4 éves koráig minden nap pontosan reggel fél hatkor kelt. Aztán lassan leszkott róla.
5. 2e53573acc (válaszként erre: 3. - 2e53573acc)
2010. febr. 28. 08:02

és nekünk a védőnő azt tanácsolta napközben,1 legfeljebb másfél órát hagyjam aludni de lehetőleg ez a délkörüli időszakban legyen,délután 3 után semmiképp ne engedjem már aludni(k.v.ha beteg)este jó nagy fürdés,ameddig csak élvezi a vízet vagy le nem fárassza.és ha az idő engedi legalább délutánonként 2 óra a levegőn.

nekünk bevált,fél 8kor fürdik,jó 20 perceket utána fél 9 ig elalszik.reggel 6ig,,,

nálunk ezelőtt fél5-5kor kelt...1 órát ki tudtunk tolni..

4. vereskati (válaszként erre: 2. - Kicsimakk)
2010. febr. 28. 07:58
Az enyém is ilyen volt. Most meg 11-ig is alszik ha akar. De ehhez évek kellettek, most múlt 19.
2010. febr. 28. 07:58
napközben alszik????ha igen mikor és mennyit,mert a problémánk hasonló volt....
2010. febr. 28. 07:53
Lehet, hogy teljesen esélytelen, de azért megkérdezem, hátha van valakinek ötlete... Este 9-kor fekszik és általában 6-kor kukorékol. Ma már fél 6-kor felébredt és esze ágában sincs visszaaludni. És persze engem sem hagy heverészni, nincs kegyelem. Egyre rosszabbul viselem, remélem, van valami megoldás...
2010. febr. 28. 07:51
Hogyan szoktathatnám le 21 hós kisfiamat a reggel 6 órai kelésről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook