Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túl kicsi a babám. 7 hetes UH: 4mm, 8 hetesnél 9mm. fórum

Túl kicsi a babám. 7 hetes UH: 4mm, 8 hetesnél 9mm. (beszélgetős fórum)


21. Tataci (válaszként erre: 20. - Málnabogyó)
2010. ápr. 10. 21:13
Örülök nagyon sok sikert a babóhoz!
2010. márc. 2. 15:51

Tegnap voltunk dokinál.

Úgy tűnik, minden OK. 2,5cm 9+5hetesen. Az már nem olyan kicsi. Szép lassan behozza. Szive is dolgozik :)

19. Magil
2010. febr. 28. 08:40
Nekem azt mondták a kórházban, hogy a lányok kisebbek lehetnek annál, ahány hetesek, mert egy hétig is életben tudnak maradni a lány spermiumok megtermékenyítés előtt, a fiúk viszont egy nap után elpusztulnak. Úgyhogy lehet, hogy egyszerűen kislányod lesz :)
2010. febr. 27. 23:29

Próféta szóljon belőled :)

Itt mindig megnyugtatnak, ha kételyeim vannak. Ez nagyon jól esik. Vérgre nem mindenki csak az irodalmi adatokat kántálja. Persze tudom, hogy ez sosem biztosíték, de akkor is, ha minden ok, akkor legalább nem szúrom el a dolgokat idegeskedéssel. És hát azzal sokat árthatnék.

Köszi mindenkinek!

17. 3028c90783 (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2010. febr. 27. 23:24

Én úgy jártam, hogy három hétig viaskodtam a dokival.

Ő állította, hogy nem vagyok terhes, én pedig, hogy igen.


Három hét, három uh. és még mindíg nem látott babát, pedig már kb. a 9. hétben jártam. Az orvos végig azt állította, hogy itt nem lesz gyerek.


Na ez a nem gyerek mégis megszületett 3300 grammal, ma már tíz éves is elmúlt.

Már 9 hetes voltam és még mindíg azt mondta a doki az uh. alapján, hogy nem vagyok terhes.



Na a harmadik, Ő volt csak a statisztikai kudarc a javából. Először a 9. héten volt szívdobogás. Kicsi volt, átlagon aluli.

Az utolsó hetekben pedig minden velem egyidős kismamam gyerekének méreteit lepipálta. Pedig csak 3800 grammal született.



A méretek semmit nem számítanak. Ha te azt érzed, hogy rendben van minden, akkor rendben is lesz. Mindíg csak arra gondolj! Ha úgy érzed, hogy a babád biztonságban van, szépen növekszik, akkor az úgy is van. Az uh. egyáltalán nem mérvadó!

2010. febr. 27. 22:54

:)

Mekkora lett volna, ha "normálisak" a méretei? Igazán megkímélt :)

2010. febr. 27. 22:48
Ja és az első kislányomnál nekem is oda van írva(a mai napig megvan)az ultrahangos papírra,hogy Retard? kérdőjellel,és azt mondták,kicsi lesz a baba!3400 g,és 50 cm lett a kis retardált!:)
14. Vercsaszy (válaszként erre: 13. - Málnabogyó)
2010. febr. 27. 22:46

Szia!

Szerintem semmi baj nincsen!Nekem anno a 7.héten mondták azt,hogy kisebb 1 héttel,de semmi baj nincs.Persze én aggódtam...Aztán 10 hetesen pont 10 hetesnek megfelelő volt,(amit egyébként el se akartam hinni,így elmentem még egy dokihoz 11 hetesen)már akkor nagyobbnak mérték pár nappal,majd a kötelező 12 hetes genetikain is nagyobbnak mérték asszem 4 nappal!Én elkezdtem szedni duplán a terhesvitamint...Mondjuk nekem hozzátartozik a történethez,hogy a 6.héten ért egy trauma,ami miatt elég sokat idegeskedtem!

Szerintem azért nem fejlődött annyira...

A lényeg,hogy van szívműködés,és ha lassabban is,de növöget!:)

2010. febr. 27. 22:30

:)

Én is bízok benne, hogy csak egy kicsit különcke a Drága.

A doki tuti nem hibázott, mivel kettőnél is voltunk.

Cigizni szerencsére nem cigizek, régebben se. Na meg más káros szenvedélyem sincs, vagyis a csoki, de az csak növesztheti :)

12. Tüccsögi (válaszként erre: 11. - Málnabogyó)
2010. febr. 27. 22:25
Nekem a babám 1 éves, a dokim a tehrességemet úgy kísérte végig, hogy kicsi a magzat, nem érti és állandóan kérdezte, hogy cigizek-e. Természetesen nem. A babám 3000g és 52 cm lett, pont jó. Ne aggódj, rendben lesz minden :-)
2010. febr. 27. 21:25
Köszi a válaszokat, bíztatásokat!
2010. febr. 27. 21:24
Elvileg a 12 hetes UH-ra megyek legközelebb (3 hét múlva). Igyekszem kitörölni a rossz gondolatokat a fejemből. Igazándiból itt is azért kérdeztem, vagyis az érdekelt, hogy járt e már így valaki.
2010. febr. 27. 21:16

Ne aggódj,bízz és hidj a Te kisbabádban!!!!

Megfog nőni!!!

2010. febr. 27. 21:14

Szia!


Én szülés előtt már bent feküdtem a kórházba,soha nem felejtem el-retardált felirattal,mielőtt mentem a szülőszobába akkor nézték UH-on a gyereket és mondták kicsi 2100gr,20 perc múlva lett egy 3 kg-os fiam...


Nyugi!Amúgy gratulálok!Sok szerencsét!

7. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2010. febr. 27. 21:09
semmiképp ne aggódj, ha valami baj lenne, a dokinak KÖTELESSÉGE szólni! de tényleg, fejlődési rendellenességet (amibe a nem megfelelő növekedés is beletartozik!) mindenképp meg kell említenie. ha ő nem szólt, biztos nincs baj, majd behozza a többit! (de ha fejből jól emlékszem mi is ekkorák voltunk ennyi idősen és 3,8kg-os lett a szülésnél:))))
6. Andimax (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2010. febr. 27. 21:07

Szia!


MInden rendben lesz! Ne aggódj, mert azzal nem teszel jót egyikőtöknek sem! Egyél rendesen és ne idegeskedj!

2010. febr. 27. 21:05
Mi is csak 8 mm esek voltunk a 7-8. héten és még a 12. heti uh is le voltunk maradva, most meg vagy 1,5 héttel naygobb az elvártnál. (21 hetesen)
2010. febr. 27. 21:04
nálunk si végig kisebb volt a pici mint amekkorának kellett volona lenni e és mégis 4020 grammal és 53 cm-rel születet meg ne aggódj most még nem számít, tudom hgoy ilynekor főleg ha eslő gyermek akkor még minden mm száít de hidd el nics semmi gond
2010. febr. 27. 21:04

szia

szerintem még ne kapkodd el az aggodást...akármi is lehet, a fejlődések minden esetben eltérőek...

2010. febr. 27. 21:04
Én még nem jártam így, de lehet csak későn kezdett növekedni. Most viszont úgy tűnik belehúzott ne aggódj. Mikor mész újra?
2010. febr. 27. 21:01
A fogantatása az fix, mivel tüszőrepesztőt kaptam. Így biztos, hogy mensi után két héttel fogant kb. +/- 1-2 nap. Járt már így valaki? Mi lett a következménye? A doki nem mondott semmit. Szívműködés mindkét esetben volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook