Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új fajta betörési kísérlet. fórum

Új fajta betörési kísérlet. (beszélgetős fórum)

2010. márc. 17. 13:55

Pár éve hozzánk is éjjel törtek be,miközben aludtunk...szörnyű érzés volt,h míg békésen szunyáltunk,körülöttünk mászkálva pakolták ki a lakást. Szerencse,h nem kellett vécére mennem épp akkor. Állítólag szoktak ilyenkor vmi spay-t fújni,h jobban horpasszanak a háziak...

Nálunk amúgy a rácsot kifeszítették,darabokra tört a zár, az ajtót meg benyomták.

Elég jó alvók vagyunk, nem ébredtünk fel a zajra.

Ők meg nem voltak szívbajosak,simán összeszdtek mindent,nem siettek:pl. a laptop a nappaliban volt, táskája az étkezőben,papírjai dobozban az előszobában,de összekeresték ezeket.

Nekem csak annyi rémlik, h felriadtam arra,h vki becsukja a hálószoba ajtaját. Gondoltam,a férjem az és aludtam tovább. Nem ő volt, nem is szoktuk becsukni,talán emiatt álmodtam utána azt , h betörtek hozzánk,mert félálomban vmi nem stimmelt.


Már 5 éve történt,de még időnként felébredek és fülelek,körülnézek a lakásban.


Egyébként ezelőtt az előző lakásunkba is be akartak jönni hajnalban,de akkor felébredtem, felkeltem, akkor kirohantak, férjem is utánuk alsógatyában, mikor felkapcsolta a lépcsőház lámpáját, 4 sötétbőrű szaladt épp lefelé...

8. 04e95f637a (válaszként erre: 1. - Radica947)
2010. febr. 28. 12:41

Nálunk Zalában,ez már ezer éves trükk!Nem logikus az sem,hogy éjjel ki van kapcsolva a riasztó,ha otthon az ember!A mi utcánkban 6 családi házat nyomtak fel,egy éjszaka alatt,ma egy hete!Az érdekesség,hogy nálam pont aznap járt egy pasi,csekket hozott!Házalnak,most ez a nagy "divat"!

Egy hete várom a betörőt éjjelente,tudja,hogy ketten vagyunk a házban!Mindenesetre nagy művész lesz ha ki tud valamit vinni,mert nincs értékem! :DD

2010. febr. 28. 12:34
Megjegyezni kivánom eléggé felkészültek és a felszereltségük is meg van a tettük elkövetéséhez, igy semmitől sem riadnak vissza szomorú, hogy ilyen világban élünk manapság. Egy profi bünőző bármilyen zárat kinyit és előtte semmilyen akadály nincs.
2010. febr. 28. 12:31

A rendszerváltás óta a bünözők egyre drözsöltebbek és raffináltabbak és tükrősebbek lettek nem beszélve arról, hogy ha véletlenül sikerül elcsipni a tettest, v.tetteseket természetszerűleg az emberi jogokra hivatkozva jót mosolyognak, mert a biróság nem mükődik hatékonyan és kevés büntetéssel megusszák. Régesrégen nekünk a kicsike hétvégi házunkba törtek be, állitólag élelmet kerestek,de hálistennek tul nagy értéket nem találtak. Itt nem csak arról van szó, hanem már a bankautomatákra is előszeretettel specializálódnak a falból teljes erővel kitépik és utána pedig gyorsan elmenekülnek a helyszinről.

Üdv.Ágnes

2010. febr. 28. 09:52
Sajnos nagyon "képzettek" a betörők. Az egyik rokonomnál, miután felépítették a házukat, pár hónap múlva a tetőablakon keresztül jutottak be a házba a tolvajok. Az építkezésnél valamelyik munkás nem jól rögzítette a csavarokat és érdekes, hogy pont ott tudtak bemenni. Vajon honnan ismerték a hibát?
4. katyuska83 (válaszként erre: 1. - Radica947)
2010. febr. 27. 21:16
Mi most költözünk majd be az új házunkba. Minden ablaknál (sok van) lesz nyitásérzékelő, és lent a fsz-en minimum 3 mozgásérzékelő is. Eszembe nem jutna nem bekapcsolni a riasztót, ha éjjel fent alszunk. Lent addig bármit csinálhatnak.
3. viva70 (válaszként erre: 1. - Radica947)
2010. febr. 27. 19:23
Ez elképesztő.:( Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmet. Ezután majd én is jobban odafigyelek.
2. pista55 (válaszként erre: 1. - Radica947)
2010. febr. 27. 18:38
Elképesztő, hogy miket ki nem találnak. Az ilyenekkel szemben nem sok esélyünk van. Egy lépéssel mindig előttünk járnak.
2010. febr. 27. 14:44
Szeretném felhívni a figyelmeteket, egy most nálunk divatos új betörési formára. Egy lakóparkban lakom, ahol eddig is próbálkoztak, több kevesebb sikerrel, de ez a mostani megdöbbentő. Nem napközben jönnek, számítva arra, hogy dolgoznak az ott lakók, hanem éjjel, amikor logikusan nincs a ház beriasztva. A műanyag ajtókon a zár mellett kb. l5xl5 cm-s lyukat vágnak, valami melegítő szerszámmal, benyúlnak a lukon és elfordítják a kulcsot. Utána amit érnek nappaliban, és egyebütt azt viszik. Nálunk olyan is volt, hogy az illető éjjeliszekrényéről vitték el a kocsi kulcsát. Tehát, ahol van riasztó, éjjelre is tessék magatokra riasztani a házat, ha nincs legalább a kulcsot ne hagyjátok belül a zárban. Elég szomorú, hogy ezen kell agyalni, ahelyett, hogy az ember nyugodtan élne a saját környezetében. Ha van hasonló tapasztalatod, kérlek oszd meg velünk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook