Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az önbizalom pénz kérdése (is ) lehet? fórum

Az önbizalom pénz kérdése (is ) lehet? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 8. 08:09
nem kell mindent a penzzel osszekotni.
24. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Ff1c84cae8)
2014. okt. 31. 17:15

inkább ízlés és egyéniség kérdése, semmint pénzzé :) például ruhát mindenképpen kell venned, mert valamiben járnod kell, te döntöd el, hogy amennyid van, azt milyen ruhára költöd. ismertem olyan nőcit, aki mindennap új cuccokban járt, soha nem vett fel kétszer semmit, ennek ellenére nem tűnt jólöltözöttnek soha, és semmi stílusa nem volt


ha megengedhetnéd, hogy korlátlanul költs magadra, a nagy vásárlási és renoválási láz után ugyanott tartanál, ha most is elégedetlen vagy :)

23. fef1fd74b5 (válaszként erre: 21. - Castellina)
2014. okt. 31. 14:43

Ezen jót nevettem,köszönöm :DD

Mármint az első részén a gondolatnak.



Igen,magabiztosabb lehet az ember,ha tele a zsebe.

22. 9834d42538 (válaszként erre: 1. - Ff1c84cae8)
2011. jan. 6. 13:28

Kedves Tökmag, a szoláriumozott bőr már nem divat. :) Kevés pénzből is lehet nagyon jól kinézni, és magabiztosnak tünni, amitől fenntartható az egészséges önbizalom. Kilós turkálókban olcsón lehet jó minőségű ruhákhoz jutni, aukciós oldalakon ki lehet fogni néhány, mások által megunt, de hibátlan kiegészítőt. Az arc és testápolás pedig igényesség kérdése. A műköröm sem ad önbizalmat, anélkül is lehet ápolt a kéz.

Ne azután sóvárogj, amit nem tudsz megengedni magadnak, hanem az apró trükökkel hozd ki magadból a legtöbbet. Ha nagyobb az önbizalmad jó ruhában, sminkelve, mint slamposan melegítőben, akkor nem a pénztárcád határozza meg, hogy érzed magad, hanem az, hogy a ruhás boltban melegítőt veszel-e vagy szép ruhát, illetve a szekrény előtt állva farmert húzol-e, vagy melegítőt, amikor leszaladsz a sarki boltba. És még valami, a fogyás sem az ételek minőségével, hanem inkább a mennyiségével van összefüggésben.

2010. okt. 28. 13:05

ha valaki túl sokat foglalkozik a külsejével, az kompenzál valamit, mondjuk a belső bizonytalanságot vagy az önbizalom hiányát


egy magabiztos embernek nem kell bizonyítani a külsejével, hogy ér valamit..

20. Kiscsibe79 (válaszként erre: 17. - Gyula85)
2010. okt. 20. 18:52
Ez nagyon szép írás volt!! Ritka ilyet olvasni! Köszönet érte! És milyen igaz, amit leírtál!!!!
19. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Ff1c84cae8)
2010. okt. 20. 18:23
Ezt nem kell szegyelned , a penz elengedhetetlen ahhoz hogy elni tudjunk s , mi több jol tudjunk elni es megtudjuk adni magunknak azokat a dolgokat amik szeppe,jobba,kellemessebbe stb teszik az eletunket.
18. 00495ec28d (válaszként erre: 17. - Gyula85)
2010. febr. 27. 16:49
igaz ez is,de Te férfi vagy,bizonyára Te is a szép csinos lányokat nézed meg vagy alakítottál ki velük kapcsolatot,olyanokkal,akik nem slamposak,hanem némi stílust képviselnek,rendben van a hajuk,bőrük körmük.Persze van olyan aki szakadt farmerban,meg egy kötött szétnyúlt pulcsiban is tök jól érzi magát,nem a társadalomnak kell elsősorban megfelelni.
2010. febr. 27. 15:49

Hogy kell-e hozzá pénz az attól függ, hogy mitől lesz önbizalmad. Sok az elég szűk látókörű ember.

Ha attól lesz önbizalmad, hogy másoknak külsőségekben megfelelsz, akkor kell hozzá. Ha attól, hogy kimagasló képességgel, tudással, párkapcsolattal, életvitellel, információval stb. rendelkezel, akkor nem valószínű.

Szerintem az a lényeg, hogy ki, mennyire és mit ért el és hogy tudja ezt használni.

16. caffi
2010. febr. 27. 15:28

Biztos a pénztől is függ....

Van egy vendégem kb 20 éves....olyan gyönyörű,jól öltözik jól is áll neki.....de nem mer az ember szemébe nézni....és olyan zavarban van ha más is van az üzletben,h alig várja h végezzen és kimehessen...Önbizalom zéró nála!

15. 00495ec28d (válaszként erre: 14. - 4abfd92b5a)
2010. febr. 27. 14:45
Ez is igaz,de bizony én meg azt mondom,teszi a ruha az embert,ezt a világot éljük,szinte mindenütt fontossá vált a jó megjelenés.Biztos van mindenkinél olyan mikor nincs aznap toppon,de több sikerélménye van annak aki ad magára,hamarabb felveszik munkahelyre,többen megnézik,jobban szeretik az emberek a szép emberek társaságát....stb....
2010. febr. 27. 14:34

szerintem lehet valakinek önbizalma pénz nélkül is, de az biztos, hogy ad egy tartást, ha az embernek nincsenek anyagi problémái.

nem a ruha teszi az embert! tartja a közmondás, de., ha nem kell másnak puncsolni, azért., hogy az ember megvehese magának azt ami megtetszik ehhez viszont pénz kell.

szóval a vége ugyan az, a pénz ad egy fajta önbizalmat, mert ha slamposabb is vagy egy napon de tudod, hogy azt vehetnél magadnak, amit szeretnél, már sokkal jobban érzed magad akár slamposabban is. :))


a titok., eltartani, fentartani, képes vagyok magam!

13. 00495ec28d (válaszként erre: 12. - 3bc5b5c25c)
2010. febr. 27. 14:26
Nem csinálok a márkából gondot,jövőre vagy azután már úgysem az lesz a divat mint idén,fájóbb szívvel selejtezném ki a 10ezer forintos toppokat,25 ezres téli kabátot vagy csizmát.Lehet ugyanolyan jól kinézni olcsóbból is,pár kiegészítő,és már toppon is van az ember.:-)))))))))
12. 3bc5b5c25c (válaszként erre: 9. - 00495ec28d)
2010. febr. 27. 14:15
Én sem foglalkozom a márkával,ugy mint te én is inkább megveszem az olcsóbbat,mert többet tudok venni.Pedig egyedülálló vagyok!
2010. febr. 27. 13:44
Szerintem igaz! Manapság minden pénz kérdése!
10. 00495ec28d (válaszként erre: 3. - 3bc5b5c25c)
2010. febr. 27. 13:41
Persze,belülről is fakad a szépség,sőt főleg onnan.Sok példát láttam már arra hogy kívülről toppon van a csaj,de egyszerűen nincs hozzá stílusa,egyénisége,kisugárzása.Nem is kell annyira a férfiaknak mint egy kevésbé mutatós,de egyéniség nő.Nem tudja viselni az ilyen csaj a külsőt,a nőiességét.Tudni kell a stílust viselni!!!
9. 00495ec28d (válaszként erre: 5. - 673eacfeca)
2010. febr. 27. 13:38
Így van!itt most nem is márkáról van szó,én is úgy csinálom,hogy több legyen inkább a ruhám,de aránylag megfizethető,jól kombinálható,és nem izgat a márka.Három gyerek mellett nem tehetem meg.
8. 673eacfeca (válaszként erre: 7. - 3bc5b5c25c)
2010. febr. 27. 13:32

Szerintem neki az mindennapi alapvető megélhetés miatt fáj a feje. Tudom sajnos én is, van sok ilyen ember.

Lehet, hogy szép igen, de nincs önbizalma. De sok olyan nőnél is fennáll ez, akinek van pénze, szép is, ad is magára, még sincs önbizalma.

7. 3bc5b5c25c (válaszként erre: 4. - 673eacfeca)
2010. febr. 27. 13:26

na jó de lehet hogy valaki az olcsóbbat sem tudja megvenni,semmit....

Attól még persze lehet szép,de önbizalma van-e?

Nem bizti...

6. 673eacfeca (válaszként erre: 4. - 673eacfeca)
2010. febr. 27. 13:19

jav.: Norbi termékekkel lehet


nem kell oda az "is" :)

5. 673eacfeca (válaszként erre: 2. - 00495ec28d)
2010. febr. 27. 13:17
Ki lehet öltözni szépen olyan ruhába is, ami nem került tízezrekbe, viszont van olyan melegítő, ami márkája miatt annyiba kerül... :)
4. 673eacfeca (válaszként erre: 1. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 27. 13:17

Nyilván annak kell az önbizalomhoz a pénz, aki olyan ruhában érzi magát jól, ami eleve több pénzbe került. Sminknél nem feltétlenül kell sok pénz, hiszen már jó termékeket lehet kapni alacsonyabb áron is. Meg megveheti valaki a legdrágább szempillaspirált, szemceruzát, rúzst és egyebet, ha nem tudja azokat megfelelően használni, nevetségessé válik - van erre sok példa. Szerintem lehet kapni olcsóbb áron is olyan ruhákat, amiben jól érzi magát az ember, mutatós, nem feltétlenül márkafüggő dolog ez.

Pénz mindenhez kell... az élethez is, tehát az ilyen öltözködés, szépségápoláshoz is. Csak nem mindegy, mennyit áldozunk rá. Van olyan nő, aki járhatna a legnagyobb márkákban, kenhetné magára a világ legmárkásabb, drágább sminktermékeit, akkor sem lenne önbizalma, van olyan is, aki egy egyszerűbb, olcsóbb de szép - mondjuk egy igényes turkálóból származó - ruhában, kis szolid sminkben is nagy önbizalommal rendelkezik, vonza a tekinteteket.

Fogyni nem csak drága diétás porokkal, teákkal, táplálékkiegészítőkkel, Norbi termékekkel is lehet, hanem mondjuk lehet olyan apróbb részletekre figyelni, hogy a húst ne rizzsel együk, hanem zöldségekkel - nincs olyan égbekiáltó áruk. Szóval a nagyobb mennyiségű egészségtelen lecserélni kisebb mennyiségű egészségesre, azt a mennyiség fogyókúra alatt úgysem fogyasztja senki el.

Szolira, műkörmösre nem feltétlenül kell áldozni. Én amúgy sem szeretem mondjuk a szolit, pedig elég fehér a bőröm. Ezt el lehet fogadi, sőt (!) meg lehet szeretni is. A műköröm sem alapfeltétlen az önbizalomnál...

2010. febr. 27. 13:15
Szerintem valamilyen szinten igaz,mert ha szép ruhákat tudsz magadnak venni,el tudsz járni fodrászhoz kozmetikushoz stb.nagyobb lesz az önbizalmad,mert szebbnek érzed magad!De nem csak ettől függ!Nagyban attól hogy mennyire tudod elfogadni magad olyannak amilyen vagy!Nem csak kívülről,hanem belülről is!
2. 00495ec28d (válaszként erre: 1. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 27. 13:12

Teljesen egyetértek veled.

És amúgy meg is figyeltem,ha kiöltözve mentem az utcán,feltűntem az embereknek,kocsik fékeztek a zebránál,férfiak nyitották az ajtókat előttem. Ha mackóban szaladok a boltba,még majdnem el is ütnek,annyira nem érdekel senkit sem,hogy ott vagyok.Na ennyit a kettő közti különbségről.

Bizony pénz kérdése is a kinézet,és a kinézeté az önbizalom,vagy a kisugárzás.

2010. febr. 27. 13:06

Szeretném ha kifejtenétek gondolataitokat erről a témáról...

Sajnos szerintem nagyban pénz kérdése is...


Pl.ruházkodás...


Én pl jó ruhákban, sminkelve nagyobb önbizalommal rendelkezek, mintha melegítőben , slamposan járnékk.

Emiatt kérem senki ne sértődjön meg ez az én vélemyényem.

Jah és a melegítő nem egyenlő a slampossággal...:D


Persze a jó ruhákhoz, egészséges ételekhez, amivel ugye fogyni lehet, szolihoz, műkörmöshöz pénz kell...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook