Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megdöglött a memóriakártyám.... fórum

Megdöglött a memóriakártyám.... (beszélgetős fórum)


2011. máj. 14. 21:36
Sziasztok, a következő kérdésem lenne: a fényképezőgép azt írja ki, hogy a memőriakártya használhatatlan. A nyomtató el tudta olvasni a memóriakártyát, és le is tudtam tölteni a gépre a képeket, tehát ezzel nincs gond. Vajon a fényképezőben újra használhatóvá lehet-e tenni ezt a memóriakártyát, és ha igen, hogyan?
13. puritan (válaszként erre: 12. - Bared)
2010. febr. 27. 16:28

Valóban, az elkerülte a figyelmemet.


[link]


innen töltsétek le a Memory Card Recovery programot, talán azzal sikerül.

12. bared (válaszként erre: 11. - Puritan)
2010. febr. 27. 15:49

csókolom)) lentebb már írtam, hogy nem megy usb-n sem,-))

az a kábeles ugyebár))

nem, a belső memóriában mások voltak, most leszedtem azt, de oda sem engedi a kártyáról átmásolni, és nem is lenen elég a hely, mert 6 megára nem megy fel 140 db fénykép...

2010. febr. 27. 13:50

Biztos, hogy a memóriákártyán van?

A fényképezőgépeknek van valamekkora beépített saját memóriájuk, elképzelhető, hogy oda kerültek a fotók. Kábel kellene, amivel összekötöd a fényképezőgépet a számítógéppel, úgy átmásolni a képeket.

10. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - Bared)
2010. febr. 27. 12:30

ha így lenne, akkro a fényképezőgépen sem látnád.

próbálj egy másik fényképezőt keríteni.

9. bared (válaszként erre: 6. - E47d027f74)
2010. febr. 27. 12:18
igen, csakhogy épp a képek kellenének először))
8. gne2 (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. febr. 27. 12:16

Valamiért nem megy át a számítógépre, de ha a fényképezőgépen ott van, akkor a kártyán is. Ha a kártya sérült volna meg, akkor a fényképezőgép sem látná! Tényleg a másik kábel lenne a megoldás. Esetleg másik fényképezőgépbe nem tudjátok beletenni a kártyát, és arról hátha sikerülne kimásolni?


Nehogy leformázzátok, akkor tényleg oda lesz az összes!

7. bared (válaszként erre: 3. - A74de3d08a)
2010. febr. 27. 12:15
mindenképp a kártya adta meg magát, mert sehol,semmilyen módon ne tudjuk lehúzni...ha kivesszük a gépből, és olvasóba tesszük akkor sem((
2010. febr. 27. 12:14
a kártyát egy olyan fényképezögépbe kellene tenni amin van USB-s adattvitel.. és a gép segitségével leformázni a kártyát... miután persze már leszedted a képeket...
2010. febr. 27. 11:48

Próbálkozz másik USB-vel. Kéne szerezni egy másik vezetéket, hátha azzal jobban megy. Vagy "masszírozd át" a régit, hátha akkor beindul.

Ha formázol, el fog veszni minden. Úgyhogy azt nem ajánlom.

Egy ismerősöm is járt hasonlóképpen, neki elvesztek a képei, bár Ő azt hiszem, hogy a fotómasinkán sem tudta őket már visszanézni.

4. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. febr. 27. 11:29

nem tudom, mennyire fontosak azok a képek, ha rendkívüli módon fontosak, akkor vidda gépet szakemberhez, aki remélhetőleg meg tudja menteni a képeket.

illetve, most gondolkodom, hogy is lehetne ilyen..... :-o

Szóval nem is nagyon értem....

na mindegy, egy biztos, hogy meg ne formázd. :-)

3. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. febr. 27. 11:26
ha a gépen meg tudod nézni, akkor nem a kártyával van baj, hanem az átvitelnél lehet valami gond....
2. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Bared)
2010. febr. 27. 11:25
meg ne formázd, akkor elvész minden.
2010. febr. 27. 11:19

anagy baj az, hogy tegnap készült fontos képek vannak rajta((((

a fényképezőgépen meg tudom még nézni, de sem usb-vel, sem kártyaolvasóval,sem a nyomtatóban lévő olvasóval, sem más gépén sem lehet leszedni őket..a férjem azt mondja, formázzuk meg, állítsuk helyre,hátha úgy megmarad...

ám én félek ettől(((

van valakinek valami bevált ötlete? nagyon jól jönne(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook