Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Győzelem a kilók felett fórum

Győzelem a kilók felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Győzelem a kilók felett

1 2
2010. ápr. 25. 00:42

Gratulálok Gergő! Szinte mindennel egyetértek amit írtál, különösen amit a finomított cukorról és a fehér lisztről. Ezek élelmiszerallergiátváltanak ki a legtöbb emberben, és nagyon addiktívak.Nem igaz, amit egyesek állítanak, hogy kell a szervezetnek...nagy szívességet teszünka testünknek,ha megszabadulunk ezektől, és az édesítőktől is! Sokan azt hiszik, ha édesítővel váltják ki a cukrot akkor valami jót tettek, holott csöbörből vödörbe. Én is rengeteget lefogytam a magam módszerével, de még hátravan ugyanennyi :(

Ha édesíteni szeretnék valamit, juharszirupot vagy agavénektárt használok, esetleg fruktózt, de sajnos a a steviának nekem sem jött be az íze.

Csak így tovább!

34. dezy74 (válaszként erre: 29. - Herold_1)
2010. ápr. 5. 11:25
Szia! Küldtem privát üzenetet részedre, olvasd el, hátha segít a problémádon.
33. matekos (válaszként erre: 18. - Gergő73)
2010. márc. 31. 19:55

Szia Gergő!

Nagyon tetszett a cikked és ez a hozzászólás is és engem nagyon érdekelne a teljes módszered!!! Üdv, Hajni

32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Klaucsi)
2010. márc. 4. 18:33

Nem egyszeri fogyásról beszéltem!


A barátnőmet éppen műtötték, a szívével lett problémája. Egyértelműen megmondta neki a kardiológus, hogy nagyban hozzájárult az állapotához, hogy hol több, hol kevesebb 20 kilóval (előtte nem volt semmi gondja, legalábbis nem tudott róla, nem volt tünete). Szerinte ez a jeletős súlyingadozás a szervezetét jobban megterhelte, mintha nem vagy csak keveset fogyott volna, azt is lassan.

31. klaucsi (válaszként erre: 28. - 7130b15964)
2010. márc. 4. 18:27
Szerintem az veszélyesebb, ha valaki 6 évig él (még) magas súllyal, kitéve magát a cukorbetegség, magasvérnyomás veszélyeinek, mintha valaki gyors idő alatt szabadul meg a feleslegtől. Akinek nincs önfegyelme, az persze visszahízik... de aki komolyan veszi, az nem. Én tudom milyen bezártságban élni 100kg-osan. SOHA TÖBBET nem akarom ezt átélni. Ennél nagyobb szenvedés nincs. Én biztosan nem hízom vissza, töretlen az edzés iránti szenvedélyem és a fittségem iránti gyönyörérzetem... fürdök az új énemben! Eszem ágában sincs feladni ezt az életmódot. De ehhez megfelelő érzelmi intelligencia kell.
30. klaucsi (válaszként erre: 26. - Giorcub)
2010. márc. 4. 18:21

Egyetértek!

Egyébként nem szabad általánosítani és azt írni, hogy rengetegen híztak már vissza itt a hoxán is. Az hízik vissza, akinek az elhatározása nem volt valódi. Aki akar, tud küzdeni a célja mellett... én is 3 hó alatt fogytam 30kg-ot, aztán pár hónap alatt még 15-öt. Egészséges vagyok, csoda fitt. Keményen edzettem, edzek ma is. Le lehet fogyni pár hónap alatt is, ha valaki komolyan akar... egy a fontos: amit egyszer elértünk, nem szabad lerombolni. Tudatos életmódváltás és mozgás kell. És akkor senki nem hízik vissza.

2010. márc. 4. 09:16
Sziasztok! Én is 30 kg-ot szeretnék fogyni,én ezt 5 év alatt kaptam fel magamra(testmozgás elhagyása ,cigaretta letétele,a bringát autora cseréltem ),szóval ilyenek miatt!3 év mulva 40 éves leszek és én ezt addigra szeretném leadni!Nem pár hónap alatt!
28. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - 7130b15964)
2010. márc. 3. 16:54
Nem mellesleg az ilyen mértékű súlyingadozás sokkal veszélyesebb az egészségre, mint amikor valaki 30 kilót 6 év alatt tud csak lefogyni.
27. 7130b15964 (válaszként erre: 26. - Giorcub)
2010. márc. 3. 16:52
Én beszéltem róla!:) Mert nehezen tudom elképzelni, hogy valaki normálisan étkezik és attól hízik vissza több tíz kilót egy év leforgása alatt. Márpedig erre is van rengeteg példa, itt a hoxán is (mármint példa a gyors visszahízásra).
26. giorcub (válaszként erre: 25. - 7130b15964)
2010. márc. 3. 16:04
ki beszel itt zabalasrol? ha lefogyott akkor azt meg kell tartani, az evidencia hogy nem lehet visszallni az elozo eletvitelre hisz attol hizott el...
25. 7130b15964 (válaszként erre: 24. - Giorcub)
2010. márc. 3. 09:02

Vagy nézd meg (itt a hoxán is van rá példa), hogy hányan fogynak le alig pár hónap alatt több tíz kilót, aztán egy év múlva gyakorlatilag ugyanarról a súlyról kezdik újra...


Ezért kell berendezkedni másfajta életvitelre, mert különben fogyózás és zabálás váltakozásából áll az élet.

24. giorcub (válaszként erre: 20. - 7130b15964)
2010. márc. 2. 23:19
nyilvan lehet ugy is, de nem feltetele. van agyunk at tudjuk gondolni mi a jo, jozan paraszti esszel, van sok pelda itt a forumon is csak ugye bele kene vagni es megcsinalni. mert ez nem szokott menni, hiba berelunk fel szemelyi edzot ha semmi kitartasunk, akarateronk...
2010. márc. 2. 16:14
Sziasztok! Én is 4 hete probálkozom, már sikerült 4 kilótól megszabadulnom, egyetértek Gergővel, már a férjem sem fehérliszt és cukor függő.Nekem még nagy segítség, ha itt olvasok a sikerekről, probálkozásokról,ezekből újra erőt merítek. Köszi nektek Éva
22. Mandka
2010. márc. 2. 11:24
sziasztok! Itt a gép előtt tök könnyű elhatározni. Aztán kimegyek a konyhába... (ki kéne vinni a gépet?) Én az almaecet-víz turmixra esküszöm kaja előtt, aztán a többi már csak a tudatosságon múlik. Meg a mozgáson! Gratula Gergőnek, nagyon tetszik a cikk: humánus és reális!
21. angibaba (válaszként erre: 2. - Besszi)
2010. márc. 2. 09:25

Szia!

Nagyon kezdő vagyok még 90 napos terén, de látom Te már gyakorlott vagy .:-) A netről próbálok tapasztalatokat, ötleteket, recepteket gyűjteni, de nem mindig tudom eldönteni, mit hogyan kell. Ha esetleg időd engedi, tudnál nekem néha segíteni?

Sajnos nem kevés kiló kúszott fel rám terhesség alatt és szoptatás alatt, lassan nem mér meg a mérleg, szóval tennem kell valamit...a baj az, hogy 14 éves korom óta sanyargatom magam aminek jojó lett a vége, egyre csak kövérebb lettem :-(, ez esztétikailag zavart leginkább, most azonban az egészségem és a mindennapi életvitelem látja kárát.Szóval tegnap volt az első protein napom :-)

20. 7130b15964 (válaszként erre: 19. - Giorcub)
2010. márc. 2. 08:40

Fél év alatt 30 kilónyi hájat csak nagyon komolyan kidolgozott étrend és súlyzós edzés mellett lehet.


Baromira nem mindegy, hogy miből fogy valaki 30 kilót, mert ahogy az edzőm mondani szokta, nagy plöttyből lesz egy kisebb plötty. Aztán lehet nézegetni, hogy mi a francért van ott a fókazsír, amikor állítólag a normális sávban van a BMI. A magasság és a súly önmagában nem elég egy jó kondihoz (főleg nem egy jó alakhoz), szerintem!

2010. márc. 2. 00:28
minek kellett ehhez 6 ev? ha valaki le akar fogyni az le tud fogyni 6 honap alatt is ennyit (-30kg ha jol ertem).
2010. márc. 1. 14:24
A lúgosítás azért fontos, mert a candida albicans nem tud szaporodni lúgos környezetben. A szénhidrátéhség egyik képzője a candida. Naponta minimum 3 Gramm c-vitamint is el kell fogyasztani a siker érdekében. A C-vitamin életelixír. Bizonyos mennyiség felett már a vérben is megjelenik tehát az egész nem távozik a vizelettel. Az inzulinlengést is kordában tudod tartani megadózisú C-vitaminnal. A tévhittel ellentétben nem okoz vesekövet. Bizonyos mennyiségű aerob mozgásra is szükséged van. de ez nem arról szól hogy megszakadj, a lényeg az, hogy gyorsuljon az anyagcseréd és a szíved erősödjön. Ha gondoljátok megosztom veletek a teljes módszert. Legyen gyönyörű napotok:)
2010. febr. 27. 16:36

Teljesen egyetértek veled, nagyon jó a cikk, én is hasonló módszerrel adtam le korábban 25kg-t, most szoptatás után megint nekifogok, mert eleresztettem magam, de nagy az elhatározásom és jan. 1től életmódváltás, eredménye -10kg, mellette ettem, sokat ittam /vizet, gyógyteát, frissen szűrt leveket/, mozogni annyit tudok amennyit két gyerek után szaladok egész nap, külön tornára nincs időm. Tele vagyok energiával.

4 dologra kell figyelni nagyon:

ne fogyasszunk, se cukrot, se finomlisztet /beleértve kenyér és péksüti/, se krumplit és tésztát, én még belevettem a rizs-t is, mert szénhidrátbomba. Helyette, sok saláta, pároltzöldség, fini husik, ebből sok hal, zöldség-gyümölcslevesek, husileves persze tészta nélkül tele husival és belefőtt zöldségekkel kivéve burgonya, gyümölcs és magvak, tökmag, pisztácia, szotyi, mandula, persze mindig csak keveset max egy maréknyit, persze ha már nagyon éhes vagyok egy nagy pohár meleg tej, persze zsírszegény. Mellette mindent megfőzök a családnak, néha többfajtát is, jóllakok az illatával, örömömet lelem benne, ha látom hogy a férjem és a gyerekek hogy eszik és ennyi, már nem is kívánom a rendes szénhidrátdús ételeket. Férjem szerint, ahogy én fogyok, ők úgy hiznak:)

Fogyitársaim kitartást mindenkinek!

16. Gaby76
2010. febr. 27. 14:52
elnézést a gépelési hibákért. éppen dolgozom (fordítok), sietve írtam...
15. Gaby76
2010. febr. 27. 14:48

Sziasztok! a kifogásokhoz szólnék, na meg a kísértésekhez. Marcius 8-án lesz 1 éve, hogy fogyókúrázom. (mondjuk ősztol januárig szüneteltettem oly módon, hogy a súlymegtartásra koncentráltam, de azért így is felkúszott 4 kg az ünnepek alatt).

Amíg az ember kifogásokat keres, semmi értelme az egésznek, mert kifogások a fogyókúra után is lesznek, márpedig a súlyt nem lehet megtartani lemondások nélkül (ez is tapasztalat, sajnos).

A párom (férjem) eszik a szemem előtt mindent, amit én ne (tésztát, süteményt, befőtteket, csokit..). Nem tagadom, kezdetben nehéz volt ezt elviselnem. Manapság már észre sem veszem, mit eszik, egyszerűen nem figyelek rá. Ja, és persze neki főzök minden olyat is, amit én me eszem meg, és megkóstolom, és jólesik megkóstolnom, mert úgy érzem, nem kell lemondanom az ízekről, de ennyi. A kóstolástól meg a fogyás nem áll meg.

A mozgás is fontos, naná... És mindegy milyen. Amikor már komolyan semmi nem jut az eszembe, mert mondjuk tél van, akkor elmegyek gyalogolni egy bevásálóközpontba (a gyorséttermeket elkerülve), és bizony még ettől is lehet fogyni.

14. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Kovacserika2)
2010. febr. 27. 14:11

Én is éreztem az "ízét", ami miatt nem is kísérleteztem vele tovább. De állítólag túl sokat raktam a teámba, ez lehetett az oka.


Részemről a barna nádcukor, juharszirup, méz a legmegfelelőbb. Persze, vannak olyan ételek, édességek, amikbe a megszokott íz miatt sima kristálycukrot teszek, ezeket manapság már sokkal ritkábban fogyasztom, mint korábban. Így nem akkora gond.

2010. febr. 27. 12:54
Én kipróbáltam a stéviát, de számomra mellékíze van elég karakteresen. A kitartásra és a kalóriaszámlálásra és a mozgásra teszem a hangsúlyt. A naplóírás is hasznos önkontrol.
2010. febr. 27. 11:21

Egyet értek. Én ilyen életmód váltással és tudatossággal fogytam 37 kilót. Semmi bogyó, semmi turmix, csak tudatosság és egy kis kreativitás az ételek lightosabb elkészítésében. Egy hortobágyi húsos palacsinta is lehet kevesebb kalória tartalmú ha okosan készítjük :-)A sportról ne is beszéljünk, hiszen az lett életem egyik fontos eleme.


Sok sikert mindenkinek.

11. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2010. febr. 27. 11:16

Szerintem abban is van igazság, amit írsz. Kitartónak kell lenni, nem egy rövid kampánykúra erejéig követni nagyon szigorú szabályokat, hanem inkább ésszerű korlátok között tartani az evést. Azért átlag ember nem "hipózik", nem létszükséglete sem a répacukor, sem a finomított liszt. Persze, lehet enni belőle, csak egészségesebb a többi (még akkor is, ha kalória szempontjából nem igen van köztük különbség).


Amennyire én tapasztalom vannak olyan emberek, akik könnyebben függővé válnak, erre a csoportra sokkal veszélyesebbek a gyorsan felszívódó szénhidrátok, mert nehezebben állnak ellen a csábításnak.

2010. febr. 27. 10:59

Nagyon jó a cikk!!És gratulálok az eredményhez!!én is 14éves korom óta küzdök a kilókkal,és 28kg ment le,bár ez nem folyamatosan,néha lazítottam ,máskor komolyabban vettem.

De abban én is egyetértek,hogy sokszor az emberek nem elég kitartóak,és a hatalmas kezdeti lelkesedés után feladják.nekem főleg a fehérje alapú étrend jött be.

9. e7eb9848dd (válaszként erre: 4. - 7130b15964)
2010. febr. 27. 09:47
Én pl pont ezért iszom meg napi 4.5 liter lugosított vizet(szódabikarbóna 1 kk. 1 liter víz),mert kénytelen vagyok a cukrom miatt édesítőt használni,de steviára és hasonló drága holmikra nincs pénzem,igy marad a legolcsóbb édesítő folyadék a lid..be.Én 83-ról indultam és most 70.5 vagyok,norbival,de mellette 1500-1800 Kcal között eszem,és a ch-m nem haladja meg a 160 gr-ot.És így minden nap megy le valami.Nekem ez a módszer vált be.
8. vaczila (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2010. febr. 27. 08:17
Hát erre találták ki az update rendszert. Gyakorlatilag a reggeli, délelőtti időszakban még lehet ilyeneket enni de később már nem, így viszont nem kell az embernek semmiről lemondania. Ezért mondják hogy ez életmód váltás, ami nyilván az egészségesebb mivolta miatt fogyáshoz is vezet.
2010. febr. 27. 07:25

Nagyon jó a cikk,tetszik.

Bár a véleményem az,hogy nem a finom lisztel és finomított szénhidrátoknál bukják el a diétázók a dolgot,hanem azzal,hogy túl hamar feladják.

Én eszek cukrot is és finom lisztet,de csak délelőtt,látom a páromon aki 1-es tipusu cukorbeteg,mennyire fontos az életben maradáshoz a szénhidrát,egy hypoglikémiás rohamot nem lehet mézzel megsztüntetni vagy barnacukorral,azonnal felszívódó gyorsan ható szénhidrát kell.

Minden nap látom,mi kell az emberi szervezetnek,a sejteknek a működéshez.Cukor ,liszt.Ezért meg is adom magamnak.Csak délelőtt 12 óráig.(Ez az Én módszerem)

Nekem is sikerült,több mint 1 év kellett hozzá,és sikerült,a mefgelelő módszer megatálása is fontos,de a legfontosabb,hogy soha ne adjuk fel.

2010. febr. 27. 06:28
Teljesen egyetértek veled. Én is egy éve váltottam életmódot a fehér liszt és cukrok kerülésével, legalábbis nagyon nagyon minimálisra való csökkentésével. Bár a családom nem fogadja el az egészségesebben elkészített ételeket, én veszem a fáradtságot és magamnak gyakran külön főzök. Teszem ezt amellett, hogy dolgozni is járok, tovább képzésekre, stb, stb.. Tehát nem egy időmilliomos, itthon ülő nő vagyok. Mégis próbálom megoldani, mert a sopánkodás nem vezet eredményhez, az eredményért tenni is kell.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook