Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hallottál az úgynevezett randidrogokról? Félelmetes és felháborító! fórum

Hallottál az úgynevezett randidrogokról? Félelmetes és felháborító! (beszélgetős fórum)

2010. febr. 27. 00:17
A GHB sajna nem újkeletű drog itthon.
2010. febr. 27. 00:09

Szerintem manapság nincs olyan diszkó ,ahol ne lennének drogosok...

4 után napszemcsibe, ásványvízzel...:S:S:S

23. b72bf01933 (válaszként erre: 20. - 2df6501868)
2010. febr. 26. 22:57
de te mit magyarázol arra sem vagy hajlandó hogy képet vagy évet kiírj.én legalább vállalom és vállalom az aggodalmaimat is.kétlem hogy évek múlva bármi is jobb lenne.
22. b72bf01933 (válaszként erre: 20. - 2df6501868)
2010. febr. 26. 22:56
nekem nem.de rajtam kívül léteznek mások is,és át tudom érezni mit érezhetnek.
2010. febr. 26. 21:43
csak annyi h sokan fizetnek érte és ezt használják speed meg ecstasy helyett
20. 2df6501868 (válaszként erre: 18. - B72bf01933)
2010. febr. 26. 21:39

Mindenki félti a gyerekét.

Hol ettől, hol attól.

De mindent a maga idejében.

Majd akkor oldom meg a problémát, amikor szembe találkozom vele.

26 évesen szerintem nem sok disco-képes gyereked lehet.

19. b72bf01933 (válaszként erre: 17. - Jooni)
2010. febr. 26. 21:32
:)) Kecel??megy még ott a discó?még lány koromban jártam oda.érdekes mindenki azt mondja hogy nem új keletű.akkor ennyire vén lennék.én nem hallottam még róla!
18. b72bf01933 (válaszként erre: 10. - 2df6501868)
2010. febr. 26. 21:30
nem nézek mert az össze shelyet undorítónak tartom pont emiatt.egy jót szórakozni már SEHOL sem lehet.ezer éve nem voltam discóban de hogy őszinte legyek abszolút nem is kívánkozok.én csak a leendő gyerekeimet féltem.és persze a mostanit is:)
17. jooni
2010. febr. 26. 21:14
Évente felkapja a média aztán meg jön a felháborodás. Nem új keletű dolog ez, kereskedelmi forgalomban kapható, legálisan.
2010. febr. 26. 21:09

Baromság,hogy ne menj rossz hírű buliba!!!!


Egy szórakozóhelyen ált. több 100-an vannak,hogy lehet kiszűrni,vannak-e drogosok?Sehogy...


Megoldás?Nem szabad szem elől téveszteni a poharat,és csak mértékkel fogyasztani alkoholt.Ja,és senkitől sem szabad elfogadni.

2010. febr. 26. 21:05

sziasztok

sajnos én ezt az egészet láttam is

apró lánykák mármint 14-16 évesek a diszkókba a pükör előtt azon versenyeztek kinek van jobban beszűkülve vagy kitágulva a pupillája

meg tiszta vér volt a golyó

de szerintem ez nem csak itt Békéscsabán van így

14. Sirga
2010. febr. 26. 21:02
Pár éve hallottam róla először - megdöbbentem, és miután magamhoz tértem, az volt az első dolgom, hogy a kiskamasz gyerekemmel elbeszélgessek erről.
2010. febr. 26. 20:55

Szerintem az a lényeg, hogy ne egyedül menj szórakozni.

Jó az, ha van egy-két barát arra az esetre, ha éppen kezdesz kivetkőzni önmagadból:P

12. Szasz23X (válaszként erre: 6. - B72bf01933)
2010. febr. 26. 20:53

megvannak azok a bizonyos szórakozóhelyek, ahol több a drog, mint pölö egy nyugisabb helyen. Nem sorolnám. Ki lehet szűrni. Érdemes utánakérdezni, mielőtt egyedül elmegy valahova az ember lánya :D

Ha meg nem egyedül, hanem társasággal megy, akkor ne fosson, mert úgyis lesz, aki hazaviszi (ha nem bízik a társaságban, rossz emberekkel jár szórakozni)

11. Barát1 (válaszként erre: 8. - Pinki87)
2010. febr. 26. 20:51
Jó dolog is lehet ez a "normálisabb" fiataloknak, mert tudják, hogy vigyázzanak a poharukra ami eddig nem volt szokás, vagy fontos.
10. 2df6501868 (válaszként erre: 6. - B72bf01933)
2010. febr. 26. 20:50

Nézd meg a buli

közönségét!!

Ha ebben az esetben amit látsz, az szimpatikus a számodra, akkor ne problémázz egy-egy pohár pián.

De hogy milyen lányoknak nem kell drog se, arra inkább boruljon a feledés homálya.

9. Barát1 (válaszként erre: 5. - 2df6501868)
2010. febr. 26. 20:49
A "nem piál" úgy hangzik mintha csak szesz lehetne, de ezt sajnos ásványvízbe is beletehetik, de gondolom ezt tudjátok Ti is, és még csak rossz hírű hely sem kell hozzá. Azt hallottam, hogy előfordult már Pesten nagyon elit szórakozóhelyen is.
2010. febr. 26. 20:48
az a baj,minél többet foglalkozik vele a média,így megtudják azok is akik eddig nem tudták!hurrá,segítsük a fiatalokat az "új" szer megismeréséhez,használatához!
7. 064209f635 (válaszként erre: 6. - B72bf01933)
2010. febr. 26. 20:46

:DDDDDDDDDDDD


Háth ez bizony így van...

2010. febr. 26. 20:41

érdekes hogy már ketten is írtátok hogy rossz hírű buli meg hely...ezt nem tudom hogy lehet kiszűrni,hisz nem a helytől hanem az embertől függ nem?

bár biztos millióegy olyan lány van akinek drog sem kell....

2010. febr. 26. 20:40

Na, ezzel egyet értek, hogy:

"Ne veszítsük szem elől a poharunkat! "


Sőt azzal is, hogy:

"A cikk a hirdetés után folytatódik "


De legegyszerűbb, ha az ember lánya nem piál mindenféle rossz hírű buliban.

Vagy ha mégis, akkor ne csodálkozzon semmin:P

4. survivor3 (válaszként erre: 1. - B72bf01933)
2010. febr. 26. 20:39

Nah.

Mondhatom, szép...

Még majd a végén megerőszakolnak.

Kénytelen leszek itthon inni. :-D

2010. febr. 26. 20:36
Ehhez valóban nem tudok mit hozzáfűzni, én is láttam a tv-ben és ez nagyon felháborító.
2010. febr. 26. 20:35
A GHB nem újkeletű diszkódrog... oda kell figyelni, vagy kerülni a sz*r helyeket.
2010. febr. 26. 20:33

Íztelen, színtelen, szagtalan az a szer, melyből pár csepp is elég ahhoz, hogy tíz perc alatt szédülést, ájulást, tudatkiesést okozzon. A GHB-ként, GBL-ként, Ginaként, gammaként vagy folyékony extasyként emlegetett anyagról szóló híreket és azt, hogy diszkókban így kábítanak el, rabolnak ki vagy erőszakolnak meg szórakozókat, sokan hiszik is meg nem is. Ne veszítsük szem elől a poharunkat!


A Békés Megyei Rendőr-főkapitányságon még senki nem tett ilyen eset miatt feljelentést, de a Békéscsabai Kábítószerügyi Egyeztető Fórum elnöke előtt nem ismeretlen a szer. Mint mondta, a megyében nem találkozott olyan fiatallal, akit így kábítottak el, de valóban létezik ilyen folyadék, ami hazánkban nem minősül drognak.


Mivel a szer pillanatok alatt becsempészhető az italba, Mező Andrea azt tanácsolja, a szórakozóhelyeken soha ne veszítsük szem elől a poharunkat és mindig legyen mellettünk egy barát. Békés megyében tehát szerencsére még nem fordult elő ilyen eset, de a szomszédos Csongrád megyében volt már rá példa.szórakozókat, sokan hiszik is meg nem is.


Ne veszítsük szem elől a poharunkat!


A Békés Megyei Rendőr-főkapitányságon még senki nem tett ilyen eset miatt feljelentést, de a Békéscsabai Kábítószerügyi Egyeztető Fórum elnöke előtt nem ismeretlen a szer. Mint mondta, a megyében nem találkozott olyan fiatallal, akit így kábítottak el, de valóban létezik ilyen folyadék, ami hazánkban nem minősül drognak.


Mivel a szer pillanatok alatt becsempészhető az italba, Mező Andrea azt tanácsolja, a szórakozóhelyeken soha ne veszítsük szem elől a poharunkat és mindig legyen mellettünk egy barát. Békés megyében tehát szerencsére még nem fordult elő ilyen eset, de a szomszédos Csongrád megyében volt már rá példa.


A cikk a hirdetés után folytatódik


Egy Londonban dolgozó, békéscsabai pincér szerint Angliában drogként használják ezt az anyagot.


— Ott a GHB szexuális ajzószer, de a legtöbben túladagolják — mondta Szakács Mihály. — Ilyenkor próbáljuk ébren tartani a vendéget, amíg elmúlik a hatás. Ha elveszíti az eszméletét, stabil oldalfekvésbe tesszük és hívjuk a mentőket, nehogy meghaljon.


Az áldozatok nem emlékeztek, mi történt velük


Dr. Zacher Gábor toxikológus szerint Gina, vagyis a gammahidroxivajsav hazánkban is könnyen beszerezhető, festékoldószerként is használják.


— Észre sem vehető, ha italba keverik az anyagot — mondta a doktor a Duna TV-nek, miután Budapesten több, hiányos ruházatban vagy meztelenül talált lányt vittek be a kórházba, akik nem emlékeztek arra, mi történt velük.


— A nemi erőszak bizonyíthatatlan, hiszen mivel a lány eszméletlen, nem tud ellenállni, így nincsenek sérülés- és behatolásnyomok. A szer 10—12 óra alatt kiürül a szervezetből. Amint magához tér a beteg, azonnal forduljon orvoshoz, majd a rendőrséghez. A kábító ugyanis bűncselekményt követ el.


A kábítás testi sértésnek minősülhet


Dr. Vári Ádám ügyvéd elmondta, testi sértésnek minősülhet, ha valakinek olyan szert tesznek az italába, amelytől elájul. Ha nyolc napon túl gyógyul a páciens, három, ha maradandó sérülést szenved, öt, ha meghal, nyolc év börtönre is ítélhető az elkövető. A békéscsabai jogásznak volt már ehhez hasonló ügy a praxisában. Kiderült, az ügyfele ártatlan.


A lapunk által megkérdezett Békés megyei diszkóvezetők egyöntetűen azt mondták, a kidobók kiszűrik a drogterjesztőket és rövid úton eltávolítják őket a szórakozóhelyekről. Így tudnak a leghatékonyabban védekezni a dílerek ellen.


Békéscsabán több diszkóban működik a bulisegély-szolgálat. Mező Andrea elmondta, három civil szervezet képviselői keresik fel rendszeresen a város hét szórakozóhelyét, hogy felhívják a figyelmet a megfelelő szexuális szokásokra és táncra, de óvszert és ásványvizet is osztanak. A speed vagy extasy tablettáktól túlpörgött tizen-huszonévesek gyakran észre sem veszik, hogy napok óta nem ittak folyadékot vagy nem aludtak, ami komoly bajhoz vezethet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook