Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 6-éve az OTP-től részlet fizetést kértem 150-ezer ft-ra, azóta nem válaszoltak, én nem fizettem.Most a végrehajtó 520-ezeret kér.JOGOS? fórum

6-éve az OTP-től részlet fizetést kértem 150-ezer ft-ra, azóta nem válaszoltak, én nem fizettem.Most a végrehajtó 520-ezeret kér.JOGOS? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. ec7efbffe4 (válaszként erre: 33. - Sadie27)
2015. febr. 12. 13:08

Az nem lehet,hogy közben értesítettek az aktuális neveden,címeden,csak te nem vetted át a levelet?


Én hagynám a csudába.


Nekem egy hónapja nem adott ki az automata 60 ezer Ft-ot,majd március 31.-én írásban fogják közölni,hogy jogos-e a problémám!!!

35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2015. febr. 12. 12:35
Ja, bocs, ez a fórumindítónak szólt, de látom, több éves a kérdés....elfelejtetem megnézni, mikori a kiírás
2015. febr. 12. 12:34
És Te 6 éve ülsz a babérjaidon??? Utána se néztél, hol akadt el az ügy?? Vagy azt hitted, elfelejtik?
2015. febr. 12. 11:17

Sziasztok, pár hete online folyószámlát nyitottam az otp-nél, pár nap múlva kaptam az e-mail-t, hogy megnyitották a folyószámlámat és bemehetek aláírni, illetve a bankkártyám is elkészült.


Amikor az ügyintézőnek mondtam, hogy mi járatban vagyok, kiderült, hogy még az első asszonynevemen van 2 hitel (folyószámla és A hitel) még 2005-ből és amíg azok nincsenek rendezve, nem engedik a számlanyitást.


Az érdekessége, hogy én 2012-ben nyitottam minden nehézség nélkül számlát az otp-nél, amit azóta már meg is szüntettem.


Volt azóta már másik banknál hitelkártyám is, ami azóta szintén rendezésre került. Sőt, ha az otp-nél tartozásom lenne, szerintem azóta is bar listán lennék. De nem vagyok, miután utána volt a hitelkártyám és jelenlegi folyószámla hitelem a másik banknál.


Utána más férjezett nevem is volt, sőt már egy jó ideje a lánykori nevem használom és ami érdekes még, hogy az online számlát is a lánynevemen nyitottam, de ők csak az első asszonynéven látják még a tartozást. Ami röhej, hogy a bankszámlát viszont a második asszonynevemre készítették.... tiszta káosz.


Azt mondta az ügyintéző, hogy nekem kell vinnem papírt a rendezésről,mert arról őket a követelőkezelő cég nem értesíti, azt az ügyfélnek kell megtenni.


Ők 2007-ben eladták a követelést, de azt sosem jelezték felém, nem is tiltották fizetésből és bar listán sem vagyok.


Szeretném tudni, hogy melyik az a jogszabály, ami kimondja az 5 éves elévülési időt a követelésre vonatkozólag? Ha ebből valóban követelés lett volna, tuti, hogy megtaláltak volna, ahogy megtaláltak utána is egy telefonos tartozás miatt (rendezve lett).


Ha bemegyek az otp-be, akkor mivel érvelhetek, hogy ne követeljék a tartozást, mert elévült? Másik, hogy ki kell e fizetni így, hogy nem nyitnak számlát a bankkártyát, amit ráadásul a második asszonynevemre készítettek, pedig az online igényléskor nem azokat az adatokat adtam meg?


Mit tegyek?

32. jstefan (válaszként erre: 1. - MOLNÁR LÁSZLÓ)
2012. febr. 28. 19:29
Sajnos jogos! Mert ha 6 éve nem válaszoltak akkor nem kapták meg a kérvényt amit küldtél valahova, valószínű rossz helyre.Ezekután ha nem volt mit engedélyezni , és nem fizettél, a késedelmi kamatokkal növelt összeget behajthatják.
2012. febr. 28. 17:40
ejnye
2012. febr. 28. 17:40

lehet a te kérelmed is elkeveredett, mint Selmeczié az adóhivatalban :D


[link]

2010. febr. 27. 11:47
23 %-os átlagos kamattal számolva a 150 eFt-os tőke 520 eFt lesz 6 év múlva .
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Giga455)
2010. febr. 27. 07:13
Ha közben jön végrehajtói levél akkor onnantól számitva 5 év,sőt ha birósági tárgyaláson jogerősen fizetésre köteleznek akkor onnantól 5 év.ugyanis ezen a tárgyaláson nem kell ott lenni,csak megy a levél!
27. 81Krisztina (válaszként erre: 24. - Ee50b7c391)
2010. febr. 26. 22:54
itt ő tudta hogy nem tudja fizetni, ezért írt kérelmet amire kötelességük lett volna válaszolni. Hogy hol a válaszlevél a banktól, azt ki kell deríteni. de egyelőre azt sem tudjuk, költözött-e a kérdés indítója, mert nem írt azóta. Ha költözött, akkor hibás hogy az új címet nem jelentette a banknak, és valójában abban is hibás, hogy nem kérdezett rá hogy akkor elbírálták-e már a kérelmét.
2010. febr. 26. 22:31
plusz vannak olyan dolog, mint pl ez is ha sokadjára sem veszi át a levelet ,gondolok itt arra hogy nem akar fizetni és nem vesziát a postát, szóval ilyenkor a sokadik után beáll a kézbesitési vélelem és ha átvette ha nem átvettnek tekintik.
25. ee50b7c391 (válaszként erre: 15. - Kicsi27)
2010. febr. 26. 22:29
Nem volt sikertelen ha most mégis tud róla, hogy menniyt követelnek tőle :)
2010. febr. 26. 22:28
Mivel tőled követelték , neked kellett volna utána járni, hogy miért nem válaszolnak.Ők nem fognak leveleket küldözgetni neked , a te gondod menj te a dolgok után. Ugyhogy sajna jogos. Ha a közműszámlát nem kapod meg akkor is neked kell szólni a szolgáltatónal, hogy küldjön ujat mert ha nem jöna felszólitás.
2010. febr. 26. 21:46

keresd fel az otp faktoringot. akár levélben is..

én személyesen bementem, miután megtudtam ki az ügyintézőm, pedig elvileg ilyet nem igen lehet, na engem nem érdekelt. szemtől szemben jobban lehet velük beszélni. ha nem tudsz bemenni, akkor írj levelet, hogy küldjék el neked a két értesítő tértivevényét (vagy mit, amin igazolják hogy ők kiküldték) amiben megírták kérésedre a válaszukat. Persze te is hibás vagy abban, hogy nem kérdeztél rá, hogy mi van már a kérelmeddel, elbírálták-e. bankokkal sosem jó packázni. ha nem küldik el amit írtam, és már esetleg behajtási szakaszban van már a dolog, akkor elvileg a területileg illetékes bíróságon meg kell lennie minden iratnak, némi pénzért belenézhetsz, és lemásolhatod. Azt még nem írtad, költöztél-e, mert ha igen, és nem jelentetted a bank felé az is neked jelent rossz pontot, hiszen így hogy találjanak meg (amúgy meg tudnak találni!:))

általában az elévülési idő lejárta előtt pár héttel küldenek levelet, nehogy elévüljön a dolog és így újra kezdődik az elévülési idő..és azért várnak eddig hogy kamatozzon, ez nekik a bolt. szóval járj utána minél előbb, mert ha már behajtáson van a dolog, ott felgyorsulnak az események, és a végrehajtó nem vár 5 évet. ha már a végrehajtó is képbe jön, akkor viszont nem "úszod" meg a kamatos összeggel, arra jön a behajtási jutalék, és a végrehajtó felé rengeteg költség és díj, tehát kalkulálj plusz 150-el kb.


én tavaly végig jártam hasonló behajtósdit a pannon miatt, előtte meg volt otp-vel dolgom. az én kérelmemre azt írták, hogy nem tudnak havi törlesztőt csökkenteni, mivel nem volt még 1 éves a hitelem, amíg tudtam fizettem, aztán kevesebbet, de mire erre nem volt szerződés módosítás, azt semmisnek vették. úgyhogy a felvett 400-ra, nekem 780-at kellett végül visszafizetnem kb, lehet többet valamivel. megvan annak a levélnek az ajánlószelvénye amivel akkor beküldted a kérvényedet?

2010. febr. 26. 19:29
Igen, jogos.
21. pemete
2010. febr. 26. 16:35
Mi sikeresen le tudtuk rendezni az OTP-vel a gonjainkat, de közel két évünkbe került és rengeteg mászkálsbe, meg telefonálgatásba. Igaz, hogy itt csak tizenpárezer forintról volt szó, amit jogtalanul követeltek rajtunk, de már csak elvből sem fogom kifizetni, ami nem jár. Párszor leüvöltöttem telefonba az ügiyntézők haját, háromszor elmentük személyesen, és nagy nehezen elintéződött a dolog.
2010. febr. 26. 16:06

tény hogy ien az otp. A banknak nagyon jó ügyvédje i vannak, bármit elérnek.


Nekem anni A-hitelem volt náluk, 63000Ft-ot vettem fel, és 1,5év kellett hogy rendezni tzdjam.Nagyon nehéz volt belőle kimászni. Vissza is mondtam a hitelszerződést a kiegyenlítés után azonnal. Soha többet nem venném fel, és senkinek nem kívánom az A-hitelt még azonnali pénzbajok megoldására sem.

Ez csak egy tanács, aki akarja megfogadja, aki nem az nem.

2010. febr. 26. 16:01
Azt javaslom, mint elöttem egy páran, keress fel egy ügyvédet. Én is pereskedhetek az OTP-vel, mivel nekem a saját pénzemet kellett visszafizetnem. Vagyis azt plussz kamat és végrehajtásiköltség, összesen a 100.000-re 440.000-ret. azt mondták hitelt vettem fel, holott soha nem volt hitelem csupán az automata "felejtette" el kiadni a pénzem. Majd amikor egy "bocsi" levél kíséretébe visszakaptam a pénzem az OTP úgy döntött, hogy jogtalanul kértem vissza. Mivel az eset után 6 évig külföldön voltam, nemtudtam, hogy mire jövök haza, amikor azonban itthon találtam munkát, rögtön levették a fizum 33%-át. Két és fél évig havi 22-27 ezer forintokból éltem. Ergó, sürgősen keress egy jó ügyvédet.
2010. febr. 26. 16:00
Az OTP-vel nem érdemes kukoricázni,mert neki akkor is igaza van,ha nincs igaza:))Behajta 100szorosan is,bármennyi idő telt el.
2010. febr. 26. 15:50
Azonban az, hogy a bank felé az ügyfél elismerte a tartozását írásban )hitelszerződés van róla), megszakítja az elévülést (bizonyításkérdése mi hangzott el). Méltányosságból való elengedésnek, csökkentésnek bármikor helye van, ez a bankon múlik. Szoktak olyat csinálni, hogy ha kifizeti egy összegben a tőkét és a kamatot, akkor a költségeket elengedik.
16. giga455 (válaszként erre: 12. - Sajert)
2010. febr. 26. 15:49
Ez bizony így van... Én kizártnak tartom egyébként, hogy a bank nem küldött semmit. És ha küldött, akkor onnantól újra előről ketyeg az elévülési idő.
15. kicsi27 (válaszként erre: 13. - Giga455)
2010. febr. 26. 15:48
Gondolom ez nem érvényes csak akkor ha pl. 5 évig nem történt semmi. Ha addig kerestek és sikertelen volt a "behajtás" akkor nem számít meddig húzódik.
2010. febr. 26. 15:47
A tartozása sajnos nemcsak a tőkéből és annak kamatiból áll, hanem hozzáadódik a fizetési meghagyásos és a végrehajtási eljárás összes költsége is. A behajtási sorrend: költség, kamat, tőke. Ez azzal jár, hogy a hitel összege jelentősen megemelkedik. természetesen a végrehajtónak bármikor kifizetheti a tartozást. A bank nem adja át a követelését a végrehajtónak, továbbra is a banknak tartozik, csak a végrehajtó cég hajtja be a bank számára. Ezért a bank végrehajtási költséget fizet, amit majd Önnek terhelnek be. Az elévülési idő a fő szabály szerint valóban 5 év. Vannak elévülést megszakító események. A Ptk. 327. § szerint: (1) A követelés teljesítésére irányuló írásbeli felszólítás, a követelés bírósági úton való érvényesítése, továbbá megegyezéssel való módosítása - ideértve az egyezséget is -, végül a tartozásnak a kötelezett részéről való elismerése megszakítja az elévülést. (2) Az elévülés megszakadása, illetőleg az elévülést megszakító eljárás jogerős befejezése után az elévülés újból megkezdődik. (3) Ha az elévülést megszakító eljárás során végrehajtható határozatot hoztak, az elévülést csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg
13. giga455 (válaszként erre: 11. - Kicsi27)
2010. febr. 26. 15:46
vanni van, de nem emlékszem pontosan az elévülési idő pontos "számára". ha viszont 5 év, és a bank az elmúlt 6 évben semmiféle felszólítást nem küldött, elvileg bebukta a pénzt, de legalábbis a kamatot... Én felkeresnék egy ügyvédet, hogy adjon tanácsot.
12. sajert
2010. febr. 26. 15:44

Azért kíváncsi lennék, hogy te végülis mire vártál?? Hogy majd elévül?? Megkérted a részletfizetést, és gondoltad ezzel az ügy letudva? Én max. harminc nap múlva írásban utána érdeklődtem volna, hogy mizujs?


Nem tudom hány éves törvény, de ha ők kétszer tértivevényes levélet írtak, és azzal megy vissza a tértivevény levelestül, hogy nem kereste, vagy hasonló szöveggel, akkor kézbesítettnek kell tekinteni. Költöztél azóta?

2010. febr. 26. 15:42
Ez az elévülési idő engem is érdekelne. Van ilyen?
10. 9e36cbb27b (válaszként erre: 4. - Mayalina)
2010. febr. 26. 15:41

A bank NEM KÖTELES visszajelezni levélben a hitelről; mivel az OTP-nél is történetesen személyesen kell kérvényezni a hitelkérelmet, és aláírással beleegyezését adta.

Elolvasta az apróbetűs részt?

9. Mayalina (válaszként erre: 7. - Giga455)
2010. febr. 26. 15:41
Egyre gondoltunk! :-)
2010. febr. 26. 15:41

Itt amúgy nincs elévülési idő?

Kicsit fura nekem, hogy 6 év után álltak neki behajtani egy összeget...

2010. febr. 26. 15:40
nem 5 év az elévülés? Sajna nem emlékszem pontosan, de ennek is érdemes lenne utána nézni :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook