Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spanyolba mennénk, de félek... 4 hós pici babával... Van aki kint él, vagy kijönne? (gyermekes anyukák) fórum

Spanyolba mennénk, de félek... 4 hós pici babával... Van aki kint él, vagy kijönne? (gyermekes anyukák) (beszélgetős fórum)


2010. márc. 3. 20:17

Próbáltam hozzászólni, sőt már egy új topikot is indítottunk és másnapra már el is tűnt:(

Nagyon bízom benne, hogy magyarok nélkül is megleszünk. De azért mégis reménykedem egy picit. Most már az sem biztos, hogy Marbella lesz a cél, hanem ha Barcelona összejön, akkor ott. Szóval semmi se biztos.

14. a1baa7edcc (válaszként erre: 13. - Nyuszkófül84)
2010. márc. 2. 21:36

Igen, a marbellaihoz tenyleg evekkel ezelott irtak utoljara, de talan erdemes egy hozzaszolassal felfrissiteni.

Szerintem magyarok nelkul is meglesztek, ha nem talalsz ismerosoket, de pl. lattam egy magyar ingatlankozvetito holgy plakatjat kirakva a parton, biztos laknak ott is magyarok.

13. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 12. - A1baa7edcc)
2010. márc. 1. 09:31

Köszi szépen a linket. Megnéztük, de sajnos jó pár évvel ezelőtti topikok vannak. Persze, ez már más tészta. De olvasgattuk.

Majd csak boldogulunk valahogy, nagyon remélem:)

12. a1baa7edcc (válaszként erre: 11. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 28. 01:18

Nem, mi az orszag kozepen laktunk es osszesen 2 alkalommal futottunk csak ossze magyarokkal, egyszer a madridi setaloutcaban egy sraccal, egyszer pedig Valenciaban turistakkal, de nem is kerestuk magyarok tarsasagat.

Megirok privatban egy webcimet, ahol keresgelhetsz kint elo honfitarsakat.

2010. febr. 27. 20:25

igen, a párom is mondta.

te ismersz arrafele magyarokat? esetleg kisgyermekeseket, akik otthon vannak?

10. a1baa7edcc (válaszként erre: 9. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 26. 18:17
A tengerpartja nagyon szep, a plazaban van egy nagyon jo azsiai etterem. Sok ott az angol.
9. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 7. - A1baa7edcc)
2010. febr. 26. 18:08

Marbella-ból hívták, de ez még nem 100%. Ahoz ott kell lenni.

Utána nézünk a neten az oltásoknak, de hogy őszinte legyek, eszembe se jutott:) Csak az, hogy írjanak kismamik, családok, hátha könnyebb a döntésem:)

8. a1baa7edcc (válaszként erre: 6. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 26. 18:01
ha varjak, akkor hogyhogy nem tudjatok, melyik varos?
2010. febr. 26. 17:59

Irtam, hogy ingyenes az ellatas.

ha kint dolgozott, gondolom 3 ev utan beszel annyira spanyolul, hogy megnezze neten, milyen oltasokat kapnak a gyerekek, mert fent van.

Es oltjak is a gyerekeket, INGYEN.

Ugyanazok az oltasok, mint Magyarorszagon kb, de nem ellenoriztem, a gyerek kiskonyveben benne vannak, mi nem oltatjuk egyebkent, mert ahol most elunk, nem kotelezo.

Meg 14 eves kislanyoknak a HPV oltast is adjak...

6. Nyuszkófül84 (válaszként erre: 5. - A1baa7edcc)
2010. febr. 26. 17:53

A párom kint élt/dolgozott éveket, meg van minden papírja. Ő azért tudja a dolgokat, de ettől én még parázok. De csak is a gyerek miatt.

Nem tudom, milyen oltások vannak kint. Mármint ugye itthon vannak kötelezőek, ott gondolom, nem ugyanezeket adják. Gondoltam arra, hogy haza jövünk az oltásokra, na de az sem olcsó mulatság.

A páromat már felhívták kintről, hogy várnák, de én miattam még vacilálunk. Ez a borzasztó.

5. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Nyuszkófül84)
2010. febr. 26. 17:36

Nem beszelnek angolul, csak elvetve az orszag kozepen, de a tengerparton es delen igen. Meg az orvosok sem, vagy csak ritkan fordul elo.

Egyebkent az egeszsegugyi ellatas nagyon jo.

A gyerekeket kotelezo oltatni, mint Magyarorszagon.

Ott is felnonek a gyerekek, sot, inkabb ne hasonlitsuk ossze azzal, hogy mennyivel jobb korulmenyek kozott, mint Magyarorszagon.


Mi 3 evet ott eltunk es szeretnenk visszamenni, a fiam ott szuletett.

A munkavallalsrol annyit, hogy az emberek 22%-anak nincs munkaja. A helyzet pedig meg csak rosszabbodni fog.

Spanyol nyelvtudas nelkul nem tudom, elindulnek-e.


Az emberektol ne varj segitseget, mert kedvesek, de ennyi.

Addig, amig nincs bejelentett lakcim, addig csak urgencias-ra (urgency- surgossegi) mehetsz- az ingyenes.

Bejelentett lakcimmel ingyenes az orvosi ellatas, persze vannak maganbiztositok, az 150 Euro korul van 3 fonek, a Sanitas a legjobb.

2010. febr. 26. 17:33

Itt tudsz esetleg nézelődni, hátha találsz hasznos infokat: http://www. magyaronline. net/forum/viewforum. php?forum=49&497

A szóközöket szedd ki természetesen.


Én is itt olvasgattam, mielőtt kijöttünk.


Egyébként én sem beszéltem a nyelvet, sőt a párom sem. De valahogy elboldogultunk, aztán megtanultuk én jobban, párom még mindig nem igazán.

Tény, nekünk nincs gyerekünk. De tudom, ha lett volna, akkor is így döntöttünk volna.

2010. febr. 26. 17:23

Köszönöm, hogy írtál.

Igen, egyelőre mindenki ezt mondja, tanácsolja, hogy menjünk. De én úgy érzem, hogy sokan nem gondolnak bele, hogy ez mivel is jár. Mennyi mindent kell feladni. Engem tényleg az zavar, hogy nem beszélek semmilyen nyelvet. A spanyol nyelv nem érdekes, inkább angolul karattyolnak (dolgoztam már kint Londonban, de csak 4 hónapot, mert jött Bence). Meg igazából szeretném, ha nem csak a 4 fal közé lennénk beszorulva, hanem kisbabákkal is lehetnénk. Bencének legyenek kis társai és magam miatt pedig az anyukák kellenek. Örülnék, ha tényleg lenne olyan szerencsénk, hogy ott a közelben éppen van egy magyar család, akár kisgyermekkel:)

2010. febr. 26. 15:26
Kedves Kriszti ne habozz a baba miatt én bármikor nekivágnék ha lenne lehetőség bármikor még a két picivel is.Ott is emberek vannak ha orvoshoz kell menned fel fogod találni magadat hogy elmond mi a panasz hisz nem ürlényekkel leszel körülvéve egyébként minden korház meg tudja oldani hogy valami tolmácsot szerezzenek ha baj van a többi meg megy magától a spanyol nyelv nem nehéz hamar belejösz ha meg van rá lehetőséged végezz el itthon egy gyorstalpaló spanyolt és máris bátrabb leszel.Ha lenne lehetőségünk én gondolkodás nélkül belevágnék.Remélem minden rendbe lesz veletek és sok erőt és kitartást nektek.
2010. febr. 26. 15:10

Úgy néz ki, hogy az itthoni kilátástalan és egyre borzasztóbb helyzet miatt külföldre mennénk. Spanyolország a cél, város még nincs meghatározva. Van egy 4 hónapos kisfiúnk, ezért a félelem. A párom beszél angolul, ő dolgozott már kint éveket, én viszont egyáltalán nem beszélek semmilyen nyelvet. Van vki, aki esetleg kint él kisbabával? Vagy tervezik, hogy kimennek?

Mivel én nem beszélek semmit és ugye én lennék otthon a picivel, mi van, ha történik vmi (ne adja isten!!!), de orvos kell, vagy akármi. Nem tudok megnyikkanni sem. Mi van az oltásaival, a vizsgálatokkal? Tudom, ott is felnőnek a gyerekek, csak félek... Ezért ha lenne vki/vkik, akik kijönnének, vagy már kint élnek, akkor írjanak nekem. Ez az egy megnyugvás lenne nekem, ha tudom, hogy van ott (a közelben!) rajtunk kívül is egy család, akik tudnak segíteni, bármi is van. Persze, idővel biztosan ragad rám a nyelvből, de az első idők úgy is nehezek. Ha van ilyen lehetőség, habozás nélkül csomagolunk.

Köszönöm előre is.


Kriszti:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook