Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha nem tudom fizetni a hitelkártyámat, mit foglalhatnak le? fórum

Ha nem tudom fizetni a hitelkártyámat, mit foglalhatnak le? (tudásbázis kérdés)

1 2
53. 35491a860f (válaszként erre: 52. - Serbyna)
2010. júl. 12. 12:47

Megteheted azt is. Ez azért furcsa számomra, mert engem meg pont azzal utasítottak el,hogy ha személyi kölcsön lenne tudnának segíteni, mert a szem.kölcs. variálható többféleképpen is, de mivel hitelkártyáról van szó, ott meg van kötve a kezük.


Ez is azt bizonyítja, hogy a banki világban mekkora egy hazug állatok dolgoznak és tök mindegy milyen hiteled van, akár hitelkártya, akár személyi kölcsön, akár lakáshitel, így is úgy is el fognak utasítani, ha ilyen kedvükbe vannak. Mekkora szemetek!


Mindig más hitelre hivatkoznak, mint amilyen az embernek éppen van? Jó húzás a bank részéről. De én már kiismertem őket, így nem tudnak átejteni.


Írj egy kérelmet a bank központjába, ha onnan is elutasítanak, írd meg a panaszlevelet szintén a központba, és a PSZÁFhoz is.

52. serbyna (válaszként erre: 51. - 35491a860f)
2010. júl. 10. 13:35

Igen voltam már bent többször is és mindig azt mondják,hogy mivel ez személyi kölcsön így nem áll módjukban segíteni.Ha lakás hitel lenne más lenne....na gondoltam magmban,hogy persze jó szöveg.Most olyat hallottam a rádióban,hogy a kormány arra akarja rávenni a bankokat,hogy közép árfolyamon számolják a törlesztőrészletet.

És,ha már nem mennék be,hanem egyből írnék egy kérelmet a bank központjába?

51. 35491a860f (válaszként erre: 50. - Serbyna)
2010. júl. 10. 11:59

Velem is ezt csinálták. Volták bent személyesen is megbeszélni? Mert ha igen, akkor szerintem menj be mégegyszer, mond el, hogy a helyzeted semmit nem változott és szükséged van arra, hogy meg tudj egyezni a bankkal, különben nem fog menni az őáltaluk most diktál törlesztés befizetése részedről, mert a fizetésed véges, és mondd azt, hogy a munkahelyed is csődközeli állapotban van, örülhetsz, hogy annyit is kifizetnek, amennyit mostanában kapsz és a semmiből nem tudsz 130ezer ft-okat kifizetni, mert ha nincs, akkor hiába követeli a bank, a semmiből nem tudsz ekkora összegeket előteremteni.


Ha újra és újra elutasítanak, csapj az asztalra és mondd azt, hogy akkor innen az első utad a PSZÁF-hoz fog vezetni, és benyújtod a panaszodat, a második utad pedig a bank központjába is ott is panaszt teszel. Ha nem ijednek meg, mert ilyenkor nem szoktak megijedni, mert azt hiszik, hogy az ügyfél csak kamuzik, akkor hagy ott őket és interneten írj rövid, de velős panaszlevelet a PSZÁF honlapján, majd keresd ki, hogy hol van a te bankod központja, mert minden banknak van központja és oda is küldj egy panaszlevelet. Ne aggódj, pár héten belül a fejükre fognak koppintani. Ez is tapasztalat. Tavaly lakáshitelt vettünk fel és húzták-vonták fél éven át a lakáshitelünket, és a pótfedezetünkhöz nem akarta az egyik nagynevű bank kiadni az igazolást és telefonon információt sem akartak kiadni soha, ilyen-olyan indokokra hivatkozva, ezért megfenyegettem őket a PSZÁF-al. Kinevettek, azt hitték nincs hozzá merszem. Hát volt...!!!! Írtam panaszlevelet a Pszáfnak is és a bank központjához is. 1 hónap sem telt el telefonon hívogattak, hogy a bocsánatomért esedezzenek és majdnem kirúgtak 2 embert a banknál hanyagság miatt, én kértem meg őket arra, hogy ne rúgják ki őket, mert nem az volt a célom,hogy munkanélkülivé tegyek embereket, hanem az, hogy ne vegyék hülyére az ügyfeleket és ha az ügyfél odamegy, vagy felhívja őket telefonon, akkor adjanak normális információt és adják ki az igazolásunkat záros határidőn belül.


A lakáshitelünknél ugyanígy jártunk. Át akartak verni és 70.000 Ft-al több folyósítási jutalékot akartak elkérni tőlünk, mint amiről eredetileg szó volt. Ott is panaszlevelet kellett írnom amiatt, hogy ne húzzanak már le minket mondvacsinált plusz 70.000 Ft-al, mert tudjuk, hogy ez csak a bank magánakciója, és ne rajtunk akarjanak meggazdagodni, vagy épp ne a mi pénzükből akarják kifizetni a bank havi villanyszámláját. Ennek ellenére kifizettették velünk, és mi csak amiatt fizettük ki, mert már sürgetett az idő és már rég költöznünk kellett volna az új lakásunkba, de a panaszlevelemnek ismét meg lett az eredménye, mert igaz, hogy a 70ezer forintunkat nem kaptuk vissza, mert megint kitaláltak valami mondvacsinált ürügyet, de 45.000 Ft-ot visszautaltak a férjem számlájára. Legalább ezt is elértük!


Ezért nem szabad, hogy hagyd magad!

Légy határozott és talpraesett, ne hagyd hogy hülyére vegyenek, mert ebben az országban működő összes bank egy nagy g.....ó banda, akik a rájuk kényszerülő emberek nyamvadék kis fizetéséből akarnak hasznot húzni uzsorakamattal.

50. serbyna (válaszként erre: 49. - 35491a860f)
2010. júl. 9. 18:42
Köszi a tartalmas hozzászólást:) Nekem 1 dolog segítene,ha kitolnák a futamidőt és maradna az eredetileg megegyezett törlesztőm,hisz arra válalkoztam, az tudom minden további nélkül teljesíteni,de amikor megdobálják plusz tíz ezerrel,hát nem esik jól:( De mindig elutasítnak avval,hogy ezt a futamidőt nem lehet kitolni 8év.
2010. júl. 9. 14:25

Sziasztok! Én egész télen azért jártam be folyamatosan az UC bankba, hogy a hitelkártyám esetében engedjék meg végre, hogy pár ezer forinttal kevesebb legyen a törlesztőrészlet, mert hirtelen olyan kamatokat és egyéb díjakat nyomtak bele a havi törlesztőrészletembe, amit én sokallottam és nem is bírtam havi szinten kifizetni csak a régi "egyéb díjmentes" részletet, természetesen maximálisan ki tudták magyarázni az egyéb díjakat és semmiféle segítséget nem nyújtottak, sőt megfenyegettek, hogy amennyiben nem fizetem be minden hónapban a magasabb új törlesztőrészletet felmondják a szerződésemet és bárlistára fogok kerülni. Ennyit Bajnai etikai kódexéről. Ez sem az egyszerű emberek megsegítésére született, csak azért, hogy a kormány jóban legyen az országban működő banki világgal és nekik kedvezményeik legyenek bármelyik banknál.


Most szerencsés helyzetbe kerültünk és vissza tudom fizetni egyösszegben a hitelkártyámon fennálló tartozásomat és meg is fogom szüntetni, amint az utolsó pontot is rátettük arra a bizonyos i betűre. Mikor bementem a bankba, hogy közöljem megszüntetem a hitelkártyámat és visszafizetem az utolsó fillérig, rögtön az volt az első kérdése a banki tanácsadónak, hogy miért nem tartom meg vésztartalékként a kártyámat arra az esetre, ha szükségem lesz pénzre? Mondtam neki, hogy azért, mert negatív élményeim vannak az UC bank "segítőkészségéről", ahol az olyan ügyfelekkel is kutyául bánnak, akik nem elszöknek a fizetnivaló elől, hanem rögtön, amint anyagi nehézségbe kerülnek jelzik a bank felé és segítséget kérnek, mert én ezt tettem. A kb. velem egyidős srác, aki egyébként nagyon kedves volt meg volt lepődve, hogy az hogy lehet, hogy így bántak velem és ő a kollégája nevében is bocsánatot kér tőlem. Ezen jót mosolyogtam és mondtam neki, hogy egyébként is uzsorakamattal dolgozik a bank, így semmiféleképpen nem szeretném használni a jövőben a kártyámat. Inkább akkor spórolok vagy lottóra költöm a pénzt, minthogy a banki dolgozókat tartsam el a pénzemből.


Szóval, száz szónak is egy a vége. Sajnos hitelkártyák esetében nem nyújt segítséget egyik bank sem, kivétel a Credigen, mert régen velük is volt kapcsolatunk, de ők segítőkész módon reagáltak kérelmünkre és velük lehetett egyezkedni. Az összes többi nagynevű bank: UniC., BPbank stb.-től ne is várjatok segítséget, csak a jól betanult szövegüket fogják elmondani újra és újra és rá fogják fogni, hogy nekik ez a szabály és a szabályzat szerint kell eljárniuk.


Ha van rá lehetőséged, nem tudom melyik banknál vagy, de például, ha CIB-nél van hitelkártyád, ott konkrétan biztosan tudom, hogy van lehetőség rá, hogy a hitelkártyádat átvariálják adósságrendező hitellé, ahol te választhatod meg a futamidőt és a törlesztőrészletet és bank minden hónapban levonja a számládról a törlesztést. Tehát neked csak annyi a dolgod, hogy rajta hagyd a számládon az aktuális havi törlesztőrészletet.


Bármelyik bank csak és kizárólag személyi kölcsön esetén hosszabbítja meg a futamidőt segítségként, hogy így legyen 1-2 ezer forinttal kevesebb a törlesztőrészleted. Vagy olyat szoktak még csinálni, hogy ha két hiteled van ugyanannál a banknál azt összevonják és egy új személyi kölcsön formájában egy törlesztőrészletet kell fizetned havonta egy új futamidővel.


Lakáshitelnél bankja válogatja, hogy kivel és milyen módon egyezkedhetsz, de állítólag nagyon szeretnek a bankok rögtön lecsapni az ingatlanra, ha nem fizet az ember. Viszont, ha elég ügyes vagy és több hiteled is van, akkor vagy hitelkiváltással, vagy adósságrendező hitellel tudod rendezni.


Jó tanács: Mindenféleképpen menj be személyesen az adott bankhoz és addig verd az asztalt, amíg nem segítenek! Én mindig személyesen megyek be hivatalos helyekre, mert telefonon keresztül folyton leráznak a jól betanult szövegeikkel, de személyesen sokszor tapasztaltam már azt, hogy először ott is azzal próbálkoznak, hogy a jól betanult szövegeikkel lerázzák az ügyfelet, de ha én kicsit határozottabban és keményebben odaszólok, hogy de nekem nem erre a verzióra, hanem egy másikra van szükségem, akkor az ügyintéző mindig elmegy megkérdezni valakit és utána át szoktak irányítani egy magasabb beosztású emberkéhez, akivel már dűlőre szoktam jutni.


Nyugodtan emeld egy kicsit fel a hangod, ha érthetetlenkednek és el akarnak utasítani, ha kell fenyegetőzz azzal, hogy jelented a PSZÁF-nál panaszként az esetet, mert úgyis minden banknak fájó pont, ha emiatt esik el több ügyféltől is, hogy egy ember rontja a hírnevét. Nem kell annyira megijedni tőlük, mert főleg most, hogy a Szász Károly átvette a PSZÁF vezetését, kicsit szorulni fog a hurok a banki vezetők nyaka körül, ugyanis eddig túlontúl szabadjára voltak engedve és mi az ügyfelek fizettük nekik még képletesen szólva a napi wc papíradagjukat is.


Higgy nekem, már keresztülmentem jó néhány dolgon és a határozottságomnak köszönhetően sosem hagytam magam lerázni és mindig én kerültem ki győztesen a helyzetből, de ha rájuk hagytam volna, akkor most fizethetném még a jövő évszázadot is a banknak!

48. serbyna (válaszként erre: 17. - 85a42aa24b)
2010. júl. 7. 18:47
De ha a fizetésedből vonják a 20%ot az több összeg,mintha elkezdenéd vahogy töleszteni a hitel kártyádat,szerintem ne várd meg ezt:(
47. Tumpika (válaszként erre: 46. - 83f3456ff7)
2010. júl. 7. 18:37
Ugyanebben a helyzetben vagyok, vagyis hasonlóban. Én is kiváncsi lennék erre. Totál ki vagyok már ez miatt, nem alszom már, nem eszek.
2010. júl. 7. 07:07

Üdvözlök mindenkit!

Nekem hitelkártyatartozásom van ,mert maszek cégnél vagyok ,és van hogy 3 hónapig fizum nincs. Keresek másik állást ,de eddíg sajnos semmi.A hitelkeretem 500 ezer ft. De most jelenleg 134 ezer ft-ot kéne fizetnem. Múlt hónapban fizettem 40 ezret ,felhívtak ,nem elég . Ismét fizettem 20 ezret ,megint felhívtak ,nem elég.Tehát hiba fizettem be 60 ezret ,még mindíg nem elég ,és nem is csökkent a tarotzásom. Hitelt felvenni nemtudok ,mivel 3 hónapja 42 ezerre vagyok bejelntve. Az volna a kérdésem ,ha behajtó cég veszi át a tartozásom ,és én akarok fizetni ,max 20-30 ezret tudnék ,mekkora ,illetve milyen összegek mennek rá a tarozásomra.

Köszönöm ,ha valaki ír. A bankból folyton hívogatnak ,látják hogy ment rá pénz ,de a többi mikor?

45. xti_ (válaszként erre: 43. - 85a42aa24b)
2010. febr. 27. 22:03
a bankfelé még igen, de ha végrehajtásra kerül sor, ott már nem.
2010. febr. 27. 21:49

Valaki azt mondta nekem, hogy az adott banknál lévő hitelkártya-tartozást, át lehet váltani az adott bank személyi hitelévé. Tehát tőkésítik a tartozást, zárolják a hitelkártyát... És onnantól a havi törlesztés, és a kamat is kevesebb lesz. Nem kellett volna megvárni, míg az összes hitelkeretet felhasználtad, hanem előbb kellett volna lépni.

Jó tudom, könnyű ezt mondani, mert mi is ilyen helyzetben vagyunk, de próbálok mindig fizetni mindent, mégha egyikre ráfizetem, majd leveszem, és úgy fizetek a másikra is. Így tudom stagnál az egyik, de legalább csökken a másik. Valamit csak ki lehetett volna gondolni:(

43. 85a42aa24b (válaszként erre: 36. - Ee50b7c391)
2010. febr. 27. 21:29
tényleg nincs ezt is kérdeztem ez csak az én saram:(
42. 85a42aa24b (válaszként erre: 32. - Melissam)
2010. febr. 27. 21:27
már próbálkozok és mondták hogy valóban lehet küldenek 1 papírt és azt kell kitöltenem.
41. 85a42aa24b (válaszként erre: 34. - Ee50b7c391)
2010. febr. 27. 21:26
még nem voltam gyesen mikor igényeltem akkor még volt munkám és nem volt gond a fizetéssel
40. MMMaya
2010. febr. 27. 17:31

Ha csak a végrehajtóhoz adták még a tartozást és a bíróságra nem, akkor a végrehajtóval lehet egyezkedni, akár 10000-20000-es kamattal pár hónap részlet fizetést.

Inkább ezt választanám, mint hogy hitelből hitelbe mennjek. Tudd ezt le, azt pedig nem kell még x ideig is nyögni.

39. xti_
2010. febr. 27. 17:01

nem más téma. a házastársak, ha nincs köztük erre vonatkozó külön kikötés (házassági szerződés),minden vagyont közösen szereznek, akkor is, ha csak az egyik dolgozott meg érte, és minden adósságért is közösen felelnek, akkor is, ha csak egyikükvette fel. A házastárs beleegyezését (az ingyenes ügyletek kivételével) a törvény vélelemezi. A házastárs csak akkor mentesül a felelősség alól, ha az ügylet megkötésével szemben tiltatkozott, és erről az ügyletet kötő harmadik személy is tudott, vagy tudnia kellett volna.

De a szakértő tücsi ezt biztosan jobban el tudja magyarázni.

38. 81Krisztina (válaszként erre: 36. - Ee50b7c391)
2010. febr. 27. 16:25
akkor az más téma, hogy pl unokatestvérem meghalt, és a feleségén követelik a hitelkártyán felhasznált összeget, úgy hogy a felesége nem is tudott arról hogy van hitelkártyája unokatesómnak..?
37. xti_ (válaszként erre: 36. - Ee50b7c391)
2010. febr. 27. 16:09
azt mondta, hogy nem egyedül vette fel a hitelt, egyébként pedig külön kikötés nélkül a házastás a törvény szerint mindig adóstárs.
36. ee50b7c391 (válaszként erre: 35. - Xti_)
2010. febr. 27. 12:50

köszi hogy felvilágositottál,de nme én vagyok a kérdező:))

kicsit többet tudok erről a témáról szerintem mint te, 5 évig értékesitettem hitelterméket.

Hitelkártyánál nincs olyan , hogy adóstárs :))

35. xti_ (válaszként erre: 34. - Ee50b7c391)
2010. febr. 27. 01:02
a férjed adóstárs, így az ő fizetéséből fogják vonni. mindig előbb a rendelkezésre álló pénzösszeget veszik célba - fizetés, bankszámla stb. ha ilyen nincs, csak akkor jönnek ingóságot foglalni. szinte bármit elvihetnek, ami nem a létfenntartáshoz kell.
2010. febr. 26. 22:35
gyesből valóban nem volnják viszont igényelni nem tudom, hogy tudtál mikor gyes családi özvegyi...ezekre nem is adnak hkártyát.
2010. febr. 26. 22:33
Hitelkártya igényléskor ki kell tölteni egy fizetésletiltót , tehát fogják és megküldik a munkáltatónak és szépen levonják a fizudból.
2010. febr. 26. 15:16
szerintem is próbáld, amit lentebb már javasolt valaki, hogy váltsd ki egy alacsonyabb kamatozású kölcsönnel, mert a kamat és egyéb költségek miatt lesz nagyon sok. aztán azt próbáld meg gyorsan visszafizetni.
31. 85a42aa24b (válaszként erre: 29. - 37403e3af4)
2010. febr. 26. 15:08
én már töbször beszéltem velük hogy egyszerüen nem megy!Mondjuk ők nagyon köcsögök voltam velem mert flegmán és lenézően beszéltek velem.Hiába mondtam hogy kérek egy kis haladékot erre a válasz hogy fel tudta venni akkor most fizessen.Éveken keresztül nem volt gond és szépen fizettem,de akkor még nekem is volt rendszeres jövedelmem és a férjem is szépen tudott haza hozni a fizujából de ebbő a 80ezerből nem tudom most fizetni.Kértem könnyitést de elutasítottak
30. 85a42aa24b (válaszként erre: 28. - D8908b786a)
2010. febr. 26. 15:03
nem csak én vettem fel.
29. 37403e3af4 (válaszként erre: 27. - 85a42aa24b)
2010. febr. 26. 15:01
Ha a férjed adóstárs szerepét betölti valahogyan akkor vonhatják tőle is, de ha eddig nem tőle vonták akkor ezután sem fogják, mert akkor már vonták volna ha lett volna erre bármiféle felhatalmazásuk. A lényeg az egészben az hogy vedd fel nekik a telefont, sőt, inkább te hívd fel őket érdeklődj a részletekről stb, mert a legfontosabb hogy FIZETÉSI HAJLANDÓSÁGot mutass. Mert ha nem akkor úgy veszik hogy Te nem is akarod befizetni, és nem lesznek elnézőek semmilyen esetben.
28. d8908b786a (válaszként erre: 27. - 85a42aa24b)
2010. febr. 26. 14:58
Együtt vettétek fel? Akkor igen. 33% erejéig, több letiltás esetén a fizetés 50%-ig.
27. 85a42aa24b (válaszként erre: 22. - 37403e3af4)
2010. febr. 26. 14:55

még csak a bank külte a levelet hogy azonnali hatályal megszüntették a szerződésem és át adják a behejtónak ha nem fizetek 5!!!munkanap alatt .24én kaptam kézhez na levelet hogy 24-ére fizzesek.Hát baromi jó!!!!Tehát már ott van.A férjem fizuját le tilthatják ez miatt?



Most kicsit meg nyugottam hogy nem pakolják ki a házam!

26. d8908b786a (válaszként erre: 25. - 37403e3af4)
2010. febr. 26. 14:53
Akkor még nem adták át önálló bírósági végrehajtónak. Ez a jobbik eset. Ha nem fizettél volna átadták volna bíróságra vagy végrehajtónak.
25. 37403e3af4 (válaszként erre: 21. - D8908b786a)
2010. febr. 26. 14:51
Nekem a magenta színű szolgáltató adta az Eos-ksi kft-nek a tartozásbehajtást, és ott nem kellett csak azt az összeget fizetnem amit a T-m megállapított.
24. d8908b786a (válaszként erre: 21. - D8908b786a)
2010. febr. 26. 14:50
Ja és persze a felgyűlt kamatokat. Tehát javaslom próbáld meg valami alacsony kamatozási kölcsönnel kiváltani. Mert a vége iszonyú sok lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook