Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent az a közmondás, hogy "Nem az a gazember, aki hazudik, hanem akinek hazudnak!"? fórum

Mit jelent az a közmondás, hogy "Nem az a gazember, aki hazudik, hanem akinek hazudnak!"? (tudásbázis kérdés)

2008. dec. 10. 16:11

Ha először vernek át, nem a te hibád.

Ha másodszor is át tud verni, akkor már a tied.


"Nem az a gazember, aki hazudik, hanem akinek hazudnak!"?


Ebben az esetben azért mi vagyunk a nagyobb gazok, mert nem fogaduk el az igazságot.


Mert olyan dolgokra is válaszokat követelünk, amihez nincs semmi közünk.

24. kori54
2008. dec. 10. 15:59
Logikus.Ha nekem hazudnak --természetesen ezt később megtudom-- nagyon gazemberesen fogok viselkedni az illetővel:))
2007. nov. 12. 07:27
Szerintem egyértelmű: azért az a gazember, akinek hazudnak, mert nem lehetnek őszinték hozzá, mert nem teszi lehetővé, hogy őszinte legyen hozzá a másik fél. Gondoljatok bele, amikor a kamasz gyerek hazudik. Mert ha őszinte lenne, apuka kitekerné a nyakát, vagy anyuka tenné a megjegyzéseket. Inkább hazudik, és nem ő a rossz, hanem az, akinek KÉNYTELEN hazudni.
2007. nov. 11. 20:01
Aki átverhető, azt át is verik - szerintem ezt jelenti! Tehát ő is hibás!
21. czigi2
2007. nov. 9. 17:00

Ez igy ilyen formán nem igaz!!!!!!

Mindenki hazudott már életében nem igaz?

Ergó ő is ....mki gaz...ember! ))))

2007. aug. 18. 05:19
Szerintem ez a közmondás nem így szól...
2007. aug. 18. 00:51
Akinek hazudnak?????????Akkor én nagy gazasszony lehetek.................hihihi
2007. aug. 17. 13:16
Ha valaminek nincs értelme, hát akkor ennek a "közmondásnak" biztosan!!
17. Chicho
2007. aug. 16. 15:55
Nekem lenne egy másik megközelítésem. Monjuk a főnököd egy szigorú és szívtelen ember és te elkésel a munkahelyedről azért mert elaludtál, azt hazudod neki hogy forgalmi dugóba kerültél azért késtél. Miért is hazudsz neki? Mert ha az igazat mondanál leordítaná a fejed vagy kirugna vagy stb, és miért?Mert ő nem érti meg, hogy vannak az embernek pl. hosszú éjszakái, vagyis a te szemedben egy "gazember".
2007. aug. 10. 07:10
Azt jelenti, hogy az egyik kisebb gazember. :))))))
15. dogiz
2007. aug. 9. 21:11

Érdekes az egész okfejtés amiket itt leírtatok!

Még én sem hallottam ezt a közmondást.

14. opium
2007. jún. 23. 18:24
Talán azt, hogy olyannak ismernek, mint aki nem érdemli meg, hogy az igazságot megtudja.
2007. jún. 23. 09:00

Nem ismerem a mondást.


Elég nagy gazember az, aki hazudik. Akit egyszer rajtakapok, annak többet nem hiszek.:(((((

12. iriszb
2007. jún. 23. 08:58
Nem ismerem...-tem...
2007. jún. 19. 16:52
Ezt a közmondást még életemben sem hallottam.
10. böske (válaszként erre: 9. - Pintyo)
2007. máj. 29. 07:48
Ebből a megközelítésből te.
2007. máj. 28. 23:13

Hát igen,milyen ember az akinek nem lehet igazat mondani

Miért is kell neki hazudni

Ha igazat mondasz neki akkor elfogad téged,ha oszinte akarsz lenni vele megért téged

Ha elmondanád a párodnak öszintén,hogy találkozgatsz egy joképű pasival megértené?

NEM ÉRTENÉ MEG EZÉRT HAZUDSZ NEKI

NAHÉT KI AKKOR A GAZEMBER?

2007. máj. 21. 14:05
sziasztok!sztem alapvetoen hulyeseg ez a kozmondas, de ha az en velemenyemre vagytok kivancsiak, akkor ezt az az ember mondja altalaban aki hazudik!udv:kiara
2007. máj. 17. 19:39

De az a gazember,aki hazudik!

Miért lenne az gazember,akinek hazudnak?

2007. máj. 17. 17:35
Nagyon szeretem a szolasmondasokat,közmondasokat mert sokszor 2-3-ertelmuek , es sokat lehet nevetni rajtuk ! De , ezt SOHA nem hallottam/olvastam . A hazugsag mint olyan , nem hinnem hogy bevalna , mint eletstilus ! ?
2007. máj. 11. 07:53
Szerintem nem kell minősíteni a közmondást. Nem általános. Csak azoknak szántam, AKIKNEK mond valamit....Egy ismerősömnek ettől az egy "hülye" közmondástól változott meg "hazudni kényszerülő" kiskamasz gyerekével a kapcsolata. Szóval: akinek nem inge, az lehet, hogy nem is érti, miről van szó. Hagyjuk.
2007. máj. 11. 00:14
ez alapvetően hülyeség!!!!!!!!!!
2007. máj. 10. 12:39
Hát attól függ ki mit és mennyit hazudik és kinek....nem mindig helytálló ez a közmondás.
2007. máj. 9. 11:07
Nem a szó szoros értelmében kell érteni, mert aki hazudik, az nem tisztességes! Viszont ha egy embernek sokan és sokat hazudnak, azzal az emberrel is lehet valami baj, például sokan vannak függő viszonyban vele, és ő nagyon keményen ítélkező. Vagy gyerek-felnőtt viszonyban ki kell alakítani egy olyan légkört, hogy a gyereknek lehetőleg ne KELLJEN hazudnia, hanem legyen annyi bizalma, hogy merjen őszinte lenni...
2007. máj. 9. 11:04
Szerinted mit jelent az a közmondás, hogy "Nem az a gazember, aki hazudik, hanem akinek hazudnak!"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook