Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Velencébe mivel érdemes menni vidékről, hogy jön ki a legolcsóbban? fórum

Velencébe mivel érdemes menni vidékről, hogy jön ki a legolcsóbban? (tudásbázis kérdés)


15. 8c73a5832e (válaszként erre: 12. - 81Krisztina)
2010. febr. 26. 09:15
Nálunk sajnos,csak a 20 éves fiam tud vezetni. Erősen töröm a fejem,mi lenne jobb, egy társasutazás,23 fővel, vagy kocsival 4-en.
2010. febr. 26. 09:15
Velencébe még soha nem mentünk úgy,hogy szállást előre foglaltunk volna.Mindíg sikerült szállást kapnunk.De jobban jártok,ha Mestre-ben kerestek szállást....ott valamivel olcsóbb.15-20 perc alatt be lehet érni a vonattal Velencébe.Kocsival oda úgysem tudsz menni.Vagy fizeted a nem olcsó parkolási díjat.Összegekre már nem emlékszem:((((Magyar csak túristaként van.Legalább is én még nem tudtam ott élőkkel magyarul beszélgetni.Ne hagyd,hogy lebeszéljen a férjed.Én imádom Velencét...!
13. 8c73a5832e (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2010. febr. 26. 09:14
Köszi, pont ez járt még a fejemben a társasutazás.Sőt ,szoktak bedobni ilyen termékbemutatós szórólapot,azon is volt már Út Velencébe,Párizsba. Csak ott meg az a baj, hogy 1 nap az út,másnap t.bemutató, kevés városnézés,és indulás haza...
2010. febr. 26. 09:11

szia!

szerintem ha megoldható autóval menjetek, ha már 3-an vagytok aki tud vezetni, nem olyan megterhelő. szép városokon mentek keresztül, ahol akár meg is lehet állni pihenni, fényképezni stb. ezt repülővel nem tehetnéd meg. és ahogy már írták is, nem vagy kötve semmihez. szerintem így sokkal érdekesebb, kényelmesebb.

ha nem beszéltek semmilyen nyelvet, érdemes egy kis utazó nyelvkönyvet vinni, amiben benne vannak a legszükségesebb mondatok, akár angol is jó, mert értik azt is sok helyen.

11. emagdi
2010. febr. 26. 09:10

ha nem bp-i vagy, akkor autó a legjobb. főleg ha többen mentek, akkor már költség szempontból is a legjobb.

repülő igaz, hgoy csak egy órás út, viszont 2 órával előbb ki kell menni a reptérre, plusz ha 3 órára laksz bp-ről, akkor már kb repülővel is ugyanannyi időbe telik kimenni mint autóval. ráadásul az autó akkor indul amikor te szeretnéd:)


ha autóval mentek, érdemes mestre-ben szállást foglalni, ez velence melletti település, viszonylag kedvező áron találsz hotelt a karnevál ideje alatt is. az autót a hotelnél leparkolod, és busszal simán be tudsz menni velencébe (kb 15-20 perces út), ott meg már úgyis vaporettóval és gyalog célszerű közlekedni.



ha esetleg nem tudjátok autóval megoldani a dolgot, akkor szerintem célszerű egy buszos útra befizetni, akkor legalább hoznak-visznek és a szállással sem kell foglalkoznod. (de azért az autó kényelmesebb mint a busz, és gyorsabban is halad:))

2010. febr. 26. 08:46
Köszi. Szállást előre intéztek,vagy ha odaértetek,ott helyben? Azért kérdezősködök tőletek,mert én még sohasem voltam még (mondjuk máshol sem)és nagy vágyam, hogy egyszer eljussak.Sajnos a sor megáldott egy nem kalandvágyó férjjel,aki megelégszik Borsod megyével:)mindig azt mondta,minek menjünk külföldre, mikor nem beszélünk nyelveket?:) Amúgy ,tényleg, lehet nyelvtudás nélkül is boldogulni ott, sok magyar va?
2010. febr. 26. 08:23
Azt nem tudom,hogy mivel mennyi lenne,de csatlakozom nagyhortenziához,hogy kényelmi szempontból,biztos,hogy az autó a legjobb./Figyelembe véve azt,hogy nem Pestről indulsz/
2010. febr. 26. 08:21

Mi autóval járunk, mert egyszer mentünk repülővel, de törölték az odamenő járatot, és a reptéren 4-en összedobtunk 70-ezret, annyiért jutottunk ki egy ismerőssel, visszafele már eljött a gép.

Szóval, ha nem akarsz pórul járni inkább az autót ajánlom én is.

2010. febr. 26. 08:06

Mi autóval mentünk szerintem ez a legkényelmesebb módja az utazásnak,már csak ha azt nézed,hogy akkor és ott állsz meg amikor és ahol Te akarod,nem vagy időhöz kötve,minden cuccod viheted magaddal,nem bőrönddel a sarkadban vonszolod magad után a holmidat amit egy óvatlan pillanatban amíg fényképezel szépen le is nyúlnak :(

Szóval jól gondold végig mi is az amit szeretnél egy kényelmes autós nyaralás vagy egy kapkodós,ideges,stresszes málhacipelős utazás?

2010. febr. 26. 07:59
Persze,az lenne a legegyszerűbb ,ha pesti lennék, felszállnék a repülőre,azt mondják ,már aelég olcsók a jegyek.Volt már valaki a vidékiek közül, és megosztaná velem a tapasztalatait?
5. 8c73a5832e (válaszként erre: 3. - Joci34)
2010. febr. 26. 07:57
Köszi a kedves választ!
2010. febr. 26. 07:52
Mi Velence mellé Lido di Jesoloba megyünk nyáron kirándulni, autóval. Kb 6,5 órás út, sztem kibírható...
2010. febr. 26. 07:51
Ne haragudj, de akkor ne menj Velencébe...
2010. febr. 26. 07:34
Busszal hosszú,kocsival szintén. A repülő lenne a jó, de innen 3 óra mire Pestre jutok...
2010. febr. 26. 07:33
Velencébe mivel érdemes menni vidékről, hogy jön ki a legolcsóbban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook