Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szójatejet vagy rizstejet lehet inni candida diéta alatt? fórum

Szójatejet vagy rizstejet lehet inni candida diéta alatt? (tudásbázis kérdés)


2014. ápr. 7. 09:07
Kaukázusi kefirt lehet fogyasztani ? Van ahol engedik, van ahol tiltják....
16. Arisa.
2012. márc. 28. 15:34
Én azt olvastam, hogy szójából készült termékeket candida diéta esetén nem lehet fogyasztani...
15. Minna23 (válaszként erre: 7. - F7141c40d0)
2011. máj. 6. 18:04
Szia, ne haragudj, de nem értem, nem csináltak tesztet az orvosok, csak diétáztattak? Széklet- és vérteszt is létezik candida kimutatására.
14. Cszsuka (válaszként erre: 13. - Wecuska)
2010. márc. 1. 08:05
gondolom, a pollenjére vagy inkább allergiás, de érdemes egy Voll-diagnosztához elmenni egy mintacsomag nyírfacukorral, ő megmondja. Ha azonban nem bízol ilyenekben, akkor marad a stevia.
2010. márc. 1. 06:55
ha én allergiás vagyok a nyírfára akkor lehet használni ezt a cukrot?vagy maradjak a steviánál?
12. Cszsuka (válaszként erre: 7. - F7141c40d0)
2010. febr. 25. 21:03

Szerintem egyáltalán nem tértél el, nagyon fontos információt írtál!

A nyírfacukor valóban a legmegfelelőbb jelenleg.


A Prolabornál el lehet menni candidás vérvételre, a megállapításra ez a legjobb módszer szerintem.

11. Wecuska (válaszként erre: 10. - F7141c40d0)
2010. febr. 25. 18:33
köszi.igyekszem.
10. f7141c40d0 (válaszként erre: 9. - Wecuska)
2010. febr. 25. 17:28
Szegénykém :( Akkor tényleg biztos, főleg ha azóta a tüneteid is megszűntek. Akkor mielőbbi gyógyulást kívánok és kitartást!
9. Wecuska (válaszként erre: 7. - F7141c40d0)
2010. febr. 25. 17:21
biztos a candidám.sajnos.refluxal kezdődött aztán csak nem akartam javulni,és elmentem egy candida tesztre.ott mondták,hogy elszaporodott a szervezetemben.nekem leginkább a torkomban és a szájüregemben voltak tünetek.két hete diétázom,és teljesen megszüntek ezek a tünetek.
2010. febr. 25. 17:00
bocsánat, a webcim nem szamosmillos hanem szamosmiklos :)
7. f7141c40d0 (válaszként erre: 2. - Wecuska)
2010. febr. 25. 17:00

Szia! Én csak annyit szeretnék mondani, hogy mielőtt ilyen szigorú diétával sanyargatod magad, bizonyosodj meg róla, hogy tényleg candidád van. Csak azért mondom, mert én három éve szenvedek, több candida dokinál jártam, hol sikerült betartanom a diétát, hol nem, és mostanában kezdek rájönni hgoy vszínű nem is ez a bajom. Ha az emésztési gondokon kívül a tipikus tüneteid is vannak, bőrön v hüvely körül pl akkor nagy rá az esély, de nekem pl "csak" állandó puffadás és hasmenés, görcsök voltak a tünetek, és mindenki candidával kezelt. Amióta azonban úgy reggelizem, hogy elegendő epe jusson a gyomorba, a puffadásom teljesen megszűnt, és amióta McKenna módszer szerint szépen lassan és sokkal kevesebbet eszem, a világon semmi bajom nincs. Pedig eszem élesztőt, cukrot is. Érdemes megnézni a www(pont)szamosmillos(pont)hu oldalon a tojáskönyvet, nagyon hasznos, én emiatt próbáltam ki az epe dolgot.

És bár tudom, hogy a kérdésedhez semmi köze, de ha tényleg candidás vagy akkor szeretném megosztani veled is egy felfedezésemet, létezik egy cukor, a nyírfacukor, amit kevesen ismernek, de teljesen olyan mint a rendes, állagában és ízében is, mellékíz nélkül, és candidások is fogyaszthatják.

Bocsánat ha eltértem a tárgytól csak szerettem volna segíteni kicsit :)

6. Cszsuka (válaszként erre: 5. - Wecuska)
2010. febr. 25. 17:00

Van itt egy fórum: Ex-candidások tapasztalatai

Javaslom, látogasd meg :)

2010. febr. 25. 16:52
hú köszönöm.én most kúra szerűen iszom a grapefruit mag cseppet.kb 2-3 hónapig.
2010. febr. 25. 16:49

Egy kis tájékoztató....


Elég sok mindent nem szabad fogyasztani az első két- három hónapban. Sem cukrot ( mézet sem), sem élesztőt, sem fehér lisztet, ecetet, gombát, és sok gyümölcsöt sem ,mint pl. a dinnye.



A gyógyszer nem elég! Sőt! Mivel belül gombásodik az ember, ezért belül kell tisztítani így hát meg kell vonni azokat a tápanyagokat, amiből a gomba táplálkozik. A gyógyszer max kioltja. Sajnos a legtöbb orvos nem foglalkozik mélyrehatóan ezzel a témával.



A grapefruit mag és maga a grapefruit jó, de nemrég kaptam kézhez egy tanulmányt, hogy azok akik, minden nap fogyasztanak grapefruitot sokáig, nagyobb számban rákosodnak, tehát szerintem módjával.


Ugyanez igaz a szójára is!!!



Amit lehet enni: lencse, vöröslencse, szójabab, len, napraforgó, tökmag, mák, dió, gesztenye


Gyümölcsökből: megy málna, szeder, ribizli, áfonya, savanyú és birs alma ( párolva) ,citrom, avokádó.



A tejtermék még nem eldöntött, az első 6-8 hétben érdemes elhagyni és utána is bio élőflórás joghurtot kell enni. ehető: kefir, mozarella, feta sajt


szójatej, zabtej, rizstej



Fehér husok és a hal nagyon jó diéta alatt. Lehetőleg tartósítószer mentes sóban pácolt halat kell enni.



Napraforgó helyett oliva olajjal kell főzni.



Tésztákhoz csak teljes kiörlésűt használjatok, graham liszt, rozsliszt stb...



A nagyon erős fűszereket is kerülni kell.



Kávét lehet inni de szója vagy rizstejjel és mondjuk édesítőzni de ez csak 6-8 hét után, addig lehetőleg édesítő nélkül kellene inni.



Jó ha sok vöröshagymát, próéhagymát, fokhagymát esztek mert attól döglenek a gombák.

3. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - Wecuska)
2010. febr. 25. 16:47
Igen,lehet inni szója és rizstejet.
2010. febr. 25. 16:43
aki candida diétázik segítene nekem,hogy milyen italt lehet inni?
2010. febr. 25. 16:36
Szójatejet vagy rizstejet lehet inni candida diéta alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook