Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Névadás fórum

Névadás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
108. egypt (válaszként erre: 103. - Basset)
2010. márc. 30. 14:20
Nekem igen, sőt az is, hogy kihez kötődik. Nem szeretem a negatív neveket, mint pl. Izabella (Lásd: Jezabel), hiába tetszik a hangzása. Ha valaki nagyon negatív személy viselte, akkor én nem adnám a gyerekemnek.
107. ezri (válaszként erre: 106. - Basset)
2010. márc. 30. 14:17

Engem mindig is érdekelt a nevek jelentése,de nem azért tetszik pl. a Zsófia, mert bölcsességet jelent, hanem mert szép a hangzása, van múltja(pl. Szent Zsófia történte) és lehet becézni is.

Egyenlőre az alábbiakban állapotunk meg a párommal (a fenti kritériumoknak is megfelelnek):

Gábor - Isten embere

Ágota - jó, szerencsés, boldog

106. Basset
2010. márc. 15. 17:34
Volt már olyan, hogy konkrétan jelentés miatt adtátok neki azt a nevet?
105. Basset
2010. márc. 15. 17:33
Az én lányom nevének jelentése "somfa" (????), "szarv"... Hát ezt jobb lett volna inkább nem tudni... :D
104. Veronika27 (válaszként erre: 103. - Basset)
2010. márc. 15. 17:11
Azért nem árt utánanézni.
103. Basset
2010. márc. 15. 16:50
Fontos nektek, hogy mit jelent a gyerek neve, mi a név eredete és jelentése?
102. kattantak (válaszként erre: 101. - Basset)
2010. márc. 10. 18:33
Van :)... de előtte még mi sem hallottunk róla :)
101. Basset (válaszként erre: 100. - Kattantak)
2010. márc. 9. 20:39

Wok!

Ez jó sztori! Van ilyen név?! :O

2010. márc. 9. 11:31

ha még esetleg van itt valaki :)..

Mi elkezdtük anno nézni a neten a neveket, akkor még nem tudtuk, hogy fiunk vagy lányunk lesz... kb az a betűnél el is fáradtunk :) szóval mondtuk erre még visszatérünk.. nekem egyébként egy lány név volt a fejembe az Emma,ami nagyon tetszett, de Párom nem igazán dobott hátast tőle.. Mikor megtudtuk, hgoy kislányunk lesz, újra elkedztünk nézni a neveket... Addigra már volt a fejünkbe egy Kata, vagy egy Isabella... szóval néztünk a neveket, és egyszer csak eljutottunk a Mannáig.. itt felkiálltott, hogy milyen gyönyörű név.. egy ideig még vaciáláltunk, hogy Kata lesz, vagy Isabella Manna, aztán már mindenki csak Mannázta, így végül az lett, eddig nem bántam meg :), és remélem szeretni fogja..

Vicces volt, mikor mentünk a keresztelős megbeszélésre, mondtaa Pap, hogy milyen név ez, még nem is hallotta névnek. erre mi Párommal, Ő a mi égi eldásunk :), erre mosolygott, bólogatott, és mondta is, hgoy igen, milyen igaz, ezzel nem is tudna vitatkozni :)

99. Basset (válaszként erre: 98. - Andy1981)
2010. márc. 5. 11:01

A fiamra 3 különböző orvos mondta a 32. hétig, hogy tuti, 10000%. hogy lány!!!! :D

A lányomnál meg tudtam, hogy lány lesz. Éreztem. A doki mindig azt mondta, "nem látok fiúra utaló jeleket"... :P

2010. márc. 5. 10:29
Az édesapám tiszteletére adnánk neki az Imre nevet második névnek!Viszont egyenlőre úgy tűnik,hogy csajunk lesz."Kislánynak néz ki"ennyit mondott a doki a kérdésemre,hogy milyen nemű lesz!Aztán majd,ha már kibújt,csak akkor lesz tuti a neme,de addig még sokat kell várni!
97. Basset (válaszként erre: 96. - Andy1981)
2010. márc. 4. 07:41

Wau, Imre nevet adni a XXI. században... Nagy merészség... :) Épp ezért tök jó! :)

Gratula a babához! 18 hetesen már kiderül a neme??? :O

2010. márc. 2. 14:19
Sziasztok!18 hetes vagyok,úgy néz ki kislányunk lesz.Gyerekorom óta tetszik a Kinga név,nem találtunk olyat,ami a férjemnek ennél jobban tetszett volna,így ezt választottuk.Ha esetleg mégis fiúnk lesz,apa után Zoltán lesz.Apósomat is így hívják.Apukám tiszteletére(sajnos már nincs köztünk) az Imre nevet választottuk másodiknak.Így,ha mégis fiúnk lesz Zoltán Imre lesz.Szerintünk gyönyörű gesztus,és nem mellékesen tetszenek is ezek a nevek!
95. Basset (válaszként erre: 94. - Veronika27)
2010. márc. 2. 10:44

Ó... :( Szorri...


Az én anyósom amúgy profi ebben! Van 6 gyereke, ebből egynek 3, kettőnek 2, egynek pedig 1 gyereke, és 3-nak házastársa van és van egy pár násza, nászasszonya... - és valahogy mégis ő az első, aki felhív reggel 7-kor, hogy boldog névnapot, szülinapot! Mondtam is a férjemnek, hogy mindegy, ha elfelejtjük, Anyu úgyis szólt volna.... :) Ja, és nem csak szól, de a gyerekeknek, fiatalabbaknak, lányoknak azért csokika is lapul a szekrény alján... :) Imádom őt!!! (nem csak ezért...)

94. Veronika27 (válaszként erre: 93. - Basset)
2010. márc. 2. 09:19
Mi otthon ünnepeljük, itt külföldön pedig nem. Igazából szerintem csak anyósom miatt, mert ő sosem tartotta meg senkiét sem, valószínű azért, hogy ne kelljen összejárni a rokonsággal, mert nem jó a kapcsolatuk...
93. Basset
2010. márc. 2. 07:56

Képzeljétek, ma véletlenül kiderült, hogy holnap lesz a kislányom névnapja... :O :D Ott röhögtünk a férjemmel, hogy mekkora bénák vagyunk... :S


Vannak amerikai ismerőseim, ki voltak akadva a névnaptól, vagy hatszor el kellett magyarázni nekik, mi az és minek az...


Ti mennyire ünneplitek a névnapokat?

92. 78826dc958 (válaszként erre: 1. - Basset)
2010. márc. 2. 06:14

Az én fiam Ádám Dénes!Az Ádám nagyon tetszett és a Dénest az apja után kapta.Ha lány lett volna akkor Bernadett Magdolna lett volna,mert az anyukám Magdolna volt.

Számomra az a fontos hogy hogyan cseng a név lehet az régi is ha szép.

91. ezri
2010. márc. 2. 06:11

Hát otthon Katalinnak hívják az illetőt, munkahelyen, stb Erzsébet.

Sőt, már az unokák is Erzsi mamának szólítják.

90. Basset (válaszként erre: 89. - Ezri)
2010. márc. 1. 15:58
Komolyan?! :O Miért? Nálunk egyelőre nem volt, de még lehet...
89. ezri (válaszként erre: 85. - Basset)
2010. márc. 1. 15:52
Nem szeretnénk második nevet adni. A családba van rá példa és csak a baj van vele.
88. ezri (válaszként erre: 86. - 2c2de63135)
2010. márc. 1. 15:49

Sőt a Zsófia pár éve már 3. is volt, talán ha az elmúlt 10 évet nézzük most van a legrosszabb helyen!

Az Anita és az Andrea is szép név nem is értem miért van ennyire hátul?! Amúgy Anita a sógornőm, így az nálunk kiesett.

87. MMMaya (válaszként erre: 86. - 2c2de63135)
2010. márc. 1. 14:37

Az egyik kedvenc nevem az Anita, olyan szép.


Gabriella listán lenne, ha leányzónk lenne. Apának a Gábor is tetszik nagyon.

86. 2c2de63135 (válaszként erre: 84. - Ezri)
2010. márc. 1. 14:30

most néztem, hoyg a zsófia tényleg viszonylag gyakori, a 8.helyen áll az újszülött listán...nem is gondoltam volna, azt hittem ritkább

az ágota viszont nincs benne az első 100-ban! nekem amúgy tetszik!

de hogy megváltozott a névadási "ízlés", az én korosztályomban rengeteg az Andrea, Anita, most nézem az andrea a 94.helyen , az anita a 100.helyen áll!! :))))

85. Basset (válaszként erre: 84. - Ezri)
2010. márc. 1. 14:03

A Gábor az tök jó! :) Nekem is tetszik! És 2. névként a nagyik neve?

Szerintem egyik gyerek se szereti a saját nevét, nekem ez a tapasztalatom... :S Ha neked tetszik, akkor add azt.

84. ezri
2010. márc. 1. 13:39

Nekem most pont aktuális a téma, mert 2 hónapos kismami vagyok!

A saját nevünket nem akarjük adni, sőt a nagyszülőkét sem, nem is járna jól velük a gyerek pl. Lajos, Anna

Természetesen olyan nevet választunk, ami mindkettőnknek tetszik, illetve megy a vezteéknévhez is!

A fiúnevet a párom választotta a kedvenc nagypapáról, aki már nincs közöttünk, így ő Gábor lesz.

A lánynév az én feladatom és bevallom elég tanácstalan vagyok, mert a Zsófia tetszik kb. 6 éve, de azzal mostanában Dunát lehetne rekeszteni:( A másik ami tetszik viszont nagyon ritka: Ágota. Félek egy kicsit, hogy nem fogja szeretni.

Persze, ha nagyon egyszerűen megakarnám oldani az ügyet a Gabriellát választám, csak az kissé hosszú a vezetéknévhez:)

83. Babi87 (válaszként erre: 69. - Eleveneszter)
2010. febr. 28. 11:41
Ismerek Jázmint, és őt Jizinek becézik!:)
82. egypt (válaszként erre: 81. - Egypt)
2010. febr. 27. 17:15
A Vajkra ez persze nem érvényes.:)
81. egypt (válaszként erre: 77. - Eleveneszter)
2010. febr. 27. 17:15
Én ilyen negatív neveket nem szívesen adnék a gyereknek. Lázadó vezérek, akiket kivégeztek... Hát nem tudom... De lehet, hogy csak az én hülyeségem.
80. eleveneszter (válaszként erre: 79. - Basset)
2010. febr. 27. 14:31
Hát ja.:-)
79. Basset (válaszként erre: 77. - Eleveneszter)
2010. febr. 27. 14:08
És még csodálkozik, hogy elváltál... :D
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook