Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eltört a nagylábujjam.Eddig heti 3-4-szer tornáztam a fogyásom érdekében, most + kímélnem kell a lábamat(3hétig).Mit tegyek, hogy ne hízzak? fórum

Eltört a nagylábujjam.Eddig heti 3-4-szer tornáztam a fogyásom érdekében, most + kímélnem kell a lábamat(3hétig).Mit tegyek, hogy ne hízzak? (tudásbázis kérdés)


19. Titánia83 (válaszként erre: 18. - Xti_)
2010. márc. 5. 08:14
Köszi, szerintem akkor kipróbálom őket. Mert a héten egy másikat próbáltam. De annyira nem jött be. :(
18. xti_ (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2010. febr. 25. 19:15

amit én rendeltem, az a turbo volt,mert vegetáriánus vagyok. 4 kis doboz ételt hoznak,ez négy étkezés. a reggeli gyümöcspépek nagyon finomak, ezekhez mindig kevertem egy kis búzacsírát, mert jól passzol hozzá, és egy kicsit tartalmasabb.

az ebéd és uzsonna zöldségpüré és párolt zöldség, valamilyen maggal megszórva. ezek sem voltak rosszak, sőt.

a vacsora mindig gyümöcsleves, amit én nem különösebben szeretek, de azért megettem.

a reggeli és a vacsora mindig zöld, bármiből készült is, mert algapor van benne. ennek örültem, mert úgy tudom, az alga nagyon egészséges. bár kicsit bizarr a zöldes színű málnakrém-leves, de az íz rendben volt.

17. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Xti_)
2010. febr. 25. 16:51

Köszi, sztem jövő hétre én is rendelek tőlük. És finom amúgy, amit főznek? Nagyon mini adag? :P


Ma főztem zöldséglevest, de elég volt ilyen majdhogynem féllábon állni a fazék mellett. :(

16. xti_
2010. febr. 25. 15:08
én is hasonlóképpen jártam. nem először, és mivel a legutóbbi ilyen alkalomkor 2 hét alatt 5 kilót híztam, most nem bíztam a véletlenre. megrendeltem a gastroyal egyik diétás menüjét, és amíg nem tudtam újra eleget mozogni, csak azt ettem.
2010. febr. 25. 12:17

Én egy másfajta diétát csinálok, de a vacsorám általában a következő:


1. sovány sonka, abonett, paradicsom/paprika/savanyú ubi

2. sovány túró, abonett, fenti zöldségek

3. natúr párolt/grillezett hal+szokásos

4. grillezett tofu+szokásos


A lényeg, hogy a fehérje java zsírszegény forrásból származzon, mivel diétánál én úgy tudom az is fontos, hogy zsírszegény legyen a táplálkozás, mindamellett hogy figyelni kell a szénhidrátbevitelre is, és nem szabad túllépni az ajánlott fehérjemennyiséget, mert az vesekárosító lehet (ezt orvos mondta, eddig nem tudtam - 0,8g/ttkg az ajánlott, sportolóknál több)...


Az 5 étkezés tényleg fontos, ill. az is, hogy az ebéd legyen a legfőbb étkezés, s tízórai-uzsi jelképes, a vacsora pedig inkább fehérjedús és energia, valamint zsírszegény.


Sajtot én pl nem ehetek, mert nagyon magas a testzsírszázalékom, de sovány húst, sovány túrót, halat, tofut napi szinten, rendszeresen fogyasztok. Ill. nem eszem olyan zöldséget ami puffaszt, mert a lufihas nem valami kellemes.


A zöldség és gyümölcs a rost miatt is nagyon fontos, hogy a salakanyagok távozásával is minden OK legyen.


Vizet sztem nem baj, ha 2,5 liternél többet iszol (és jól esik), mert ennyi a minimum, azért vízmérgezésed ne legyen :) A napi ajánlott 2-3 liter, a 4 liter fölötti folyadékfogyasztás viszont már nem egészséges (ezt itt olvastam: [link]

14. k.tünde78 (válaszként erre: 9. - Titánia83)
2010. febr. 25. 10:58
mit érdemes vacsizni?Mindenképp legyen zöldség gyümölcs,mindenképp valamilyen fehérje is(hal,szárnyas,szója,túró,joghurt,mozzarella sajt stb....).Figyelj arra,hogy 5x étkezz naponta,tízórai uzsi elég ha valami gyümi-zöldség-joghurt.az ebéded legyen kicsit kiadósabb.
13. Titánia83 (válaszként erre: 12. - Liliom10)
2010. febr. 25. 10:50
És minden este csak ezt eszel?
2010. febr. 25. 10:39
Nekem bevált a saját gyümölcsös joghurt vacsorára. Veszek egy nagy joghurtot, belevágok apróra egy almát, meggybefőttet vagy mirelitet ( fél üveg leve nélkül),kevés mézet,ez el is hagyható. Elég 2 vacsorára. Kb. havi fél-egy kg lemegy.
11. IßyOO7 (válaszként erre: 2. - Titánia83)
2010. febr. 25. 10:28
Ha odafigyelsz a kajára nem lesz baj!
10. Titánia83 (válaszként erre: 6. - 12eea710ce)
2010. febr. 25. 10:13
Köszi, igyexem :D
9. Titánia83 (válaszként erre: 7. - E71ef36f21)
2010. febr. 25. 10:13

Az étkezéstől félek jobban.

És a leginkább azt nem tudom, hogy mit lenne érdemes vacsorázni.

A folyadék nem gond, inkább sok is. :D Néha összejön 3 liter is.

A zöldteáról azt hallottam, hogy kimossa az ásványi anyagokat a szervezetből. De biztos csak legenda.


Köszi a tippeket :)

8. Titánia83 (válaszként erre: 5. - 12eea710ce)
2010. febr. 25. 10:10

Igen, köszi. :)

A törzsfordítás lehet lábujj-törés nélkül is hasznos lett volna. Nemrég vettünk egy felmosórudat, lehet igénybeveszem. :D

2010. febr. 25. 10:09

Szia!

Nyilván aerob jellegű mozgásokat most nem végezhetsz, mert ahhoz állni, futni, lépkedni, tekerni kell, ez pedig nem kíméli a lábat :( Ülve viszont végezhető pár pulzusemelő, egyben erősítő gyakorlat, kicsi súlyzókkal (max 2 kiló!) szigorúan csak bemelegítés után (derékkörzés, karkörzések, nyújtások széken ülve) ezt is csinálhatod zenére, és ha támla nélküli széken dolgozol, oldalt megkapaszkodva és hátradőlve végezhetsz közben ollózást, páros lábemelést, levegőben biciklizést, óvatosan. Nem is beszélve a felülésekről, amihez nem kell láb :) sőt oldalt fekve is végehzetsz lábemeléseket, popsierősítés céljából. biztos találsz olyan pózt, ami közben semmi nem ér a lábujjadhoz :) Az étkezésre nagyon figyelj, bár gondolom amúgy is ezt tezsed, ha fogyózol :)most is mondj le a desszertekről, minél kevesebb cukor és liszt, a tojásnak csak a fehérje, lehetőleg kenyér helyett ripsz-ropsz, abonett, sok gyümölcs és rengeteg zöld tea. Mivel sokat ülsz, hajlamos lehetsz most kevesebbet inni, de ne kövesd el ezt a hibát! :) Napi 2 és fél liter folyadék minimum!

jobbulást kívánok és kitartást! :)

2010. febr. 25. 10:09

Jobb szerinem mint a semmi :-)

Amúgy jobbulást :-)

2010. febr. 25. 10:08

Szia!

Tudom hogy könnyen hangzik, de figyelj oda arra mit eszel.


Sportolni a karodra viszont tudsz ülve. Ha van súlyzód, akkor bicepsz,tricepsz váll, edzéseket végezhetsz. Ülve egy kis törzsfordítás, meg ilyenek....

Remélem segítettem :-)

4. Titánia83 (válaszként erre: 3. - Bf5264a5b9)
2010. febr. 25. 10:08

Nagyon köszönöm a tanácsokat. Mankóval kell közlekednem, tegnap óta a hátamnak is izomláza van ezerrel. :)


De jó, hogy mondod a karra-gyúrást. :D Mert a mankóhoz kell karizom is.


Köszönöm a tanácsodaidat.

2010. febr. 25. 10:05

Hasizomgyakorlat és súlyzózás biztosan belefér. Feküdj a földre, a lábadat pedig tedd fel behajlítva az ágyra. Így nem terheled a lábfejedet. Ill. az ágyon ülve, lábat felpolcolva is tudsz bicepsz-tricepsz és mellizomgyakorlatokat végezni sztem :)Ill az ágyon ülve is tudsz törzsfordítással derekat karcsúsítani.


Mivel ezek nem olyan intenzív mozgások, a kajálásra figyelj oda.


Tutira menni fog :) Ha már több mint egy hónapja kitartasz, akkor ez a három hét sem lesz akadály! Kitartás!

2010. febr. 25. 10:02
Szóval elvileg sokat kell pihennem. Így viszont mozgás nélkül félek, hogy felszedek pár kilót. Pedig már többmint egy hónapja komolyan rávettem magamat a tornára. És még van mit leadnom így is. :(
2010. febr. 25. 10:00
Eltört a nagylábujjam.Eddig heti 3-4-szer tornáztam a fogyásom érdekében, most + kímélnem kell a lábamat(3hétig).Mit tegyek, hogy ne hízzak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook