Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz-e vagy tévhit, hogy ha a kismama sokat simogatja a terhesség alatt a hasát, az koraszülést okozhat? fórum

Igaz-e vagy tévhit, hogy ha a kismama sokat simogatja a terhesség alatt a hasát, az koraszülést okozhat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
21. regineni (válaszként erre: 18. - Gréger)
2006. szept. 12. 14:07
Állítólag nagyon jó, nekem is javasolta a védőnőm, és el is kezdtem volna inni, de a gyógynövényboltban azt mondták, hogy betiltották és nem lehet kapni. Azt nem mondtá hogy miért, talán valalmi Eu-s dolgot említettek. Azért próbálj meg utána járni, hátha sikerül, veszíteni nem vesztesz semmit. Vagy ha esetleg valakinek a kertjéből tudsz szerezni (nekem is azt mondták) csak ilyenkor már elég nehéz, én nem tudtam szerezni sehonnan.
20. regineni (válaszként erre: 17. - Juniperus)
2006. szept. 12. 14:04
Nos nem tudom, hogy ez mennyire igaz. Az én esetemben úgy történt, hogy még csak nem is tudtam, hogy babám lesz (kb a fogantatás másnapjától) fogva hányingerem volt, és minden olyan dologtól undorodtam, ami egyébként nem tett volna jót a babának, pl.kávé, dohányfüst, alkoholszag. Az undor szinte végig megmaradt, a hányinger elmúlt kb a 12-14 hét táján. Egyébként lehet benne valami, bár szerintem ezt a hányinger dolog elég sok minden befolyásolja.
2006. szept. 12. 13:14
Sokat simogattam a pocakom, mégis 10 nappal túlhordtam a lányom.
2006. szept. 12. 08:53

Sziasztok!Van valakinek tapasztalata a málnalevél teával kapcsolatban? Tényleg segíti a tágulást? Mikor érdemes elkezdeni? Én ez első gyermekemmel 3 napig vajúdtam, és még akkor sem tágultam ki.Gondoltam, lassan elkezdeném, ha tényleg jó.Decemberben szülök.

Köszi

2006. aug. 10. 13:13
Én elég sokat simogattam a pocim (de csak finoman), és Sugit 3 nappal túlhordtam... Egyébként érdekes ez a dolog!
2006. aug. 10. 08:32

Mindkét fim koraszülött lett, és bizony rengeteget simogattam a hasamat. Már a 4.hónaptól olyan keményedések voltak, amelyek vetélést, korazsülést is okozhattak. Szóltak is többször az orvosok, hogy ne stimuláljam a hasam, mert a méh összehúzódásai megindíthatják a szülést.

Szóval én csak igazolni tudom ezt a megállapítást, de mint minden másban, szerintem ebben sem lehet általánosítani.

Aki azt mondja, ez hülyeség, annak meg én azt mondom: hülyeség, hogy a terhesek hánynak!! Mert hogy én meg még sosem hánytam, pedig már 5-ször voltam terhes...

2006. aug. 9. 23:18

Kiírt időpont előtt 4 nappal született meg a kisfiam, de rengeteget simogattuk a hasamat, pedig már az elejétől fogva keményedett a hasam. Ja, és veszélyeztetett terhes voltam.

Annyira hozzászoktam a simihez, hogy szülés után is sokáig csináltam, aztán jót röhögtem magamon, hogy milyen hülye vagyok!

Nekem is mondták, hogy ne simizzek, mert koraszülött lesz a gyerek. Hát nem tudom, eleinte féltem, de nem bírtam volna ki, hogy ne simogassam meg. Meg aztán 4 nappal korábban szültem, az nem gáááááz :))))))))))) !!!

Úgyhogy hülyeség :DDDDD

14. Droma
2006. aug. 5. 14:07

Nem nagyon lértek hozzá,de ha logikusan belegondoltok,akkor ez valószinű?:)

Mert szerintem nem.

13. DODICA
2006. aug. 5. 09:39
Nem igazán hiszek benne, de tény, hogy mindhárom babámat túlhordtam, egy, kettő, illetve három héttel! :)))
2006. aug. 4. 14:09
Lentebb olvastam, hogy a símogatás koraszülést okozhat. Mi egy hetet húztunk rá a símogatás ellenére. Símogattam és éjjel nappal, még utcán is séta közben, folyamatosan mindenhol, mégse jött. Lehet, hogy azért káros a símogatás, mert túl lehet tőle hordani a babát ? Túl jól érzi magát ottbent, mindíg símogatják :D
11. DODICA
2006. aug. 4. 14:04
A fenéket! Mi kárt okozhat??? Érzelmi túltelítődöttséget? Max. arra gondolhat, aki mondja, hogy a körkörös simogatás hatására (a baba megy a mama keze után) a köldökzsinór a nyakra tekeredhet. (A babák legtöbbjén a nyakon van a zsinór születéskor!!! Ettől függetlenül.) Ezt meg ki lehet küszöbölni azzal (már, ha hisz benne valaki), hogy nem körkörösen simogatjuk a hasat, hanem pl. le-föl...
10. zazuka (válaszként erre: 9. - Zazuka)
2006. aug. 3. 17:18
Hülye vagyok, csak 12 hetes vagyok, szóval 3.hónap.
2006. aug. 3. 17:18

Na, én ezt elmeséltem a páromnak, és bár még csak a 4. hónapban járunk, de nem mer a hasamhoz érni :(

Már bánom, hogy elmondtam neki.

2006. jún. 5. 10:17
Ezt én még sohasem hallottam Nagyon érdekes teória!Én ösztönösen rátettem a hasamra a kezem, főleg, mikor mocorgott a baba odabenn, ezzel is megnyugtatva, hogy itt vagyok, veled vagyok, nem vagy egyedül.Simogatni csak a férjem és a gyermekeim simogatták a hasam, de sohasem erőteljesen, hanem csak finoman. Szerintem van különbség a simogatás és a masszírozás között. A masszírozásnál elképzelhető, hogy méhösszehúzódást produkál, de számomra ez is furcsa, mert amikor menstruál az ember, vagy fáj a pocija, inkáb jót tesz a körkörös simogatás és megnyugszik a görcs, nemhogy erősödne. Igaz, az is simogatás, nem masszírozás.
7. lau
2006. máj. 29. 22:21
Én úgy tudom, ahogy piper72, csak a hangsúlyt máshová helyezném, IGEN, lehet -- szerintem! Csak, ha valakinek sokat keményedig a hasa a harmadik harmadban, akkor jobb ha tudatában van annak, hogy a simogatás valóban felszabadíthat olyan hormonokat, melyek méhösszehúzódást eredményeznek, és hát a szülés is ígyy kezdődik :D
2006. ápr. 29. 23:59

Nekem ugyan nincs gyerekem, de szerintem egy barom aki ezt kitalálta. Miért lenne baj?

Szerintem éppenséggel fontos lehet a babának meg az anyukájának és valszeg az APUKÁJÁnak is, aki azért ki van rekesztve sok mindenből, hisz ő csak így érezheti. Én azért mondom ezt, mert egy nagyon jó barátom mondta el a saját érzéseit. Én megértem. Ikreik lettek, tökéletes súllyal mindennel. Két nappal a kiírt időpont előtt.

Hát nekem ennyi a hozzászólásom.

Még mielőtt valaki nekem esne, hogy én ezt nem tudhatom, akkor olvassa el mégegyszer, mert a barátom kért meg, hogy ezt elmondjam.

Köszi:)

2006. márc. 15. 15:32
Tulajdonképpen kárt nem okoz, "csak" méh összehúzódást, így az utolsó harmadban, vagy ha erős a görcskészséged nem igazán jó. (Ettől függetlenül én is szinte ösztönösen simogattam a hasam, mert olyan érzés mintha a bébit is simogatnád!)
4. _kleo_ (válaszként erre: 3. - Piper72)
2006. febr. 24. 20:29
Ez erdekesen hangzik. A fiam 2 hettel kiiras elott szuletett. :) Lehet hogy van benne valami.
2006. febr. 24. 16:50

Sajnos igen!!! A símogatás azt a hormont szabadítja fel, ami méhösszehúzódásokat okoz és megindítja a szülést. Nem véletlenül kell a szülészeten, azoknak a kismamáknak símogatni a hasukat, akiknek már meg kellet volna születni a kisbabájuknak, de még nem indult el a szülés. Stimulálásnak nevezik. A hassímogatás koraszülést okozhat. Természetesen lehet símogatni, de csak módjával, illetve ha kapcsolatot akarunk teremteni a kisbabánkkal, akkor a kezünket inkább csak pihentessük a hasunkon.

Neten sok infót lehet erről találni.

2006. febr. 24. 15:37
En sokat simogattam es semmi kart nem okozott. Gyonyoru 14 honapos kisfiam van, konnyen, gyorsan szuletett. Milyen karra gondolsz? A baba erzi ha figyelnek ra, odasimul ha simogatod a pocidat. Szerintem erzelmileg sokat jelent neki, biztonsagban erzi magat, tudja hogy figyelnek ra. Kivancsiva tettel, hogy milyen kart okozhat?
2006. febr. 22. 09:35
Igaz-e vagy tévhit, hogy ha a kismama sokat simogatja a terhesség alatt a hasát, az kárt okozhat?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook