Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cafeteria táppénz alatt - tud valaki válaszolni a kérdésemre? fórum

Cafeteria táppénz alatt - tud valaki válaszolni a kérdésemre? (tudásbázis kérdés)

2011. dec. 16. 21:17
Sziasztok! az lenne a kérdésem hogy szepterberben lejért a próbaidőm utána jár a cafetéria de én október óta táppénzen vagyok! a munkáltatóm azt mondta hogy akkor is jár de viszont a betegségem miatt csak december elsején tudtam nyilatkozni hogy mit kérek erre azt mondták hogy az eddigieket elbuktam mert későn nyilatkoztam lehetséges ez???
2010. márc. 30. 05:09
Én köztisztviselő vagyok. Megkérdeztem, azt mondták, hogy ezt minden közig. szervnél a közszolgálati szabályzatban kell szabályozni. Nálunk a passzív áll. (táppénz, tgyás, gyed, gyes) első 30 napjára jár.
15. Frankanyu (válaszként erre: 14. - 021a029148)
2010. márc. 3. 23:26
A pénzügyes kolléganőm tudta végül megmondani, akit már előtte nap is erről kérdeztem. Érdekes, hogy amikor kérdeztem tőle először, akkor még nem volt meg az új szabályozás, hanem csak másnap. Azt mondta, hogy tiszta bolondokháza van ezügyben, napról napra van változás.
14. 021a029148 (válaszként erre: 13. - Frankanyu)
2010. márc. 1. 07:15
És hol találtad meg, vagy hogy derült ki?
2010. febr. 28. 14:29

Végre kiderült, ezért leírom, hátha valakit érdekel:

Nálunk a szülési szabi idejére jár, a táppénzre tavaly még nem, viszont idén már járni fog.

Hozzáteszem: azért is jó utánanézni a dolgoknak, mert így tudtam meg, hogy egy bizonyos egyszeri keresetkiegészítésből (316/2009 (XII. 28) Korm. rend.)is kimaradtam, amit szolgálati panasszal lehet utólag kérni (2x49 000 Ft).


Köszi mégegyszer.

2010. febr. 25. 07:34

Szia!


Nézd meg a kollektív szerződésben, ott egyértelműen szerepelnie kell.

11. Lili74 (válaszként erre: 9. - Frankanyu)
2010. febr. 24. 17:15
A cafetéria, mint béren kívüli juttatás, ez az adható kategória. Tehát a törvény nem titja, h adjon a munkáltató tp alatt. Mivel viszont a cafetériát kötelezően szabályozni kell, a szabályzatot kellene megnézni mit tartalmaz tp esetére.
10. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 9. - Frankanyu)
2010. febr. 24. 17:01
Hát ja mondjuk ez érdekes. Lehet hallgatnia kell??? De ne hagyd magad, azért a rendőröknél lehet másabb a szitu, meg a bérkifizetés, más jogszabályok vannak. Érdeklődj utánna és vasalj ha jár!!!! :))))
2010. febr. 24. 16:58

Köszi a válaszokat, úgy látom, hogy nagy eltérések vannak ezügyben.

Az a rossz, hogy még a saját munkahelyemen a legilletésekebb ember nem tudott rá válaszolni.

8. Frankanyu (válaszként erre: 6. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 24. 16:55

Nem arról van szó, hogy én követelem, vagy ilyesmi, egyszerűen csak nem tudom, hogy járt-e tavaly.

Ha járt, akkor visszamenőleg fogom kérni, ha nem járt, akkor nem járt és kész.

2010. febr. 24. 16:53
Nálunk a 90 napot meghaladó táppénzre már időarányosan jár csak a cafetéria (közszféra)
2010. febr. 24. 16:51
Így igaz, a munkáltató dönti el, hogy ad-e vagy sem. A legtöbb nem ad. És gondolkodjunk, te adnál a dolgozódnak aki elment táppénzre? Meg érdemelné? Mire föl?
2010. febr. 24. 16:50

Szerintem nem.

Ha étkezésit sem kap már 1 nap hiányzással a dolgozó akkor cafeteriát sem.

2010. febr. 24. 16:49

Szia,

Bennem is felmerült a kérdés és sajnos a válasz az, hogy a munkáltató dönti el ad-e arra az időszakra cafeteriát vagy sem. Rövid a válasz általában mindig...NEM AD..

2010. febr. 24. 16:49
Szerintem igen.Nálunk legalábbis járt,bár nekem más munkahelyen volt.
2. Kriszti0711 (válaszként erre: 1. - Frankanyu)
2010. febr. 24. 16:49

Szia!

Nálunk nem jár táppénz alatt semmi "extra"! Remélem nálatok nem így van!

2010. febr. 24. 16:47

Sziasztok!


Tavaly május 1-jétől táppénzen voltam a szülésemig, december 2.-áig, azóta szülési szabadságomat töltöm.

Meg tudja-e valaki mondani, hogy tavaly a táppénz idejére járt-e a cafeteria?

Komolyan mondom, akkor a káosz ezzel kapcsolatban, hogy még a munkahelyemen (rendőrség) sem tudnak erre válaszolni.


A válaszokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook