Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az akne - pattanás fórum

Az akne - pattanás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az akne - pattanás

1 2
59. Ameliox (válaszként erre: 47. - F.Móni)
2015. ápr. 14. 18:36
3-4 hónapnyi borsmentatea-ivás
58. Ameliox (válaszként erre: 55. - Saya+)
2015. ápr. 14. 18:34

Hormonzavart okoznak ilyentájt a taviszi friss primőrök, a paprika, retek,meg ilyenek, mert növényvédőszeresek és összezavarják a hormonokat.

Van egy Acne Einstein nevű fazon az interneten, érdemes megnézni javaslatait: antioxidánsok bevitelét kell megnövelni: napi 3 zöld tea + cink 30-40 mg/nap, igyál naponta ACE+szelén pezsgőtabit (A vitamin, C vit, E vit). Emellett ha van egy kis zsebpénzed, vegyél testépítős boltban N-acetyl-ciszteint, nyugi nem mérgező, ez is antioxidáns, és a szervezet is előállítja. A szelén nagyon fontos lenne. Ha kerülted a konyhasót, akkor ne kerüld, kell a jód a pajzsmirigynek. Olvass utána a gyulladáscsökkentő élelmiszereknek. Ha nagyon gyulladt vagy, szedhetsz aszpirint, kalmopirint vagy ibuprofent is, már egy egyhetes kúra is segít. Aknesol oldatban oldj fel egy fél aszpirint, tök jól megelőzi a pattikat.

57. Winston Wolf (válaszként erre: 56. - Dinimo)
2015. ápr. 6. 18:51

Wawrinka, Mona Barthel, nekik is van a pattanásokkal elég bajuk.

Csak az isotretinoin a hatásos szer. Bœrgyógyász írhatja fel. Sok mellékhatással.

De ez tényleg megoldás.

Magánrendelés. Az állami nem foglalkozik vele. Fizess sokat, átvitt értelemben is lenyúzzák a bœrt rólad.

56. dinimo (válaszként erre: 55. - Saya+)
2013. febr. 23. 13:04

szia!

en is aknes vagyok,mondjuk en csak az arcomon,nekem sokat segitett a Decloer termekcsalad,eleg draga,de ez legalabb hatasos.Amugy egyszer voltam biorezonancia teszten,ez egy olyan allapotfelmeres ami megmutatja,h a szerveid h mukodnek,stb.olvass esetleg utana.20perces a dolog,tenyereden egy ponthoz hozzanyomnak egy tollszeru vmit,tehat nem fajdalmas,meg semmi.nem is draga,meg szerintem kb mindenhol talalsz olyat aki ezzel foglalkozik.nekem ez azt mutatta ki h candidam van,ezer van az aknem..elkezdtem dietazni,javult is a borom,de aztan abbahagytam a dietat,es ujra rohadt ronda lett..most fogamzasgatlot szedek (dienille)de ugy erzem inkabb a kremektol van a javulas.kitartas...

55. Saya+
2012. nov. 3. 11:11

Sziasztok!

Egy 19 éves lány vagyok,több mint 8 éve szenvedek a pattanásoktól és már szinte mindenütt előfordulnak: a hátamon,az arcomon, a mellkasomon, de még a hasamon is. Számtalan orvosnál jártam, de mindegyikőjük csak annyit állapított meg, hogy akném van. Mindenféle gyógymódot kipróbáltam, azt sem tudom, hogy mennyi pénzt költhettem el gyógyszerekre meg orvosokra.Eddig a leghatásosabb gyógyszer a Roaccutan volt, amitől meg kellett volna gyógyulnom teljesen, de most már semmi haszna:( Egyszer még Debreceni Klinikákra is befeküdtem 3 napra, de csak azt állapították meg, hogy akném van, és hogy egyedi eset vagyok-.- Most volt teljes hormonvizsgálatom, amiből kiderült, hogy magas a DHEA-szulfát szintem, ami okozhatja az aknémat. De akkor ez eddig miért nem derült ki, mivel korábban is végeztek el hormonvizsgálatot, amin minden szintem normális volt.

Ha esetleg tudnátok tanácsot adni, hogy milyen gyógymód lenne a legjobb, megköszönném:D

2012. aug. 16. 11:59
Tudtok olyan pattanásos bőrre való krémet, ami gyümölcssavakat tartalmaz? Próbálom a természetes irányba mozdulni, de nem tudom hol is kezdjem.
2012. febr. 18. 22:29
Nekem a Sotret és az Aknenormin vált be, ami ugye ugyan az végülis.. :)
2012. febr. 18. 15:41
Isotretinoin
51. NNiki.
2011. aug. 9. 15:26
apropo azt kifelejtettem hogy emelett nagyon olcso is
50. NNiki.
2011. aug. 9. 15:23

na szoval hallom rengetegen szenvednek a pattanasoktol akkor most leirom nektek hogy en legalabb 3 eve szenvedek a pattiktol DE van egy olyan megoldas ami mindenkinek jo ezt garantalom

na az aki mindent kiprobalt amit leirtatok az en vagyok a kozmetikustol a draga kozmetikumokig a hazi kezelesig mindent es ez odavezetett hogy feldagadt az arcom ennek a korszaknak mar vege mert ratalaltam a mannaszappanra ezen belul a teafaolajas coco szappanra nezetek utana mindenkinek hat nekem szep lett az arcom fantasztikus ne legyetek bizonztalanok ezt az internetrol lehet megrendelni bocsi hogy igy irok de nem jo a billentyuzet ja es csak termeszetes oszetevoket tartalmaz 1 het es az arcod gyonyoru

2011. júl. 24. 12:26

Érdekes kísérletet tettem..évek óta periorális dematitisem volt (posztpartialis antikocipiens -szindróma- elhagytam a fogamzásgátlót és 1.5 évig számkörül folyamtosan aknés állapot állt fent) ..szénhidrát nuku(vagyis nagyon kevés) semmi krém, csak tonik ami nem alkoholos(paabén free) és mosakodó krém(hidrophyl nonionicum unguentum) meggyó

gyult....:)))

2011. jún. 3. 16:57
a conglobata ennyire súlyos??? nekem azom van, néztem képeket, nekem nem szokott olyan csúnya lenni
2010. máj. 6. 10:04

Hali!

36 éves vagyok,és nagyon zsíros a böröm,tele van pattanással,de még a hátam is.Van valakinek valami jó ötlete,hogy mit tehetnék ez ellen.

Köszi:Móni

2010. máj. 4. 18:41

amiota sokkal több vizet iszom mindtha jobb lenne a bóröm de nem az igazi még :( inkább olyan fehér kis pattik jönnek ki, nagyobb kinyomhatatlan már rég volt, meg sok mitteszer... ami még zavar nagyon hogy piros az arcom :( most próbálok majd ki egy új szappant iszaposat majd meglátom hogy mennyire fog beválni!

tonikot tud ajánlani vki olyat ami természetes összetevőkből van?

45. kedike (válaszként erre: 43. - Krisztie)
2010. ápr. 20. 22:50

Alverde iszapos arclemosót mindig tudok kapni DM-ben, pl pár napja is épp vásároltam belőle. 800 Ft körül volt. A többi arclemosó cucc között szokott lenni, piros tubusos.

Én is sokat vakaróztam az ekcéma miatt, mert rettenetesen viszketett és nagyon csúnyán hámlott. De nagy eséllyel a kozmetikai szerek, arclemosók okozták. Vagy ezek fokozták.

Ja és a munkahelyem klímája, ugyanis nálunk nincs nyitható ablak, csak légkondi és levegőkeringtető. Nagyon száraz bent a levegő. Gondolom ezek együttes hatása tette tönkre a bőröm.

2010. ápr. 20. 22:38
Az ekcéma sokfajta lehet, pl.lehet apró pöttyök kis papulák formájában jelen, vagy lehet száraz alapon hámló, szétrepedőformában, sima folt formájában ami nem is viszket nem is fáj, hólyagformában...stb..Sok megnyílvánulása és ezzel együtt kialakító tényezője is számos lehet:)...Nos az ekcéma valamilyen szervezetre gyakorolt külső, belső hatás ami valamilyen formán túlreakciót vált ki a bőrön)ha állandósul akkor beszélünk nagyjából ekcémáról)ha akut akkor allergiáról, dermatitis-ről:)
43. krisztie (válaszként erre: 42. - Kedike)
2010. ápr. 20. 16:21

ekcéma? az milyen az arcon?

nekem olyan szokott lenni h kis apró pöttyök amik viszketnek de utána nyomtalanul eltünik ha bekenem körömvirágos krémmel :(

Alverde iszapos termékekek keresek mér régóta de egyszerüen nem látom a polcokon :(

42. kedike
2010. ápr. 8. 18:55

Az Ilcsis termékek elég jók szoktak lenni, az esemény előtti + aha pakolás nagyon széppé teszi a csúnya bőrt és nem szárítja ki. Mondjuk én a fekete szappant lecseréltem az Alverde iszapos lemosójára, az még jobb. Éjjelre pesig FLP-s propolisz krémet használok, mert ez a sok pattanásra és zsíros bőrre kitalált cucc annyira kiszárította a bőröm, hogy ekcémás is lett. Szerencsére a propolisz krém szépen rendbe hozta. sajnos elég drága, 4000 Ft egy tubus.

Én a többi összevásárolt cuccot kivágtam a kukába, egy-két pakolást hagytam meg csak (Ilcsi, FLP iszapos maszk, Alverde iszapos maszk)

2010. ápr. 7. 18:10

Sziasztok!

Én tanácsot szeretnék kérni! Az a problémám, hogy zsíros a bőröm..nem kicsit hanem nagyon. De viszont ( le is kopogom) pattanásaim nem nagyon vannak csak mitteszerek de nem vészes..csak hát csillog az arcom és eléggé idegesít.. de ahogy itt olvasom a cikkeket össze tehetem a két kezem, hogy nekem nem olyan súlyos a bajom mint egyeseknek! Pedig én is bele tudok esni abba a hibába, hogy azt hiszem, hogy csak én vok ilyen szerencsétlen, hogy akármit használok az arcomra semmi sem használ..míg másnak nincs ilyen problémája :(( már én is túlvok 3 gyógyszeres kúrán, akkor a hátamon és a mellkasomon is voltak patik az arcomon sztem nem volt vészes csak a bőr volt rajta megvastagodva sztem..legalábbis..hát a hátamról meg a mellkasomról egyenlőre leszedte a patikat..de nem akarom elkiabálni..már majdnem 1 éve tiszta vok..diane 35-öt is szedtem de csak pár hónapig..tehát hál' istennek nem sokáig..am..na szóval a lényeg a lényeg hogy most egyenlőre csak a zsírosság van ami nem múlt el..de ez legyen a legnagyobb bajom..de ha vki tud segíteni azt megköszönném :) kozmihoz is szoktam járni kb 4-5 havonta..azt sem akarom túlzásba vinni..nem akarom hogy mindig nyúzzák a bőröm..egyébként a kozmim ilcsit használ és most rendeltettem tőle fekete szappant..van vkinek tapasztalata róla? mindenki azt mondta hogy szárítani fog..de persze a kozmetikusom az ellenkezőjét mondja..hát majd meglátom..most ott tartok hogy egyenlőre csak sima vízzel mosom az arcom meg néha iszapszappannal meg még rejuvenál arcmaszkot is szoktam használni ja és iszappakolást..öö és sok vizet iszom.. plusz zöld teát meg ilyen ginseng slim keverék teát..nos..nem tom hogy használ e de rosszabb nem lett tőle..most jött ki pár patim de sztem azért mert pont most jött meg mikulás :) de szinte észre sem lehet venni..

sorry a regényért..néha szeretem sajnáltatni magam xDD

szóval örömmel várom a tanácsokat és mindenkinek kitartást ..ja csilla80-van írta hogy ordítani tudott volna mikor kivolt sminkelve és azt mondták neki hogy mitől olyan csúnya a bőre..ez kibasz gonosz volt attól a személytől..velem is volt már ilyen..én haza mentem és ordítottam is..remélem soha többé nem fogom azt érezni mikor akkor éreztem..iszonyú volt..senkinek nem kívánom..

mindenkinek szép napot!

szijjaszotok

cupp

40. muveszno3 (válaszként erre: 39. - Pimky)
2010. ápr. 5. 17:14
Mióta szeded?
39. pimky
2010. ápr. 5. 14:38
Én elég elkeseredett voltam már ezért kezdtem el szedni a Diané35-öt. Nekem bevált:-)
2010. ápr. 3. 17:09
sziasztok. nagyon tudom ajánlani a meromycin nevü antibiotikumos folyékony alapú kenőcsöt. nagyon jó szárit, és a nyomoknak meggyorsitja az elmulását és még meg is elözi a gyulladások kialakulását.nekem nagyon be volt gyulladva az arcom és a szteroidos kezelés mellett ez volt egyedül ami segitett. azt szeretném kérdezni, hogy a diphropostól elkezdtem szörösödni(több mint 30! injekción vagyok tul), és puffad az arcom hogy ez el fog-e mulni azután miután már nem kapom, ha kiürül a szervezetből? mert nagyon zavar ugyan csak pihe szőrök de azért remélem nem fog göndörödni :) ha vkinek van tapasztalata, kérem irjon. köszi
37. muveszno3 (válaszként erre: 36. - 80c95f3698)
2010. márc. 29. 18:31
Nem tudom, persze az is megeshet, most egyenlőre elkezdtem ezt a kezelést, de mondta a bőrdoki, hogy ha nem hat akkor diétáznom kell.
36. 80c95f3698 (válaszként erre: 35. - Muveszno3)
2010. márc. 29. 15:01
Nem gondoltál arra, hogy étel-érzékenységed van?Érdemes lenne neked utánanézni!
2010. márc. 19. 12:54

Szerintem sem szabad feladni és beletörődni!Én is kb 5 éve szenvedek ettől,a "házi patikától" kezdve a bőrgyógyászig mindent kipróbáltam és nem igazán van látszat, de addig fogom keresni a megfelelő gyógymódot míg meg nem találom.Mindeddig egyetlen krém tette meg a hatását: Ftorocort.Szerintem érdemes utána érdeklődni, és kipróbálni.Nekem egy patikus ajánlotta, és meg vagyok vele elégedve,de nem 100%os ez sem...a gyulladásokat egész jól csökkenti,hámlasztja az arcot, de csak ahol patti van és közben hidratálja is.Nem ég tőle, nem viszket, nem fáj, és patti sem jön ki olyan sűrűn, mint mielőtt nem használtam..Viszont nekem is vannak hegeim,azért menzeszkor kijön egy két patti, és elég sok jégárpám is volt már.Most bőrdokit váltottam, nekem is Sotrex-et írt fel..sokat olvastam utána, van aki erre esküszik és a Roaccutanera, van aki nagyon nem.Mindenkinek más a szervezete.Többek közt nekem sem használt a Roa amennyire szerettem volna.Nem lett tőle csúnyább az arcom, de sokkal szebb sem..:)

Én ajánlom ezt a Ftorocort krémet, szerintem akinek ilyen problémája van érdeklődje meg és irassa fel, vény nélkül nem lehet kivenni.Nem mondom biztosra , hogy mindenkinek használ, de nekem is nagyon kényes bőröm van és eddig csak erről az egyről tudok pozitív véleményt mondani.

34. eb673dfdcb (válaszként erre: 32. - Krisztie)
2010. márc. 17. 19:34

nem bizti, hogy jó volt rámenni antibiotikummal...de menj el bőrgyógyászhoz

...ha gondolod ajánlok egyet:)

33. Szandikkka (válaszként erre: 32. - Krisztie)
2010. márc. 16. 17:57

Szerintem menj el kozmetikushoz!

Jobbat nem tudok.

2010. márc. 16. 15:23
segítsetek! volt egy nagy gyulladt pattanásom, bekentem tetran kenöccsel... mostmár lement a gyulladás de ilyen kis puklis még és piros mintha vér lenne "benne" mit csináljak vele h elmúljon??? :((
31. eb673dfdcb (válaszként erre: 30. - Dijja)
2010. márc. 12. 15:03
a hatóanyag a isotretinoin...ugyanaz ami a rooacutan-nak...nos ez nem egyszerű gyógyszer, bőrszázasság, szájnyálkahártya szárazság..stb..fejlődési rendellenességet is okoz a magzatban...jó lesz remélhetőleg a bőröd, de nagyon sokat hidratáld a bőröd a szádat...
30. Dijja
2010. márc. 12. 12:47

Hallottatok már a Sotrex gyógyszerről?

Én azt szedem már 2 hónapja. Van valakinek valamilyen tapasztalata ezzel a szerrel?

Sajna nagyon pattanásos a bőröm.Hólyagokkal van tele, amiket nem lehet kinyomni.Évek óta szenvedek már ettől a problémától. Van valamilyen kozmetikai eljárás amivel lehet rajta(m) segíteni??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook