Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újra akarom kezdeni az életünket! Hol lehet anyaotthont találni? fórum

Újra akarom kezdeni az életünket! Hol lehet anyaotthont találni? (tudásbázis kérdés)


11. Hanata
2010. febr. 27. 20:09
Köszönöm szépen, egyenlőre úgy néz ki, hogy minden rendben van, de majd az idő eldönti. Nem akarom a páromat fenyegetni sem, mert az sem jó, cak azt akarom elérni, hogy észrevegye, hosszú távon ez nem jó, és mindent tönkre tud tenni, ha nem lép időben. Azt hiszem, megértette. Még egyszer mindenkinek köszönöm!
10. 48f0ed6e16 (válaszként erre: 9. - Hanata)
2010. febr. 26. 16:18

Szia!

Sajnos ez nagyon gyakori eset, mikor anyós a felnőtt fiát teljesen a befolyása alatt tartja (sok asszony életét megkeserítik az ilyen „jóasszonyok”). Ez miatt azonban kár lenne szétmennetek a férjeddel, hiszen szeretitek egymást. Valahogy a párodat kellene kivonnod anyukája hatása alól!!! Remélem sikerült az elbeszélgetés és minden rendbe jött!

Sok sikert és kitartást!

9. Hanata (válaszként erre: 8. - 1a7db11ff0)
2010. febr. 26. 15:41

Nagyon köszönöm a bíztatást, és a jó szavakat!

Hogy mi romlott el köztem és a férjem közt? Hát, ezt nehéz lenne megfogalmazni. Ő egy édes és imádni való ember. Tudom, hogy ő életem szerelme. Sajnos nagyon könnyen befolyásolható. A szülei nagyon sok személyi kölcsönt vetettek fel vele, amit mi fizetünk (tetőcsere, nyílászárócsere, korszerűsítések...).Sajnos ez van, ebből a csapdából cak az idő és a kitartás húzhat ki minket. Külön akartunk költözni, erre közölték, ha elmegy a háztól, nem jó fiuk, hát maradtunk. Közben az én családomban is fejre állt a rend, a nővérem a szüleimnél hagyta a kisfiát, ő most 8 éves, anyuék nevelik, sem az anyja, sem az apja nem kíváncsi rá. Anyu és apu is dolgoznak, így megbeszéltük, egy szobát, egy fürdőszobát és egy előeteret hozzáépítünk a házukhoz, és a kisgyerek miatt hazakültözünk. Ennek két éve már. Ők nagyon elfásultak, belefáradtak a közdésbe, mert legyünk őszinték, egy 6-8 éves gyerek nevelése nem egy 50 éves embernek való. Nagyon meg kell gondolnom, hogy rászólok-e bármiért is, mert akkor még én vagyok a roszz. Padhelyzet. Most az anyósomék, hozzáteszem, nagyon bírom őket, csak pénz ne kerüljön szóba, megint pénzt akarnak kicsikarni, és lassan már semmi pénzünk nem marad. Össze szeretném vonatni a hiteleket, hogy így talán kicsit könnyebb. A párom elmondta nekik. Már rögtön osztottak, szoroztak, hogy ebből mennyi jutna nekik. Nem sajnálom, mert ha van miből, szívesen adok, de ha választanom kell, hogy nekik, vagy a két gyereknek, hát egyértelmű. Egy hónapja baírattam őket úszásoktatásra. Iskolabusszal hoznak, visznek minket, nyolc alkalom a két gyereknek 5400 forint. Szerintem az semmi. Ezért szívják most a véremet, és már Attila, a férjem is arra hajlik, hogy inkább ne menjünk. De miért, vegyek rajta cigit az anyukájának? NEM! Hát ezen dólt kia a bili, és mindent beborított! De már takarítom a romokat! :) :)

8. 1a7db11ff0 (válaszként erre: 7. - Hanata)
2010. febr. 25. 08:37

nem nem vagy elfogult ,én büszke vagyok rád hogy ilyen pozitivan fogod fel a dolgokat,és nagyon sajnálom ami történhetett!!

igen erős vagy,csak közben engedd ki a gőzt,üvölts ha ugy van kedved,és sirj ha sirnod kell,,nehogy beleess abba a csapdába hogy erősnek mutatod magad és amikor a kisfiadnak szüksége lesz rád öszeomolj,

huhh,nem lehet egyszerü ha anyudék sem 100%-ban állnak melletted,de mi lett veletek,???férjed és közted??hogy ennyire elharapozott ez a dolog,hiszen még annyira fiatalok vagytok??

és micsoda helyes a Bálint!!haláli kisgengszter!!

kitartást és ha kell csak irj,sird ki magad nekünk azért vagyunk itt hogy meghallgassunk még ha okosat nem is tudunk mondani de legalább meghallgatunk és egy jot beszélgetünk,

szia Anett

7. Hanata (válaszként erre: 5. - 1a7db11ff0)
2010. febr. 24. 17:29

Szia!


A kisfiam júniusban lesz 3 éves, imádom, szép, és nagyon okos kisgyerek. Most a szüleimmel lakunk, de ez kegyetlen, a párom és én sokat vitázunk, és most nagyon azt érzem, hogy ki akarok szakadni, mert ha én kikészülök idegileg, az Bálintnak sem jó, és ő is rámegy erre. Ma nagy elbeszélgetést tartok a családdal, és ha a helyzet nem változik, akkor lépek. Elsősorban a párommal beszélek, ha ő kitart, én is, de ha fel akarja adni az eddigi életünket, nem tudok mit tenni. Elkeseredett vagyok, de délután odabújtam a fiam mellé, mikor aludt, és legalább megnyugodtam kicsit. Hallgattam a szoszogását, és arra gondoltam, sokkal rosszabb lenne, ha ő nem lenne. Érte kell kitartanom, ugye? Szinte már vicces, ahogy bíztatom magam. :(

2010. febr. 24. 13:51
Csatlakozom anett/ká-hoz.Szülők nem tudnak segíteni?
2010. febr. 24. 13:39

család segitőben segitenek,

gyönyörü a gyerköcöd!!mennyi idős??mi történt veletek hogy anyaotthont keresel,olyan szépek vagytok a képen!?

2010. febr. 24. 13:39
A családsegitőben segitenek és az ország bármely pontjába el tudnak helyezni!!Úgy hogy nem tudja senki hova.
2010. febr. 24. 13:34

Szia!

Minden megyének működtetnie kell anyotthont. Fordulj a helyi gyermekjóléti szolgálathoz... ők segítenek!

Sok sikert!

2010. febr. 24. 13:34
Családsegítőbe besétálsz és segítenek!Van sok helyen,de kérdés hol tudnak elhelyezni!
2010. febr. 24. 13:31
Újra akarom kezdeni az életünket! Hol lehet anyaotthont találni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook