Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a hitelét, és elárverezik az ingatlant? fórum

Mi történik, ha valaki nem tudja fizetni a hitelét, és elárverezik az ingatlant? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. nov. 28. 06:33

Azt tudom, hogy az ingatlan egy autó hitel nem fizetés miatt lett jelzálogos. Annak idején közjegyzőhöz is kellett járnom, és ott derült ki, hogy a hagyaték abból áll, hogy adósságot örököltünk. Édesapám ajándékozási szerződéssel odaadta az ingatlant édesanyámnak, nővéremnek adta a haszonélvezeti jogot, ez szerepel a földhivatalnál is.

A közjegyzőnek kellett leveleket írni, akkor lemondtam mindenről, meg kérdőre vontam az otthoniakat, hogy mért nem vettek bele, azt mondták, hogy nem lehetett máshogy megoldani, csak hogy engem kihagytak. Ennek annyiban örülök, hogy tőlem nem tudnak követelni, viszont annyiból nem jó, hogy most, hogy a házat menteni kell, tőlem várják a segítséget, és ha nem segítek, rám száll a család, és én leszek a fekete bárány meg kérdőre vonnak, hogy mért nem mentettem meg a házat.

39. szikmár (válaszként erre: 38. - Bartaldora)
2013. nov. 27. 21:33

..ezért lenne érdemes megnézned azt a papírt. Csak nincs akadálya hogy odaadják neked.

Ha anyaglag segíteni akarsz, akkor érdemes kideríteni hogy miért is teszed, nem? Ahogy írtad az örökhagyónak nincs végrendelete, a jog szerint ekkor kerül sor a törvényes örökrésre amiből nem zárhatnak ki.

38. bartaldora (válaszként erre: 37. - Szikmár)
2013. nov. 27. 21:12
Én papírt nem láttam, hogy ez írásba lenne foglalva. Mármint, hogy mit örököltem. Mivel nem volt édesapámnak végrendelete, és a földhivatalban sem szerepelek örökösként, ebből gondolom, hogy nem örököltem. A földhivatalt onnan tudom, hogy egyszer bementem érdeklődni, mert egy más ügyből kifolyólag közjegyzői tárgyalásra kellett mennem, és akkor kérdeztem rá, amikor egyszer jogi tanácsadáson voltam.
2013. nov. 27. 21:01

bartaldora

Az örökhagyó gyermekeit kötelesrész illeti meg,

az örökségről vagy annak egy részéről csak az örökhagyó életében lehet lemondani, mégpedig az örökhagyóval kötött írásbeli megállapodás alapján. Az örökhagyó halála után már csak az örökség visszautasítására kerülhet sor, mégpedig teljes egészében.

Ha jól értelmeztem, te nem mondtál le, így jár neked a kötelesrész.Érdemes lenne azt a "papírt" megnézned pontosan mit is tartalmaz.

Fontos:valamennyi gyermek fejenként egyenlő arányban örököl!

36. bartaldora (válaszként erre: 35. - E49241a632)
2013. nov. 27. 20:57

Annak idején volt szó, hogy eladják, meg is hirdették, horror áron, nem is vitték lejjebb, mert közölte, hogy neki 10 milla kell a pénzből. Még édesanyám benne is lett volna, hogy lejjebb viszi az árat, de nővérem nem egyezett bele, hogy lejjebb vigyék az árat, és nem mondott le a haszonélvezetről. Megjegyzem, a nyáron ő is elköltözött édesanyámtól, így anyu egyedül maradt, és fizette a számlákat, az autótörlesztéssel elmaradt.

Nővérem amíg ott lakott a párjával anyunál, nem fizetett semmi számlát, még az autó törlesztést sem segítették fizetni anyunak, pedig igazából anyu nevén volt az autó, de nővérem használta.

35. e49241a632 (válaszként erre: 34. - Bartaldora)
2013. nov. 27. 20:50
Én úgy gondoltam, hogy árverezéskor a végrehajtótól vedd meg, nyilván nyomott áron, jóval kevesebbért, mint amit az ingatlan ér. Ilyenkor szerintem nem marad a haszonélvezet, bár ebben nem vagyok biztos. Ha meg csak ezen múlik, hogy a nővéred nem mond le a haszinélvezetről, különben megvennéd, és továbbra is ott lakhatnának, akkor vessen magára.
34. bartaldora (válaszként erre: 33. - E49241a632)
2013. nov. 27. 20:42
Szerintem nem véletlenül lett megcsinálva a papír úgy, ahogy. Nem tudom, mért várnak csodát, én sosem laktam abban az ingatlanban, és nem tudom megvenni, mivel haszonélvező a nővérem, és nem mondd le róla, mert igényt tart az ingatlanra. Legalábbis az utolsó beszélgetésünk óta ezt mondta erről.
33. e49241a632 (válaszként erre: 27. - Bartaldora)
2013. nov. 27. 20:21
Még azt tudod csinálni, hogy megveszed Te a házat a végrehajtótól. Nyilván ha van rá lehetőséged és hajlandóságod. Így nem a semmiért dobsz ki pénzt az ablakon, és a családtagjaid se kerülnek utcára.
32. bartaldora (válaszként erre: 31. - Ági0830)
2013. nov. 27. 20:11
Nem volt édesapámnak végrendelete, de szerintem lefizettek vagy egy jogászt vagy egy ügyvédet, aki csinálta a papírt.
31. Ági0830 (válaszként erre: 30. - Bartaldora)
2013. nov. 27. 18:14

Nyilván jól gondolod. Ha nincs közöd jogilag a házhoz, akkor semmit sem követelhetnek rajtad.

És miért gondolják, hogy neked kellene fizetned? Az meg hogy lehetséges, hogy nem örököltél édesapád után? Ezt nem annyira értem, hiszen nem úgy van, hogy elmegyek a hagyatéki tárgyalásra, és mondom, hogy én fogok örökölni, a testvérem pedig nem.

30. bartaldora (válaszként erre: 29. - Ági0830)
2013. nov. 27. 15:20
Én úgy gondolom, lehet rosszul gondolom, hogy itt annak kell csinálni valamit, aki ebbe az egészbe benne van papír szerint is. Én már 8 éve nem abcn a házban élek, örökös sem vagyok, és ebből kifolyólag nem érzem azt, hogy nekem segíteni kéne. Én nem kepesztek a házért, testvéremnek kell a mai napig.
29. Ági0830 (válaszként erre: 27. - Bartaldora)
2013. nov. 27. 14:43

Három választásod van:

1. Segíted óket nagylelkűen.

2. Nem segítesz.

3. Tulajdonhányadért cserébe kifizeted a tartozást.

Attól függ, melyiket választod, hogy milyen az anyagi helyzeted, illetve a kapcsolatod velük.

28. 7a3a05277b (válaszként erre: 27. - Bartaldora)
2013. nov. 27. 14:29
Ha jól értem: édesanyádnak van egy hitele, amit nem fizet évek óta és most árverezésre fordul az ügy.
2013. nov. 27. 13:59

Nálunk most olyan helyzet állt elő,hogy árverezik anyám feje fölül az ingatlant. Megjegyzem, mikor apám meghalt, nem volt végrendelete sem, és engem úgy vettek, hogy nem örököltem semmit. A tulajdonos anyám, nővérem haláláig haszonélvező, és nekem nincs közöm a házhoz, és mégis nekem kéne kihúzni a házat a sz..ból, pedig nem is tartozom papíron az örökösök közé.

Ti ilyenkor mit csinálnátok?

2010. febr. 24. 18:10

Ja igen bocsánat rosszul fogalmaztam.

Persze a hitel nem évül el csak úgy, de ha nem tudja fizetni és nem tudják tiltani se semmiből a bank egyszercsak lehet évek múltán "leírja" a pénzt. Az adós biztos már nem fog kapni soha többet hitelt semmire, de azon kívül nincs semmi

25. dd82ac1cc1 (válaszként erre: 10. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 24. 17:10
a hitel nem évül el.Nem véletlenül van az "aktív BAR" lista.
24. dd82ac1cc1 (válaszként erre: 17. - Molyka)
2010. febr. 24. 17:08

"Mit tudnak tenni???"


azonnal részletfizetést kell kérniük a fennálló tartozásra. Ha bejelentik és kérik, akkor nem kapcsolják ki az áramot, stb-t..

23. dd82ac1cc1 (válaszként erre: 18. - Pankakukac)
2010. febr. 24. 17:06

"Anyóséktól vihetnek valamit, ha én nem ott élek is?"


Ha oda vagy bejelentve, akkor igen.

22. dd82ac1cc1 (válaszként erre: 21. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 24. 17:04
Ha be van jelentve, akkor foglalhatnak, mert csak azt a kifogást fogadják el, amiről névre szoló számla van.
2010. febr. 24. 16:58
Nem kell megkeresniük hol dolgozol, egyszerűen lekérik az APEH-től, ki hol merre fizet utánad. Amúgy Pankakukac az anyósodtól nem hiszem hogy bármit is eltudnának vinni, mivel nem laksz ott. Az egy dolog hogy oda bevagy jelentve. Meg a másik amit már írtatok itt, hogy ha összeírják a behajtók mit lehetne vinni, és bemegy az anyósod vagy akárkid hogy az az övé nem vihetik el árverésre. Vajon miért olyan nehéz mostanában felvenni hitelt, meg aki fizet miért megy neki felfele a csillagos égig a törlesztő? Mert velük fizettetik meg a bankok a nem fizetők tartozását. Sajnos ez így van! Úgyhogy ebből szépen leírják ha nem tudják behajtani tőled sehogy sem.
20. Molyka
2010. febr. 24. 14:41
Ja, amit tehetnek még, megkeresik hol dolgozol és a fizetésed x %-át leemelik minden hónapban.
19. Molyka (válaszként erre: 18. - Pankakukac)
2010. febr. 24. 14:12
Nem vihetnek semmit, csak ami a Tied. Ha anyósod bemegy egy összeírás után, hogy ez nem a Tied, hanem minden az ő tulajdona, nem csinálhatnak semmit. Próbáljátok áron alul eladni, jobban megéri, bár ha ... nemtudom. Ezek olyan szemét, szar dolgok. :(
2010. febr. 24. 14:05

Nálunk van egy ház a Tisza parton, Nagyszülői ház volt. Használaton kívül van az ingatlan, évek óta nem lakik senki ott, eladni nem tudjuk. Mit mondjak, rendesen leamortizálódott már. Van rajta jelzálog hitel,fizetve van rendesen, de rengeteg már, mivel deviza.

Egyre nehezebben tudjuk fizetni. És arra gondoltunk, mi lenne, ha hagynánk "veszni". Semmi nincs a házban, csak az üres falak.

Én jelenleg gyesen vagyok, és albérletben élünk. Állandó lakcímem az anyósoméknál van, de soha nem éltem ott.

Így mit tudnának tenni? Mi van, ha tényleg nem tudjuk majd fizetni? És van még személyi hitel is, a volt férjem jóvoltából kényszerültem felvenni.

Szóval semmink nincs, csak a személyes dolgaink, de az sem sok. Anyóséktól vihetnek valamit, ha én nem ott élek is?

17. Molyka
2010. febr. 24. 13:53

Kegyetlen dolgok ezek sajnos. És 90%-ban az ember önhibáján kívül kerül ilyen helyzetbe. Jöttek nekünk is a nagyokosok, hogy miért nem fizettünk amikor apum kórházban volt... na elmondom, hogy egy 320 négyzetméteres házra egy havi villanyszámla, gázszámla nem 10.000 Ft. Fél pillanat alatt 100.000 forint fölé ment a tartozás. Szerencsére kilábaltunk belőle, a ház megmaradt, ami már nincs meg, mert eladtuk, de nem került árverezésre.

Unokatestvéreméknek most a leolvasások miatt van 90.000 villany, 85.000 gáz, 110.000 víztartozásuk. Mit tudnak tenni???

16. moonika80 (válaszként erre: 15. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 24. 13:41
attól még pont éhenhalunk!
15. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 13. - Moonika80)
2010. febr. 24. 13:38
Hát igen nálatok ez a baki, hogy anyud elment kezesnek.....és tényleg vihetik az ő pénzét, bár nem a felét csak a 30%-át. Ez tuti!
2010. febr. 24. 13:37

Aha így igaz! Amit Dzsigg mond. Molyka meg rárakta a pontot a végére!!!

Igen mert nem tudnak veled mit csinálni. Annak "Jó" aki albérletben lakik ilyenkor, mert az nem a saját lakásod, és nem tudják elárverezni. Bár mondjuk a hitel felvételénél szerintem kötelező állandó bejelentett lakóhelynek lenni, de ha megtudod csinálni hogy bejelentsen a főbérlő, vagy bejelented magad....

2010. febr. 24. 13:36

kb 5 perce ment el a behajtó. nekem kocsi ügyem van velük. közölte, hogy elvihetik anyám fizetésének a felét. ő volt a kezes.

na de...albérletben lakunk. én közcélú munkában dolgozom még május végéig kemény 36 ezerért.

na ilyenkor mi van??? még a temetésre sincs pénz!!!

12. Molyka
2010. febr. 24. 13:30
A felírt dolgokról nyilatkozni kell a végrehajtói irodában, vagy a bíróságon... hogy nem a Te vagyonod, és akkor lekerül a listáról.
11. dzsigg
2010. febr. 24. 13:25
????????????Ilyen egyszerü?Akkor ha nekem semmim nincs,alberletben lakom,butor összvissz,egy agy,meg szekreny.Se mosogep,se hütö,se auto se semmi,akkor egyszerüen hagyjak elvelni a hitelt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook