Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig fertőz a rota vírus? fórum

Meddig fertőz a rota vírus? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. febr. 26. 08:54
És egyidősek is vagyunk. Én Széchenyi városban lakom.
38. csingi-lingi (válaszként erre: 36. - Arka)
2008. febr. 26. 08:53
Most látom, hogy Te is kecskeméti vagy. Merre laksz?
2008. febr. 26. 08:51
Szia! Amikor már nem hány, akkor megpróbálok adni neki egy két korty hideg vizet. És kb 10 percenként megkínálom. Sűrűn kínáld.
36. Arka
2008. febr. 24. 14:36
Sziasztok! A hányás után mennyit vártok, mikor kezditek el itatni a gyereket. Nálunk kb. 1 óránként hánynak ilyenkor, de soha nem tudom meddig várjak még az itatással.
2008. febr. 19. 07:31
Sziasztok!Mi most kaptuk el először ezt a vírust.Először a nagyfiam kapta el aki /vaságyastól 10kg/és 4-5nap alatt végigment rajta.Szerencsére csak 3-szor hányt,de legalább ivott.A kisfiam aki 7 és fél hónapos,rá két napra kapta el.Vele voltunk korházba,lefolyt az infúzió és hazaengedtek.Itthon aludt,és felkelés után megint hányt.A teát nagyon nem szereti,sőt alig iszik meg valamilyet.Most csipkebogyót iszik,mert azt legalább elfogadja,de szerintem megyünk vissza a korházba.Iszonyatos nézni ahogy hozzá van kötve egy infúzió.Tudom,hogy kitartás,de nagyon nehéz.
34. csingi-lingi (válaszként erre: 33. - Böbe83)
2008. jan. 28. 07:29
Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de amikor lányom először elkapta a rota vírust, 10 hónapos volt. Két hétig tartott Nála, utána még kb egy hétig szinte alig evett. Nagyon ledönti a lábukról. Másodszorra, mikor beleesett, akkor 25 hónapos volt, 4 nap alatt át ment rajta. Ez szerintem függ a baba életkorától, az immunrendszer fejlettségétől és a vírus erősségétől. Kitartás, bár tudom, hogy nagyon nehéz.
2008. jan. 27. 20:32

ez meddig tart még.?

Már egy hete...

2008. jan. 27. 20:31

Jajj egy ilyen fórum épp a rotavírus fertőzöttség közepén. Kicsi manónak fáj a hasa, és megy és sír... most elaludt... jajj szegényszegény... És még kólát sem kaphat hiszen négy hónapos. Teát adok... meg puszit, meg anyatejet, hogy védje egy kicsit.

Oltástól nem várok igazi eredményt, mert még számos más vírus is okozhat hasmenést...

2008. jan. 27. 18:05
A rota helyes kezelésében segíthet a www.gyermekbetegsegek.hu is, egy külön aloldal erről szól.
2008. jan. 24. 11:00
Én is remélem! Ezek szerint minden orvos mást mond, én is hallottam, hogy nem is kell hűtőhidegen, de én így adtam és bevált. :)
2008. jan. 24. 09:55
Köszönöm ezt még nem hallotttam. De remélem, hogy nem is kell kipróbálnom. Nagyon útálom ezt a vírust!!!!!!!!!!
2008. jan. 24. 09:15
Hűtőhidegen? Kivekerve a szénsavat? Nekem pont fordítva mondta a doki, de majd kipróbálom, ahogy te írtad. Bár remélem nem lesz rá szükség!:)
2008. jan. 24. 08:58
Jól írta mirmil, bizony a hányás ellen nagyon jó. A legutóbb amikor benne voltunk sajnos semmi nem segített a lánykámnak, csak a kóla. A doki is mondta, hogy esetleg azt kellene neki adnom, egy decit, hűtőhidegen, kikavarva belőle a szénsavat, apró kortyonként. Addig minden kijött belőle, amikor elkezdtem neki adni, utána már semmi. :) Nem szívesen adok neki ilyen dolgokat, de nem bántam meg.
26. 5cb4354c81 (válaszként erre: 25. - Csingi-lingi)
2008. jan. 24. 08:22
A coca-cola hányásra jó. Nekem úgy mondta a dokink, hogy cola, és ropi. De a colát ne jéghidegen, és csak pici kortyoként.
25. csingi-lingi (válaszként erre: 24. - Igynogy)
2008. jan. 24. 07:38
Köszönöm a válaszod. Elkeserítettél. Bár gondoltam, hogy megkaphatjuk újra:( Lenne egy kérdésem: a coca-cola mire jó?
2008. jan. 23. 16:55
Csingi-lingi: kicsit későn válaszolok, dehát időm híján... Igen várhatod én azt mondom, a lánykám már nagyon sokszor benne volt. A kicsikém eddig kétszer, utóbbi alkalommal ő nem, és mi sem voltunk benne. Én már felkészült vagyok, van itthon minden amit el lehet képzelni (normaflore, homeopátiás bogyó, Coca-cola(végső esetre), normolyt por(folyadékpótlásra)). Mást nem tudok tenni, mert mikor kicsi volt, nekem még csak meg sem említették, hogy van ez ellen "oltás" most meg már ugye nem adathatom be neki. :( Ha előről kezdhetnénk, ez lenne az első, amit beadatnék, mert nagyon szörnyű látni a kis drágámat, amint egyre csak fogy. :( Legutóbb két kilót fogyott pár nap alatt. Most vagyunk ott, ahol voltunk súlyügyileg, de még most sem tökéletes :(
2008. jan. 22. 19:26
Az én fiam is kétszer kapta el eddig, először 3 hósan, akkor csak hasmenése volt és láz, másodszor pedig 6 hósan, akkor hányt és lázas volt. Mindkétszer kórházban voltunk, és hál'istennek négy nap alatt túl voltunk rajta.
2007. okt. 25. 16:50
Mi is pontosan ez a rota virus???? Azt tudom, hogy mit okoz, de mi ez???
2007. okt. 25. 12:41
A lányom 10 hónaposan kapta el, 2 hétig semmit nem evett. Nekem is nagyon szörnyű volt. Aztán beleesett 25 hósan is, ez már csak 5 napig tartott. Kérdésem az lenne, hogy várhatom-e még e szörnyeteg vírust, vagy elég ellenálló lett a lányom szervezete?
2007. okt. 8. 13:56

Sziasztok!

Beszéltem dokinénivel, azt mondta, valóban sokféle alfaja van, a leggyakoribbra adják az oltást (egyébként ez nem is oltás, hanem egy kapszulányi folyadék, amit szájon át adnak), és a normál oltásokkal egy időben (2 hónapos, 3 hónapos, stb) korban kell adni, összesen 3x vagy 4x, darabja 15.000 Ft... Azt javasolta, azért adassuk be, ha tehetjük, mert mégiscsak veszélyes kiszáradáshoz is vezethet, ha a fiatal csecsemő elkapja.

19. mothertiger (válaszként erre: 16. - Caravell)
2007. okt. 7. 15:57

Aha, gondoltam egyébként.

Szemét egy vírus ez, basszus.

Akkor csak okos az én védőnőm!


Köszi!

2007. okt. 7. 11:50
A rotavírus egyébként a KLÓRra érzékeny, úgyhogy minden jó amiben klór van, hypó, clorox, domestos stb. A WC-t, fürdőszobát stb. ezzel takarítsátok, a hányást is ha olyan helyen van, klóros vízzel mossátok fel, felmosóruhát klórba áztassátok meg a ruhák közül, amit lehet. Kisebb gyerekeknél a játékokat is, amit lehet ezzel átmosni, és utána nagyon leöblíteni.
17. caravell (válaszként erre: 11. - HusiNyuszi)
2007. okt. 7. 11:46
Az ajánlott védőoltások fizetősek, kivéve,ha járványveszély áll fenn.
16. caravell (válaszként erre: 13. - Mothertiger)
2007. okt. 7. 11:44
Nem nyújt mindegyik fajta ellen védelmet, a vírus nagyon variabilis, sok alfaja van, akárcsak az influenzának: Az influenzánál mindig az adott szezonban gyakoribbak alapján csinálnak évente új oltóanyagot, a rotánaál a leggyakoribbak ellenit tartalmazza. Talán azoknak javasolnám, akiknél a legyengült szervezet nem bírja el a betegséget, a vízvesztést.
2007. okt. 7. 11:27
Oké, várom az eredményt!
14. HusiNyuszi (válaszként erre: 13. - Mothertiger)
2007. okt. 6. 23:56
Majd hétfőn megkérdezem a dokinéninket.
2007. okt. 6. 15:09

Ja, mond mindenki mindent erről, hogy érdemes-e beoltatni a gyerekeket...

Valaki javasolja, valaki meg nem.

Én megkérdeztem a védőnőt, ő pl. nem javasolta, mert szerinte a rotavírusnak sok alfaja van, és ami ellen beoltattuk, lehet hogy egy másik faj fertőzi le a gyereket, ami ellen az oltás hatástalan.

Hát én nem tudom, tényleg. Azt kellene megtudni, hogy mindenfajta rotavírus elleni védelmet nyújt-e a vakcina?

2007. okt. 6. 15:06

Jajj, engem a hideg ráz, ha belegondolok, hogy megint elkapja! Nagyon félek tőle.

Most voltunk valami kisebb hasmenéses vírusban, de nem rota volt hálistennek.

Fiam jobban viselte, mint én.

2007. okt. 6. 13:06
Tegnap volt nálunk a védőnő (kéthetes a fiam), és javasolta a rota elleni oltást, de azt nem mondta, hogy külön pénzbe kerülne, sőt, úgy írta be a kiskönyvbe, mint a többit is. Nem kötelező ugyan, de ajánlott. Csak mondta volna, ha fizetős, vagy nem?!
10. pufika
2007. szept. 29. 07:59
Nekem a kisfiam kórházban kapta el a rota vírust. Neki nagyon tönkretette a belét :S. Egyébként az orvos azt mondta, nyugodtan hazahozhatom, mert a 88 éves dédi, ha el is kapja tőle, pár napos hasmenéssel megússza. Igazi rombolást, károsodást csak 1 éves kor alatt csinál a vírus. Igaza volt, mert én is elkaptam, 3 napig a WC-n ültem, azóta semmi utóhatása.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook