Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit gondolsz a kávé mellékhatásairól? fórum

Mit gondolsz a kávé mellékhatásairól? (beszélgetős fórum)


1 2
31. rewt
2012. júl. 27. 13:21

A kávé ismert vízelhajtó. Tehát aki kávét iszik általában több vizet veszít mint mások.

És több vitamint, ásvanyi anyagot nyomelemet és enzimeket, amelyekt a kávé mosott ki..


Idősebb korban észrevehetően szárazabb és ráncosabb azok bőre, akik kávét ittak hosszú távon...



Ha veszünk egy drágább járgányt szigorúan betartjuk a gyártó által előírt üzemeltető és egyé b anyagokat. Csak bizonyos márkáju fékolajat, csak bizonyos viskozitású motor és sebességváltó olajat használunk - hogy "megkíméljük" és hogy a legjobb hatásfokot, sebességet , kényelmet, komfortot érjünk el.


Ha valaki hajlandó ugyanilyen alapossággal hozzá-állni a saját szervezete működtetéséhez, akkor az derül ki, hogy "kávét nem", kávét soha, vagy elenyésző mennyiségben (évente 2-5 csészével)


Ma már - nem csak a szakemberek, de mindenki hozzá férhet azon ismeretekhez, hogyan "táplálja" szervezetét, hogy egészséges maradjon.

Tudjuk, hogy a Földön 4000 féle-fajta emlős él. Egyik közülük az ember. Az emlősök életkorára jellező, hogy az a fejlődési koruk 5-7 -szerese.


Ha az embernél a fejlődést 20-23 évben állapítjuk meg (pl. amíg még nővekszik..), akkor kiderül, hogy az átlag emberi életkor 110-140 körül lehet.


Sosem lehet ezt elérni, ha valami "pörkölt" növényi mag kivonatával fogjuk bizseregtetni a hipofízist - Az lehet - valamire jó - de nem az össz-egészség érdekében...

2010. febr. 25. 20:35

nálam is olyan ritka, mint a fehér holló, hogy kávé illatára ébredjek... :)))

Én nagyon erősre csinálom, tiszta méreg :) Páromnak fél év kellett, hogy megszokja. Az irodában az egyik kollégám mindig felvizezi, mert nem tudja meginni :D

Mondjuk csakis presszó jöhet szóba, a löttyöktől mefájdul a fejem.

Látom a topikindító szó nélkül maradt :D

Legalább mi tombolunk a témán :)

29. 04e95f637a (válaszként erre: 27. - Eabd6ac2a7)
2010. febr. 25. 18:24
hát arra én sajnos nem tudok,mert magamnak főzöm! :)
28. Matica
2010. febr. 25. 18:23
Na de kérem, ez már az érzékek izgatása. :))) Nem ér ilyet csinálni. :)))
27. eabd6ac2a7 (válaszként erre: 26. - 04e95f637a)
2010. febr. 25. 18:09
Vagy az illatára ébredni!
26. 04e95f637a (válaszként erre: 24. - Matica)
2010. febr. 25. 18:07

ennyi! :))

jó is,mikor ebédszünet előtt árad be az ajtón a frissen főzött kávé illata...hmmm :))

2010. febr. 25. 18:03
Lehet venni 100% arabica kávét. Csökkentett coffeintartalmú, de drágább. A kávék általában 20% arabica és 80% robusztából készülnek!
24. Matica (válaszként erre: 23. - 64fe4d200a)
2010. febr. 25. 17:57
Ugyan már :) egy kis agysorvadás mit árthat nekünk. :))) Annyi sz..t megetetnek velünk, csoda ha még élünk. Akkor legalább élvezzük, nem? :)
23. 64fe4d200a (válaszként erre: 22. - Matica)
2010. febr. 25. 09:12

Örülök, hogy nem reagáltad túl a hozzászólásom ;)

A kávéról sosem fogok leszokni, akárki akármit mond, mert szerintem akkor is csodaszer, és az sem érdekelne, ha kiderülne, hogy agy sorvadást okoz! :D

22. Matica (válaszként erre: 21. - 64fe4d200a)
2010. febr. 24. 21:34

nem feltétlenül???? :)))) ez jó, tetszik. Nézd a rosszat mindig könnyebb ráhúzni egy dologra. Ha valami szuper dolgot találsz, abba mindig lesz olyan aki beleköt. Mert hát miért ne. De ha Te, meg vagy győződve róla, hogy az neked jó, akkor felesleges húznod magad, mások hülyesége miatt. Felesleges időpocsékolás.


És a kávéról le ne szokj, mert valami nőszemély azt hallotta, hogy narancsbőröd lesz :)))))))) Vagy nem :))))

2010. febr. 24. 21:15
nem feltétlenül ;) csak felhúzott az a dolog, hogy már mindenben a rosszat keressük és pláne a kávéban. ez is úgy van, hogy aki bírja marja (vagy mi a szösz)... nem kötekedési szándékból szóltam hozzá, sajnálom, ha így hangzott, de mostmár, ami sok az sok... nincs igazam?
20. Matica (válaszként erre: 19. - 64fe4d200a)
2010. febr. 24. 21:10

Most belém szeretnél kötni? :)

Ha elolvastad a hozzászólásomat én sem állítottam, hogy márpedig és pont attól, és csakazért is. Ezt én is hallottam, de nem állítottam. Engem nem izgat, ami finom az finom. :)

2010. febr. 24. 20:25

akkor sem hiszem, hogy a kávétól.

Párszor megtörtént, hogy nem tudtam elaludni, mert későn ittam, de hát ez normális, vagy már ez sem az? A kávé antioxidánsokat tartalmaz, nézz utána, ha nem hiszed... nuku narancsbőr

2010. febr. 24. 20:10
Ha nem iszok nem látok addig!
2010. febr. 24. 20:09

Én a kávétól például éberebb vagyok és sokszor nem tudok aludni.

Volt már így valaki?

16. Matica
2010. febr. 24. 18:56
Akkor nekem a "meg a többi", mert fogamzásgátlót egyszer próbáltam azóta sem, zsíros kaját pedig nem bírja a gyomrom, így nem eszek már gyerek korom óta.
2010. febr. 24. 18:49
nem hinném, hogy ettől. Például a fogamzásgátló a fő bűnös a narancsbőrért... és a zsíros ételek meg a többi... ne fogjunk már mindent a kávéra!
14. Matica
2010. febr. 24. 16:28

Én imádom a kávét. Ha nem ittam valamiért, akkor fájt a fejem. Nemrégiben léböjtöt csináltam, akkor ugye kávét nem lehetett inni. Rászoktam a teára. Azóta nem fáj a fejem.

Azt hallottam, hogy a koffein ezen módja a csajoknál a narancsbőrre is hatással van. Na ezt viszont nem tudom, bár a narancsbőröm azóta javult, de hogy ettől????

2010. febr. 24. 14:45
egy másik dolog. nem mindegy, hogy mi van kódolva a DNS-ünkben... ehetsz életed végéig salátátkat meg minden fitty-fenét, de 40 évesen meghallsz... nagymamám, mindent, amit lehetett megevett (vagyis nem volt válogatós). Úgy vitte le a halál, hogy az egyik artériája amelyik az agyba vezette a vért el volt vékonyodva. Egy nagyobb erőfeszítésnél elpattant és agyvérzés lett... Ezzel született, és nem kizárt, hogy apumat is egy agyvérzés fogja el vinni, mert örökölte. Lehet, hogy én is örököltem, még nem nézettem meg, de nem is akarom tudni! Végig fogom izgulni az életemet.
12. survivor3 (válaszként erre: 11. - Tamianyu)
2010. febr. 24. 14:12

Sajnálom a történteket.


Persze! Én is a mértéktelen kávéfogyasztásra gondoltam.

11. Tamianyu (válaszként erre: 10. - Survivor3)
2010. febr. 24. 13:49

De ebben hol a bizonyíték a kv fogyasztás ártalmára???Persze aki mértéktelenül issza,annak árt mint minden ha nem tartunk mértéket.

Öregapámat 97 évesen tették el láb alól a kórházban gondatlanság miatt,vérmérgezést kapott.

Egész életébe dohányzott(talpas cigit szívott),bor pálinka napi fogyasztási cikk volt(nem volt részeges),szalonnát sonkával töpörtyűvel ettek abban az időben,disznózsírral főztek(sokkal finomabbakat mint ma)...stb....

Mi a garancia arra,hogy ha valaki csak zöldségeket sovány húsokat és mindenből bio-t eszik,az egészségesebb,tovább él?Semmi.Majd pár év múlva kitalálják,hogy az is árt csak másképp.

Az elmúlt évtizedekben azt szajkózták csak a növényi eredetű olajok egészségesek,most kezdik megcáfolni,van olyan orvos aki azt mondja a disznó zsír sem ártalmasabb:-)))

Szerintem meg bármit lehet fogyasztani mértékletesen,azt meg amit úgy veszünk meg,sosem tudjuk mennyi méreg van benne.Még ha bio akkor sem!

2010. febr. 24. 13:15

Vesedaganat

Veszélyeztetettek köre:

kialakulásának okát nem ismerjük, családi halmozódás néha megfigyelhetõ (genetikus faktorok)

dohányzás, kávé

állati zsiradék fogyasztása, elhízás

2010. febr. 24. 12:59
Csatlakozom a két előttem szólóhoz.
8. 64fe4d200a (válaszként erre: 7. - Tamianyu)
2010. febr. 24. 10:09

Pontosan! Nagy igazat adok Neked!

Nem lehet biztosra menni a boltban vásárolt termékekkel.

A méregtelenítésemet sem csoda cuccokkal végzem, egyszerű magokkal és csirákkal...

Mondjuk a zöldségek kérdésesek :-s, de benne van a pakliban... Eddig minden okés.

2010. febr. 24. 09:40

Ez valami új hóbort??

Milyen mellékhatása van a kv-nak?

Szerintem ha mértéket tartunk az ivásában,mint mindenben,akkor nem káros.Miért lenne az?

Minden káros mértéktelenül.

Én amúgy nem hiszek a mai modern"egészséges étkezésben biokban",mert ámítás becsapás nagy része.Csak arra megy ki,hogy aki nem tudja hova tenni a pénzét az sokszoros áron vegye meg ezeket a termékeket.És aki rendszeresen vásárolja őket,honnan tudja,hogy nincs becsapva,és azt kapta amit venni akar?Mert azt naivság elhinni,hogy rá van írva,hogy bevizsgáltak ellenőrzöttek akkor az úgy is van,sajnos ez sem garancia.

Mi megtermelünk magunknak mindent amit lehet,gyümölcsöt zöldséget(erről legalább tényleg 100%-ban tudjuk milyen)de vannak dolgok bizony amiket úgy kell megvennünk.

Soha semmiről nem tudhatjuk mi ártalom van benne.Sajnos.

2010. febr. 24. 08:58

óóó egek! mostanában minek nincs mellékhatása??? persze pont a kávéval jönnek, mert azt majdnem minden ember issza... szerintem nincs mellékhatása, mert nem akarom, hogy legyen. letudva. imádom a kávét. naponta hármat is megiszom. presszót csakis, a löttyöket kerülöm és a 3 az 1beneket, szerintem az, ami nagyon káros!

szerintetek miért egészségtelen a bolti paradicsom?

2010. febr. 24. 08:54
Napi egyet iszok csak,de anélkül nem térek magamhoz reggel és fájna a fejem egész nap.
2010. febr. 24. 08:30

Ha belegondolunk már szinte mindennek van mellékhatása...

Én nem dohányzok,nem iszok,egészségesen eszek és mozgok is.A kávéról nem mondok le,mert szeretem az ízét!

2010. febr. 24. 08:26
Én ha nem innám fájna a fejem, ja és persze szeretem az ízét:)
2010. febr. 24. 08:24
meert finooooom :)))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook